Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Promjene od kada živite skupa? (kućanski poslovi, posao...)

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Anketa: da li vam se život promijenio od kada ste u braku?

Sve je u potpunosti isto
26
42%
Bilo je manjih, nezamjetnih promjena
15
24%
Nastupile su promjene koje sam i očekivala
13
21%
Nastupile su promjene koje nisam očekivala
2
3%
Život u braku nam se u potpunosti razlikuje od života dok smo bili u vezi
6
10%

Ukupno glasova : 62

Re: Promjene od kada živite skupa? (kućanski poslovi, posao...)

PostPostao/la tangerina dana uto vel 24, 2009 12:51 pm

thinkblue je napisao/la:Ja isto cekam da pocnem raditi, pa da moj dragi preuzme dio kucanskih poslova. Nadam se tome, iako znam da se to nece desiti. Tako ga je mama odgojila i ja to ne mogu promijeniti. Ona bi se valjda naljutila na mene da dragi ide prati sudje, a da ja sjedim pored njega. Grrrrr

ja tu nebi mješala mamu! nek se ona i ljuti! tu ste vas dvoje i vas dvoje imate dogovor za međusobne poslove! tu samo može on pokazat taj njezin "odgoj" koliko je on valjao ili ne... njoj na dušu
tangerina

Marketing:

PostPostao/la theonly dana uto vel 24, 2009 1:17 pm

mi zivimo skupa od januara 2007. prvo smo godinu i pol u Zg bili sami na stanu, sad smo pol godine kod mojih, a i buraz je s curom pod istim krovom od nedavno..
Kad smo skupa zivjeli se cesce primio posla bez da sam ista rekla, skupa odemo u ducan poslje posla, onda on guli, reze, posprema, ja kuham.. Prasinu vecinom nije vidio, to je islo na moj nagovor al nije neuredan, pa je to bilo ok..

Sad kod mojih je tak, tak, ima svoje faze kad sam od sebe pobere ves i stavi ga susit, pospremi kupljene namirnice..
Suđe samo pere, dok nas dvoje sami jedemo (doruöak za vikend), usiše samo kad smo sami..
Al to je ok, jer nećemo (nadam se) dugo još pod istim krovom s burazom i njegovim curama (cura i njezina čerkica), pa će valjda biti ko prije kad smo bili na stanu.
Buraz mi je inače jaaaako uredan, stalno čisti, cura mu je isto radišna, al imaju tu malu koja je ipak samo dijete i nikome se neda baš stalno pospremat za njom smokije, bombone i ostalo.
Tu moj dragec pizdi, veli da bi trebali skakat za malom..a i ova moja šogi in spe puši i to ga strašno smeta (tak je to kod bivših pušača) i staaalno me štoha da joj zabranim..

Uglavnom, jedva čekam da budemo opet solo, nadam se da bude se češće primio posla.. :raspa:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la midva dana sri vel 25, 2009 4:21 pm

moj hani radi sve od dizanog tijesta (ja ne), mijesi njoke, pizze, radi lazanje, sprema peku, voli te prtljave poslove u kuhinji (ja ne)
opere suđe (ja ga ne perem uglavnom), stavi si prat radnu odjeću (i sušit, i pegla si)
tu i tamo sam od sebe usisa i opere podove, obriše prašinu, pospremi isto sam od sebe
hoće po dvorištu sve raditi, na vrtu, stvarno to i voli...

kad malo bolje razmislim, dobro sam ga naučila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nije ni meni baš tak loše kak mi se čini :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Satine dana čet vel 26, 2009 9:46 am

midva je napisao/la:moj hani radi sve od dizanog tijesta (ja ne), mijesi njoke, pizze, radi lazanje, sprema peku, voli te prtljave poslove u kuhinji (ja ne)
opere suđe (ja ga ne perem uglavnom), stavi si prat radnu odjeću (i sušit, i pegla si)
tu i tamo sam od sebe usisa i opere podove, obriše prašinu, pospremi isto sam od sebe

kad malo bolje razmislim, dobro sam ga naučila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nije ni meni baš tak loše kak mi se čini :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Midva ... :svakacast: :svakacast: :svakacast: dobro si ga naučila hehe :D
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana čet vel 26, 2009 9:59 am

Midva, tvoj hani je :svakacast:
Ja sam se pokusala pravit lijena tu i tam, al nije djelovalo :izivciran:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bubamara dana čet vel 26, 2009 10:01 am

Midva, imaš li što protiv da svog dragog pošeljem na instrukcije kod tvog?
Btw, jučer mi je frendica rekla da njen muž kuha, jer se ona u zadnje vrijeme ulijenila. Ona je cijeli dan doma, ne radi, on dolazi oko 6 s posla i ide kuhati...
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la bedacha dana čet vel 26, 2009 10:56 am

midva je napisao/la:moj hani radi sve od dizanog tijesta (ja ne), mijesi njoke, pizze, radi lazanje, sprema peku, voli te prtljave poslove u kuhinji (ja ne)

:svakacast: :svakacast: :svakacast: daj recept.... :D

Moj ponekad usisa i opere podove.... smeće samo on nosi i on je zadužen za istraživanje pokvarene hrane (ja sam gadljiva :D ) :rofl: :rofl:
S vešmašinom zna samo kad na njoj piše "end" pa on okrene gumb da je ugasi ako mu smeta kaj svijetli...
O svojim kulinarskim sposobnostima priča od kad se znamo, ali za mene je to još uvijek samo mit jer se na svoje oči nisam uvjerila u to... ok, dva puta je napravio omlet, ali to ne smatram ikakvom sposobnošću.... :D
I uvjeren je da on radi najbolju salatu :ha: tak da mu taj dio prepustim.... točno 4 žlice ulja, 3 žlice octa i pravi muški prstohvat soli... :rofl: i onda naravno uz ručak uvijek moram slušati kako je salata fina, nema veze kaj sam ja provela pol dana kuhajući, salata je najbolja....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Ali ne mogu se buniti previše, ja dolazim prije s posla pa većinu stvari obavim dok on dođe....

Inače, ulaskom u brak nema nikakvih promjena.... najveće promjene su bile kad smo počeli živjeti zajedno... e to je bila borba, objasnit mu da ja nisam kao njegova mama i da se on mora uključiti u kućanske poslove.... :roll:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mary dana čet vel 26, 2009 11:18 am

Valentina je napisao/la: Ona je cijeli dan doma, ne radi, on dolazi oko 6 s posla i ide kuhati...

slika
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sub vel 28, 2009 12:21 pm

Kod nas je relativno ok, moj muž je kuhar, pa samim time kuha puno bolje od mene kojoj to i nije baš jača strana..... ja više volim jesti nego kuhati, ali učim se lagano uz njega! On hoće skuhati, ali samo kad mu se da, a kad skuha usere sve žoivo okolo naokolo sebe i onda pusti da se sve zakori i onda je poludim. kuhinja nem je upravo u takvom svinjcu za kojeg sam ja odlučila da ga neću prati nego sma ga obavijestila preko telefona da ima da sredi kuhinju da se sve sjaji!!
Dalje, on hoće usisati, pomesti bez da ga itko tjera, robu ne pere nikada, stavi sušiti kad mu ja naredim, pegla samo ako nema u čemu na posao, kupaonu nikada ne pere, ali sam ga barem naučila da očisti školjku nakon što u nju baci ostatke hrane..... smeće baca uvijek......
Uglavnom zadovoljna sam ja s njim, hoće on počistiti, a najviše mi pomogne kad se zajendo ulovimo čišćenja, onda smo brzo gotovi sa svime......
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Suživot

PostPostao/la ATE13 dana ned ožu 01, 2009 9:22 pm

Dani 26 je napisao/la:Nemogu se pohvaliti da imam muza iz snova, prije bi se moglo rec da u kuci imam jednog muskog stvora!
Ne radi nista po kuci, ne kuha, ne posprema, ne cisti... To sve obavljam ja! Iskreno govoreci, ni ne ocekujem to od njega (osim kad sam ljuta pa mu ti nabijem na nos :zubo:). Na kraju krajeva, ni on mene ne zove kad sarafa pod kamionom da mu dodjem pomoc iako meni to nebi bio problem jer sam ja zensko, nama nista nije problem. Nismo zivjeli zajedno prije braka pa nemogu reci kakav je bio prije al pretpostavljam da nije bio bolji :lol: . Ona je tako naucen, mama mu nije radila i uvijek ga je doma docekalo sve skuhano i spremljeno i tako se navikao. Nemogu se previse pozaliti da je neuredan, stovise, picajzla je sto se toga tice. Ne ostavlja nered za sobom (odjecu i slicno) pa nemam neko hodanje po kuci i kupljenje njegovih stvari. Kada treba nesto napraviti u kuci, citaj probusit rupu da objesimo sliku, onda pretezno ja odem po busilicu pa tek tada on to napravi jel vidi da je vrag odnio salu :lol: Nemogu se bas previse zaliti na to sve jer ocito da mi jako smeta, poradila bi na tome al ovako nekako guramo :D

svako slovo opisuje i mog cobana... :raspa:
et i imamo i djete, snjime je ak bas mora, vecinom vice idi mami , enooo mama dosla ajd kod mame... kad jedan place place i drugi ,kad veliki vice ja sam gladan ivan za njim HAM HAM ... kratko IMAM DVOJE DJECE ... :kava:
jos sam da kazem kad dodjem iz skole il s posla ,sva umorna jer trc tam trc vam i on jos kuka sto je gladan sto nije jeo citav dan ( ko da sam odnijela jelo sasobom), pa kuhaj i jos hoce i da ga zadovoljis,pa kuka sto nemam onda volje... :bleso: budale od covjeka... :D

Mi zivimo od pocetka skupa, i mogu rec na pocetku se prodavo :rofl: kad sam mu vidjela stan mislila sam da ima tajnu cistacicu,ali ne sve je on to sam radio SVEEEEEEE... al et znala sam ja sve, ko mi je kriv...
ma dobar je on... :vau: da bi rijec rekla :D
Zadnja izmjena: ATE13; ned ožu 01, 2009 11:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mare dana ned ožu 01, 2009 10:46 pm

bedacha je napisao/la:...I uvjeren je da on radi najbolju salatu :ha: tak da mu taj dio prepustim.... točno 4 žlice ulja, 3 žlice octa i pravi muški prstohvat soli... :rofl: i onda naravno uz ručak uvijek moram slušati kako je salata fina, nema veze kaj sam ja provela pol dana kuhajući, salata je najbolja....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ahahahahahahahaha!!! Ista, ista stvar kod nas!!! Obavezno me dva puta za ručkom pita: A kakva ti je salata? I onda je ja moram hvaliti :rofl: :rofl:
Ok, moram priznati da i on uvijek pohvali sve kaj ja skuham, ali salata je ipak salata :lol: :lol: :lol: :lol:
Inače, neću se žaliti, jer dragi zbilja sudjeluje oko svega doma, iznese smeće, opere suđe, izvadi veš iz mašine, pokupi suhi veš, ponekad usisa, sprema svoju robu, uvijek pita jel' mi treba pomoć oko ručka (ja uvijek kuham), on plaća račune, ja idem po špeceraj i tako... Prilično je uredan (za muškog), zapravo... :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: Dobro, kaj se tiče spremanja, to uvijek ja vikendom potegnem i odradim, operem kupaonu, uredim cijeli stan i sl.
Ništa nam se nije promijenilo otkad smo u braku, ali i prije smo zajedno živjeli... Zapravo smo mi skoro od prvog dana stalno zajedno (on je živio sam, ja isto), pa smo ta neka pravila ponašanja od početka postavili i super nam je :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Suživot

PostPostao/la Satine dana pon ožu 02, 2009 12:53 pm

ATE13 je napisao/la:et i imamo i djete, snjime je ak bas mora, vecinom vice idi mami , enooo mama dosla ajd kod mame... kad jedan place place i drugi ,kad veliki vice ja sam gladan ivan za njim HAM HAM ... kratko IMAM DVOJE DJECE ... :kava:
jos sam da kazem kad dodjem iz skole il s posla ,sva umorna jer trc tam trc vam i on jos kuka sto je gladan sto nije jeo citav dan ( ko da sam odnijela jelo sasobom), pa kuhaj i jos hoce i da ga zadovoljis,pa kuka sto nemam onda volje... :bleso: budale od covjeka... :D

Ate koja si ti legenda :lol: :rofl: :lol: tipičan muškarac što bi se reklo...nemožeš s njima nemožeš bez njih hehe :D
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Principessa dana sri ožu 18, 2009 1:53 pm

Mislim/znam da ulaskom u brak neće se ništa promijeniti jer već 5 godina živimo zajedno.
Do sada smo živjeli sa njegovim starcima koji i nisu baš uredni i ne da im se baš raditi po kući (pa se još uvijek čudim kako je on totalna njihova suprotnost). Imali smo svoju sobu i dnevni boravak, ali sve ostalo dijelili smo s njima.
Tako da kad smo se krajem godine preselili znali smo da će nam biti samo bolje :)))

Moj dragi stvarno radi sve kućanske poslove (kuha...i to odlično, pere suđe, čisti, posprema, usisava, ispegla ako je to potrebno)...stvarno je divan tako da u braku neće biti neke promjene.
slika
slika
Principessa

PostPostao/la niriana dana pet ožu 20, 2009 12:16 pm

ja se na svoga isto ne mogu požaliti.... ja kuham, ali ako me nema doma, nije mu problem da sam spremi ručak, nekada kuhamo i zajedno, on stalno usisava, malo je picajzlast :lol: nikada iza sebe ne ostavlja nered, primjetila sam i da ga često smeta kad blica lampica na veš mašini pa je odmah gasi, uglavnom, puno toga radim ja, ali i on, i dapače, kad mene nema, napravi puno toga... :10od10:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Marelica dana čet srp 16, 2009 1:58 pm

Sa svojim zivim skoro 2 godine, od toga godina u podstanarima. Zajedno smo uredili kućicu (to znači da smo imali samo jednog meštra koji nam je pomoga oko vode). Cijelo prošlo ljeto bili smo u ciglama, zbuci, fugama... I iskreno - to je nešto najljepše sta se moze dogodit kad planiras zajednički zivot. Od početka je sve bilo presavršeno, jedino se nismo mogli dogovorit oko ručkova, budući da nismo navikli jest istu hranu. Nakon ove dvi godine, imamo svoj ritam zivota, svoju kuharicu (napisali smo je za slučaj da nemamo ideja :mig:) i odlično funkcioniramo. Oboje smo jako uredni i on bez ikakvog moljakanja uredi sve sta treba po kući. I jedva, jedva čekamo imat bebu :mig: of kors, bit ce curica :ljubav2: i naravno, oboje po diplomu :mig:
Marelica

PostPostao/la Nessa87 dana čet stu 19, 2009 10:35 pm

Moj Dinek i ja živimo već 1 god.skupa pa mogu i ja ovdje pisat.mi odlučili zajedno živjeti da se bolje upoznamo i da budemo stalno skupa.i tako je krenuo naš zajednički život.Morala sam ga malo izdresirat jer ga je njegova mamica naučila da mu svaki put pripremi odjeću šta će si ovaj obući ali ja to uspješno promjenila jer mu je sve uvijek ispeglano i na vidljivom mjestu u ormaru složeno.Ja čistim i perem i peglam,ali on ne smije ostaviti mokru kupaonu isto tako imamo ormar (mala prostorija) i tu stoji odjeća a ne po cijeloj kući (jer me to izluđuje) i to je naučio.Dok sami jedemo (još nemamo svoju kuhinju) skupa pospremamo i odmah peremo suđe. A on inače sve slaže i popravlja to je njegov posao ja mu samo kažem šta treba u većini slučajeva on se sam sjeti.Mi imamo gore svoja pravila a njegovi dolje svoja i svatko poštuje sve. Ali ako nešo moj dragi sam uneredi to i očisti.Eh da i posteljinu skupa mjenjamo.To nam je navika.Isto tako sam mu dala do znanja da nema podcenjivanja (jer moj svekar malo podcjenjuje svekrvu tipa kućanski poslovi se ne ubrajaju i kuhanje samo teži fizički poslovi ali tako si ga je ona složila) ja to svom dragom nedam,on me čak i pohvali dok ja sve sredim,mi smo jednaki pranje i peglanje nije samo ženski posao a niti si s tim gotov za 5min.Valjda ste skužile naš zajednički život.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la maybelline dana pet stu 20, 2009 10:23 pm

mis smo pocetak nase veze bili razdvojeni,tako da ja nisam nikada vidila njegov stan,ali kad smo poceli ziviti zajedno uselili smo u novi stan
mogu reci sve najbolje za svog dragog sto se tice kucanskih poslova
2 god,zivimo skupa i u te dvije godine ja nisam radila(nedavno pocela),nisam niti ocekivala od njega da ista radi,jer mi je bilo zaddovoljstvo ubit vrijeme spremanjem i kuhanjem
ali kad bi bio kuci uvijek mi je pomogao u svemu
pere sude,kuha sve i to bolje od mene(kuhar po struci),neusisava ali zato brise pod,jer imamo laminat u cijelom stanu,stavlja ves prati,stavi ga susit,jedino nevolim kad ga on slaze jer njemu nije bitno kako je slozeno,ali ja sam u tom ko po spagi,a polako i njega ucim tome :cerek: ,ide u kupovinu namirnica,takoder ih posprema,cisti hladnjak,mjenja posteljinu,radi sve sto treba :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana ned stu 22, 2009 5:58 pm

maybelline koda sam ja pisala..tako i moj..kuhar po struci i sve zna sam napravit...jedino jos moram ga naucit prat robu u masini..al to si mogu i sama..sad kako sam trudna tetosi me do bola...stvarno je muzic ipo..a zivimo skupa tek 2 miseca...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet stu 27, 2009 11:23 am

Ok, a cim vi hranite te vase muzice... :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana pet stu 27, 2009 2:50 pm

Dani 26 je napisao/la:Ok, a cim vi hranite te vase muzice... :rofl:

hahaha :rofl: :rofl:
mi zivimo 2 god zajedno
isto sve zna radit sam, prat ves, prat sudje (ne voli pa onda to ja cesce), cisti, sprema, ode u ducan (iako ja volim shoppingirat pa meni to tak dodje :thumbsup: ), kuha 3x bolje od mene i sad me uci nekim stvarima :lol: obavezno kad on sprema sobu makne krevet i sve pocisti. ne smijem se zalit :zubo:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tigerin dana pet stu 27, 2009 5:55 pm

mi isto zivimo skupa vec 3 god (pa ko jos kupuje macka u vreci, i kad uzimas auto imas probnu voznju,a kamoli ne za muza :D ...) i sva sreca da se ljijepo nadopunjavamo - u zadnje vrijeme cak on i vise :o
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kokolo dana sri pro 02, 2009 12:46 pm

mi jos ne zivimo skupa (koji put budem kod njega priko vikenda) i ocekujem od njega da RAVNOPRAVNO DJELIMO sve kucanske poslove, za sad je tako kad smo skupa i to i dalje ocekujem...
28.05.2011 -naš dan
kokolo

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri pro 02, 2009 1:34 pm

Ja sam izgleda nekako preskočila ovu temu. Daklem - ja i moj dragi živimo zajedno već preko 2,5 godine. Od toga 2 i sitno godine prije braka. I odmah smo podijelili poslove. I svi rade sve. Iako ja više volim kuhati. Ali kuha i on (samo ostavi nered za sobom :rofl: ) I selili smo u te prve 2 godine već 3 puta - a sada ćemo još jednom.
I tak - ja sam za apsolutnu podjelu poslova. Jer ipak kad uđeš u brak onda ste valjda partneri? :cerek:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sri pro 02, 2009 1:41 pm

jooooj, moj dario je neki dan htio sam napraviti rucak, nekakvu tjesteninu :lol: i naravno, to je za njega apsolutno otkrice bilo kad to inace ne radi (prvo je imao mamu, pa sad mene). u svakom slucaju rekla sam da boljeg jela u zivotu nisam jela, nema smisla da ga demoraliziram, ima vremena da se usavrsi :lol: :lol: :lol:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet pro 03, 2009 7:51 am

tigerin je napisao/la:jooooj, moj dario je neki dan htio sam napraviti rucak, nekakvu tjesteninu :lol: i naravno, to je za njega apsolutno otkrice bilo kad to inace ne radi (prvo je imao mamu, pa sad mene). u svakom slucaju rekla sam da boljeg jela u zivotu nisam jela, nema smisla da ga demoraliziram, ima vremena da se usavrsi :lol: :lol: :lol:

Pa to je zbilja lijepo od tebe :thumbsup: A da ima vremena ima - cijeli život. :thumbsup:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.