Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Zaručnički tečaj

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Zaručnički tečaj

PostPostao/la slatkica:) dana sri stu 28, 2012 11:52 am

lilica je napisao/la:
InLove je napisao/la:I mi smo bili tamo :thumbsup:
100 kn za par je bilo u pitanju :D

e super, to nije tako strasno. a kak je tamo? mi smo se narucili tamo pa me zanima jel zanimljivo to naprave ili da se pripremim na umiranje od dosade? :D i jel svecenik dobar? meni se telefonski cinio ok al sta ja znam :o

i mi smo bili tamo :lol:

meni je bilo uglavnom dosadno :ne zna:
zanimljiva mi je bila psihologica :D
i nije loš bio stariji svećenik,čak pomalo zabavan :thumbsup:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la lilica dana sri stu 28, 2012 6:17 pm

a dobro, pripremila sam se na dosadu :kava: al bitno mi je da je svecenik ok i da nije vise od 100 kn za nas dvoje. znaci dobru sam crkvu izabrala, hvala cure :grli:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la InLove dana pon pro 03, 2012 12:15 pm

Slatkica i ja smo ti bile na istom tecaju (i nismo se upoznale :budala: ) ali imamo razliciti dojam.

Meni je tecaj bio jako lijep, i mislim da je nama kao paru bio kvalitetno provedeno vrijeme. Nije mi zao uopce vremena.

Don Damir je prvu vecer pricao o sakramentu braka i znacenju istog za crkvu i pojedinca, sto je nama bilo donekle interesantna tematika ali je on super predavac i bas mi ga je bio gust slusat. Drugu vecer smo imale doktoricu i psihologicu, doktorica je pricala o prirodnim metodama kontracepcije i pogledu crkve na kontracepciju, abortus i zacece - to mi je bilo malo tesko za slusat al to je stvarno stvar osobnog ukusa, a psihologica je pricala o komunikaciji i vaznosti komunikacije u bracnoj zajednici. To mi je bilo ok, nista sto nisam znala od prije a zenica je bila simpa.
predzadnji dan je bio valjda zupnik koji radi tamo, pricao o obredu i tako, dao neke korisne informacije i zadnji dan je bio neki bracni par koji je svjedocio o svom braku izivotu i meni su bili osobno jako simpaticni i puni ljudskosti i iako nisu pricali nista sto vec nismo znali, bilo ih je fora poslusat.

Eto, nadam se da ce ti biti ok :)
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana pon pro 03, 2012 12:29 pm

InLove je napisao/la:Slatkica i ja smo ti bile na istom tecaju (i nismo se upoznale :budala: ) ali imamo razliciti dojam.

Meni je tecaj bio jako lijep, i mislim da je nama kao paru bio kvalitetno provedeno vrijeme. Nije mi zao uopce vremena.

Don Damir je prvu vecer pricao o sakramentu braka i znacenju istog za crkvu i pojedinca, sto je nama bilo donekle interesantna tematika ali je on super predavac i bas mi ga je bio gust slusat. Drugu vecer smo imale doktoricu i psihologicu, doktorica je pricala o prirodnim metodama kontracepcije i pogledu crkve na kontracepciju, abortus i zacece - to mi je bilo malo tesko za slusat al to je stvarno stvar osobnog ukusa, a psihologica je pricala o komunikaciji i vaznosti komunikacije u bracnoj zajednici. To mi je bilo ok, nista sto nisam znala od prije a zenica je bila simpa.
predzadnji dan je bio valjda zupnik koji radi tamo, pricao o obredu i tako, dao neke korisne informacije i zadnji dan je bio neki bracni par koji je svjedocio o svom braku izivotu i meni su bili osobno jako simpaticni i puni ljudskosti i iako nisu pricali nista sto vec nismo znali, bilo ih je fora poslusat.

Eto, nadam se da ce ti biti ok :)

da mi smo bile skupa :D

i očito imamo drugačije mišljenje. meni je to bilo samo nešto što trebam odradit i super mi je palo što nismo imali jednom zbog svih svetih.

o don damiru sam čula puno toga prije i brat mi je išao dugo kod njega na vjeronauk i skroz je oduševljen njime međutim mene je razočarao. ne mogu reć konkretno zašto ali nekako mi nije sjeo :ne zna:
to je stvar osobnog ukusa :D
dokorica mi je bila izuzetno dosadna jer sve što je pričala znam a slika pobačenog fetusa joj nije trebala :roll:
psihologica mi je bila najzanimljivija. :thumbsup:
stariji svećenik mi je bio smiješan i skroz ok :D
bračni par je bio ok,makar puno toga šta su oni pričali da su prolazili u početku braka smo dragi i ja već odavno prošli (dugi staž u vezi) pa nisam od njih niš posebno poučno čula :ne zna:

sve u svemu,nije bilo strašno ali bilo je dosadno-bar meni :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana pon pro 03, 2012 4:44 pm

slatkica:) je napisao/la:stariji svećenik mi je bio smiješan i skroz ok :D

jel don ante? :D
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la slatkica:) dana pon pro 03, 2012 5:51 pm

lilica je napisao/la:

nisam sigurna ali mislim da da :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lilica dana pon pro 03, 2012 5:54 pm

slatkica:) je napisao/la:
lilica je napisao/la:

nisam sigurna ali mislim da da :D

e on ce nas vjencati, bar mislim da hoce jer nas je on upisao u svoju knjizicu :cerek: al sad idemo na predavanja kod njega i cini mi se skroz ok i normalan :thumbsup:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lilica dana pet svi 03, 2013 9:51 pm

eto upravo je i nas zarucnicki tecaj zavrsio, pa da podijelim dojmove dok su jos friski :D bili smo u crkvi sv mati slobode na jarunu, placa se 100 kn po paru i traje 5 dana. prvi dan bio je don damir stojic koji je na odlican nacin spojio predavanje o teologiji, braku, ljubavi i svim ostalim vaznim stvarima. a to je napravio na tako duhovit i zanimljiv nacin da se cijela dvorana smijala svako malo i to mi je uistinu bio najdrazi dan zarucnickog tecaja. drugi dan bila je doktorica, simpaticna zena, ponovila je s nama anatomiju, kontracepciju i slicno, nema tu puno novog za cuti ali uvijek je dobro utvrditi znanje. onda je bila psihologica, pricala malo o ljubavi i meduljudskim odnosima, ok je bilo ali iskreno mislila sam da ce obuhvatiti malo dublje teme a ne samo razliku izmedu zaljubljenosti i ljubavi i pocecima veze, jer mislim da je velika vecina to odavno prosla. bracni par koji je zatim odrzao predavanje me iskreno najvise razocarao. citala sam tu po forumu da je to vecini najbolji dio, ali meni je ovaj par djelovao tako neuskladeno, nisam osjetila medu njima onu pravu i iskrenu bliskost koju recimo ja imam sa svojim dragim. mislim mozda grijesim ali cini mi se da smo mi nakon 2 godine zajednickog zivota prosli vise nego oni u 7 godina braka, ili s nama nisu podijelili sve nego samo pocetne poteskoce koje smo mi odavno savladali. cekala sam cijelo vrijeme da spomenu neke probleme koji nastupaju kasnije, kad se vec savrseno dobro poznajete. problemi koje su oni nabrojali nisu mi apsolutno vrijedni spomena i nekako mi je to vise djelovalo kao savjetovanje teenagerima nego zrelim ljudima koji stupaju u brak. i zadnje predavanje svecenika, mislila sam da ce reci neke stvari o samom obredu, sto, kako, kada i zasto (ipak knam je sve to zbunjujuce, ne zenimo se svaki dan) ali o tome nije bilo ni rijeci :ne zna:
eto, to su moji prvi dojmovi ali u svakom slucaju drago mi je sto smo i to obavili i sad smo korak blize svom velikom danu :cheer: :cerek: :loveflag:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la mima21 dana sub svi 25, 2013 5:43 pm

Na tečaju smo bili u 2. mj, iako se ženimo kasnije i imali bismo priliku na tečaj ići u svibnju i rujnu,odlučili smo se ipak za veljaču. Bilo je predivno,u Vinkovcima.
Vrlo poučno,zanimljivo i lijepo su nam ukazali što je brak,što se od nas "očekuje" i da moramo znati riješavati probleme među nama.
Naučili su nas (iako smo mi to već znali,ali bilo je svakakvih parova) da smo različiti,ali da uz sve te razlike moramo znati biti jedna lijepa cjelina.
Išli smo 3 četvrtka i 3 petka i platili ukupno 60 kn za nas dvoje :loveflag:
slika

slika
mima21

Marketing:

Prethodna

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.