Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

tko će vas voditi do oltara?'

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: tko će vas voditi do oltara?'

PostPostao/la Nessa87 dana uto kol 02, 2011 5:02 pm

anastasia je napisao/la:nadam se da ćemo dobit mlađeg jer je fleksibilniji, a stariji pop je baš ono..orah :pop: baš ni brata, ni bratića, ni didu, ni ćaće... znači postoji nada :klap:

Pa mislim da mora biti razuman u takvoj situaciji! :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la dalmašica dana uto kol 02, 2011 6:20 pm

Mene će moj tata vodit do oltara...vidite ja nisam ni znala da se to može drukčije izvest haha( mislčim s budućim pod ruku i sl)... al sad kad i znam opet stojim pritom da me tata uvede :)
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la anastasia dana sri ruj 07, 2011 3:45 pm

ako nema oca ili nekog bliskog, onda sama ili sa njim :loveflag:
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la zekonja2312 dana čet ruj 29, 2011 11:28 am

naravno tata :jig:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ivana_OS dana pet ruj 30, 2011 10:55 am

tata to je neupitno :)))) mislim da će pucat od ponosa!!!
Ivana_OS

PostPostao/la funny bunny dana sub lis 08, 2011 12:53 pm

pape moj :lovestruck:
....novcem se može izgraditi kuća, no tek je ljubav čini domom ....

[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
funny bunny

PostPostao/la anastasia dana ned lis 09, 2011 9:07 pm

jel crkva dopušta nekog iz obitelji a da nije otac? recimo bratića?
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la blab dana ned lis 09, 2011 9:32 pm

Crkva da, no samo svećenici mogu raditi scene, tako da se raspitaš :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la anastasia dana ned lis 09, 2011 10:13 pm

ko pita ne skita el :D al da znaju radit scene,to da..
Fata viam invenient

slika

slika
anastasia

PostPostao/la **Anchy** dana čet pro 01, 2011 7:27 pm

eh da pa nisam ja vama rekla kak je meni 2 dana prije vjenčanja kad smo bili na detaljnom dogovoru pop malo dignuo tlak,pitao kao hocu li ici sama ili sa dragim a ja kao iz topa ispalila TATA CE ME VODITI,pa me frajer u cudu pogledao i poceo srackati kao da je to glupo,da to prije nije bio obicaj da je to sve došlo od amerikanaca itd itd,al ja sam rekla da ce me tata voditi pa kome pravo kome krivo i bas sam onak povisila ton pa je rekao samo OK KAKO VI ŽELITE MLADA GOSPODIČNA :lol: :lol: :lol: :lol: mislim ono daj odhebi kaj ce on meni tko ce mene voditi i tko nece.. a da ne kažem da nas je vjenčao pop koji je grkokatalik koji ima ženu i djecu i mojoj svekrvi se nikako nije sviđalo kaj ce nas on vjenčati,al nije imao tko drugi jer je glavni svecenik za nase vjencanje bio na putu pa je zato morao biti ovaj
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kiwi dana sub pro 03, 2011 3:56 pm

Tata ce me vodit :lovestruck:
Anchy tako je jednoj mojj prijateljici svecanik reka da je to obicaj koji je kod nas dosao zbog Americkih filmova, tako da je ona njega poslusala i isla je skupa s muzem do oltara.
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la sunqueen dana sri lip 06, 2012 9:17 am

mi još nismo imali razgovor sa svećenikom oko tog detalja, ali valjda nitko neće raditi probleme oko toga da želim da me tata preda pred oltarom... :ne zna:
a brat će imati dužnost/čast da me izvede doma pred goste i mog budućeg :mig:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la InLove dana sri lip 06, 2012 12:00 pm

S tatom nisam u najblistavijim odnosima, i nisam htjela u tom posebnom momentu neke nerazrijesene price oko sebe, tako da je mene do oltara otpratio moj sadasnji muzic :) Bilo je vrlo romanticno i posebno za nas oboje :lovestruck:
Nas su oba svecenika pitala zelimo li da mene uvede moj tata, tako da nisam dobila dojam da im je to jako jako veliki problem :)
Drzim figice da vam se svima zelje ispune :cerek:
slika
InLove
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la samo_njegova dana čet lip 07, 2012 8:31 am

mi smo bili na razgovoru sa župnikom, iso nam e rekao da je to da tata prati mladu do oltara običaj iz Amerike, ali ako si ja želim da me tata prati, da on nema nikaj protiv.. a ja želim i već smo se dogovorili :lovestruck:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Jogrovan dana sub lip 16, 2012 10:48 am

aa sta i s time mogu biti problemi :budala:
Ja bi zeljela da me tata vodi...
Jogrovan

PostPostao/la Katica dana sri srp 18, 2012 3:05 pm

Iako bih voljela da me tata vodi, dogovorili smo da cemo zajedno D i ja ici. Postoje neki svecenici koji ne dozvoljavalju da mladenku tata dovede jer da je to ostatak iz patrijarhalnog drustva kad zena nije imala pravo glasa i bila je vlasnistvo muskarca. Zanimljiva teorija, no ako netko zeli da ga tata preda ili da sam dode do oltara (pred maticara) treba to postivati!
slika
Katica

PostPostao/la BridezillaKA dana uto kol 14, 2012 12:01 pm

Pošto je kod nas običaj da kad se dolazi po mladu doma, tamo otac izvodi mladu iz kuće/stana i predaje ju budućem mužu; tako ćemo moj budući i ja pošto kod kuće i sjedimo već skupa za stolom i vozimo se skupa u autu, u crkvu ući skupa, jer je to običaj katoličke crkve. Neka se nitko ne uvrijedi, ali predavanje mlade od strane oca u crkvi se radi većinom u americi od kuda je to i došlo, jer se oni tek u crkvi i nalaze, a i te crkve uglavnom nisu katoličke, ako uopće i je koja. Samo kažem kako je, ne da nekog vrijeđam.
slika

slika
BridezillaKA

PostPostao/la maybelline dana uto kol 14, 2012 3:43 pm

BridezillaKA je napisao/la:Pošto je kod nas običaj da kad se dolazi po mladu doma, tamo otac izvodi mladu iz kuće/stana i predaje ju budućem mužu; tako ćemo moj budući i ja pošto kod kuće i sjedimo već skupa za stolom i vozimo se skupa u autu, u crkvu ući skupa, jer je to običaj katoličke crkve. Neka se nitko ne uvrijedi, ali predavanje mlade od strane oca u crkvi se radi većinom u americi od kuda je to i došlo, jer se oni tek u crkvi i nalaze, a i te crkve uglavnom nisu katoličke, ako uopće i je koja. Samo kažem kako je, ne da nekog vrijeđam.

isto kako je to obicaj katolicke crkve(a ne zakon) tako se i taj "americki "obicaj vec uvukao kod nas prije 20 godina (od kad ja pamtim svoje prve svatove) a tko zna mozda jos i prije,tako da ja ne vidim da je tu ista vise americko,ljudi rade kako zele i kako im se svida :kava:
u mom kraju je obicaj da mladu iz kuce izvedu djever i djeverusa, a otac ju preda u crkvi, tako je bilo u vrijeme i kad su se moji mama i tata vjencali (30g),a tad nije bas da je svatko imao tv i da se moglo vidit da se to radi u americi,a i cisto sumnjam da je bilo filmova kao u danasnje vrijeme :ne zna:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Lia dana uto kol 14, 2012 4:11 pm

maybelline je napisao/la:ljudi rade kako zele i kako im se svida :kava:

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la BridezillaKA dana uto kol 14, 2012 10:08 pm

Istina ljudi rade kako žele i kako im se sviđa do te mjere da sve to postaje sprdačina nečega što je svečano. Obred traje 10 minuta jer im se neda bit u crkvi i žure se oblokat. i slično. Iz takvih razloga ni ne vidim zbog čega idu u crkvu, a da ne spominjem one koji ni ne kroče za života u crkvu, a žele se tamo vjenčat, pa čemu, kaj da ljudi imaju o čemu pričat. da ne silazim s teme, nebitno, rekla sam svoje mišljenje, kome se svidjelo-ne svidjelo :kava:
slika

slika
BridezillaKA

PostPostao/la blab dana sri kol 15, 2012 7:33 am

ovo već kreće u offtopic. ako se priča nastavi, krenem s kažnjavanjem :kava: pravila nečemu služe
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la maybelline dana čet kol 16, 2012 9:45 am

BridezillaKA je napisao/la:

Istina ljudi rade kako žele i kako im se sviđa do te mjere da sve to postaje sprdačina nečega što je svečano. :

ali ja nevidim razlog zasto bi bila sprdacina da otac dovede mladu do oltara :ne zna:
isto kao sto nevidim da je sprdacina da mlada i mladozenja idu zajedno do oltara,ili da ih dovedu djeveruse/djeverovi/kumovi
u ostali dio posta necu ulazit jer je off :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la cimetina dana pon ruj 17, 2012 1:20 pm

Iako smo se dragi i ja dogovorili da ćemo ući skupa u crkvu jer je to običaj katoličke crkve, pred crkvom me tata molio da me vodi. Naravno, udovoljila sam mu jer sam mu jedina kćer i jer mu je to bila velika želja. I drago mi je da je ispalo tako, jer je počevši od tog trenutka sve bilo savršeno.
slika
cimetina

PostPostao/la wedding.dress dana pon ruj 17, 2012 7:44 pm

mene je tata vodio do oltara i bilo je baš lijepo i posebno :cerek:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lilica dana sub vel 02, 2013 12:45 pm

tatica ce me voditi :cerek:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing: