Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s poroda

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Iskustva s poroda

PostPostao/la tinchica dana sri srp 03, 2013 1:54 pm

bravo lenna :svakacast: :thumbsup:
eto moja mati me rodila za 2-3 h, ultralagan porod :svakacast: a sebe necu ni spominjati :neznamkakoti:
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la blab dana sri srp 03, 2013 2:40 pm

taman sam pomislila da je gotovo plakanje na priče poroda, a eto me opet :roll: lenči, divno :cerek: :cerek: :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana sri srp 03, 2013 2:59 pm

lenna :dani: :dani:

ja si zelim takav drugi porod :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana sri srp 03, 2013 5:43 pm

i to mi je utjeha sto kazes da nisi imala isti porod ko mama ti, jer moja se sa mnom isto namucila, sva popucala, pa se morala sa savovima kupati u nekoj kupki, koma :shock1:

i da, i ja se rasplakala na tvoju pricu, bas sam si dala oduska :o :grli:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana sub srp 06, 2013 8:02 am

Lenna :lovestruck:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sookie Stackhouse dana pon srp 08, 2013 1:37 pm

ate lenna bas :lovestruck:

sada kad citam ja bi opet jednu malu strucu :cerek:
slika
Sookie Stackhouse
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto srp 09, 2013 10:09 am

lenna :lovestruck:
moja mama se namucila i popucala sva i s nama i sa bratom. bome sam se i ja namucila sa M. sestra je imala ultralagana i ultrabrza dva poroda :thumbsup: prvi put je dosla u rodiliste u ponoc a rodila ujutro u 6.39,bila je na dripu 20min. drugi put je dosla oko 17h i rodila u 20.45 :pop: nisu joj ni drip stigli dat, malac je izletio :lol:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana sri kol 07, 2013 7:23 pm

evo i nase price :bok:

Prije svega da napomenem da sam ja vec u pocetku trudnoce odlucila da prema uputama hypno birthinga i popratne akupunkture dozivim porod kao nesto iskljucivo ugodno i neponovljivo, da si samo tehnikama disanja pomognem kod poroda..
bila sam svjesna da moze i nesto ici po zlu, al sve dok ne, ja bi voljela da sve prodje prirodno, bez ikakvih pomagala :D Moram priznati da sam samu sebe iznenadila, jer fakat ni jednom nisam pomislila da nesto nece biti onako kak sam si ja u glavi to slozila, ko da sam u nekom pozitivnom transu :D
No, evo sad i price :loveflag:

Nakon sto nam je termin poroda presao, te sam dobila termin za inducirani 8.8. u 8h, bila sam uvjerena da ce to biti dan kad cemo upoznati ovo nase malo cudo :cerek:
no u noci 31.7. na 1.8. sanjala sam kak mi Miska prica kako je njoj s njenom Erin pukao vodenjak, i osjetim ja u 1:25 da nesto toplo lagano al u velikim kolicinama curi i curi, a ne moze se kontrolirati :D znaci ne pisam, nego ode vodenjak..
iako sam se nadala da ce prvo doci trudovi, pa da mogu ostat doma sve do onih trudova na par minuta, nist od toga..rekli nam kad pukne vodenjak mam u bolnicu (do prije koju godinu je ovdje bilo obavezno zvati hitnu da te prebaci u bolnicu kad ti vodenjak pukne, a sad je moguce i u vlastitom aranzmanu doci).

Probudila sam muzeka i reko ajmo mi polako, al sam jos malo razmisljala ako treba jos nest uzeti i da li da za malu pripremim rpink ili ipak tirkiznu oblekicu za van-tirkizno je naravno pobjedilo :cerek:

U bolnicu smo stigli u 1:56, ides mam u radjaoni da te prostekaju na ctg i vide kaj se desava.. ja sam snimila kamerom sve tam, odusevljena sam bila kad sam usla, a ono puhnuti maslacak walltattoo na zidu :cerek: :cerek:

Imaju dakle kadu, lopte i svasta nesto, mislim ko neki apartman u boljem hotelu, da nije par onih spravica za mjenje svacega, nebi nikad rekla da je to radjaona..

Dosla doktorica i pregleda me, stavi na ctg.. veli, niste nist otvoreni, tek 1cm, potrajat ce.. prelezala sam tamo skoro 1h, ctg sve super, plodnavoda i dalje curi i curi, boze koliko je toga..

Nakon toga, idemo na 4. kat, soba 408, zadnja i najveca sa sjeverne strane, fino bez sunca i sa najvecim balkonom -to su meni bile bitne cinjenice dok sam tam stigla :D

Cimerica, carica, postala mi je u ta 2 dana tamo i frendica, super draga zenska i imamo vec zajednicke planove :raspa:
A u apartmanu nema cega nema, obleke za mame i bebe, sva kozmetika za tusiranje, za rane, pelene za bebe i mame, 2 babice po rodilji koje zoves dan i noc, i bome dodju za minutu :svakacast: ja sam naprosto odusevljena! Na ormaricu vec imas meni za sljedece dane, biras 3, jedna je vegi..
Sve sam ja to u miru pregledala, jer od trudova ni t.. reko bit cu ja tu par dana :o

Otisla napokon spavati oko 3, muzeka doma poslala..
Iza 5 osjetim ja neko komesanje u trbuhu, al sve nesto nepravilno, da bi uskoro krenulo puno intenzivnije i na razmake od 5,7, pa 4 minute.

Oko 7h je dosao moj ginic, primarius, ispricavat se da iiiipak nece moci biti tu kad rodim, jer zavrsava 24h smjenu, bilo je hitnih carskih itd.. ja neopisivo tuzna i razocarana velim ok, al to nije bio dio mog plana :thumbsdown: (tad jos nisam znala da je doktor u svoj toj prici nebitan faktor- ako je sve ok, ofkors).. kad sam mu rekla da sam u jutro bila samo 1cm otvorena, javio je u radjaonu da mi u 13h daju drip.

I tako polako je ta bol krenula u kriza i to mi je bilo puno neugodnije, al nisam se jos nadala da bi to bilo to,no kad je babica dosla pitati kako sam,reko da mislim da je polako krenulo ono ozbiljno..
I tak ona mene posalje u 11h dolje na 1. kat u radjaonu, di sam cekajuci na red-imaju 6 bokseva i iz svakog se culo drecanje pa onda plac bebica :o , jedva vec stajala na nogama, hodala sam ko Baltazar gore dole, reko uh, to bude tesko sve sam prodisavat bez droga-vec me kriza krenula :zubo:

Oslobodila se radjaona di su me i u jutro primili, opet prikopcali na ctg i za par minuta je stigla doktorica da vidi kak napredujemo, kad ono, zena ful iznenadjena veli 10cm gospodjo :cheer:

Ja reko ajme, to je sad to, pitam kad da zovem muza, a ona da sam ga vec trebala, da de beba svaki cas :shock1:
a kak sam ja dole isla samo na pregled, nisamni uzela mobac ni nist, dala mi zena svoj mob, a ja poooojma nemam njegov broj :skandal: pokusavam se sjetit mamin broj, ni taj ne znam :budala:
ugl, zvala par put neki krivi broj i onda mi sinulo, fajnali, dobim ga i reko dolazi nam bebaaaa :cheer: :cheer:

Stigao je za 7min sav u soku, jer zadnje sam mu javila da cu u 13h dobit drip i ne racunam roditi jos taj isti dan..

Stize babica i pregleda me u 13.30, veli evo sad ce to, a ja si sve mislim, je mora to reci da mi ne padne moral, a valjda cu satima biti u tim bolovima. I tak se ja u trudovima prisjecam tehnika disanja s hypno birthinga, izdisaj prema dole, k bebi, sto duzi, i babica veli da to dobro radim, sam da bude trebalo sad to intenzivirat, treba ce pocet istiskivat. Govori mi nek idem na sve 4, reko ne, neee, meni je tak sad super, ja vise nst nebum radila, vi si sami uzmite bebu kak znate. Zena mi se smije, ja se ispricavam i velim da znam teoriju, al da u praksi nije to to, da imam nagon raditi suprotno id onog kaj mi govori :neznamkakoti:
Boli, boli sad vec toliko da placem i krokodilske suze padaju, a onda i mm poceo plakat, pa mi bilo jos gore :neznamkakoti:
Zaista mislim da cu biti prva zena koja ce eksplodirati pri istiskivanju, jer od najnajjaceg tiskanja ona meni prica daj jos, jos jace, guraj, a kaaaak, pa oci budu mi ispale, ajmeeee :o
U to ulazi i druga babica, kao, beba presporo izlazi, ide i ona pomoci, a ja u soku i nevjerici pitam a kak bu sad i ona jos pomogla :huh: :ne zna: a ona fino krene da ce gurati bebu dolje, tak da stisce trbuh, ja je molim da to ne radi da ne muzgaju malenu, muz ponavlja isto, nek ne rade to, i prije neg smo mi dovrsili nase preklinjanje, zena se baci na mene i ja stisnem, jednom, dvaput i osjetim kako bebica izlazi u tocno 14h :lovestruck: :lovestruck:
i boze, nije klise, zaista istog trena sve prestaje, nema boli, mogla bi ici drva cjepati, majke mi, to sam si mislila :lovestruck:
Malena kresti i place, muz place s njm, a ja je sam ocu vidjeti, kaze mi on, savrsena je, niti plava nije bila, nikakve sluzi po sebi, cista ko suza :lovestruck:
Stavili mi je na prsa i ona je tak topla, mekana, jaka i velika, bas je ima :cerek:
Pustili su da pupcana otpulsira i onda je tatek odrezao vrpcu :lovestruck:

Tad je babica dosla da povuce i placentu, to je bilo skoro pa ugodno, zaista je super to obavila i nisam ni bol ni kaj neugodno pri tome osjetila..a bas je to pravi komad od jastuka :zubo:

Dosao je onda doktor da vidi imamo li kaj sivati, a ono kooomad od muskarca, skoro 2m, crn, s preplavim okama i osmjehom za :dani: ja sam se totalno skockala, on pogleda kak je stanje, veli bit ce 2 sava, al ni tkivo nije popucalo, neka sluz jedino, ugl. to zovu 1. kategorija ovdje..
Cestitao mi je i cudio se kak je prvorodilja uspjela u 3h roditi i odmah pitao jel akupunktura bila u primjeni, reko da je, isla sam 6x i tamo m rekli da cu se otvarati 50-70% brze, iako nisam bas vjerovala u to..

Muz fotka iz svih kuteva, javlja svima da nam je malena stigla, a mene u krevetu voze na 4.kat u sobu..
Cimerica je zinula u soku, vel, pa kaj nisi ti isla dole samo na kontrolu?? Reko aha, a ovo su mi usput dali da si odnesem za po doma :zubo: :lovestruck:

Rodila sam dakle u cetvrtak, 1.8. u 14h, a u subotu u podne smo bile doma i sad se upoznajemo i jos uvijek i muz i ja cudimo da je to nase dijete, to malo cudo u koje niko nije vjerovao osim nas dvoje :lovestruck: :lovestruck:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana sri kol 07, 2013 7:46 pm

Theonly predivno <3
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sri kol 07, 2013 8:51 pm

cmoljim i cmoljim :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: krasno!!!! uživajte svi skupa!! :loveflag:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana sri kol 07, 2013 9:02 pm

Theo predivna prica...
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la blab dana sri kol 07, 2013 10:43 pm

ah eto, cmizdrim i bok :D :D :cerek: :cerek: :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Sue0204 dana sri kol 07, 2013 11:06 pm

Aaaaaaaa Theo, koja pricica, suze su mi krenule sam tak! :cerek:
Uživajte ti i muzek sa svojom princezom! :lovestruck:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri kol 07, 2013 11:25 pm

Theo - divna pričica... Eto, sad bih ja na još jedno... ali ima vremena.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri kol 07, 2013 11:32 pm

Theo :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:

bome cu i ja drugo rodit u AT pa cu i ja na backanje iglicama valjda ce i meni pomoc :raspa:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivy.poison25 dana čet kol 08, 2013 7:32 am

ajajaj Theo,suze mi krenule! prekrasno! uzivajte samo
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana čet kol 08, 2013 9:35 am

theo, baš si to lijepo napisala.... :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana čet kol 08, 2013 9:43 am

the preeeedivno :tuzna1: :cheer: :cheer:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet kol 08, 2013 11:27 am

theo :bravo: :bravo: :bravo: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :dani: predivno!! uopće mi nije teško čitati ovakve lijepe priče s poroda pred porod... :cerek:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana čet kol 08, 2013 3:53 pm

bas sam se rascmoljila :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
cipat drva :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
ti si to brzinski odradila zeno :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana ned kol 11, 2013 6:19 am

Wow theo :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana pon kol 12, 2013 9:45 pm

theonly je napisao/la:evo i nase price :bok:

Ovo mi je možda i najljepša priča s poroda ikad! :cerek: :cerek: Predivno! :lovestruck: Čestitam majčice :grli:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Miška dana pon kol 12, 2013 11:10 pm

Theo :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: divno!
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana pon kol 19, 2013 10:16 am

:dani:
cmoljim :cerek: :cerek: :cerek:

mare je napisao/la:
theonly je napisao/la:evo i nase price :bok:

Ovo mi je možda i najljepša priča s poroda ikad! :cerek: :cerek: Predivno! :lovestruck: Čestitam majčice :grli:

potpisujem :cerek:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la macy dana sri kol 21, 2013 11:55 am

nadam se da mi nitko nece upasti u ured...skroz sam se rascmoljila :o

krasna pricica draga, uzivaj sa svojim malim cudom :cubice:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica