Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Iskustva s poroda

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Iskustva s poroda

PostPostao/la 5rich dana uto tra 14, 2009 12:49 pm

Uskoro će bit više mamica,pa da imamo i tu temu...

Kao što znate moj porod nije bio težak,naprotiv,svakome od vas želim takav,
pa da opišem kak je to išlo...

18.2 mi je iscurio sluzavi čep,što znači da je pripremaza porod počela...
Imala sam lagane kontrakcije,tj.pripremu za one prave..
Unatoč laganom-normalnom otvaranju ctg nije pokazivao jake treudnove...
Doslovno smo čekali bolje dane.. :rofl: :rofl:
23.2.sam cijeli dan osjećala neko bockanje u leđima,ali kak nije bilo jako,
nisam se obazirala..još sam s curkama tu o žgaravici raspravljala..
oko 8 sam se istuširala,obrijala,čak i kosu ispeglela,
i osjetila da mi nekaj curi po nogama,obrisala sam,i stavila uložak,ali curenje se nastavilo,
pa smo muž i ja došli do zaključka da je vodenjak pukao,opet,jakih trudnova nije bilo..
zovemo moju gin.i veli da nek pričekamo malo još trudove..
ok..čekamo mi tak,i za 15-ak min počinje..
sjedamo mi u auto i na sv.Duh...
dođemo tam,tam ludnica..stave oni mene na ctg,ctg prikazuje takve trudove da se doktoru diže kosa na glavi..
pita on mene: vas zbilja ništ ne boli, ja velim ne..gleda on mene,7cm otvorena...
veli on,pa oko ponoći bi beba mogla biti tu...stave me u predrađaonu,i vele da dišem..
pa dišem ja,usput razgovaram s nekom mladom sestrom,mm-om i telefoniram...
i opet doslovno čekam bolje dane..srećom na klistir nisam morala,jer taj dan nisam jela baš,a i doma sam prije obavila..
dolazi doktor,i veli u boks s njom...ženice u predrađaoni su me pogledale ko da sam crni vrag,jer su one tam bile satima
Između trudova neka sestra je uzimala podatke.
-Kak vam se zove muž? Kad je rođen? Šta je po zanimanju? Šta ste vi po zanimanju? Imate li djece?
Kad ste se oženili? Gdje? Jel vam to prvi brak? (dobro da me nije pitala s kojim deterdžentom perem veš)
I nakon par minuta razgovroa s Mimijem(koji je zgeldal ko ailien,u zelenom),osjetim ja nekaj čudno,i zovem sestru..
ona veli to je to,ja mutavo pitam a kaj to,
ona pras u smjeh,i veli ženo božja ajmo tiskat
u tom trenu dođe doktor,i pitam ja njega: jel ponoć,sam vam ja rekla da bum prije rodila
i u 2-3 truda Klarika je bila vani...
Svce se to tak brzo odigralo..odjednom bujica osjećaja, sreća,uzbuđenje,odgovornost,ko da si na nekom drugom planetu..
prerezali su pupkovinu,a dio uzeli za banku matičnih stanica..a Klaricu stavili meni na prsa...Mimi je bio neubrojiv,totalka
pitaju oni njega kak se bude beba zvala on veli Karla :rofl: :rofl:
Srećom da sam bila tolko kolko pribrana,pa sam mu rekla da nek ne bulazni...
Niti su me rezali,niti sam popucala,
porod je bio kao iz bajke...
već 2sata nakon sam sedila i urigirla po bolnici,svađajući se sa sestrama sa babinjača ..
Klara je došla nakon manje od 2 sata trudova,duga 48 i teška 2750...
već sam par min poslije poroda posteljice manično zvala/sms-ala svekrvu,mamu,seke,kume,vas,prijateljice,itd...

tak da,porod nije tak strašan kak se priča...
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Iskustva s poroda

PostPostao/la theonly dana uto tra 14, 2009 1:15 pm

:svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: blaaaago tebi na tom divnom iskustvu, u svakom pogledu :grli:
Ovakve priče nam trebaju!
Nasmijala si me dobro (zamišljam te kak Mimiju veliš nek ne bulazni da bu se mala zvala Karla i kak ga gledaš ispod oka, a on ni sam ne zna kak se zove :rofl: )
i ovako čitajući, zvuči ko da sve to i nije tako strašno :o
Super je to kaj si ti po prirodi smirena i mislim da to uvelike pomaže :bravo:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Satine dana uto tra 14, 2009 1:20 pm

Ajme 5rich, stvarno si imala sreće, baš super! Moja mama je sa starijim bratom ostala pokidana i 3 mjeseca je ležala u nekakvom "koritu" da joj kosti srastu...a kaže da sam ja ispala kao čep....
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto tra 14, 2009 2:42 pm

Ovo si sad printam u par primjeraka i plastificiram tak da si mogu to ponest u radjaonu i doktoru i sestrama nabit u guzicu ak kod mene bude drugacije :lol: :lol: To bum im dala i rekla da tak porod treba zgledat! :lol:

Bas mi je drago da si imala takvo divno iskustvo bez bolova :grli: :grli: :grli:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana uto tra 14, 2009 4:28 pm

Bravo za temu!!! :cheer: Uh, takav porod ja priželjkujem, baš lijepo da ti je sve prošlo super :grli:
A sad par konkretnih pitanja u vezi Sv. Duha, obzirom ću i ja ići tamo -
- kaj muž može biti s tobom i u predrađaoni (jer sam čula suprotno)
- koliko dugo je malička bila s tobom, mislim odmah nakon poroda, tj. kad su je uzeli od tebe
- jesu ti pomagali oko dojenja
- jel smiješ imati svoju spavaćicu

Sjetit ću se ja još :D
Hvala :kiss:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana uto tra 14, 2009 6:32 pm

mare je napisao/la:Bravo za temu!!! :cheer: Uh, takav porod ja priželjkujem, baš lijepo da ti je sve prošlo super :grli:
A sad par konkretnih pitanja u vezi Sv. Duha, obzirom ću i ja ići tamo -
- kaj muž može biti s tobom i u predrađaoni (jer sam čula suprotno)
- koliko dugo je malička bila s tobom, mislim odmah nakon poroda, tj. kad su je uzeli od tebe
- jesu ti pomagali oko dojenja
- jel smiješ imati svoju spavaćicu

Sjetit ću se ja još :D
Hvala :kiss:

samo ti daj...zato sam tu :grli1:

1)u pravilu ne :D ali,ak naletiš na ne prepunu predrađaonu,i dobre sestre,da..
npr...nas je jedna curka pitala jer nas smeta da joj je muž uz nju,bilo nas je 4,mi rekle ne
pa je sestra pustila i mimija...

2) kojih 5-6 min,tek tolko da se pomazimo,al kad su mene stavili u sobu donesli su i nju,jer su bebe s mamama

3) ima jedna super sestra koja pomaže oko dojenja,a druga je katastrofa...al sve kaj ti druga ne objasni,prva nadoknadi,zbilja je ženskica odlična,a super ti je,kad si u sobi s nekim ko nije prvorotkinja,jer zbilja,one ti daju najkorisnije savjete...ja sam bila u sobi s curom kojoj je to bilo treće,i njeni savjeti su mi nezamijenjivi

4)njihovih spavaćica imaš dosta,ali smiješ uzeti svoje..ali ja ti savjetujem da uzmeš njihove,jer će ti trebati puuuno spavaćica,jer krvarenje zna biti nepredvidivo

još neke kosrisne informacije
*super babice su vam Anita i Maja..mene je porađala Anita( ima plave pravmenove,i zbilja je :10od10: )
*ak vam na prijemu bude jedna sestra,s crvenom,neurednom kosom,namrgođena-ignorijrajte ju-glupa baba...
*kad rodiš, tu prvu noć imaš pravo da ti bebu uzmu sestre na pedijatriju, a ostale dve noći je s tobom, osim ak naletiš opet na dobru sestru koja će uzet bebu
*treba ti:ulošci (najbolje vir 80) i to dosta njih, ručnik, ako ti treba ogrtač (meni nije trebao), vlažne maramice,krema za bebinu guzu, par komada pelena, gel za tuširanje,četkicu i kaladont,
*ljetnim babinjačama- ventilator
*ako vas sestra alenka(mislim da se tak zove)-cca 40 godina, onak svjetlosmeđa poluslamasta kosa i gleda te u stilu - kaj si bas sad morala doci roditi kad ja radim- bude mučila- dolazim vam u posjetu,ona je moja "prijateljica" :lol:
*sprijateljite se sa cimericama,jer ako ti dođu posjete,koje ne uspiješ prošvercat u sobu, sestre ti ne uzimaju dijete,već cimerice čuvaju
*obavezno nosite japanke za tuširanje i šlape za sobu
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mare dana uto tra 14, 2009 8:11 pm

Uh, fino, hvala ti, draga :grli: :grli: :grli:
Ja imam neku bijesnu fobiju da ću se sva spetljati oko dojenja i da to nikak ne bu išlo, nemam pojma zašto :ne zna: Umjesto da se bojim poroda ili bolova, npr. :ha: Pa zato sve svoje nade polažem u neku dobru dušu od sestre :pop:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana uto tra 14, 2009 8:45 pm

Ja se trenutno ne bojim nicega :ne zna: Mislim da bumo se ja i mrga dogovorili i savladali i to famozno dojenje... Na kraju krajeva, ak sestre misle da su tvrdoglavije do mene, gadno su se prevarile. Ja sam u stanju s mirom postaviti jedno te isto pitanje 17000 puta dok ne dobijem odgovor... Ak zbog niceg drugog, odgovorit ce mi samo da me skinu s vrata :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana sri tra 15, 2009 7:35 am

uh 5rich, baš mi je drago da je porod prošao praktički bezbolno.. ako sam naslijedila gene na mamu (a imam njene bokove :rofl: ), onda će i meni porod biti lagan.. isto ću ići u Sv.Duh jer mi je to najbliža bolnica, a i čula sam dosta dobrih priča o njoj.. :thumbsup:

dragi se već izjasnio da ne računam na njega u rađaoni jer quote "se bu zrušil pa će biti više brige oko njega, nego oko mene" :rofl: :rofl:

on će se družiti u čekaonici s mojima i s frendovima Johnnyem, Jackom i Balićem :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Reina dana sri tra 15, 2009 9:03 am

5rich, ti si to tako opisala, svatko bi pomislio da je to tako jednostavno, bezbolno i brzo!

meni je jedna frendica rekla da tko god veli da je porod bezbolan - laže!
eh, sad... kome vjerovati... :D :D :D

to je ipak individualno iskustvo, ali se ja nadam da će moje iskustvo biti jako slično tvojemu!
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sri tra 15, 2009 9:07 am

A cuj, sve ovisi koliku toleranciju prema boli imas! Nekoga kada zaboli glava, on se rusi u nesvijest a ja to proguram onak, stojicki... Sve ovisi od osobe do osobe... Netko rodi lakse, netko teze a ja bum se molila da ja lakse :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana sri tra 15, 2009 9:13 am

što se tice onog pitanja- da li muž može prisustvovati kod poroda? on da bi prisustvovao kod poroda mora završiti poseban tečaj sa svojom ženom... ali to nije onaj tečaj na koji idu parovi skupa prije poroda, nego nešto slično i traje 3 dana... sestričnin muž je to morao završiti da bi mogao biti uz nju na porodu na Sv.Duhu...al pošto je on bio daleko kad je ona rađala, nije bio u sali, nažalost! ali je imao tu neku potvrdu da može prisustvovati porodu :)
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri tra 15, 2009 9:25 am

arlenna je napisao/la:što se tice onog pitanja- da li muž može prisustvovati kod poroda? on da bi prisustvovao kod poroda mora završiti poseban tečaj sa svojom ženom... ali to nije onaj tečaj na koji idu parovi skupa prije poroda, nego nešto slično i traje 3 dana... sestričnin muž je to morao završiti da bi mogao biti uz nju na porodu na Sv.Duhu...al pošto je on bio daleko kad je ona rađala, nije bio u sali, nažalost! ali je imao tu neku potvrdu da može prisustvovati porodu :)

da,istina...ali ne pita te nitko za tu potvrdu,mi smo ju zaborvaiuli doma,
a u nekim rađaonama nije dovoljan osnovni tečaj,onaj besplatni,nego onaj na kojeg pljuneš 600 kn(mi smo išli u polikliniku vili),
a zapravo se ništ ne razlikuju :izivciran: :izivciran: :izivciran:

npr.mimija uopće nisu pitali dal je bil na tečaju,a i mogel je reči da,iako nije bil,jer muževi ovih cura su sobi nisu bili na tečaju,a rekli su da jesu,ali ih nitko nije pital za potvrdu :ne zna:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la arlenna dana sri tra 15, 2009 9:30 am

ma izmišljaju sve i svašta... da tak su i oni morali platiti taj posebni tečaj :roll:

al kako se nije znalo točno kada će sestrična roditi jer je išla na carski rez ali se čekalo nekoliko dana da beba bude spremna a njen muž puno putuje...tako da nije mogao biti uz nju jer nije stigao do bolnice na vrijeme :)

al glavno da ti moraš platiti dodatno za taj tečaj a onda te nitko ništa ni ne pita...oni su pitali mjesec dana prije na Sv.Duhu tog njenog gin. dal može biti muž uz nju i on joj je rekao samo uz tu potvrdu...i zato su onda išli na taj dodatni tečaj... :neznamkakoti:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri tra 15, 2009 9:32 am

Dani 26 je napisao/la:Ja se trenutno ne bojim nicega :ne zna: Mislim da bumo se ja i mrga dogovorili i savladali i to famozno dojenje...:

super stvar ti je onaj banana jasdtuk za dojenje..ja to od sestre posudila,i ne planiram uskoro vratiti..
a to ti bude pomoglo i zadnjih par tjedana kod spavanja...ovak izgleda:
http://www.beba-centar.hr/wp-content/uploads/2008/07/jastuk-za-dojenje.jpg
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Reina dana sri tra 15, 2009 9:32 am

za vinogradskou ne treba prolaziti taj tečaj.
znam, jer moja šogorica je tamo dva puta rađala i svaki je put moj brat bio na porodu, a ni na kakav tečaj nisu išli.
obzirom da je moj ginekolog iz vinogradske, i ja tamo planiram jednog lijepog dana roditi. :o
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sri tra 15, 2009 9:40 am

Reina je napisao/la:za vinogradskou ne treba prolaziti taj tečaj.
znam, jer moja šogorica je tamo dva puta rađala i svaki je put moj brat bio na porodu, a ni na kakav tečaj nisu išli.
obzirom da je moj ginekolog iz vinogradske, i ja tamo planiram jednog lijepog dana roditi. :o

mislim da je to za sv.duh,petrovu i merkur...
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katriona dana sri tra 15, 2009 11:08 am

5rich, čitam tvoje iskustvo i mislim si - da bar sve tako rodimo..ipak, to je sve stvarno individualno, neke imaju više poteškoća, neke manje..nije čak ni stvar samo u boli..ali na kraju dana bitno je da sve bude s mamom i bebom u redu..stvarno to želim i našim gospođama u iščekivanju.. :cerek: :grouphug:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Cosmo007 dana sri tra 15, 2009 1:42 pm

5rich, lijepo je čuti za promjenu da je netko rodio bez velikih poteškoća. Drago mi je zbog tebe i želim to svim ženama svijeta! :lol: (heh, znam da ovo bedasto zvuči, ali stvarno, iz ženske solidarnosti, želim svima što manje muke na porodu).
Tema je odlična! Iako sam ja još ohohoooo daleko od toga svega, volim to čitati i stjecati, barem ovakva virtualna iskustva!
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Dani 26 dana sri tra 15, 2009 2:39 pm

Hvala 5rich! Taj jastuk je vec na mom popisu poklona :lol: :lol: :lol: Bas mi se cinio zgodnicki za dojenje :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la pitura dana sri tra 15, 2009 8:56 pm

Mene, inace, uzasno strah poroda i jedino se toga grozim od svega i nisam panicar po prirodi, ali kad cujem rijec porod, radjanje i tako nesto ja protrnem. Iskreno se nadam da ce moj prvi porod proci kao i tvoj, 5rich i da cu se samo nakon toga smijati svojem strahu :mig:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri tra 15, 2009 10:17 pm

5rich...ne mogu ti opisati koliko mi je drago kaj si ovo svoje pozitivno iskustvo podijelila s nama!!! :cheer: I naravno drago mi je da ti je sve tako super prošlo! :grli:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana čet tra 16, 2009 11:26 am

5rich, jako mi je drago zbog tebe - što je sve prošlo tako dobro i skoro pa bezbolno... Zavidim ti i nadam se da će i meni biti tako! :grli: :grli: :grli:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana ned tra 26, 2009 3:19 pm

:rofl: hehe,ja tek sad vidla ovu temu :D ajme 5rić tebi je porod zaista lagano prošao i baš mi je drago da je tako bilo :thumbsup: nadam se da će meni bar upola biti kao što je tebi bilo :grli1: :cheer: :cheer:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana pet svi 29, 2009 12:44 pm

5rich kod tebe super proslo ... ohhh nadam se da ce meni drugi put biti lakse :D

06.09.2007 sjecam se ko da je jutros bilo... oko 05:35 ujutro osjetim ja prvi trud. pomisli ,imam ja jos vremena dok dodje drugi,tamam da se jos malo sredim pa ce sve doci na svoje. Vraga,jer sljedeci trud vec nakon3 min stigao...u 05:50 mi je pukao vodenjak...
i tako je to islo sve do pola 7, svakih 3-2 min jedan trud...
onda smo krenuli u bolnicu,jedva sam hodala,jer nakon svakih (sad vec 2min) ja sam morala stati i disati i drzati se za MM...
babica me slala stepenice gore dole da se otvorim, ali ni to nije pomoglo...
onda me je prikljucila na CTG i pregledala me, i kaze "pa vi ste samo 1cm otvoreni a tako jake i brze trudove imate :huh: " ,a ja ju sam gledam .
pokazala je MM-u kako da mi pomogne kad stigne trud.
jadan samo sto sjedne pokraj mene mora da se digne i da mi stavi ruku na doljni dio ledja i da stisne kolko moze,da meni bude lakse
negdje oko 8 sati me stavila u kadu,kao da se malo opustim ...yoyo... nista nije pomoglo...
nakon pola sata je dosla i ja joj kazem hocu PDA (epiduralna =ili kako se to vec na nasi kaze :huh: )
prvo sam ju pitala jel ta PDA moze stetiti mom djetetu? ona mi kaze NEMOZE,ali moze tebi,mozes od toga da dobijes glavobolju.
rekla sam nema veze,hocu PDA jer je vec bilo pola 9 - 9, ja otvorena skoro 1 cm,trudovi bole ko sam vrag i ja sam se osjecala ko da sam prekopala cijelu Bosnu.. jednostavno nisam imala vise snage,jer su trudovi bili svakih 1-2 min i sve jaci i jaci a ja se neotvaram...
u 9 je dosla anestezistica, rekla mi je da sjednem na krevet i dok ona mi daje PDA da se nesmijem mrdati ... ispred mene je stajala neka mala koja uci za babicu, mislim da toj curi jos i dan danas bole njene ruke ... :D
anestezistica me je 3 put bola, jer nije uspjela od prve da nadje zivac ili sta vec , samo znam da je MM ju htjeo tuci jer je primjetio da je nesigurna...
oko pola 10-10 je sve bilo OK ,PDA je poceo da djeluje, samo naopako :lol: ...
prvo od dole prema gore i prvo desna strana...
a kod svih drugih zena prvo od gore na dole pa ljeva strana babica mi je rekla da kod mene sve ide naopako , a cuj ... :lol: :lol: :lol: :lol:
oko pola 1 je PDA polako poceo da nedjeluje vise,pa sam osjetila kako moj mali andjeo sve vise i vise krece prema dole. osjetila sam kako gura svojuglavicu i hoce van... babica i doktor su stigli i rekli da sad mora ici brzo jer ivan je bio zasteko(ili kako se kaze na nasi, nemojte mi se smijati :o :D ) u kanalu i govorili mi kad da tiskam... tiskala sam jedno 4 puta... doktorica me lagano stisla na trbuh, babica ga vadila van a MM me masirao i drzao za glavu
jedan,dva,tri i evo ga sav cupav,mamino zlato, i prvo sto je ucinio, neeee nije plakao :nene: ,nego se ukakio :lol: ... nisu mi ga odmah dali, jer mu je malo ponedostajalo zraka pa su ga prvo malo oporavili, dok je doktorica ga oporavljala on ju je upisao i onda krenuo da place :lol:
Ali onda kad je poceo da se dere i da vuce za cicu :rofl: nidje veze :D

a slusajte ovo ...najjace od svega toga... kaze moj veliki Coban nakon svega toga : " Pihhh pa nije to bilo nista, sta si se toliko bunila!" :bajs: da nisam drzala malog pukla bih ga sakom .... a da vidite sliku kako je on izgledo, ko da se on poradjao a ne ja... MUSKO :kava:

sve je OK bilo,sto se tice poroda, samo da mi je anestezistica kako treba dala PDA jer nakon poroda sam dobila tesku glavobolju,toliko tesku da nisam mogla da ustanem ,samo sam mogla da lezim...onda su mi u 5 dana poslje dali neki PATCH, vadili mi krv i zatvorili tu rupu s mojom krvi di mi je ova dala PDA
u srijedu smo trebali kuci, ali u utorak mi kaze dok. mali vas ima zuticu morate u drugu bolnicu plakala sam ko kisna godina, znam to nije nista opasno i da to svako dijete skoro ima, ali ipak..jos kad sam ga vidjela da su mu dali impfusiju,i one elektrode i da su mu oci zavezali i onda ga stavili u onaj inkubator, a on jadan vrsti cupa si impfusiju skida si sve moguce sa tjela,onda me je sve presjeklo...18.09. smo tek stigli kuci

sve u svemu... trudovi jesu boljeli :mama: , i voljela bi da nisam morala primiti tu glupu PDA, ali kad sam ga ugledala sve je bilo zaboravljeno...
divila sam mu se,da tako malo bice je raslo u meni, to je za nepovjerovat...

drugi put bez PDA i budem pokusala da nebude sve naopako :moli:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.