Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Jelovnik trudnica i dojilja

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Jelovnik trudnica i dojilja

PostPostao/la 5rich dana pet pro 26, 2008 10:18 pm

Drage moje trudnice, ima nekaj kaj vam posebno smeta u trudnoći ili za čim imate posebnu želju...
Mene su naplašili sa svim i svačim kao kaj se ne smije jesti( domaći sirevi, plijesnivi sirevi, puno plave ribe, svježi kupus,jetra,suhomesnato, meko kuhana jaja,majonezu,...) Kolko se držite tih svih pravila,imate kakve dodatke prehrani?
Zadnja izmjena: blab; pet svi 11, 2012 6:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: prilagodba naslova
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Trudnički jelovnik

PostPostao/la mare dana ned pro 28, 2008 1:02 pm

E, to je za mene tema :thumbsup: Mene nisu s ničim puno plašili, jer nema oko mene puno baba koje sve znaju, hvala Bogu :pop: Ali čitala sam na više mjesta da bi svi mliječni proizvodi trebali biti od pasteriziranog mlijeka, jer inače možeš pokupiti neku bakteriju. To me skroz rastužilo, jer bi to značilo da ne smijem jesti sir i vrhnje (od kumice s placa), a to mi je skoro najfinija hrana (trenutno). I još sam čitala da se ne smije jesti suhomesnato, isto zbog neke bakterije. Ono što me najviše šokiralo je - "izbjegavati friško zelje", jer sam bila uvjerena da je prepuno vitamina :ne zna:
Što se mojih kerefeka tiče - kavu nisam popila valjda od 1. dana trudnoće i uopće nemam želju, čak mi niti ne miriši :ne zna: Jednako tako, gadi mi se luk (crveni, bijeli, mladi, friški, dinstani, bilo koji), čemu se moj dragi ne može načuditi, jer bi se zakleli i on i ja da će to biti zadnja hrana koja će se meni zgaditi :rofl:
Eto... Ak se još nekaj sjetim, napisat ću... :bok:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana ned pro 28, 2008 2:58 pm

meni svugdi fali češnjaka :rofl: :rofl: :rofl:
ali od samog luka mi je zlo :thumbsdown: :thumbsdown:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ana77 dana pon pro 29, 2008 12:57 pm

Ja ovo ništa nisam znala i jedem sve kao i do sad. :ne zna: jedino mi ne paše prženo i miris ulja (prženog) pa dragi nesmje jesti jaja na oko jer se meni doslovno nakon jednog puta što sam mu radila rigalo kojih 1,5h poslje toga od mirisa. A ostalo mi ništa ne smeta ni luk ni crveni ni bijeli. Sve mi ima okus kao i do sad i nisam ništa baš mjenjala u prehrani. Jedem i svježi sir i vrhnje i salate i zelje. :ne zna:
ana77
Stručna savjetnica
Stručna savjetnica

PostPostao/la midva dana pon pro 29, 2008 1:16 pm

po najnovijem i trudnice i dojilje smiju jesti sve ono kaj im paše.... znači i jagode i kiselo i .....
ko zna kaj će bit za godinu dana.....
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la suncee1 dana sub sij 10, 2009 9:46 pm

Ja jedem sve kaj mi se jede!
Ne jedem povrće u kojem sam se davil aprije trudnoće, sad mi jako smrdi i povraća mi se kad ga samo vidim. To me jako zabrinjava. Mahune, brokula, grašak...fuuuuj!!! Jedino od tog kaj mogu pojesti je mrkva. Nadam se da će unatoć tome biti sve ok. Trudila sam se jako na silu jesti povrće, ali ne ide, ne ide i ne ide, čim stavim u usta, moram to ispljunut ili imat užasnu mučninu do sutra... :o
Pije mi se Cola jaaakoooo, popila bi pola flaše odjednom, tak me napada jako često.
Prije trudnoće nisam pila gazirano uopće, možda dva puta godišnje za neku prigodu ako sam bila u gostima pa da ne cjepidlačim...
Mlijeko konzumiram rijetko jer sam alergična na mlijeko, pa si napravim svakih par dana čokolino, gris, ili popijem bioaktiv, sensiu, pojedem monte i tak...na silu.
Ali zato jedem redovito više vrsta voća, osim jabuka jer sam ih jela na početku trudnoće kad sam stalno povraćala pa su mi se zgadile.
suncee1

PostPostao/la mare dana sub sij 10, 2009 9:51 pm

Ja sam čula za jednu trudnicu koja je za vrijeme mučnina mogla jesti samo ćevape i piti koka kolu. I tako mjesec dana. Nakon dva tjedna je mužu postalo zlo od tolikih ćevapa. Bogec bistrički! :rofl:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sub sij 10, 2009 9:52 pm

Jedem sve kao i prije, nista mi ne smeta niti imam nekakve zelje i prohtjeve! :D
Osjetilo mirisa mi je pojacano pa sad hodam po kuci i snjufkam al mi nije muka od nicega, samo malo jace osjecam mirise :D
Trudim se doruckovati (sto prije nisam) i muku mucim jedino s tim al uspijem se nekako natjerat da pojedem bar nesto.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana sub sij 10, 2009 10:01 pm

Ja se baš dosta trudim jesti voće, povrće i meso. Još pazim i da pijem puno mlijeka, jogurta i sl. A ne pijem kavu, alkohol i gazirano, ali mi niti ne fali, nije da se nešto baš posebno sudržavam od toga, nego mi niti ne dođe želja :ne zna:
Da, i prije par dana sam počela piti Prenatal. Prva 3 mjeseca sam pila folnu kiselinu.
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana sub sij 10, 2009 10:07 pm

tebi već isteklo prvo tromjesečne :huh: kak vrijeme prolazi :neznamkakoti: :neznamkakoti:

meni sad,već da velim pred kraj najviše paše coca cola, hladna s ledom u kombinaciji sa svježom narančom i pudingom od vanilije :shock1: :shock1: mimiju se povraća dok me vidi :rofl: :rofl: :rofl:

e da..i pita,štrudla ili kaj već sa sladoledom :klopa:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la suncee1 dana sub sij 10, 2009 10:20 pm

Ej, curke, koliko količinski se Cola smije piti dnevno?
Ja pijem svakodnevno mineralnu zbog žgaravice...

Ja sam skoro dva mjeseca bila na špeku, pecivu, mineralnoj i MG Donatu (do 11 sati u jutro), a onda jedna banana do 16 h, poslije toga ništa - do jutra!
Bilo mi je muka ono cca 23 - 24 sata dnevno i po danu i po noći, a često sam navečer povraćala. Nekad i cijeli dan (nakon što bi bilo što stavila u usta). Svaki put kad idem jesti, sjetim se kako sam sretna što mogu jesti!!!
suncee1

PostPostao/la suncee1 dana sub sij 10, 2009 10:22 pm

Ja sam neko vrijeme jela palačinke sa sladoledom - dok ih se nisam prejela toliko da su mi se zgadile
suncee1

PostPostao/la suncee1 dana sub sij 10, 2009 10:27 pm

mare je napisao/la:... Nakon dva tjedna je mužu postalo zlo od tolikih ćevapa. Bogec bistrički! :rofl:

:rofl: :rofl:
suncee1

PostPostao/la Dani 26 dana ned sij 11, 2009 11:35 am

Ja isto dosta pijem mineralnu i mislim da je to jedan od razloga zasto mi nije muka. Naime, ja po cijele dane hodam po kuci i podrigivam se ko prasica :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Grozna sam! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Inace, ja pijem kavu (al opet, trudim se ne pretjerivati), pusim (isto sam smanjila koliko sam mogla), trudim se jesti na vrijeme pa i kad mi se neda... Uglavnom, moj najveci problem su cigarete i ja sam molila Boga da jednog dana kada ostanem trudna, da mi se cigarete zgade al to se nije dogodilo. Za sada imam dobru taktiku smanjivanja: svaki put kad mi dodje da zapalim, ja sama sebe uvjerim da cu uskoro ici jest pa ce mi se sigurno pusit, pa onda odgodim tu cigaretu za kasnije :rofl: I pali, al da mi je lako, nije :nene: U zadnjih par dana sam primjetila da mi cigarete uopce ne pasu navecer i to mi je super. :D Valjda ce doci do toga da mi uopce nebudu pasale :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana ned sij 11, 2009 1:02 pm

ja protiv žgaravice jogurt pijem..
a s colom ne valjda pretjerivat,ali čaša,dvije ne bit rbeala bit problem..
i ja pijem kavu i dalje,i nesscafe,i oke mi je

a kaj se cigareta tiće, bolje postupno smanjivati,nego odmah prestati jer je ona to šok i za tvoj,a odmah i za bebin, organizam..
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned sij 11, 2009 2:13 pm

a kaj se cigareta tiće, bolje postupno smanjivati,nego odmah prestati jer je ona to šok i za tvoj,a odmah i za bebin, organizam..

Tocno to mi nije ginekolog rekao...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la suncee1 dana ned sij 11, 2009 2:15 pm

Meni su se cigarete zgadile čim su počele mučnine!
suncee1

PostPostao/la 5rich dana ned sij 11, 2009 5:02 pm

Dani 26 je napisao/la:

:ne zna: :ne zna: :ne zna:
meni su tak rekli,iako ne pušim
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la arlenna dana ned sij 11, 2009 6:14 pm

suncee1 je napisao/la:Ej, curke, koliko količinski se Cola smije piti dnevno?
Ja pijem svakodnevno mineralnu zbog žgaravice...

moja sestrična za vrijeme cijele trudnoće je pila Colu stalno..jer joj je jedino od toga bilo dobro i nije joj stvaralo žgaravicu...ostalo bi joj samo pogoršalo stanmje..tako da je konstantno pila Colu i rekli su joj doktori da ako joj to jedino paše da neka to i pije... naravno pila je i one neke sokove iz ljekarne za te trudnice i kaj ti ja znam..ali od svega bi joj bilo loše :roll:
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana ned sij 11, 2009 6:39 pm

5rich je napisao/la:
Dani 26 je napisao/la:

:ne zna: :ne zna: :ne zna:
meni su tak rekli,iako ne pušim

Sorry, mutava sam :rofl: Htjela sam napisati da mi JE ginekolog tocno to rekao a ne da mi nije rekao :roll:
Ja sam mu rekla da pusim al da se trudim sto manje i onda mi je on rekao da ako mi trazi cigarete, da bolje da pokusam s vremenom smanjit koliko je moguce nego da agresivno prestanem jer ce mi biti veci sok za organizam nego da pusim.
Evo cak da se i pohvalim, danas popusila samo 4 cigarete :cheer: :cheer: :cheer: (inace sam pusila kutiju i pol dnevno).
Sad sam ostala bez njih i necu ici kupiti :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana ned sij 11, 2009 6:45 pm

Dani 26 je napisao/la:Sad sam ostala bez njih i necu ici kupiti :D

:cheer: :cheer: :cheer:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto sij 13, 2009 4:48 pm

Svecano objavljujem da je meni od jucer navecer muka :roll: Nije nista strasno al ovo je prvi put da mi nije bas najbolje u zelucu... Nije doslo do toga da mi se riga nego vise onak nekakav cudan osjecaj. Jedino kad mi nije muka je kada jedem (tj. dok jedem) ali ako nastavim jesti bum se raspuknula :rofl: :rofl: :rofl: Uglavnom, sad si idem po stapice na kiosk jer sam do sad strusila: krafnu, rizi-bizi, samoborski kotlet, kupus salatu, 2 sendvica od kajzerice i mortadele, 3 bananka, 3 caja, 2 nescafea od vanilije, 1 kavu...

Hm, mislim da sam otkrila zasto mi je muka :rofl: :rofl: :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana uto sij 13, 2009 4:56 pm

pitam se kamo si sve to smjestila!
tangerina

PostPostao/la Katriona dana pon sij 19, 2009 9:51 pm

Dani, a kako napreduje ne-pušenje? jesi još uvijek na malom broju ili si prestala skroz?
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon sij 19, 2009 10:24 pm

Nisam prestala. Jucer sam se prepusila s babama na kavi :neznamkakoti: pa danas strajkam... Popusila samo 4 komada danas :cheer: :cheer: :cheer:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.