Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Jelovnik trudnica i dojilja

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Trudnički jelovnik

PostPostao/la kabica dana čet vel 25, 2010 9:26 pm

ah nije da se opterećujem, ali što god da stavim u usta mi završi kao bljak :izivciran: i češće jedem htjela-nehtjela jer jedem puno manje pa sam samim time i češće gladna. a ja tako volim papati :neznamkakoti: sada u ničemu ne uživam i to mi baš fali. ali ajde, sjetim se zašto pa mi je kao lakše :D
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la princessmo dana čet vel 25, 2010 9:49 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:UStvari ja stalno imam neku knedlu u grlu, ko da mi je zapeo komad hrane.. blljak..

Točno tako je i meni bilo...super si to opisala! :svakacast:

Mene su zadnjih par tjedana ulovile krafne-želja za krafnama, ali nikako kupovnim nego baš domaćim! I svi su ih onda oko mene pekli. :D A do onda sam bila normalna, osim ne pijenja kave (to mi se još gadi).
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana uto ožu 09, 2010 11:44 am

Hm, meni je danas (opet) jedan od gladnih dana. Do sad sam vec pojela: 3 palacinke, 3 snite kruha i uz to brdo pecenice, speka i sira, 5 kivija, salicu zamrznutih ribizla sa secerom, popila malo vrhnje za slag (otvorila sam frizider i to je bilo prvo sto sam zgrabila) :shock1: a jos nije ni podne :shock1: Di je jos rucak, pa uzina, pa vecera, pa jos nesto prije spavanja :lol: U moju obranu, digla sam se u 6, pa nije da bas stalno imam nesto u ustima :lol:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sub ožu 27, 2010 11:24 am

thinkblue je napisao/la:Hm, meni je danas (opet) jedan od gladnih dana. Do sad sam vec pojela: 3 palacinke, 3 snite kruha i uz to brdo pecenice, speka i sira, 5 kivija, salicu zamrznutih ribizla sa secerom, popila malo vrhnje za slag (otvorila sam frizider i to je bilo prvo sto sam zgrabila) :shock1: a jos nije ni podne :shock1: Di je jos rucak, pa uzina, pa vecera, pa jos nesto prije spavanja :lol: U moju obranu, digla sam se u 6, pa nije da bas stalno imam nesto u ustima :lol:

:rofl: :rofl: :rofl: pa di ti to sve stane :svakacast: :svakacast:

dobro, i ja se sebi cudim kad se sjetim zadnjih tjedana trudnoce, jela sam sto mi je doslo pod ruku, doktor mi zabranio sve slano jer sam zadrzavala vodu, a muz i ja u ponoci fino na stepenice izmedju kuhinje i dnevnog boravka i opleti po najslanijem siru koji sam ikad jela :D

i nis mi nije bilo, s porodom otisla sva voda... :D
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la malena_4you dana sri ožu 31, 2010 7:22 am

thinkblue je napisao/la:Hm, meni je danas (opet) jedan od gladnih dana. Do sad sam vec pojela: 3 palacinke, 3 snite kruha i uz to brdo pecenice, speka i sira, 5 kivija, salicu zamrznutih ribizla sa secerom, popila malo vrhnje za slag (otvorila sam frizider i to je bilo prvo sto sam zgrabila) :shock1: a jos nije ni podne :shock1: Di je jos rucak, pa uzina, pa vecera, pa jos nesto prije spavanja :lol: U moju obranu, digla sam se u 6, pa nije da bas stalno imam nesto u ustima :lol:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: tak se puno jede u trudnoći? onda jedva čekam; ja volim ovak papati a ne poznaje mi se pa to bude onda super :D
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri ožu 31, 2010 6:41 pm

Meni je počela hrana ići u tek malo po malo... Zadnji gušt su mi topli sendviči (tko se sjeća kad sam sanjala o njima prije par mjeseci :lol: ) i šumsko voće sa šećerom i kravljim sirom.. Mineralna mi je postala potrebna.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri pro 14, 2011 12:28 pm

ja vise manje jedem sve kao i do sada :ne zna:
i ni kolicinski ne jedem vise,jednostavno mi organizam ne trazi :ne zna:
trudim se jesti vise voca,pijem vodu i limunadu(imamo domace limene i grejp pa je steta ne iskoristit) :D
nista mi ne smeta..jedino sta sam prije stoze pazila sta jedem(nisam mijesala proteine i ugljikohidrate i tako te stvari) jer sam sklona debljanju,sad manje pazim i jedem sta mi se jede i kad mi se jede :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivy.poison25 dana pon pro 19, 2011 3:23 pm

ja jedem sve, doduše počela sam pazit da je to više voća i povrća tj.uvijek neka salata uz jelo...
i nisam onakj stalno gladna, kak vele, bar sad u početku, ko zna kak bude kasnije, sve se bojim, na mene se i zrak prima :neznamkakoti: :neznamkakoti:
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana pon pro 19, 2011 6:26 pm

ivy i ja se prelako debljam,al eto u 3mjeseca dobila 2 kg :thumbsup: tako da ti to nista ne znaci,a i kilama cu se opterecivat kad rodim :cerek:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana čet svi 10, 2012 3:20 pm

ja predlazem da ovu temu preimenujemo u jelovnik trudnica i dojilja...
mene zanima sta se smije/ne smije jesti dok se doji jer vec sad mi govore da ne smijem hrpu toga-npr. sezonsko voce kojem se ja tako veselim :o
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana čet svi 10, 2012 4:42 pm

lunna je napisao/la:ja predlazem da ovu temu preimenujemo u jelovnik trudnica i dojilja...
mene zanima sta se smije/ne smije jesti dok se doji jer vec sad mi govore da ne smijem hrpu toga-npr. sezonsko voce kojem se ja tako veselim :o

Po meni su to gluposti. Cula sam i ja da svasta toga ne smijem, al najcesce se ono sto mama jede ne povezuje sa grcevima kod bebe. Moj ti je savjet da fino jedes sve po redu (ja sam jela ama bas sve, cak i grah i paradajz koji je navodno pod zabranjenim namirnicama), pa eventualno ukines nesto ako vidis da ti dijete posebno reagira na to. Na primjer, skuzila sam da je moja mala bila dobila grceve od punjene paprike. I to je jedino sto joj je smetalo.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana čet svi 10, 2012 7:49 pm

a jagode,tresnje,lubenica?

ja obozavam ljeti voce...a jagode su kao zabranjene zbog alergija :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet svi 10, 2012 8:42 pm

lunna je napisao/la:ja predlazem da ovu temu preimenujemo u jelovnik trudnica i dojilja...

Meni je patronazna rekla da mogu jesti sve, naravno, u razumnim kolicinama. Mislim da je kao primjer navela da se ne nazderem graha ko luda jer ce biti lose meni :lol: Znaci, jesti sve ali se ne prezdrevat i pretjerivat u kolicinama. I kao sto ti think rece, ako bas vidis da djete reagira na nesto, to maknes... Ja sam mogla pazit koliko god al moji su oboje imali grceve bez obzira na prehranu :roll:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana pet svi 11, 2012 6:23 am

prvih mjesec dana lagano uvodiš papicu, vidiš što štima bebi, a što ne.
ako imaš sreće, ne budeš imala problema.
ovdje su samo tigerin i rally imale problema, koliko se sjećam :thumbsdown:
i ja sam papala jagodice, tako da :thumbsup: samo lagano probaš, ako ne smeta, davi se :D
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

Re: Jelovnik trudnica i dojilja

PostPostao/la Happy Ivy dana pet svi 11, 2012 8:16 am

Ja sam imala problema i morala sam paziti što jedem. Ako bih pojela naranču, pocrvenila bi joj guza, od graha, graška i paprike mi je imala grčeve. I od jagoda isto!! A ostalo sam jela sve bez problema.

Radila sam kak kažu cure, (a isto na preporuku patronažne) - nije da ne smiješ jesti! Smiješ sve. Samo polako i prati hoće li što bebi nasmetati. Nakon prvih mjeseci je opet sve 5 :thumbsup: (iako se ja nisam usudila jesti grah tokom cijelog dojenja više, ostalo sam si polako uvela! Jela sam grah nedavno nakon skoro godinu dana i ubila se :lol: )
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana pet svi 11, 2012 10:02 am

hvala zene :grouphug:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la atalya dana pet svi 11, 2012 10:08 am

Nama su jagode i ananas jako smetali :neznamkakoti: A samo sam jednom probala :thumbsdown: a to su i najpoznatiji alergeni. Ostalo je sve bilo :thumbsup:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zvjezdica dana pet svi 11, 2012 11:47 am

meni trenutno odgovara sve,osim kave i cigareta :D
jedem sve po malo al ne pretjerujem u nicemu (ajd možda malo više u slatkom :o pogotovo u sladoledu ) al sam rekla samoj sebi da slatko necu ni pogledati više pa cemo vidjeti koliko ce me držati,jer meni se kao i ivy.poison i zrak prima :neznamkakoti: sve se bojim kak cu izgledati do kraja trudnoce :roll:
za sad se ubijam u svježem siru i paradajzu i naravno pokušavam jesti što više voća.
slika
slika
zvjezdica

PostPostao/la ivancica dana pon vel 11, 2013 7:16 pm

Curke, ne mogu nigdje naći, a znam da ste to spominjale. Jel se smiju i koji čakevi u trudnoći? Baš mi se pije nekakav čaj sa dvopekom, a ne znam koji smijem :ne zna: :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la niriana dana pon vel 11, 2013 8:23 pm

ivancica je napisao/la:Curke, ne mogu nigdje naći, a znam da ste to spominjale. Jel se smiju i koji čakevi u trudnoći? Baš mi se pije nekakav čaj sa dvopekom, a ne znam koji smijem :ne zna: :ne zna:

ja pijem koprivu i brusnicu, njih znam da možeš pouzdano...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana pon vel 11, 2013 8:28 pm

ja pila sve normalno...moja preporuka roibos on je super za trudnice i dojilje :thumbsup:
samo nemoj od lista maline jer izaziva kontrakcije :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana pon vel 11, 2013 8:57 pm

Hvala curke :grli: :grli: :grli:

Malinu nikad ne pijem :ne zna:

A čitala sam sad negdje da se ne preporučava ni menta samo ne mogu naći zbog čega :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la lunna dana pon vel 11, 2013 10:40 pm

ivancica je napisao/la:Hvala curke :grli: :grli: :grli:

Malinu nikad ne pijem :ne zna:

A čitala sam sad negdje da se ne preporučava ni menta samo ne mogu naći zbog čega :ne zna:

menta se ne preporuca dojiljama jer zaustavlja mlijeko,za trudnice ne znam..ja ioanko vise pijem vocne cajeve :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana uto vel 12, 2013 12:55 pm

odlična tema mi je ovo jer sam već izluđena kaj da jedem dok dojim :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:

odrekla sam se 80% hrane koju obožavam od straha kaj će napraviti malenoj :neznamkakoti:

ne jedem ništa od mahunarki, ništa od zelenog povrća jer napuhava kao.. mliječne proizvode isto skroz izbacila..

ne znam više kaj da kuham.. samo kombiniram mesne saftiće s rižom, tjesteninom i krumpirom.. i mesne i povrtne juhe.. i pohano/meso na naglo..

znači li ovo da ću morati izbjegavati ove potencijalno opasne namirnice dok god dojim? kako to ide? malena srećom fenomenalno napreduje iako mi prehrana nije bogzna kak razmolika, ali meni fali uobičajena hrana, jeli smo prije užasno puno povrća i voća, a sad nikaj ne smijem valjda.. patim za kelj, poriluk, brokula, karfiol, grašak, mahune, grah varivom.. a da ne pričam o sarmi, filanim paprikama, ajvaru, kiselim paprikama.. voće neću ni spominjati, jedem jedino jabuke..

jedino se kave nisam odrekla, a ni slatkiša, nisam uočila da Klari to kaj smeta kod spavanja ili čeg drugog..
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto vel 12, 2013 1:01 pm

samo njegova ja se niceg nisam odricala niti M ista smeta. ako si u trudnoci jela normalno onda mozes i sada, sad je nova zdrastvena teza da su sve to dobijali kroz pupcanu dok si bila trudna, tako nesto. meni su to babske price, a probaj pa vidi jel joj smeta :ne zna: , M nije ima grceve nikako, jedino sam primjetila da mu je zasmetala kupus salata, ostalo sam sve jela normalno, i ljuto i kiselo i slatko, i sve ovo sta si nabrojala i nikakvih problema nismo imali/nemamo
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.