Iskustva s cvjećarima (preporuke, pokude, diskusije) • Forum Vjenčanje snova - za organizaciju vjenčanja iz snova

Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s cvjećarima (preporuke, pokude, diskusije)

Buketi, reveri baloni, aranžmani, navlake, lightshow...
(Za dekoracije po bojama vjenčanja pogledajte podforum iznad)

Iskustva s cvjećarima (preporuke, pokude, diskusije)

PostPostao/la Malavida dana ned lip 01, 2008 2:03 pm

Ova tema namijenjena je prvenstveno razmijeni iskustava: da li ste s nekim cvijecarom,dekoraterom i sl. bili zadovoljni ili ne,te zbog cega.

S obzirom da se radi o proizvodima koji su svijezi,a s druge strane kod cvijeca nemamo proba prije vjencanja,veliku ulogu imaju preporuke.

Aspekti koji mi se cine vaznima su,npr. da li je cvijece aranzirano onako kako je bio dogovor/zamisao/po slici? Da li je svijeze,dogovorenih dimenzija,boja,vrste i sl.? Da li je cijena ona koja je bila dogovorena? Da li je omjer cijene i kvalitete odgovarajuci?
23.05.2009.
Malavida

Marketing:

Re: Iskustva s cvijećarima i dr.

PostPostao/la FiLa dana čet lip 05, 2008 10:02 am

Ja cu jako jako pohvaliti cjecarnu Nela u Dubravi....dosla sam tamo i rekla hocu kale, male ruze i fuzije il kak se vec zovu u buketu, tema vjencanja je bijelo-bez, oblik da bude okrugli ali ne preveliki, limuzinu da decentno okite od retrovizora dijagonalno do zmigavca, u hotelu da mi okite stol cijeli i da mi pada sa strane do poda cvijece, kitice za uzu obitelj i to je bilo to......kad sam vidjela sve bila sam vise nego zadovoljna, cvijece je bilo skroz svjeze i sve je bilo kako smo se dogovorile :D

buket
kicenje limuzine
aranzman za dvoranu
12 kitica
kosara s bez i bijelim laticama
2velike ukrasene kosare
2male kosarice za klincerice
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

Re: Iskustva s cvijećarima (preporuke, pokude)

PostPostao/la elegant dana pet kol 29, 2008 1:23 pm

pitanjce ... danas me nazvala cvjećarka i rekla cijenu od 3.100 kn za slijedeće (bež vandelis ruže, hortenzije, kristalići, kamančići, zelenjava):

- moj buket
- moj probni buket (blaženi photo session)
- reveri kom 1 + 2
- narukvice kom 2
- buketi na ulazu u salu kom 2
- dekoracije za stolove (po 1 ruža i plutajuće svijećice, kristalići, kamnčići) kom 8
- dekoracija glavnog stola - veliki aramžmani u visokim vazama kom 2, po stolu 2 - 3 manje dekoracije
- buket u visokoj i poluvisokoj vazi kom 2

da li je to skupo, jeftino, relano?!
udala se i ja ... jest da su mnogi sumnjali, ali kaj je, tu je .... i dobroooo jeeeeeeeeeeee!!!!
elegant

PostPostao/la mare dana pet kol 29, 2008 3:11 pm

Meni se to čini užasno puno. Za te novce trebaš dobiti još i kićenje crkve, auta i doma... Ili nešto adekvatno tome...
Al ne znam, možda griješim.... :ne zna:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet kol 29, 2008 3:38 pm

elegant, pošto ne znam kakve veličine će ovo biti i što je točno to: buketi na ulazu u salu kom 2 i buket u visokoj i poluvisokoj vazi kom 2 ... ako će to biti raskošniji aranžmani (recimo ko one cvjetne kugle ili slično) onda mislim da je ok cijena.

realno, jako rijetko se nađe kompletno dekoriranje ispod 3000 kn za vjenčanje (iako su to nabijene cijene).
ne znam dal vam ne treba dekoracija za auto, ali ako će vam i to radit u toj cijeni, onda super. ako ćete to još extra tražiti, nikako ta dekoracija ne bi smjela biti više od 200 kn na ovu cijenu. (glupa je usporedba, ali znaš koliki veliki i ogroman aranžman za groblje dobiješ za 200 kn, onda moraš dobiti i nešto veliko za auto).

ja bih svakak na tvom mjestu malo još se cjenkala sa cvjećarkom da ti u tu cijenu ubaci ili aranžman za auto ili crkvu :mig:

al sve u svemu, nije pretjerano, moglo je bit i gore.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la elegant dana pet kol 29, 2008 3:50 pm

Branči je napisao/la:elegant, pošto ne znam kakve veličine će ovo biti i što je točno to: buketi na ulazu u salu kom 2 i buket u visokoj i poluvisokoj vazi kom 2 ... ako će to biti raskošniji aranžmani (recimo ko one cvjetne kugle ili slično) onda mislim da je ok cijena.

realno, jako rijetko se nađe kompletno dekoriranje ispod 3000 kn za vjenčanje (iako su to nabijene cijene).
ne znam dal vam ne treba dekoracija za auto, ali ako će vam i to radit u toj cijeni, onda super. ako ćete to još extra tražiti, nikako ta dekoracija ne bi smjela biti više od 200 kn na ovu cijenu. (glupa je usporedba, ali znaš koliki veliki i ogroman aranžman za groblje dobiješ za 200 kn, onda moraš dobiti i nešto veliko za auto).

ja bih svakak na tvom mjestu malo još se cjenkala sa cvjećarkom da ti u tu cijenu ubaci ili aranžman za auto ili crkvu :mig:

al sve u svemu, nije pretjerano, moglo je bit i gore.

da, sorry, malo sam to jadno opisala ... dakle, na ulazu su dva aranžmana tipa kugli i bogatijeg zelenja ... postavljeni na stalke ... kažu da je svaki taj po 200 kn

ovo u vazama su isto veliki aranžmani, tipa glavnog stola, pošto su te vaze na švedskim stolovima

moj buket računaju 350 kn ... to mi se stvarno čini pretjerano, ali kaj ej tu je ... vidla kako ih rade i to potpisujem (btw ne bum ga bacala, taj bu moj!!!)

Branči, pokušat ću ja to malo srezati ... a aute nećemo kititi.
udala se i ja ... jest da su mnogi sumnjali, ali kaj je, tu je .... i dobroooo jeeeeeeeeeeee!!!!
elegant

PostPostao/la Branči dana pet kol 29, 2008 4:11 pm

elegant, onda je ok - ja mislim da ste prošli nekako realno za cijene vjenčanja :mig:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la elegant dana sub kol 30, 2008 7:31 am

Branči je napisao/la:elegant, onda je ok - ja mislim da ste prošli nekako realno za cijene vjenčanja :mig:

hvala ti ... nekako i meni se to čini gornja granica podnošljivosti ... ali pošto ovo događanje ne kanim ponavljati, stojići bum podnijela taj trošak :rofl:
elegant

PostPostao/la midva dana sri ruj 17, 2008 5:43 pm

ja ću užasno jako pohvaliti moju sanju iz konzuma u samoboru :cheer:
mislim, vidle ste slikice :D

i ja sam to platila ovako: buket 400 kn (al tu je fakat bilo cvijeća, mislila sam da će bit i više) :cerek:
kitice 7 x 15 kn; vjenčići za curke 2 x 50 kn; u kapelici 2 manja aranžmana, 1 veći i 6 mašni onih velikih koje smo stavili na prozore 500 kn; girlanda za auto 250 kn; aranžmani za salu: 4 u visokim vazama, 3 sa svijećicama, naš stol 4 kockaste vaze i puuuno kristalića i svijećica sve skupa 1320 kn; mali buketić "za bacanje" 150 kn
saldo: 2825 kn
mi smo joj ostavili 3000, jer smo stvarno bili prezadovoljni i ja sam mislila koliko je to bilo cvijeća da će bit puno više novaca ( u nekim cvjećarnama gdje smo isto pitali, za to nam nisu rekli ispod 4500 kn)

napomena: svi leptirići su bili moji (njih sam platila oko 500 kn), ali niti to nije bilo puno jer ih je stvarno bilo cijelo čudo :cerek: i super stvar je kaj ih je sve iskoristila, tj. nisu išli u cijenu :D
Zadnja izmjena: midva; čet ruj 18, 2008 1:09 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana sri ruj 17, 2008 10:49 pm

midva je napisao/la:ja ću užasno jako pohvaliti moju sanju iz konzuma u samoboru :cheer:
mislim, vidle ste slikice :D

e mislim da je ona radila i mojoj sestrični sve za svadbu...isto je bila ženska iz Konzuma-cvjećarne... super je bilo!
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Iskustva s cvijećarima i dr.

PostPostao/la Branči dana sub ruj 20, 2008 9:35 pm

FiLa je napisao/la:Ja cu jako jako pohvaliti cjecarnu Nela u Dubravi....

Ja sam po preporuci naše drage Filipili otišla kod Nele za naručiti buketić za krštenje.

Samo sam rekla cjenovni rang i da je za curicu i prepustila joj sve - baš da vidim maštu na djelu.
Stvarno me ugodno iznenadio jedan prekrasan okrugli buket sa mini i srednjim ružicama, svakakvim cvjetićima, ali i sa rozim i bijelim biserčićima nanizanim na žicu i pikanim u buket, a centralnim dijelom buketa je dominirao prekrasan rozi leptirić.

Ja sam bila prezadovoljna, stvarno odmak od klasike, definitivno i ja preporučam!
Branči
Admin
Admin

lela - art of nature

PostPostao/la kokos dana sri stu 05, 2008 11:17 am

Ispričavam se unaprijed ako sam krivo ili nepotrebno otvorila temu tak da me slobodno premjestite ili slično :ne zna:

zanima me ima li tko i kakva iskustva s ovom cvjećarnom (nalazi se na črnomercu-zg)?
hvala unaprijed :buket:

tema spojena sa već postojećom
na ovom forumu sam naišla na hrpu dobrih informacija...hvala svima na trudu, komentiranju i sl.; dosta ste mi olakšali i svima vam dajem jednu veliku 5 na entu.
kokos

Re: lela - art of nature

PostPostao/la Reina dana sri stu 05, 2008 11:47 am

ja sam čula da je skupa, ali ja nisam kompetentna za neki suvisli razgovor o tome jer je i moja cvjećarka bila prilično skupa. :budala: :D
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana sri stu 05, 2008 12:34 pm

po pitanju Lele mogu reć da ima svoj ukus koji se nekima sviđa nekima ne..meni radi jako lijepo ali sam čula da je nekoliko puta napravila mledencima po svome neke detalje pa im se nije svidjelo.. cijene jesu paprene ali mislim čak da i mozes rec neki limit koji misliš potrošit za cvijeće pa se dogovorite!
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri stu 05, 2008 3:15 pm

čula sam i dobrih i loših priča, činjenica je da lela ima svoj stil i ako ti se sviđaju njene dekoracije, onda sigurno nećeš pogriješiti.

da je skupa, to sam i ja čula, dapače uvjerila se u to kad sam gledala slike dekoracije jedne svadbe. al to ti je uvijek tak kad plaćaš ime - ak imaš love, zašto ne?
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la kokos dana čet stu 06, 2008 2:26 pm

hvala, skočit ću tamo na razgovor pa ćemo vidjet. uglavnom proslijedit ću sve pa ćemo komentirat :kava:
na ovom forumu sam naišla na hrpu dobrih informacija...hvala svima na trudu, komentiranju i sl.; dosta ste mi olakšali i svima vam dajem jednu veliku 5 na entu.
kokos

PostPostao/la kokos dana čet pro 11, 2008 10:56 am

Bila sam kod lele - išla sam vidjet o čemu se radi.
hm, da on i ja radimo romantično raskošno vjenčanje u stilu ,kaj ja znam Ive Majoli, ova cvjećarna bi bila pun pogodak...ali nama nije.
Inače nisam ih dožvjela nešto preskupima..istina traže 850 kn za izlazak na teren i slaganje prije i poslije- al valjda je to normalno.
Kod Lele bi me buket koštao 200-250 kn dok su mi u cvjetnoj gal. D nudili isti za 500 kn ... :huh:
No na kraju krajeva - mislim da ću za ono što ja želim osobno skočit na zelenu i sama probat nekaj složit jer iz principa ne želim dat nekome deset puta veću svotu za nekaj za kaj fakat ne trebaš neko znanje a ni trud :neznamkakoti:
da znam stavit fotke sad bi tu stavila ono na kaj mislim... :ne zna: :o

pozdrav :kiss:
kokos

PostPostao/la stepford wife dana pet sij 16, 2009 10:27 am

leticija varaždin :neznamkakoti:
ovak...žena me inače oduševila, svaki poklon sam kod nje zamatala i bila preeeezadovoljna!
kad sam bila kuma frendici napravila mi je takav buket da je bilo stani-gledaj! :cerek:

i sad kad sam ja trebala za vjenčanje-razočaranje totalno, jer očito me žena uopće nije slušala, već je napravila po svom....
s obzirom da je vani bilo hladno cvijeće je povenulo :thumbsdown:
ali skroz :neznamkakoti:

kaj se tiče mog buketa počeo se raspadat već u crkvi :shock1:

zatim, rekla sam joj da mi ne stavi zelenjave UOPĆE, da ne želim ni malo zelenog, stavila je.... :ne zna:
pa sam naručila ukras za tortu od živog cvijeća, ona to jednostavno NIJE NAPRAVILA :shock1:
kad sam vidla tortu mrak mi je pal na oči! jer nije bila ukrašena uopće kak sam zamislila!

čaše na stolovima su bile u visini tuđih glava, pa se ja npr. uopće nisam vidla sa šogoricom koja je sjedila preko mene, na kraju sam rekla konobaru da tu čašu makne :izivciran:

kitice sam isto naručila od živog cvijeća, ali i to je povenulo, ko da sam se sa traktorom vozila preko njih evo tak su izgledali :izivciran:
a da ne pričam kolko šljokica je posipala gore, dragi je od svoje kitice bila sav šljokičasti po odijelu :ha:

evo....preporuka...
lutrija!
kak se ona digne ili kolko vremena ima tak napravi... :ne zna: :thumbsdown:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana pet sij 16, 2009 10:43 am

ajme majko moja, ne mogu vjerovati :neznamkakoti:
I meni stalno super zamata, svi me pitaju od kud mi..a opet sam cula i od drugih cura da sve ovisi kak je raspolozena :izivciran:
ok, cijena mi se ne cini strasna, to je za buket, dekor u sali i reveri?
il je bilo aranzmana za auto il kaj slicno?

ma najgore mi je to kaj velis da te nije slusala :izivciran:
ajd dok te iznenadi cijenom, il ne nabavi cvijece, al da je mogla, pa nije uradila kaj si joj rekla, ma :thumbsdown: :thumbsdown:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pet sij 16, 2009 10:48 am

to je za 2 velike martini čaše za našim i stolom roditelja, za 3 manje na preostalom stolu, pa svijećice i latice na stolovima, moj buket, aranžman za crkvu, kićenje jednog auta, TORTA :izivciran: i kitice za kumove i mladenca (5 komada)
čini mi se da je i ona bila svjesna da je zeznula
uglavnom ne, nije me slušala....a sat vremena sam joj objašnjavala, i stavila mi je previše boje u buket, ja sam htjela da prevladava svijetlija, a ispalo je sasvim drugačije! :thumbsdown:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la taja.dj dana pet sij 16, 2009 12:17 pm

Dani26 i ja ćemo imati istu cvjećarku jeej koje li slučajnosti, još ju i privatno poznamo :-D
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la ljutka dana ned sij 18, 2009 7:23 pm

ja sam za cvijeće odlučila za www.cvjetni-atelje-markoci.hr
slikaslika
ljutka
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pčelica dana ned sij 18, 2009 8:18 pm

Ljutka i ja isto... :cheer:
Oni su mi super, žena stvarno predobro radi, čula sam da su malo skuplji, ali nema veze. Totalno sam se odlučila za njih jer su radili mojoj frendici i oduševili me. Malo mi jesu daleko, oni Rakov potok, a ja okolica Zaprešića, ali nema veze, rekli su da nema problema. Ti imaš svadbu prije mene pa se nadam da ćeš stavit slike da vidim malo...
slika
pčelica

PostPostao/la ljutka dana pon sij 19, 2009 8:11 am

pčelica je napisao/la:Ljutka i ja isto... :cheer:
Oni su mi super, žena stvarno predobro radi, čula sam da su malo skuplji, ali nema veze. Totalno sam se odlučila za njih jer su radili mojoj frendici i oduševili me. Malo mi jesu daleko, oni Rakov potok, a ja okolica Zaprešića, ali nema veze, rekli su da nema problema. Ti imaš svadbu prije mene pa se nadam da ćeš stavit slike da vidim malo...

i mojoj frendici su radili,jesu skuplji al vrijede svaku kunu. sad ću na sajam vjenčanja ih posjetit da vidim šta imaju novo.naravno da ću staviti slike
slikaslika
ljutka
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena82 dana pon sij 19, 2009 9:46 am

dakle Leticiju definitivno križam s popisa, jer mi se fakat ne da igrati sa živcima taj dan i misliti jel bude onak kak sam zamislila ili ne! :izivciran:

dal netko imam kakva iskustva sa cvjećarnom Diva iz Varaždina? :upitnik:
čula sam da je ok, al nikaj više ne znam... :ne zna:
slika
malena82

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Cvijeće i dekoracije prostora

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.