Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor teme vjenčanja - koja vam je najdraža i kako odabrati?

Teme vjenčanja po bojama ili po izabranim detaljima: morska vjenčanja, vjenčanja u omiljenoj boji + dekoracije za stolove, usklađivanje boja

Od predloženih tema i boja vjenčanja, koja vam je najljepša (bijela se podrazumijeva u kombinaciji)?

Bijela boja i samo bijela (bez ikakvih drugih boja u tragovima)
21
6%
Nježne i pastelne boje breskve, roze, lila, beige
53
15%
Jake boje: fuksija, ljubičasta
47
14%
Crvena, bordo crvena
41
12%
Plava
15
4%
Zelena
22
6%
Beige, zlatna, smeđa
37
11%
Crna
1
0%
Žuta
6
2%
Narančasta
5
1%
Šarenilo svih boja
2
1%
Tema: zima, Božić, snijeg
4
1%
Tema: leptiri
13
4%
Tema: margarete i ivančice
12
3%
Tema: kale
9
3%
Tema: orhideje
12
3%
Tema: more i mornarska (nautička)
5
1%
Tema: more i lavanda
17
5%
Tema: jesen
9
3%
Neka druga tema/boja će biti moja (napisati u odgovoru koja)
12
3%

Ukupno glasova : 343

Izbor teme vjenčanja - koja vam je najdraža i kako odabrati?

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 07, 2008 9:32 am

*** U ovu temu je dodana anketa:

Bezbroj boja, kombinacija, ideja... ponekad se poželimo vjenčati nekoliko puta (naravno s istom osobom :D ) da bismo opet doživjeli taj vatromet raskoši stila i boja.

Bez obzira da li ste u braku ili tek planirate vjenčanje, koja tema ili kombinacija boja od ponuđenih vam se najviše sviđa?
Koja tema je bila, ili će tek biti, vaš izbor?
Bijela je uvijek sveprisutna, ali koji detalj ili boja će biti dominantni?
Za neodlučne u anketi postoji mogućnost zaokruživanja dvije opcije. :loveflag:

Branči ***

kako izabrati boju vjencanja.-..... mozda vam ovo pomogne

Izbor boja koje će dominirati vašim vjenčanjem nije jednostavan, pa se zato najčešće povodimo osobnim ukusom te biramo one boje kojima smo privrženiji. Ako bi željeli simbolički birati boje morali bi smo obratiti pažnju na;

Nježno PLAVA simbolizira zdravlje, sreću i strpljenje, dok tamno plava donosi promjene. Nadopunjava se bojom lavande, pomalo hladnom bojom koja se prekrasno miješa s ružičastom i bijelom, ali i svim plavim nijansama.

Umirujuća ZELENA, boja je koja označava nadu i obnavljanje. U srednjevjekovnim trubadurskim pjesmama upravo se zelena smatrala bojom ljubavi. Od blistavo zelene limete do boje morske pjene, zelena daje prozračnost i svjetlost Vašem danu.

NARANČASTA boja pristaje veselim prilikama, a boja breskve je nježnija ali nimalo manje spektakularna. Obje boje izvlače toplinu i pun su pogodak kao detalj na zimskim vjenčanjima.

Nježna, dražesna, čak i nevina, RUŽIČASTA je sinonim za zarumenjelu mladenku. Nijanse se kreću od sjajne ružičaste do grimizno LJUBIČASTE koja simbolizira produhovljenost i mir.

CRVENO je boja ljubavi. Proslavite Vaše svadbeno vjenčanje hrabrom crvenom, i vratit ćete se u vrijeme Antike, kada je mladenka nosila zagasito crveni veo, "flammeum", kao simbol plodnosti.

ŽUTA boja ima mnoštvo značenja: u Egiptu je bila boja napretka, u Tibet je simbol dobrote i sreće, u Indiji se mladenke oblače u žute dronjke kako bi otjerale zle duhove prije vjenčanja.

BIJELA boja simbolizira nevinost i razigranost života koji mladenka ostavlja iz sebe. Bijela je simbol romantike i klasika svakog vjenčanja.
Zadnja izmjena: Branči; ned lis 26, 2008 1:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: izrada ankete
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Izbor teme vjenčanja

PostPostao/la Debeljucka dana sri svi 07, 2008 9:34 am

uz izbor teme.... potrebno je obratiti paznju i na izbor cvijeca..... manje je poznato da svaki cvijet ima svoju simboliku.-...

pa pogledajte

Bež ruža - Skromnost
Bijela krizantema - Istina
Bijela ruža - Nevinost
Bijeli jorgovan - Mladenačka nevinost
Bijeli tulipan - Zahvalan sam ti
Bordo ruža - Žudnja
Bršljan - Vječna odanost
Ciklama - Sramežljivost i skromnost
Crvena ruža - Ljubav, sreća
Crveni tulipan - Volim te
Đurđica - Povratak sreće
Gardenija - Zadovoljstvo
Hortenzija - Ponos
Iris - Plamteća ljubav i strast
Jasmin - Privlačnost
Kamelija - Zahvalnost
Karanfil - Smjelost
Ljiljan - Veličanstvenost
Ljubičica - Vjernost
Magnolija - Tolerancija
Mimoza - Osjećajnost
Narančasta ruža - Fasciniranost
Narcis - Egoizam
Orhideja - Ljepota
Paprat - Obožavanje i poštovanje
Roza ruža - Ljupkost
Ružmarin - Sjećanje
Sunovrat - Pažnja
Tamno roza ruža - Zahvalnost
Tratinčica - Nevinost
Tulipan - Ljubav
Visibaba - Nada
Zumbul - Ljupkost
Žuta ruža - Prijateljstvo
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana ned lip 29, 2008 12:42 pm

Kako ste vi odabrali svoju temu ili boje vjenčanja?

Ja moram priznati da me zaludjela bijelo-zelena kombinacija, iako uopće ne volim zelenu boju (bijelu obožavam). Nekako mi ta kombinacija djeluje čisto i smirujuće, a odlučila sam još stavljati ivory i bež naglaske. Za detalj koji će dominirati na pozivnicama, zahvalnicama, torti itd. još nisam odlučila: bit će ili kale, đurđice, margareta ili školjkice... a možda i leptiri :D To ću vjerojatno tik pred vjenčanje odlučiti. Ali bijelo-zeleno je već dogovoreno :10od10:

slika slika

Od kombinacija su mi još prekrasne lila zeleno ili lila bijelo kombinacije... ali niti dragi niti kumica ne vole lila boju pa sam odustala od toga:
slika slika

I super mi je mornarska kombinacija koju sam predložila našoj Studentici:
slika slika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la princessmo dana uto srp 01, 2008 8:32 am

Meni se posebno svidjela tema ljubičasto...
slika

ali kad smo pronašli restoran koji nam se sviđa-nametnula nam se tema: zlatno-bež + smeđe jer su to boje koje dominiraju u restoranu...

ovako nam izgleda prostor...molim obratite pozornost da na podu više nisu svijetle pločice nego tamno smeđi laminat...
slikaslika
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto srp 01, 2008 2:10 pm

Jako lijepo princess... :svakacast:
Da nismo odabrali Miral zbog boja, vjerojatno bi pala odluka na Lido... :D
A mi smo se lako odlučili za temu, u kojim bojama uređujemo stan tak ćemo i svadbu.... :rofl:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto srp 01, 2008 2:53 pm

bedacha je napisao/la:Jako lijepo princess... :svakacast:
Da nismo odabrali Miral zbog boja, vjerojatno bi pala odluka na Lido... :D
A mi smo se lako odlučili za temu, u kojim bojama uređujemo stan tak ćemo i svadbu.... :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: baš sam ti htjela napisati na temu Mirala da smo mi mislili ako ne Lido, budemo Miral...nama se baš svidio hotel... :ludilo:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto srp 01, 2008 8:08 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: iste smo... :D
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana uto srp 01, 2008 8:41 pm

dok smo mislili imati vjenčanje na Krku, tema je bila prvo neka pastelno pinki morska, s ružama..onda je dragi rekao da mu se ne sviđa pinki pa smo promijenili na bijelo s bež detaljima i školjkicama, to mi se isto sviđalo..e onda smo odlučili promijeniti lokaciju i sad kad je u Gjalskom, ne znam što ću s dekoracijama...definitivno ću imati bijelo cvijeće, jer je prostor šaren pa mislim da bi bilo previše da još imam i cvijeće u boji...no, s pozivnicama i konfetima te ostalim dekoracijama još uvijek ne znam što ću...budući da prevladavaju neki zemljani tonovi (takva nekakva crvena), mogu imati neke bež detalje, ali i bordo...to još uvijek nemam pojma... :D
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon srp 21, 2008 5:12 pm

Umirujuća ZELENA, boja je koja označava nadu i obnavljanje. U srednjevjekovnim trubadurskim pjesmama upravo se zelena smatrala bojom ljubavi. Od blistavo zelene limete do boje morske pjene, zelena daje prozračnost i svjetlost Vašem danu.

BIJELA boja simbolizira nevinost i razigranost života koji mladenka ostavlja iz sebe. Bijela je simbol romantike i klasika svakog vjenčanja.

Tratinčica - Nevinost

A jeeeeel? Vrijedi li to i za margarete? :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto srp 22, 2008 2:36 am

Sala u mom kraju je sva u kamenu i prekrasna, tak da ce se moja morska tema savrseno uklopit, samo moram jos vidit sto cu sa cvijecem i boju haljina za djeveruse, iako ce vjerojatno biti lavanda
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tina_pula dana uto srp 22, 2008 7:25 am

Meni će na svadbi prevladavati plava boja u svim tonovima i bijela...možda sada zvuči prekićasto, ali vjerujte mi - predivno je :)
slika
Tina_pula

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 22, 2008 9:51 am

Tina_pula je napisao/la:Meni će na svadbi prevladavati plava boja u svim tonovima i bijela...možda sada zvuči prekićasto, ali vjerujte mi - predivno je :)

nitko nema pravo osudjivati tvoj izbor..... to je tvoja zelja i tako mora biti....

a posto sam i sama poklonik plave boje... go girl..... just do it.... :10od10: :10od10:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tina_pula dana uto srp 22, 2008 10:44 am

:to:
slika
Tina_pula

PostPostao/la Dani 26 dana uto srp 22, 2008 6:44 pm

Tina_pula je napisao/la:Meni će na svadbi prevladavati plava boja u svim tonovima i bijela...možda sada zvuči prekićasto, ali vjerujte mi - predivno je :)

Meni plava boja nemre izgledat lose... Pa ipak sam ja zaguljena purgerica :D :D :D
Btw, ja sam htjela narucit veliku dinamo tortu na vjencanju al mi je muz rekel da sam ponorela pa nisam :roll:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tina_pula dana sri srp 23, 2008 6:24 am

Dani :bravo: :ludilo:
slika
Tina_pula

PostPostao/la Branči dana ned kol 17, 2008 4:47 pm

Ma kako bi to bilo kićasto... evo sad si me inspirirala pa sam složila nešto da vidiš kako zajedno pašu sve nijanse plave...

slika

Go, Tina, Go!! :cheer:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana pon ruj 01, 2008 7:54 am

mislim da ću ja ići u ovom smjeru :)

slika
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Principessa dana pon ruj 22, 2008 2:02 pm

...mi smo se odlučili za crveno-bijelu temu, sa dodatkom bež i zlatne u tragovima...moja boja za vjenčanje uvijek je bila ružičasta, ali kako se seka prije udavala i imala takvu boju ja nisam htjela....dragi i ja smo odlučili da to bude crvena jer je to boja ljubavi, ne znam da li ću imati još neku temu npr. leptiri ili nešto slično, a od cvijeća će prevladavati ruže
slika
slika
Principessa

Re: Izbor teme vjenčanja - koja vam je najdraža i kako odabrati?

PostPostao/la Branči dana ned lis 26, 2008 1:13 pm

Gore u prvi post ove teme dodana je anketa gdje možete odgovoriti koja tema/boja vam je najdraža. :loveflag:
Branči
Admin
Admin

bordo-svijetlo zuta

PostPostao/la ivonchy dana sub stu 08, 2008 11:34 pm

ovako stoje stvari, sala mi je bordo sa svijetlo zuckastiom bojom kombinirana, stoljnjaci su mi crveni i masne na stolicama, a salvete i navlake za stolice su sjajno zuti, sala je sama po sebi predivna i ne treba dodatne dekoracije, mislim imati aranzmane na stolovima u ccasama za martini onim velikim, ali problem je u tome sto ne znam kakvo bih cvijece stavila u njih, ne znam sto bi mogla povezati s tim bojama koja da mi bude tema, npr. bubamare, leptiri, ...
molim za pomoc, posaljem vam slike sale ovih dana...
Zadnja izmjena: Branči; ned stu 09, 2008 11:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: spajanje teme sa postojećom
ivonchy

PostPostao/la Branči dana ned stu 09, 2008 11:34 pm

ivonchy, a u kojoj bi ti boji htjela dekoracije? htjela bi nastaviti utom stilu bordo i pastelno žuto ili bi recimo htjela da su ti sve ostale dekoracije samo u crvenoj boji, ili samo žutoj... ti ovdje imaš prostora i za recimo isključivo bijelo cvijeće ako želiš (pretpostavljam da su stoljnaci bijeli, a nadstoljnaci ili bordo ili žuti).

sad, za temu detalja, sve ti paše... voisi što ti se sviđa, dal ti se više sviđaju leptirići ili bubamare... a onda tražiš taj motiv i na pozivnicama, torti...

tebi bi super uz te boje sale pasala tema "šareno i veselo" ... ne znam kakv si tip, da li si više otkačena ili konzervativnija?
Branči
Admin
Admin

narančasto- smeđa

PostPostao/la tangerina dana pet stu 28, 2008 6:39 pm

hm... kao što je i očekivat s moje strane... ja htjela samo narančastu, narančastu i samo narančastu (čak i haljinu), ali da ne bude da sam nenormalna... haljina bude bila bijela sa kakvom narančastom :rofl: mašnicom, a ostalo kombinacija smeđe i narančaste (tako da je smeđa malo ubije)... a na reverićima uz sve to bijeli listić.... dakle, narančasto smeđa kombinacija uz sitne dodatke bijele boje
tangerina

PostPostao/la Linda dana sub stu 29, 2008 1:56 pm

Crvena i bijela, crvene ruže i svakakve svjećice..
Možda je klišej, ali ja ne mogu zamisliti ni jednu drugu boju.. :vau:
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

PostPostao/la ana77 dana sub stu 29, 2008 2:20 pm

Pošto se na neki način bavim vjenčanjima iskustvo mi kaže da se moderne boje vjenčanja očito mjenjaju iz godine u godinu... ali neke su i konastanta. Npr. po ovoj anketi to ne izgleda ali ja sam najviše radila zelenih tema ove godine, očito je IN. Ove boje tipa roze i bež su nekako konstanta to će se uvjek raditi ali neke boje su recimo postale in u zadnje vrijeme - tipa Smeđe, Ljubičaste,... Bar sam ja to tako doživjela.

Iskreno meni su sve boje preljepe i nema ni jedne boje (čak ni crna mi nije ružna iako nije baš neka boja) u kojoj nebi organizirala svadbu. Svaka boja se može super uskladiti sa vjenčanjem i kad bi svadba bila nešto što se ponavlja svake godine :rofl: :rofl: :rofl: - zamislite samo to... ja mislim da se muški onda nebi nikad ženili definitivno... :rofl: :rofl: :rofl: - ja bi svake godine to slavlje organizirala u drugoj boji jer svaka boja pruža bezbroj prekrasnih mogućnosti dekoriranja i izbora detalja. Ja mislim da nema ružne teme ili boje. :cerek:

Samo bi htjela predložiti Eko vjenčanje kao temu - čini mi se da je na popisu nema a zanima me da li postoji ljudi koji bi organizirali vjenčanje u EKO stilu. :idea:
ana77
Stručna savjetnica
Stručna savjetnica

PostPostao/la bubamara dana pon pro 08, 2008 3:03 pm

Ja sam htjela crvenu boju, ali sala za koju smo se na kraju odlučili ima tamno plave zastore i tepih, tako da crvena boja definitivno otpada. I nemam pojma šta bih mogla iskombinirati, to je tako kričava plava boja i teško da će išta osim bijeloga pasati. :huh:
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Teme i stilovi vjenčanja (izbor boja, detalja i dekoracija vjenčanja)

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.