Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s poroda

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Iskustva s poroda

PostPostao/la maybelline dana pon kol 26, 2013 9:25 pm

predivna prica i predivno malo sto su ti dali za po doma :cerek:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PostPostao/la tigerin dana pon kol 26, 2013 10:48 pm

ajme predivno theo, stvarno predivno!!!!! svaki put mi tako bude toplo oko srca :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana pet kol 30, 2013 8:47 am

Uh... evo i moje pricice...
21. sam bila narucena na kontrolu u TA, pao je dogovor s Princess da se vidimo tamo! Došla sam u bolnicu već u 6 i 15 jer me muž vozio prije posla! Super, bila sam prva na redu, ali vidim da nema Princess koja isto dođe rano i odmah mi je bilo sumnjivo da je već rodila! :D
Na pregledu kaze doktor da je sve ok, da će to za koji dan, zadnje slušaju otkucaje, previsoki i šalju me na ctg! Napravim i to kaze sestra da moram ostat u bolnici zbog prevelikih skokova u otkucajima! A mislim si dobro, brzo ću ja i rodit!
Čekam nekih 2 sata da me upisu i smjeste u sobu! Dolazi drugi doktor i kaze ajmo mi na UZV pogledat kontraste i ostalo!
Lezim na stolu, a on radi neke čudne face, zove drugu doktoricu da joj nešto pokaže! Lagano me hvata panika! :neznamkakoti: kaze ne vidi se tu bas dobro ajmo na drugi UZV a meni podne, ja ga ispitujem kaj je a on šuti! :izivciran:
Na drugom gleda i gleda, ova doktorica s njim, kaze vidiš ti ovo daj slikaj ako imaš mobitel! Nek ide pokazat to sefici! A ja onak hoće mi netko reci kaj se događa! Pita on mene kad sam zadnji put radila UZV i tko mi je pratio trudnocu, jer mu je čudno kak ja za ovo ne znam! ZA STO??? Dijete vam u pupkovini ima samo dvije umjesto tri žile! Ok, kaj to znaci? Ne mora biti nista, ali postoji mogućnost genetskih bolesti! Noge su mi se odsjekle! A da vam ne kažem da mi u bolnici nisu htjeli radit UZV jer je kao na zadnjem bilo sve ok pa će ga radit kad dođem rodit!!! :thumbsdown: a zadnji sam radila 3.7.
Šalje me opet na ctg, ali kaze sestri u radaonu nek me stavi! Onak, molim??? Putem do tamo vidim i Princess, leži na krevetu i kaze ja jutros rodila! :cerek: prikopcali me na ctg, nije prošlo ni pol sata evo doktora i kaze dat ćemo vam drip da vidimo hoće li dijete moć podnijeti trudove... Evo ga za opet za nekih 15 min, probusit ću vam vodenjak vi morate danas roditi! A ja u totalnom šoku, pa došla sam samo na pregled! Kažem njemu i sestri da mi daju mobitel da javim muzu i svojima, kaze on meni ma kaj ćete im javljat bolje da ne znaju! E tu sam već postala ljuta, mislim da mu je moj pogled sve govorio! Dali mi mob, muž sav u panici, ali stiže za sat vremena u bolnicu s posla!
Pričamo nas dvoje, kaze samo da s malom bude sve ok, pojacavaju mi drip i za nekih dva sata sam bila otvorena 4 prsta, pitaju jel boli, pa za sad nista osim blagih stezanja! Ubrzo sam pozalila sto sam to rekla! :D
Boli sve jače i jače, vice doktorica otvorena 9, super sad će to, a kad ono nista! Ustrcali se oni došla još dva doktora, kaze jedan sad ćemo vam napraviti nešto, ne pitajte kaj ali kad su oni krenuli mislila sam da ću odapet na onom stolu! Probajte tiskat, opet nista! Ja skroz otvorena a mala nece van! Dolazi doktor iz TA i kaze to će trajat još bar dva sata a mi nemamo vremena, pripremite je za hitan carski! Idete pod opću anesteziju, brzo ćete zaspati i čujem neku žensku sa strane nemoj još mora mi papire potpisati, a ja onak umirem i mislim si koji papiri...
Sljedeća scena budenje u intezivnoj, boli za poludit, dođe doktor, pitam di je moje dijete on kaze sve je ok vidjet ćete je još danas! Rodila sam u 18 i 54 ne znam kolko je bilo onda sati!
Pitam sestru da mi da vode, usta mi suha za poludit, kaze ne smijete piti još 6 sati! :shock1:
Evo doktora opet, nećete vidjet bebu smjestili smo je u inkubator tek sutra! Pitam jel sve ok s njom on odmahuje rukom! Došlo mi je da ga zadavim! Uglavnom nitko mi nista nije htio reci sto se događa i jel sve ok s bebicom!
Bila sam luda, ovo me rastura, boli me glava od brige, totalno sam bila jadna i samo sam počela tulit ko kisna godina!
:tuzni: vidjela sam je tek drugi dan u 11 i konačno je došla normalna doktorica koja mi je objasnila da je mala moral na snimanje srca, mozga i bubrega jer je to normalna procedura s obzirom na dijagnozu!
Srce i mozak su ok, jedino sto joj je lijevi bubreg nešto manji od desnog pa za mjesec dana moramo na kontrolu!
Bila mi je tak slatka misica moja kad sam je vidjela! :lovestruck: :lovestruck:
To vam je moje iskustvo s poroda koje bi sto prije htjela zaboraviti jer mi nije ostalo ni malo u lijepom sjećanju!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pet kol 30, 2013 11:10 am

joj sue :grli: sva sam se najezila dok sam citala! glavno da je sa malom misicom sve u redu :grli:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana pet kol 30, 2013 11:15 am

O Boze dragi!!!
Katastrofa, mislim na ponasanje doktora i cijelu situaciju! No hvala Bogu, prica ima lijep kraj... Misica je dobro!!! I bit ce dobro na kontroli!
I ja bih to zeljela zaboraviti cim prije :grli:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana pet kol 30, 2013 11:28 am

Jao Sue koma!
Drago mi je da je malicka dobro i nadam se da ces brzo zaboraviti sve...
Sad uzivajte zajedno!
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la princessmo dana pet kol 30, 2013 12:08 pm

jao sue, baš mi je žao da je sve bilo tako grozno! :grli: iako sam već čula priču, opet sam se nasekirala... :neznamkakoti: neka je sve samo dobro prošlo, da je bebica ok... najgori je vjerojatno oporavak cura koje su rađale prirodno i na kraju završile na carskom...pa to je kao da si dva put rodila ženo! :shock1:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tinchica dana pet kol 30, 2013 12:52 pm

Sue :grli: :grli: Koji je to dr.bio? ja sam prosla slicnu situaciju samo kaj je kod mene zelena voda bila. Jos nisam pricu napisala, jer mi muka dodjr.

Glavno da je sve ok s vama dvjema. :grli:
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana pet kol 30, 2013 4:41 pm

ajme :shock1: :shock1: glavno da je kraj ispao :cerek: i da je mala mišica uspješno stigla domeka s mamom i tatom :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet kol 30, 2013 4:54 pm

Ajme meni - katastrofa. Dobro da je na kraju ipak sve ok ispalo.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana pet kol 30, 2013 9:55 pm

Ajme Sue :grli: :grli: koma, prestrasno! Koje neprofesionalno ponasanje i bezobrazluk :thumbsdown: :thumbsdown: :neznamkakoti:
Ja bi zivcani slom dobila da me tak ignoriraju i ko kreteni nece reci kaj se dogadja nego u ovako okrutnim natuknicama idu plasit zenu koja treba roditi i koncentrirat se na to s pozitivnim mislima :izivciran: :izivciran:

I zato mi je posebno drago da je sve u redu i sve dobro zavrsilo za tebe i malu srecicu, i drzim fige da sto prije zaboravis ovaj ruzni dio :grli: :cubice: :lovestruck:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana ned ruj 01, 2013 8:50 pm

Ajme Sue draga :neznamkakoti: drago mi je da je na kraju sve OK :grli: :cerek:
a o neprofesionalnosti doktora ni necu :neznamkakoti: tako su i mene ignorirali i kad sam pitala koliko S dugo mora biti u toplom kreveticu odgovor je bio:Koliko bude trebalo :pljuc: a da nisam poslala prijatelja djecjeg kardiologa da ga pregleda i raspita se ne bi mi ni rekli da su mu radilu UZV mozga i jos hrpu pretraga :roll:
katastrofa su ti doktori.....al glavno da je prica sa sretnim zavrsetkom :lovestruck:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana pon ruj 02, 2013 8:36 pm

Ostali su mi totalno u negativnom sjećanju i neće me vidjet tak skoro! :neznamkakoti:
Tinchice, Brlecic mi je radio UZV i poslao na ctg, ovaj kaj mi nije htio reci nista za malu nemam pojma (ali uvijek se držao ko puran), a daljnje agonije me spasio Tuckar!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tinchica dana pon ruj 02, 2013 8:50 pm

Brlecic je oke. Tuckar i Tena Kovacevic su me operirali, takodjer od agonije spasili. Mislim da znam na kojeg purana mislis, visoki, mrsavi... nije mi sjeo na viziti...
Ali, hvala Bogu da je sve ok!
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet ruj 05, 2013 10:24 am

evo kako je nama stigao mini princ... :lovestruck:
21.8. mi je bio termin i kao što je sue rekla, računam da ćemo se po dogovoru družiti u trudničkoj kako smo bile naručene. dan prije sam bila poletna, išla u veliku šetnju s Matejom, igrali se ispred zgrade, ma koji porod?! mogla bih biti ovako trudna još par mjeseci... :raspa: legnem navečer u krevet i počne me loviti panika...hoću skužiti trudove? kako ću roditi? hoće biti sve ok s bebicom? jel stvarno veći dva tjedna nego treba? cijelu trudnoću je na svim uzv-ovima bio veći 2 tjedna, pa su prognozirali da bi mogao imati 4,5-5kg ako doguramo do termina. super! sutra je termin, a nema nikakvih naznaka da bih mogla roditi. nije mi ispao čep, nije bilo nikakvih lažnjaka, ma niš! :neznamkakoti:
Ne znam uopće kako sam uspjela zaspati, ali u 2.22h ujutro me budi bol u donjem dijelu trbuha (baš kako je Tisa opisala-kao grčevi u crijevima). ignoriram, iako moram priznati da mi je prošlo kroz glavu da bi mogao biti trud...nastavim spavati, kad opet. pogledam na sat, prošlo je točno 10 min. i tako svakih 10 minuta-ne 11 ili 9 min, nego točno 10! krenula sam zapisivati u mob vrijeme...nakon nekog vremena, trudovi su bili svakih 9 min, pa svakih 8 minuta i bili su sve intenzivniji i duži. između trudova spavam ko top, a za vrijeme trudova razmišljam kako ću ja ipak ujutro u trudničku (ma koji porod :rofl: ), samo me malo brine kako ću sama voziti uz trudove. ipak je možda bolje da me mm vozi, možda da uzmem i torbu ako me kojim slučajem ostave... :idea: očekujem da bi to moglo trajati cijeli dan, razmišljam kako ću ih moliti da me puste doma, pa ću se vratiti kad bude frka. mm-u najavljujem trudove, da me ujutro vozi u bolnicu jer su ipak jaki pa da ipak ne bih sama vozila (?!). Mateja smo ujutro spremili kod bake, kako je i bilo dogovoreno (jer sam trebala na pregled) i naravno nikome nismo niš govorili za trudove, da ne bude panike. javit ćemo im kad bude sve gotovo. Izljubila sam svoju malenu ljubav kao da idem u rat, a ne rodit i baš su mi neke gluposti počele prolazit glavom. kad su dečki otišli ubacila sam se pod tuš, pregledala torbu za rodilište, stavila sol i punjače za mob i fotić. krenula sam peglati neku svoju tuniku i još par stvari, uvjerena da ću još doći doma jer nije bilo niš strašno. :ne zna:
vožnja do bolnice mi je bila urnebesna! svaka graba na cesti mi je bila toliko bolna da sam imala osjećaj da će mi se sve kosti raspasti. ako bi naletili na grabu za vrijeme truda onda sam skidala i sve svece s neba...uh! i gužva na cesti! naravno da je gužva, srijeda je, 7 sati, pa kaj bi ja... razmišljam kako glupo izgledam u autu kad krene trud i ja kao krenem disati, kreveljim se...pa kaj će ljudi misliti?! (kao da svi mene gledaju-zrihtani za posao, ozbiljni u svojim autima u gužvi, hmmmmm :ha: ). konačno dolazimo do bolnice...mm ima "odličnu" ideju da se parkiramo malo dalje, pa prošećemo do bolnice, ali ga ipak odbijam jer će nam sto godina trebati uz trudove. ulazi autom u vinogradsku, morat će ga preparkirati, a ja ću polako u rodilište. nagovaram ga da ipak ne nosi torbu još uvijek uvjerena da to nije niš ozbiljno, da bih mogla roditi sutra, prekosutra... :rofl:
u 8 sati izlazim iz auta i osjetim kako mi je puknuo vodenjak! eto ga na, sad znam da ću morati ostati...odmah zovem mm-a da ipak ponese torbu. sva sreća da sam imala tajice i tuniku pa nije pljusnulo na pod, nego mi je nekontrolirano počelo topiti tajice. "utrčavam" u zgradu (to ja mislim da utrčavam, a zapravo sam sva neka trapava, mokra i debela i jedva se krećem) i uletavam u lift. taman je dr. košec s još par doktora bila u liftu i meni prolazi kroz glavu kako sad mogu i zapeti u liftu, imat će me tko porodit! hahahah!!! :rofl: ispred rodilišta joj najavljujem da imam trudove i da mi je upravo puknuo vodenjak, pa me odmah pušta unutra i javlja sestri u prijemnoj ambulanti rodilišta da me "obradi". sestra mi daje čašicu da idem piškit, a meni još curi plodna voda+sluz+trudovi i to mi se čini nemoguća misija...ajde nekako uspjevam, poziva me da mi mjeri tlak, ja sam sva mokra i sluzava od te plodne vode, njoj ne smeta, samo neka sjednem...bljak!!! baš mi je gadno! najradije bih se išla tuširati. obavila je sve, ispitala me sve podatke koje je mogla i dala mi tri papira (suglasnost za epiziotomiju ako bude potrebe, neke dozvole da mi sudjeluju na porodu učenici i studenti, suglasnost o snimanju i slikanju za novine tijekom boravka i sl.) da ih potpišem. meni su trudovi sve jači i ja čitam te papire, trudim se prodisati trudove, ustajem, šećem po ambulanti, užas!!! koji bolovi!!!
sve me jače boli, ali još očekujem kako ću sad cijeli dan biti u predrađaoni i pripremam se da će to sve dugo trajati. prikapča me na ctg, a moja mini ljubav spava! kaj spava?! mene šoraju trudovi, grčim se tamo na boku, on spava?! :shock1: :shock1: otkucaji oko 140 cijelo vrijeme... sestra mi drma trbuh usred truda, kao budi ga, a ja hoću umrijeti od bolova (došlo mi je da joj kažem: hoćeš da ja to tebi napravim kad ćeš imati trudove?!?!? ali se suzdržavam jer je jako draga i nekako je baš lijepa?! :o ), ali otkucaji se ne povećavaju. :ha: vidim da je nakon nekog vremena već pomalo i zabrinuta, ide po doktoricu da me konačno pregleda. dolazi neka mlada plava doktorica, izgleda kao da je sišla s modne piste ili barem s neke reklame. duga plava kosa, lijepe plave oči, visoka, mršava, prelijepa! (pitala sam mm-a poslije jel vidio kak je bila zgodna, kaže on: da vidio?! uzeo broj! :rofl: ) pregleda me i iznenadi se! otvorena sam 6-7 prstiju! odlično, idem u rađaonu. nisu me klistirali (ionako sam se doma cijelu noć uz trudove "čistila", pa se ne brinem). još će na brzinu napraviti uzv da procijeni težinu, ali je beba već toliko nisko da niš ne može procijeniti. :ne zna: nema veze, razmišljam, velika sam ja, druga mi je beba, pa rodit ću ga nekako, kaj sad?! dolazim konačno do boksa, babica Kornelija (ja se nadam da sam dobro zapamtila ime) me dočekuje i priprema ctg. ja najavljujem da bih samo prije na wc, i br.1 i br.2...kaže ona da ne bi ona sad da idem, da se popnem na stol, samo da me pogleda. jedva sam se popela na stol (u trudu) i kažem joj da stvarno moram na wc, ona me pogleda i kaže, spremite se za tiskanje, beba je tu, skroz ste otvoreni! :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: kako?!?! pa sad sam iz prijemne ambulante došla, nisam spremna, zovite mm-a! sjatili se doktori, babica je na brzinu složila plahtu ispod mene, beba stiže! zovu mm-a, ja već tiskam, boli ko sam vrag. svega sam se u sekundi prisjetila s prvog poroda... naravno bila sam presretna kaj je već kraj blizu, sa svakim trudom sam tiskala kako me je vodila babica i samo sam mislila kako mi stiže još jedna najveća ljubav!!! jesam napisala da je i babica mlada, sitnija, lijepe duge smeđe kose, prelijepog lica, đizs!! prolazi mi kroz glavu kako su svi na minijevom porodu lijepi?! kaj su se dogovorili? kako su ih birali?! s par trudova i tiskanja stigao je mini princ-mali predivni štrumf, bio mi je u tom trenu isti kao Matej kad se rodio. navala euforije i sreće, uzbuđenje me skroz preplavilo i tek kad sam nakon par sekundi došla k sebi skužila sam da je oko mene brdo ljudi. par doktora, ona lijepa doktorica, dvije babice, medicinske sestre, đizs, pa kad su stigli?! bila sam u svom nekom transu, skužila sam mm-a koji je uletio stvarno u zadnji tren. Miniju se jako žurilo i stigao je u 9.03h, baš na svoj termin. bila sam najsretnija na svijetu kad se mala štruca odmah umirila u mom naručju. :lovestruck: porod je bio prirodan, da nije mogao biti prirodniji, bez ikakvih intervencija.
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet ruj 05, 2013 10:24 am

e sad, da ne bi sve bilo presavršeno, posteljica je jedva izašla i to ne cijela...a taman smo komentirati kako mi nisu stigli staviti ni braunilu, nikakve lijekove ni niš. dr.brlečić mi je rekao da je ostao komadić posteljice i da će morati ti očistiti ručno! RUČNO?! :shock1: pogledala sam ga ko da je lud, pa se odmah nadovezao da ću biti pod općom anestezijom. onda može, radite kaj hoćete...znam da sam samo rekla da me odmah i zašiju dok spavam...pukla sam malo, pa su rekli da će to biti za dva šava. ako muž plati možda i tri... :rofl: :rofl: :rofl: (to sam ja dodala...da ne bi bilo zabune)
mali miš je imao 53cm i 3970g, tako da od onih procjena - niš! :belj:
ovaj porod mi je prošao skroz drugačije od prvog, bila sam puno opuštenija, više u svom svijetu, beskrajno optimistična, puna vjere u svoje tijelo i sebe...tijekom trudnoće sam se bojala kako ću ja to opet, ali kad je krenulo sve mi je bilo nekako normalno i prirodno. :cool: :loveflag:
ja sam za razliku od sue imala potpuno pozitivno iskustvo s doktorima, primaljama, sestrama i svima na odjelu... :svakacast: :svakacast: :svakacast: vjerujem da je to i zato kaj je sve išlo kako treba, bez komplikacija, tako da su oni svi uz primalju bili sporedni. primalja mi je bila preprepredivna, mirna, staložena, jednostavna. ma stvarno :10od10: :svakacast: bili smo tri dana u bolnici, u novoj sobi sa svojom kupaonom i novim krevetima. imala sam osjećaj da sam kao u hotelu! mali mini je bio samnom cijelo vrijeme i to mi je za razliku od prvog puta bilo najljepše što je moglo biti. papali smo super, mazili se, spavali... :thumbsup: za vinogradsku opet imam samo riječi hvale!!! :svakacast:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana čet ruj 05, 2013 10:39 am

ajme, nakon svih silnih priča na fvs, mislim da je ovo najsmešnija :rofl: :rofl: :cerek: odvalih na svaku tvoju rečenicu (skoro :rofl: )
i baš mi je drago da je sve proteklo kako spada :cerek: :cerek: a bome miškec je hot kao i stariji sinek :cerek: uglavnom, ide to vama, nemojte zaustaviti samo na 2 djeteta :zubo:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la princessmo dana čet ruj 05, 2013 11:48 am

stvarno ti je smiješna priča?! ja sam bila sva zmotana, misli su mi letile kroz glavu ko blesave... :ha: :mig:
:kiss: mislim da bi nam za još koje dijete trebalo još par kvadrata stana, još koja soba i malo bolje financijsko stanje...tako da nisam baš ziher, ali svejedno hvala ti draga!! :grli:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana čet ruj 05, 2013 1:07 pm

Valjda su hormoni - meni nije bilo smiješno, ja plačem ko kišna godina :o :o :o :o
Predivna priča i krasan porod, ako se mene pita :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
Uživaj s malim slatkićem, baš mi je drago da ti je sve prošlo tako brzo i bez komplikacija i da ste i ti i malecki dobro :grli: :grli: :grli: :grli:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana čet ruj 05, 2013 2:18 pm

joooooooooj koji porod :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
i j a bi tako brzinski drugi put :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet ruj 05, 2013 9:52 pm

Ajme, koji divan porod! Uživaj sa malenim princess..
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana pet ruj 06, 2013 10:48 am

Divno, divno i jos jednom diiiiivno draga :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
Prekrasna prica, porod za pozeljeti i jos jedan predivan mali sinek, kaj moze biti ljepse :cerek: :cerek:

Puse vam saljemo, moja srecica i ja :cubice: :cubice: :grli: :loveflag:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana pet ruj 06, 2013 12:54 pm

Kaj da kazem? Ako se ikad odlucim ponovno radjat, voljela bih ovakav porod :-)!
Princess svaka cast!
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la princessmo dana pet ruj 06, 2013 2:02 pm

hvala cure! :kiss: baš sam vesela kaj je sve tako brzo i dobro prošlo...stvarno svima želim takav prirodni porod, bez ikakvih problema! :thumbsup: :loveflag:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sub ruj 07, 2013 6:44 am

divna prica :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
ocem i ja za drugo tako :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica