Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

BITNO: Obavijest za članove koji se ne mogu logirati

BITNO: Obavijest za članove koji se ne mogu logirati

PostPostao/la Branči dana čet ožu 03, 2011 10:16 pm

Drage forumašice i forumaši,
u posljednje vrijeme učestali je broj prijava da pri logiranju na forum dobivate sljedeću obavijest:
Iskoristio/la si maksimalan broj pokušaja prijavljivanja.
Da bi se mogao/la prijaviti, sada uz korisničko ime i zaporku, moraš unijeti (i) potvrdni kod koji bi trebao biti prikazan na slici ispod.

O čemu se radi?

Svi znate za pokušaje hakerskih i spamerskih upada na forume, no prethodnih mjeseci razvili su novu taktiku - budući da im je otežano kreiranje korisničkih računa (jer to zapravo rade "roboti" tj. programi kreirani da se registriraju na forume i postaju spam poruke), izgleda da su promijenili taktiku i pokušavaju preuzeti već postojeće korisničke račune.

Znači u principu, on surfa forumom, nasumce odabere neko korisničko ime xxxx i pokušava pogoditi lozinku. Zato dobivate poruku da se iskoristio maksimalan broj pokušaja prijavljivanja.

Rješenje
Da bi naš forum znao da ste vi zaista ono za kog se predstavljate, a ne neki program koji je pogodio lozinku, nakon 5 pokušaja prijavljivanja traži vas da upišete generiran kod koji vam se pokaže na sličici. Kada upišete ispravan kod, moći ćete se normalno ulogirati.

Znači, ako dobijete takvu poruku, popuniti sva polja, 1) korisničko ime, 2) lozinku i 3) TOČNO prepisati brojke i slova sa sličice. Ona su iskrivljena da ih ti programi ne bi mogli pročitati, pazite na velika i mala slova, nula ne postoji.

Svakako preporučam promjenu lozinke svima u kombinaciju slova i brojki, nešto što se baš ne može pogoditi, kako bi vam korisnički račun bio siguran od upada.
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: BITNO: Obavijest za članove koji se ne mogu logirati

PostPostao/la Ina1011 dana pet ožu 04, 2011 8:05 am

Pa zapravo to rješenje ne funkcionira. Ja se 3 dana nisam mogla ulogirati.. iako je captcha točno upisan nekoliko puta.

Čini mi se da je jedino rješenje da se pričeka.. dan, dva, tri... ovisno o tome koliko se netko zakači na određeni nick
slika
Ina1011
Super forumašica
Super forumašica

Re: BITNO: Obavijest za članove koji se ne mogu logirati

PostPostao/la maybelline dana pet ožu 04, 2011 10:16 am

Branci nije ni meni to funkcioniralo,ja sam se prijavljivala sa drugog kompa i isto mi se to pojavilo, neznam ni sama koliko puta sam upisivala taj kod,uvijek bi me vracalo na isto :ne zna:
sa ovog kompa na kojem sam svaki dan se i ne odjavljujem :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Natrag na OBAVIJEST ZA ČLANOVE FORUMA

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.