Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s poroda

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Iskustva s poroda

PostPostao/la theonly dana čet ožu 28, 2013 1:25 pm

AAAAUA, Poles draga :dani: :dani: bas mi je zao kaj si se toliko namucila i da sad imas tolike bolove :grli: :grli:

imamo ovdje paletu od reeelativno ne tako teskih poroda (da ne kazem laganih, jer je to individualno) do prilicno teskih sa tezim il manje teskim oporavkom..bas me zanima kamo cu se ja svrstat..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la niriana dana čet ožu 28, 2013 1:30 pm

theonly je napisao/la:AAAAUA, Poles draga :dani: :dani: bas mi je zao kaj si se toliko namucila i da sad imas tolike bolove :grli: :grli:

imamo ovdje paletu od reeelativno ne tako teskih poroda (da ne kazem laganih, jer je to individualno) do prilicno teskih sa tezim il manje teskim oporavkom..bas me zanima kamo cu se ja svrstat..

bogme i mene zanima kakva će ova runda ispasti... :D
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet ožu 28, 2013 1:57 pm

ajme Poles!!! ovo zvuči prestrašno!!! nisam nikad čula da se to može dogoditi... :shock1: :shock1: :shock1: svaka čast ženo na pozitivi!!!! :svakacast: :svakacast: i ima nas koji jedva čekamo tvoju priču! :cheer:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ožu 28, 2013 3:00 pm

Polesana je napisao/la:Rucica nije ni bila toooliki problem, jest da nije bila ispruzena nego je bio LAKAT :dani:, ali najbitnije je da mom misu nije ta ruka ikako ozlijedjena. lakse cu ja pretrpjeti bol nego da je njemu ista... Znaci nije ruka meni ostavila tako silne poslijedice nego se meni pomakla jedna pubicna kost pri izgonu :cagam: :shock1: :shock1:
Kako nikako nisam mogla hodati, zadnji dan bolnice poslali su me na rengen i imali sto vidjeli. Samo sam cula tehnicarku- simfiza otisla skroz :neznamkakoti:
Hoce li se vratiti i koliko, to sve ovisi- imam steznik i bol bolujem u krevetu, strooogo mirovanje. :)
A za vas dobre dusice ovog foruma potrudit cu se natipkati pricu s moba, porod kao porod nije ni bio tako los, jedino su posljedice teske.
Ali sve zene-majke-kraljice pretrpe tako ja to mogu! Ou jea! :raspa: :zubo:

Ekskjuz mi, idem se nekgdje sklupcat! Sve mene zabolilo dok sam citala :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:

Kad procitam kako druge zene radjaju, sve vise vidim kako sam ja dobro prosla!

Svaka cast zene :svakacast:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet ožu 28, 2013 3:42 pm

Ajme Poles! Prestrasno! Ovakve price me podsjete da sam ja super prosla...
Svaka ti cast draga i zelim ti jako jako brz oporavak!!!
S obzirom na pozitivu kojom bez obzira na sve zracis, uopce ne sumnjam u tvoj potpuni i brzi oporavak! :grli:

Htjedoh jos samo reci da ja vec 2 dana sjedim!!! Bez bolova i zatezanja, ko nova sam!
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lunna dana čet ožu 28, 2013 9:41 pm

Poles draga :shock1: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
nadam se da ce se sve vratiti na mjesto :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ožu 28, 2013 9:57 pm

Poles :shock1: :grli:
Zelim ti brz oporavak!!!
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ATE13 dana pet tra 05, 2013 9:44 am

iinnaa :bravo: :bravo: :bravo: :svakacast: bas sam se uzivila u pricu.... i sad me opet strah, nebi ja na porod :nene:

a jos kad citam sta je Polesana prosla :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: draga bas mi te zao... :buket: :buket: :buket: :buket:

Dani 26 je napisao/la:Aha, sad kad vas sve vise radja, nije ona Dani luda jel? Kazem ja: Boliiiiii! Al neeeeee, to se zaboravi! Je, mos mislit! :kava:

Ja jos uvijek nisam zaboravila :raspa:

A ti ludo :rofl: :rofl: imas pravo... ni ja nisam zaboravila a sad ce skoro 6 godina od prvog poroda.... a za 3 tjedna me ceka opet jovo nanovo - nadam se ne isto - ali vjerujem da ce biti bolno i to uzasno bolno ... vec ludim :kava:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana pet tra 05, 2013 8:39 pm

ajme polesice :grli: :grli: :grli: ti si stvarno jedna jaka zena :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sub tra 06, 2013 5:04 pm

ATE13 je napisao/la:
A ti ludo :rofl: :rofl: imas pravo... ni ja nisam zaboravila a sad ce skoro 6 godina od prvog poroda.... a za 3 tjedna me ceka opet jovo nanovo - nadam se ne isto - ali vjerujem da ce biti bolno i to uzasno bolno ... vec ludim :kava:

:grli: :grli: :grli: :grli: Vidi me, ziva i zdrava! Sve ce biti ok :grli: :grli: :grli: :grli:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana sub lip 15, 2013 7:48 am

Ajd da se nakon skoro 10 tjedana posjetim bolova :D

Vec se sada ispricavam za greske u pisanju i odabiru pravilnih rijeci :buket:

Termin mi je bio 26.04.2013 to se zna- to su svi znali :)
09.04.2013 mi je bila moja babica kod mene doma da vidi kako sam - sve je bilo uredu, 08.04.2013 sam bila i kod ginekologice i isto sve super - zatvorena bila, ctg nije pokazivao ni 0 trudova.
Jedini problem je bio da sam od 07.04.2013 dobila trombozu na gadnom mjestu :thumbsdown: - sad znam i zasto - jer se moje djete pozurilo i krenulo ko speedy gonzales s glavicom prema izlasku.

Pocela sam bila piti caj od listova maline ... kaze se, da se zena lakse otvori ( i nakon poroda s Ivanom - gdje se nisam otvarala ni pomocu trikova ) pocela sam 09.04.2013 piti taj caj.( jest da sam tada bila vec u 37 tjednu) ali i babica mi je rekla da ga pijem. Pocinje se piti od ca. 34 tjedna na dan 2-3 salice. Nije bas da je ukusan, ali s pola kg meda valja :raspa: .

Posto sam u ovoj trudnoci bila jakoooo osjetljiva na mirise, pogotovo kad moj dragi muz pojede Döner Kebab s lukom i uz to pivu, pa se okrene prema meni i puse mi u lice taj jako fin miris, dok spava, :izivciran: osla sam u Ivanovu sobu i legla u njegov krevet a njega odvela caci. Oko 4 ujutro sam se probudila i osjetila lagani bol. Nisam si nista mislila i nastavila dalje spavat. Kad bih ga opet osjetila, pogledam na sat 04:30. Ok mislila sam da je mozda od caja, jer nije bas neka bol bila al me ipak probudila. I tako sam opet zaspala i svaki pola sata bi me ta lagana bol (bockanje) probudila. U pola 7 sam se prebacila na kauc, upalila TV , uzela papir i olovku i krenula pisat kad god me zaboli. Budalesala se preko Whatsapp s prijateljicama da cu danas rodit i da me sve cesce bockanje boli. Muz osao odvest Ivana u vrtic. Mene je sve vise i cesce pocelo bockat i boljeti. Izmedju 7 i 9 sati sam vidjela da na mom papiricu pise da me svakih skoro 5-8 minuta pocne sve jace i jace bockati i boljeti. Mogla sam samo lezati ili hodati, sjediti nije islo vec 4 dana zbog drage tromboze, mada ni lezanje ili hodanje nije bilo veselo. Muz se vratio , ja mu kazem da mislim da cemo morati ici u bolnicu i da se pozuri kuci. Morao je ici mamu i tetku voditi na autobusni kolodvor na drugom kraju grada. Nazvao je vrtic i rekao da ce baka doci po Ivana posto mi idemo u bolnicu. Kad je krenio, spusti glavu prema trbuhu i kaze "Mali pozuri se molim te, tata hoce veceras da gleda Bayern" :roll:

On je osao, ja se cula s babicom, koja mi je rekla da se odem istusirati uz toplu vodu da vidim dal su lazni trudovi ili ipak nisu. Dok sam se tusirala (nekih 10-15min) krenuli su trudovi i to booooolni . Bili su to 5-6 trudova i to gadna - da sam mislila da cu onu stangu di visi tus otkinuti kolko sam se za nju drzala. Muz se vratio bilo je negdje 10 sati. Ja hodam po stanu i svakih 5 minuta stanem , uhvatim se za vrata za stol, sta mi je vec na putu i vicem i stenjem ko budala neka. Pa opet krenem dalje torbu pakovat. Bila sam spakovala neke sitnice, posto sam mislila imam ja jos 16 dana vremena :budala: . Tako me do 11 trudovi svakih 4-5 minuta tukli ko ludi. Da bi od 11 krenuli svake 2- 3 minute. Ja vicem, derem se jedva stojim i hodam , a moj dragi - coban - kaze "htjela si ti djete" :roll:

U 12 sam rekla idemo u bolnicu.... Do bolnice nam trebalo 15minuta ... trudovi u autu nisu bas zanimljivi :roll: pogotovo kad auto pokraj tebe te gleda i pita se WTF :huh: :D

Parkirali na zabranjeno mjesto odmah ispred bolnice. Osli gore i odmah u radjaonu i pregled. Bila otvorena 3-4 cm - hvala Bogu sam pomislila - Babica - jadna , neka mlada tek joj 5. radni dan i odmah ovaka luda trudnica kao ja joj dosla :D - vice muzu da ode s papirima me dole prijaviti i auto preparkirati. To je trajalo nekih pola sata. U ta pola sata ja sam ludila od trudova i bolova. Jos me samu ostavila - sada mislim i bolje tako , jer da je ona tu bila nebi ja se derala ko luda :D - dosla nakon nekih 15min da me pita zelim li nesto protiv boli - ja vicem daj mi bilo sta - i opet ode i nema je 15min. U 12:45 stize i muz i ona. I nesto pricaju a meni vrucina, bolovi, trudovi svakih 2 min da poludis. I kaze ona meni da se ja ustanem da mali bolje se spusti u zdjelicu. Reko ajde de - i kod kuce sam stajala i bilo mi je lakse nego lezeci. Ustanem ja stanem pokraj kreveta i kazem babici "Ohhhoohhhh ja mislim da on stize nesto jakoooo stiskaaa" a jadna babica "brzo brzo odmah se vratite na krevet" - pregleda me i kaze "Ohh vi ste vec skroz otvoreni i njegovu glavicu mogu da osjetim, nevrijedi sada nista protiv bolova sad ce on doci." Pa mi rekla da se okrenem i stanem na sve cetiri da se on jos vise se spusti - WTF jos vise pa vec je tu - ali mi je bilo svejedno sve sam radila samo da me bol prestane. Bol nije prestala pocela je sve jace, i stiskanje dole uzass... Vikala sam "nemogu vise, izvadite ga van" , derala se :rofl: :rofl: :rofl: kod Ivana sam se pravila fina i nisam ni A rekla - al sam nadoknadila sad - ona vice "disite polako ne tako brzo" ja si mislim "ajde kvragu sta ti znas pusti me da disem kako hocu" Onaj moj me miluje po ledjima i vice "mozes ti to" a ja si milim "sta se sad ovdje pravis fin - cobane" :cerek: Ja tako na sve cetiri stojim, sjedim, lezim sta vec, drzim se za onaj krevt , bol i trudovi me ubise a babica se dere "trebamo doktoraaaaaaaaaaaaaaaa" i to par puta - vice muzu "stisnite to dugme da dodje doktor" ovaj moj vice"Stisnuo sam vec par puta" ona se opet dere da treba doktora - a ja si mislim "wuuhuuuuu Stanlio i Olio me poradjaju kako divnooo :roll: " Posto nisam ni ja a ni moj mali mogli cekat doktora rijesili smo to u dva truda i on je bio tu 13:12h :cerek: . U to stize i doktorica i kaze "ahh vec ste vi to rijesili sve - super" Pregledali mene pregledali njega sve super - nisam pukla - to mi je bila najveca strah neznam ni sama zasto. Stavili na mene malo cupavo puno neceg zuto bijelog po sebi - ko istopljeni sir :D - on dmah poceo cicati svoj prst :cerek: . Izmjerili ga - 3000gr i 51cm.
Tako smo jos bili sat vremena u radjaoni - ja se presvukla i krenuli prema sobi. Babica mi nosi kolica da ja sjednem ali u kolica sam stavila svoju torbu i ja krenula pjeske, u ruci moj mali smotuljak srece :cerek: .

Bolilo je, pogotovo zadnja 2-3 sata. Ali je islo expresno - da znam da ce i trece biti tako odmah bi krenula na rad :D
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la blab dana sub lip 15, 2013 12:22 pm

glavna si :rofl: :rofl:
prekrasna pričiva :cerek:
dakle, još malo pa treće, ha? :cerek: :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana sub lip 15, 2013 1:54 pm

to je bilo ultrabrzo atice :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sub lip 15, 2013 2:01 pm

Ata kraljice!!!! :rofl: :rofl: :rofl: Super priča :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Glavno da je sve u redu...
A kako se zove anđelak?
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana sub lip 15, 2013 5:10 pm

blab je napisao/la:dakle, još malo pa treće, ha? :cerek: :cerek:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: cek da rijesim svatove koje imam ove godine, da prestanem dojit pa da se napijem posteno - vec skoro godinu dana ni kap alkohola i jos sigurno do 4. mjeseca 2014 necu- pa onda cu krenit na posao.

Smotuljak se zove Antonio :cerek:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana sub lip 15, 2013 11:34 pm

Ateeee, svaka cast zeno :svakacast: :svakacast: :svakacast: ovo je expres porod, ni doktora se ne ceka :D :D :D

a bas si kraljica :cubice: :cerek: :cerek: :grli:

a kazes Himbeerblättertee ovako moze djelovati?? i meni ga preporucili sad od 34.tj, al mislim da cu tamo kd 37. krenuti s tim :D
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Miška dana ned lip 16, 2013 4:09 pm

Ate, svaka čast! A Antonio je već sad pokazao da će biti po njegovom. :cerek:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned lip 16, 2013 11:41 pm

ATE13 je napisao/la:"Mali pozuri se molim te, tata hoce veceras da gleda Bayern" :roll:

ovo bi i moj muz reka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

svaka cast brzinski si ti to odradila :svakacast:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet lip 20, 2013 8:50 am

ate :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: svaka čast!! :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 24, 2013 10:41 pm

Ate :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: Ma jesma li rekla da ce sve biti ok :grli: Ljubimo puno Antonia!!!!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 24, 2013 10:42 pm

lunna je napisao/la:
ATE13 je napisao/la:"Mali pozuri se molim te, tata hoce veceras da gleda Bayern" :roll:

ovo bi i moj muz reka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

svaka cast brzinski si ti to odradila :svakacast:

Ovo bi ja rekla :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana sri srp 03, 2013 9:02 am

Moj porod :D

Priču sam napisala par dana nakon što sam došla doma al nikako da ju tu vama stavim :o

Uglavnom, sve koje me znaju duže vrijeme, znaju da se panično bojim vađenja krvi :roll: i svega vezano uz to i sam pojam trudnoće za mene je bilo aaaaaaaa ja to nikada neću moći ( zbog svih onih pretraga koje se obavljaju u trudnoći a vezane su uz vađanje krvi…a tek porod- ma nema šanse… :horor: )

Tako je bilo sve dok nisam na 3 testa trudnoće vidjela duple crtice :cerek: tad me obuzela i sreća i strah… i malo po malo ja sam odlično podnosila sve pretrage, čak i OGTT i 3 puta vađanje krvi :roll:

Ovo sve pišem namjerno jer znam da ima još cura koje se boje kao i ja, a na kraju strah je sam od sebe nestao… a da ne pričam da nisam imala uopće strah od porođaja,jednostavno sam si tak posložila to u glavi i to je to, iznenadila sam sve oko sebe koliko sam bila čvrsta!

Nekako sam si razmišljala da ako mogu svi, mogu i ja i sa time sam se vodila do zadnje sekunde :D

Imala sam nekoliko puta lažne trudove koji su bili na isti razmak pa je bilo ići u bolnicu ili ne…na kraju se smirilo pa kad sam išla na redovan pregled znao mi je gin. Reći da sljedeći put odmah dođem u rodilište da me ne bi tako prevarilo slučajno jer je bebina glavica duže vrijeme bila skroz u kanalu i skroz je spremna beba bila…

Termin poroda je bio 18.01. :D i taj dan mi je bio skroz urnebesan, ono, ja sto na sat, sve je bilo spremno za bebu, al ja nisam mogla ni sekunde biti mirna, a gladna sam bila full a pogotovo predvečer. Navečer oko 22h muž me zove da gledamo film a ja na koljenima slažem neke police, knjige :jesilud: … osjetila sam da me štreca dolje… Filipova glavica me nabijala non stop al nisam baš obraćala previše pažnju na to…tko još rodi na dan termina-mislila sam si :D

Muž me jedva nagovorio da legnem… Odspavala sam možda kojih 3h al glavica i dalje luduje i onda su počeli bolovi iz kralježnice prema naprijed…drugačiji od onih koji su bili lažni… probudila sam muža, on je mjerio razmake i bili su tu negdje, al do zadnjega nisu bili baš pravilni razmaci, tak da se u to ne bi mogla pouzdati …

I nakon nekih 20-ak min, ustala sam iz kreveta i rekla mu da idemo mi ipak u rodilište, al nekak sam bila uvjerena da me budu poslali doma i da ja još ne budem rodila :D rekla sam mužu da idem pod tuš…a i kosa mi je masna, ne mogu takva u rodilište :raspa: na što je on poludio…da jesam li ja luda? kakvo pranje kose u 4 i nešto ujutro i još pod trudovima..i da ga smirim rekla sam mu da se budem onda samo otuširala… naravno, da sam oprala kosu na kraju , on ludi skroz :rofl: buraz se probudio i kuca i pita jel sve ok, ja mu kažem da idemo u rodilište, on juri reći mojima…a lijepo sam rekla da nema nikakve panike da sve laganini i da si oni još slobodno i kavicu popiju :kava: ok, štrecne me trud svakih cca 5min, al ništa strašno, onak kao da me zašerafi za wc :roll:

Dok sam se ja sredila za rodilište, stvari su mjesec dana bile spremne tak da su samo stavljene u auto i ajmo svi u rodilište… mama, tata, buraz, muž i ja :)

Do rodilišta imam cca 3min tako da smo brzo stigli, nije bila gužva kada sam ja došla… znam da sam pogledala na sat iznad stola za pregled i bilo je točno 5 ujutro, tlak je bio ok, izvadila mi je sestra odmah krv jer u zadnjih mjesec dana nisam vadila krv, i tad je došla ginekologica i kaže mi da se trudovi ne očitavaju :ne zna: kak se ne očitavaju, a ja ih osjećam :huh: nije da su baš slabi, onak srednje jačine…pregleda ona mene i veli ohoho pa vi ste 6 cm otvoreni …ja ono molim? :shock1: Dobila sam klistir :roll: ionako sam se doma očistila tako da nisam imala brige oko toga… i rekla mi je sestra da se malo prešetam u predrađaoni par minuta i odmah idemo u box… kojih 10-ak min sam bila u predrađaoni i tipkala na mob, jadne ženskice oko mene se muče i gledaju me, tko zna koliko dugo se muče a ja odmah čim sam došla u rađaonu idem :)

Čim sam se legla na onaj stol za rađanje, muž mi je došao, i tako…mi smo si pričali, tu i tamo je netko provirio jel dolje sve ok… trudove sam po PS-u prodisala i u početku sam poskrivečki tražila muža da mi da gutljaj vode, dok mi jedna sestra nije rekla da si slobodno između trudova popijem, začudila sam se jer znam da se to baš ne smije, al meni paše :D

Brzo sam se otvarala, pitali su me da li želim epiduralnu a ja nisam znala bi ili ne bi… i tako sam rekla da budem još malo razmislila al dok sam ja razmislila već sam 8 cm bila otvorena i gin. Koji mi je i vodio trudnoću pred kraj, baš je bio i na porodu,je rekao da još uvijek mogu dobiti epiduralnu al da mi to nema smisla pošto mi super ide i dok bi došao anesteziolog i dok bi epiduralna počela djelovati već ću roditi :D tada su mi i probušili vodenjak i sjećam se da je to iscurilo kao slap iz mene…
Kako je boljelo sve jače tj. kako sam imala jači osjećaj da beba bude sama izašla tako sam i vikala „Beba ide van“ jer nigdje žive duša nije bilo…taman je bila smjena i muž i ja sami…i onda sam si mislila da se još i sama budem porodila jer me nitko ne doživljava :neznamkakoti: a ustvari dolazila je babica pogledati i znala je kako stvari stoje pa se oglušila na većinu mojih „beba ide van“ vikanja… e onda su došle još 2 ženskice u rađaonu pa je nastala strka… svaka je vikala svoje pa sam se uspjela tome i nasmijati… u jednom trenutku su mi morali olakšati mjehur jer kao bebi smeta moj puni mjehur …
Kako je postajalo sve gušće, odjednom oko mene je bio mladi ginekolog koji je nadgledao sve, med. Sestra koja mi je bila podrška iza leđa i gurala me prema naprijed, babica koju sam maksimalno slušala, muž koji je bio moja najveća podrška, bez njega neznam kako bi uspjela jer mi je davao vodu između trudova i svaki puta mi je vlažnom krpicom po licu prošao i iza po vratu :lovestruck: …to me osvježavalo i dalo mi snage! Babica je čak u jednom trenutku mužu rekla da dođe vidjeti bebinu glavicu, pa je bio sav oduševljen time :cerek: …al tad još nije ni počela prava akcija…

Ne mogu reći da nije boljelo, al uspjela sam izgurati svog Filipa u par trudova … tako da je moj Filip došao na ovaj svijet u 9.30h, imao je 3940g i 53 cm :cerek: nikada neću zaboraviti osjećaj kad je beba izašla…olakšanje nevjerojatno, brzo su mu prerezali pupčanu vrpcu, tako da nije ni muž uspio to vidjeti… stavili su mi ga odmah na prsa :cerek: tj. na sredinu nekako pa je malo po malo on sam došao na cicu i počeo sisati, muž i ja nismo mogli vjerovati… oduševljenje, neizmjerna sreća :cerek: … zahvalila sam dragom Bogu što smo uspjeli

Derala sam se da su me moji svi van čuli…plakali su svi ko kišna godina u čekaoni… al kad sam rodila rekla sam svima tamo u rađaoni da to nije tako strašno i da bi mogla ponoviti sve bez problema…ovi su si valjda mislili da nisam baš prisebna skroz… :jesilud: :rofl: :rofl: … al kako se nisam puno namučila, imala sam snage za sam kraj pa je to definitivno drugačije od onih porođaja gdje se žene dosta namuče sa dugim trudovima i teškim otvaranjem…

Uglavnom, Filip, muž i ja smo se još mazili nešto više od 1h u rađaoni…onda su me na „pokretnom krevetu“ odvezli ispred rađaone u čekaonu van, pa sam još 1h bila sa svojima, a još mi je došla i kuma vjenčana i svekar i svekrva i s njima sam se još šalila i smijala … odlično sam se osjećala :)

Na kraju, od samog prijema u rodilište do rođenja bebe, sve je trajalo točno 4,5h :)

Eto, malo sam poduže to napisala, al ja , koja se stvarno boji krvi i svega sličnoga, porod je bio takav da krv gotovo da nisam ni vidjela, i bez problema sam izdurala sve to uz pomoć najdivnijeg muža na svijetu :cerek: a trenutak kada sam vidjela svoje malo savršenstvo, izbrojala sve prstiće na nogicama i rukicama :cerek: neopisivo nešto :cerek:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri srp 03, 2013 10:17 am

lenna porod za poželjet!!! :dani: :10od10: :10od10: :10od10:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la theonly dana sri srp 03, 2013 11:28 am

aaaaaaa Lenna, prekrasno, prekrasnooooooo :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

moram reci da si vrlo, vrlo slicno i ja sve to zamisljam, ili, bolje je reci da se nadam upravo takvom scenariju :cerek: :cerek:
od toga da cu doci u bolnicu vec na pola puta otvorena, da ce me muz mackati hladnim, mokrim rucnukom po celu i iza vrata i da cu isto tako brzo uspjeti bebicu izgurati van :lovestruck: :lovestruck:

i ovo tvoje slaganje knjiga na koljenima-ovdje govore kako je stara babska preporuka ribati plocice na sve 4, da se tako najbrze otvaras :D

ma zaista porod za pozeljeti :svakacast: :svakacast: :svakacast: i vjerujem da nakon takvog dozivljaja pozelis i ponoviti isti :cerek: :grli:

bravo mamice :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cubice: :grli: :loveflag:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana sri srp 03, 2013 1:06 pm

theonly je napisao/la:aaaaaaa Lenna, prekrasno, prekrasnooooooo :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

moram reci da si vrlo, vrlo slicno i ja sve to zamisljam, ili, bolje je reci da se nadam upravo takvom scenariju :cerek: :cerek:
od toga da cu doci u bolnicu vec na pola puta otvorena, da ce me muz mackati hladnim, mokrim rucnukom po celu i iza vrata i da cu isto tako brzo uspjeti bebicu izgurati van :lovestruck: :lovestruck:

i ovo tvoje slaganje knjiga na koljenima-ovdje govore kako je stara babska preporuka ribati plocice na sve 4, da se tako najbrze otvaras :D

ma zaista porod za pozeljeti :svakacast: :svakacast: :svakacast: i vjerujem da nakon takvog dozivljaja pozelis i ponoviti isti :cerek: :grli:

bravo mamice :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cubice: :grli: :loveflag:

:cubice: :grli:

ma samo pozitiva i da vidiš...

vjerujem da bi bilo sve potpuno drugačije da sam provela u boxu preko 12 sati i da sam se namučila... al ovako, nisam ni sanjala da bi mogla kao prvorotka tako odlično proći...

Još me je gin. gledala u čudu kad je vidjela da sam 6cm otvorena i da mi je to prva beba :D

a nakon poroda sam normalno mogla sjediti, hvala Bogu :pop:

p.s. kad sam znala slušati svoju mamu koliko se ona namučila s menom i kako nije 2mj. mogla sjesti jer je jadna imala 20-ak šavova :neznamkakoti: ... a još k tome kažu da kakav ti je majka imala porod da tak nešto i ti možeš očekivati :roll: pa sam u glavi nekako se oglušila na to i išla onim: kako bude bude i kako su svi, tako budem i ja... i eto...
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.