Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Wanna be trudnice

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Wanna be trudnice

PostPostao/la Branči dana ned srp 27, 2008 3:29 pm

Mjesto za razgovor i podršku svim forumašicama koje se trude začeti ili planiraju trudnoću...
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Wanna be trudnice

PostPostao/la Debeljucka dana pon srp 28, 2008 7:29 am

ah.......
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon srp 28, 2008 9:31 am

Tu sam! :D
Ja sam trenutno na maybe baby-u pa bumo vidjeli :raspa:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana pon srp 28, 2008 10:38 am

Dani 26 je napisao/la:Tu sam! :D
Ja sam trenutno na maybe baby-u pa bumo vidjeli :raspa:

e,oduvijek me zuanimalo kak to funkcionira???
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon srp 28, 2008 11:36 am

Izgleda ko labelo. Imas mali dio sa stakalcem, to skines i s unutarnje strane stavis kap sline na stakalce (najbolje ujutro prije pranja zubi, jela ili pusenja). Pustis da se osusi i onda vrais natrag u "labelo". Na dnu imas za upalit nesto kao svjetlo i onda gledas kroz to staklo (nesto poput povecala ili mikroskopa) i izostravas si sliku. Kada su tockice onda su neplodni dani a kada izgleda ko lisce paprati onda su plodni. I to je to!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana pon srp 28, 2008 12:33 pm

dani i koliko to cudo tehnike kosta.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon srp 28, 2008 1:10 pm

Ja sam ga dobila al negdje oko 400 kn kosta. Cijena varira od 380 do 420 kn koliko sam ja vidjela...
Vidjet cemo dali ima kakvog ucinka :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana pon srp 28, 2008 3:21 pm

ajde draga drzim vam fige....

mi smo trenutacno u fazi.... nadoknade bracnih obaveza.... :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon srp 28, 2008 3:31 pm

Debeljucka je napisao/la:ajde draga drzim vam fige....

mi smo trenutacno u fazi.... nadoknade bracnih obaveza.... :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana pon srp 28, 2008 8:01 pm

daklem babe,bila sam danas u pohodu na profil megastore...

i kupila..redom

- Prvi put mama Uršula Tolj
-Enciklopedija za roditelje Larrouse
- Prirodna trudnoća Zita Vest (kupila -o trudnoći i porodu homeopatskim pripravcima za raznorazne tegobe, vježbama za trudnice...)
- Vodič za moderne mame
- Uspješan roditelj uspješno dijete
- Od koljevke do fakulteta

i uskoro,dok ćete vi bit u blaženom stanju(iako ne vidim po čemu je blaženo),naglašavam USKORO,možemo se čejnđat,jer dok sam vidla kolko sam ostavila u tom profilu,bilo mi je zlo(nije da se ikaj promijenilo od minute prije,samo me hladan znoj oblijaL)

+ kaj sam kod giniča dobila paket B6 vitamina(navodno protiv mučnine -meni ništ ne pomaže), i knjižicu lijepo je postati roditelj,kojoj sam se toplo nasmijala jer je najviše namjenjena tinejđerima jer piše sve od puberteta,važnosti prvog seksa,o položajima kod seksa, začeću,itd...ono..neke stvari su nebulozne..to je bolje dati curircama kaj prvi put dođu k ginekologu,očito samo isprobala većinu tih položaja kad sam trudna :rofl: :rofl: :rofl: ,ali uvijek je lijepo saznati i sporobati nove...dok ti ginić dopušta ....
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la 5rich dana pon srp 28, 2008 8:18 pm

daklem..možete me prozvati ludom,ali jelte,malo surfam pa sam naišla na ovo...

Najbolji položaji za vođenje ljubavi i začeće
Postoje položaji za vođenje ljubavi koji pogoduju začeću, kao što postoje i položaji koje bi trebali izabjegavati kad pokušavate zatrudnjeti.

Stručnjaci sugeriraju misionarski položaj kao najbolji za začeće i za to postoji više razloga. Ovaj položaj omogućuje dublju penetraciju i pozicionira spermu blizu vrata maternice. Žena može podignuti svoje kukove podmetanjem jastuka što također može pomoći pokretljivosti spermija. Zbog same promjene, možete iskušati i položaj ležanja postrance, jer je i taj položaj efikasan.

Položaji koje bi trebali izbjegavati su svi položaji u kojima stojite, sjedite ili u kojima je žena na muškarcu.

Stres zbog pokušavanja može dovesti do vaginalne suhoće u vrijeme ovulacije, pa možete koristiti lubrikante na bazi vode.
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 7:50 am

kako ja vec mjesecima proucavam ovu temu.....

bitno bi bilo naglesiti... da postoji hrpa toga sto bi recimo moglo pomoci.....

npr... ukoliko zelite kci,... preporuca se misionarski polozaj, a za sinceka pseci..... hihihihih

joj toliko je toga..... najradije bi sve samo kopirala i stavila tu...... jer da sada prepricavam, mislim da nema smisla.....

sto kazete na to cure moje....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana uto srp 29, 2008 9:19 am

Debeljucka je napisao/la:kako ja vec mjesecima proucavam ovu temu.....

bitno bi bilo naglesiti... da postoji hrpa toga sto bi recimo moglo pomoci.....

npr... ukoliko zelite kci,... preporuca se misionarski polozaj, a za sinceka pseci..... hihihihih

joj toliko je toga..... najradije bi sve samo kopirala i stavila tu...... jer da sada prepricavam, mislim da nema smisla.....

sto kazete na to cure moje....

samo ti to tu kopiraj :cheer: :cheer: :cheer:
ja se oćem informirati za drugi put...ako ne ovaj put,idući put nam je misija napraviti kćer kaj bu mi zet od ATE mali schatzi,koji mi je premedeni :ludilo: :ludilo: :ludilo:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto srp 29, 2008 10:49 am

Sto se tice spola djeteta, na upustvima na ovom maybe baby pise ovako. Npr. 3 dana prije ovulacije pocinju plodni dani pa se na mikroskopu pojavljuje slika tockica i ponedje papratasta struktura, cetvrti dan je ovulacija pa je slika skroz papratasta a nakon ovulacije je opet 2-3 dana mjesovita...
E sad, ukoliko do zaceca dodje u vrijeme mjesovite strukture (citaj, prije ili poslije dana ovulacije) viti ce curica a ukoliko se zacece dogodi na sam dan ovulacije biti ce decko...
Eto, tako pise...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:18 am

Vjerojatnost začeća u jednom ciklusu iznosi oko 33% ako je spolni odnos svaki drugi dan, i oko 15% ako je spolni odnos jednom tjedno. Začeće se događa samo za vrijeme ovulacije, a u prosjeku je u jednom ciklusu tek šest plodnih dana. Jajna stanica može biti oplođena svega 24 sata nakon ovulacije, iako spermiji mogu ostati i do pet dana u spolnim organima žene i oploditi jajašce.

Ukoliko se promatra sudbina 100 jajnih stanica u idealnim uvjetima (potpuno zdravi muškarac i potpuno zdrava žena), rezultat oplodnje će biti takav da se 15% jajnih stanica uopće neće oploditi, a 15% jajnih stanica se nakon oplodnje neće implantirati u sluznicu maternice. Od 70 implantiranih jajnih stanica (zametaka/embrija) u 40% slučajeva doći će do biokemijskog ili kliničkog spontanog pobačaja, tako da je za očekivati rođenje svega 30 djece. Otuda i sasvim razumljiva statistika: plodna, seksualno aktivna žena koja ne koristi kontracepciju tijekom reprodukcijskog razdoblja imala bi prosječno četrnaest poroda i trideset jedan pobačaj.
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:23 am

nije naodmet svoje tijelo pripremiti za drugo stanje

1. POBOLJŠAJTE SVOJU PREHRANU

Pazite da jedete dovoljno proteina. Svakodnevna prehrana mesom, peradi, ribom i mliječnim proizvodima poboljšava proizvodnju jajašca. Dobro je izbjegavati soju, jer ona ima blago kontracepcijsko djelovanje. Kofein bi također trebao biti na listi vaših zabranjenih namirnica - više od jedne šalice kave dnevno može povećati vrijeme potrebno za trudnoću i do pedeset posto - radije pijte biljne čajeve.
Pijte otprilike dvije litre vode dnevno i razmislite o tome da pijete multivitamin ili multimineral kao dodatak prehrani. Potražite posebno pripremljene tablete koje pripremaju tijelo na trudnoću. One bi trebale sadržavati cink, koji je odlučujući za održavanje zdravog menstrualnog ciklusa, i selenij, koji podiže razinu vaše plodnosti.
Smanjite unos umjetnih okusa i aditiva. Kupujte svježe meso, ribu i povrće radije no gotove i polugotove obroke. Za međuobroke radije jedite zdrave grickalice poput voća i orašćića.

ZA NJEGA: Uzimanje najmanje dvije litre vode dnevno je obavezno - sperma je najvećim dijelom voda. Također je važna zdrava prehrana i uzimanje dodatka multivitamina i minerala.

2. NE PIJTE ALKOHOL, NE PUŠITE I NE DROGIRAJTE SE

Uživanje u alkoholu i pušenje smanjit će vašu razinu plodnosti i djelovat će negativno na vašu mogućnost da začnete:

Povremena čaša vina ili piva neće vam naškoditi, no to je ujedno i maksimum preporučene količine alkohola. Istraživanja pokazuju da žene koje piju manje od pet jedinica (tj. čaša od jedan decilitar) vina tjedno imaju pedeset posto više šansi da zatrudne unutar razdoblja od šest mjeseci od žena koje su pile deset ili više jedinica.
Pušenje vašem tijelu oduzima tvari osnovne za trudnoću, poput cinka, selenija i vitamina C. Ono također povisuje razine toksičnih supstanci poput olova u vašoj krvi. Ako pušite, vjerojatno imate nižu razinu hormona plodnosti i trebat će vam više vremena da ostanete u drugom stanju.
Ni povremeno uzimanje droge nije dobra ideja. Kokain može oštetiti vaše jajovode, a marihuana poremećuje ovulaciju.
Također pazite na to koje lijekove uzimate, pogotovo kad se radi o lijekovima za koje nije potreban recept. Izbjegavajte ibuprofen, lijekove protiv akni i neke antibiotike. Ako će vam doktor prepisati antibiotike, recite mu da planirate trudnoću. Također izbjegavajte diuretike, koji mogu osušiti grlić maternice. Za suzbijanje boli koristite lijekove koji sadrže paracetamol.

ZA NJEGA: Sasvim smanjite unos alkohola. Alkohol može uzrokovati kromosomske probleme kod djeteta i nepotrebno izlaže spermu toksičnim tvarima. Također pokušajte izbjeći pušenje marihuane, jer je dokazano da ona smanjuje mušku plodnost.

3. PAZITE NA SVOJU RAZINU STRESA

Ako ste pod dugačkim ili težim stresom, vaše tijelo koristi energiju za osnovne popravke, održavanje tijela i preživljavanje. Reprodukcija tijelu nije označena kao "osnovna", tako da u takvim prilikama zauzima mjesto na dnu liste prioriteta. To je razlog zbog kojeg mnogi stručnjaci za neplodnost vjeruju da stres može doprinijeti dužini vremena potrebnoj za začeće. Kod žena stres dovodi do pretjerane proizvodnje prolaktina, reproduktivnog hormona koji ometa ovulaciju.

Ako vodite užurbani život, odluka da želite bebu trebala bi biti uzrok za usporavanje tempa. Ionako kao trudnica nećete moći nastaviti živjeti jednakim tempom, pa je bolje uvesti promjene prije trudnoće.
Previše stresa je također ubojica strasti. Postati trudnica bit će lakše, a i zabavnije, ako uživate u seksu i imate vremena, energije i mjesto u svom životu za spolne odnose.

ZA NJEGA: Smanjivanje razine stresa može povisiti kvalitetu sperme. Obratite pažnju na to da svaki dan nađete vremena za opuštanje. I vježbanje će vam pomoći da se riješite stresa.

4. BUDITE SVJESNI SVOJE PLODNOSTI

Pomoći će vam ako imate predodžbu o tome koliko vam dugo traje menstrualni ciklus. Prosječni ciklus traje otprilike 28 dana, no on može biti i duži i kraći. Također je važno znati imate li redovne ovulacije.

Većina žena ima ovulaciju sredinom ciklusa, a vaše vam tijelo daje suptilne znakove o tome što se događa. Primjerice, imate promjene u izlučevini iz vagine, temperatura vam se lagano diže i slično. Kako biste bili sigurni, posjetite stručnjaka za plodnost.
Čini se da zvuči prebanalno reći "imajte redovne seksualne odnose", no začuđujuće je koliko parova se ne pridržava tog pravila. Pokušajte imati odnose najmanje dva puta tjedno, a optimalno je najmanje tri puta.
Ako se upravo skidate s pilule, važno je znati da ste u prvo vrijeme vjerojatno izuzetno plodni, no nakon tih prvih par mjeseci vaša plodnost može pasti i ostati niska čak i više od godine dana. Stoga nemojte propustiti ovu prvu eksploziju plodnosti.
Nemojte koristiti lubrikant za vrijeme seksa, jer on može spriječiti spermu da dođe do maternice.

ZA NJEGA: Izbjegavajte usko donje rublje, vruće kupke i saune, jer oni mogu smanjiti broj spermija.
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:30 am

Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrijevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu. To je vrijeme kada je žena plodna i kada nezaštićeni spolni odnosi 4-5 dana prije toga i 24 sata poslije toga mogu dovesti do trudnoće. Naime, spermatozoidi žive 4-5 dana, a jajna ćelija tek 24 sata poslije izlaska iz jajnika. U tom vremenu je moguća oplodnja, a ukoliko do nje ne dođe odumrla jajna ćelija se skupa sa materičnom sluznicom izluči – to zovemo menstruacijom. Kada će u vašem ciklusu nastupiti menstruacija, možete izračunati tako da od prvoga dana sljedeće menstruacije oduzmete 12-16 dana (kod 28-dnevnog ciklusa do ovulacije dođe 14 dana poslije početka menstruacije), ili jednostavno upotrijebite naš ovulacijski kalendarčić. U slučaju spolnih odnosa normalno plodnog para za vrijeme ovulacije imate 25% mogućnosti da zatrudnite u svakom ciklusu, što znači da će 75-85% žena u prvoj godini zatrudnjeti.

Načini utvrđivanja ovulacije

Najsigurnija metoda utvrđivanja ovulacije je proučavanje svog tijela i promjena u toku ciklusa:

1. Iscjedak iz vagine (cervikalna sluz) – na početku ciklusa (odmah po završetku menstruacije) je mutan, ljepljiv, gust i malo ga je, ali sa približavanjem plodnih dana postaje obilniji, izbistri se i počne se vući. Zadnji dan takvog iscjedka je žena najplodnija – tad nastupa ovulacija. Zadatak takvog iscjedka je da olakša spermatozoidima prolaz u matericu.
Poslije završetka ovulacije količina iscjedka se ponovno smanji i on postane gust i ljepljiv.

2. Povećanje tjelesne temperature (bazalne temperature) – za vrijeme ovulacije (kod odvajanja jajne ćelije) se tjelesna temperatura poveća za 0,3 do 1°C zbog hormona progesterona koji je potreban da u tijelu prouzrokuje učinak povećane temperature. To znači da su plodni dani 2-3 dana pred povećanjem temperature i moguće još na dan povišene temperature. Poslije ovulacije ostane temperatura do sljedeće menstruacije na višoj razini i u slučaju trudnoće. Pri utvrđivanju ovulacije po toj metodi je važno da si jedno određeno vrijeme ujutro redovno mjerite temperaturu i zapisujete je u tabelu (grafikon). Poslije nekoliko mjeseci redovnog mjerenja bazalne temperature bit će vam poznat dan povećane temperature, a tako i vrijeme ovulacije (2-3 dana prije). Mjerenje bazalne temperature:
bazalna temperatura se mjeri odmah ujutro poslije ustajanja (prije nego što ustanete iz kreveta ili se protegnete!) poslije bar 6-satnog mirnog spavanja i to pod jezikom ili u anusu. Mjeriti je treba svaki dan u isto vrijeme. Na bazalnu temperaturu mogu utjecati: sredstva za smirenje, spavanje ili stimulatori.

3. Bolovi u donjem dijelu stomaka – približno petina žena ovulaciju »osjeti« kao slabu bol (»probadanje u malom stomaku«) koja može trajati od nekoliko minuta do nekoliko sati.

4. Ovulacijski testovi – utvrđuju povećanu količinu luteinizirajućeg hormona (LT) u urinu kojeg proizvodi mozak i koji prouzrokuje ovulaciju. Ovi testovi su precizniji i sigurniji od mjerenja tjelesne temperature i mogu predvidjeti ovulaciju i do 36 sati prije, ali ipak nisu stoprocentni. Naime, mogu najaviti i lažno odvajanje jajne ćelije, jer daju samo pozitivan ili negativan rezultat, a ne vrijednosti, a moguće je da LH poraste i bez ovulacije. Test ne upotrebljavamo svaki dan u ciklusu, nego par dana prije sredine ciklusa (kod 28-dnevnog ciklusa 11. dan).

Ovulaciju možete utvrđivati i u slučaju kada ne želiti zatrudnjeti, s tim da morate znati da je taj način i u slučaju redovnog ciklusa i točne ovulacje – nesiguran.
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:31 am

Neke žene »znaju« da su trudne od trenutka kad je dijete začeto. Drugim pak trebaju brojni simptomi, brojni pozitivni testovi trudnoće da na kraju budu stvarno sigurne u to. U ovom članku su predstavljeni najtipičniji simptomi trudnoće. No, ne zaboravite da je svaka žena nešto posebno. Može se desiti da imate svaki od ovih simptoma ili samo neke od njih.

Osjetljive, natečene dojke
Jedan od prvih simptoma trudnoće su osjetljive, natečene, upaljene dojke i bradavice. Uzrok za to je povećan nivo hormona. Osjetljivost je slična periodu prije nego što dobijete menstruaciju. Taj neugodni osjećaj bi se morao poslije trećeg tromjesečja smanjiti, jer se tijelo privikne na hormonalne promjene. Moguće je i da će se područje oko vaših bradavica uvećati i potamniti. Na taj način bi morala beba pri dojenju lakše naći bradavicu.

Umor
Umor je vrlo čest simptom u prvih 8-10 tjedana trudnoće. Povećan nivo progesterona i stres kojeg trudnoća donese tijelu, u vama prouzrokuju osjećaj umora. U drugom tromjesečju bi morali imati više energije, ali se, nažalost, taj osjećaj umora u trećem tromjesečju ponovno vrati.

Slabo krvarenje
Neke žene mogu 8-12 dana poslije zatrudnjivanja malo krvariti. Iscjedak je obično jedva vidan, jer je blijedo ružičaste boje, i ne crvene kao inače. Ranu trudnoću često prate i grčevi.

Mučnina, povraćanje
Većina žena jutarnju mučninu osjeti tek mjesec dana poslije zatrudnjivanja. Samo rijetke su srećnice koje ovih problema uopće nemaju. Nekim ženama želudac počne stvarati probleme čak i prije. »Jutarnja« mučnina nažalost nije ograničena samo na jutra, jer se pojavljuje i preko dana, a i navečer. Većinu žena mučnina prođe na početku drugog tromjesečja, a ostale koji mjesec poslije toga.

Povećana osjetljivost na mirise
Nije ništa neobično ako vam mirisi koji su vam pred trudnoćom bili nešto sasvim normalno i obično, počnu biti sve drugo samo ne prijatni.

Gubitak teka
Usprkos tome da brojne žene u trudnoći prati povećan apetit, još je češće da im hrana ne prija. Sa hranom vam se može desiti isto kao i sa mirisima – čak i sa onom koju ste pred trudnoćom najviše voljeli. Takav osjećaj može biti privremen, ali isto tako se može desiti da vas prati cijelu trudnoću.

Često mokrenje
Kad vam menstruacija kasni tjedan ili dva, može vam se desiti da počnete češće mokriti.
Uzrok za to je povećana količina krvi i drugih tečnosti u tijelu, a posljedica toga je da bubrezi prerade više tekućine koja završi u vašem mjehuru. S razvojem trudnoće je taj osjećaj sve jači, jer plod koji raste sve više pritišće vaš mjehur.

Povećana tjelesna (bazalna) temperatura
Ako vam bazalna temperatura ostane povećana i poslije završetka menstruacije i ne snizi se na razinu prije nastupa ovulacije, vjerojatnost da ste trudni je vrlo velika.
Dakle, ako pratite svoju bazalnu temperaturu i ako je ostala povećana 18 dana zaredom, vjerojatno ste trudni.

Izostanak menstruacije
Ako imate redovnu menstruaciju, vjerojatno ćete napraviti test za trudnoću i prije nego što dođe do nekih od ovih simptoma, dok će u slučaju neredovne menstruacije gornji simptomi brzo privući vašu pažnju.

Pozitivan test za otkrivanje trudnoće
Urinski testovi mogu biti točni već između 10. i 14. dana poslije oplodnje, ali ne zaboravite da ni ti testovi nisu 100% točni. Ako još uvijek imate osjećaj da ste trudni, test ponovite. Kod pozitivnog rezultata testa se dogovorite sa svojim ginekologom.
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:38 am

1. LH trakice za utvrđivanje prisutnosi luteinizirajućeg hormona (LH) koji tijelo proizvodi kad je ovulacija. Trakice tunkate u mokraći svaki dan (najbolje poslije podne) u dane očekivane ovulacije, a to je obično 14 dan ciklusa. Znači početi već negdje oko 12dc pa mjeriti dok se ne pojave dvije jako vidljive i jasne linije (kao na testu za trudnoću, koji će vam nadam se isto to pokazati uskoro ) - mogu se kupiti i kod nas, ali preko neta je jeftinije puno, linkove su cure već stavljale na wannabe, ali kopiram
http://www.accuratepregnancytests.com/
http://www.saveontests.com - najjeftinije trakice, a iste su kao i na ostalima
http://www.testforless.com

2. Billingsonova metoda predviđanje plodinih dana prema izgledu cervikalne sluzi - neposredno iza menstruacije tijekom prvih 4 - 5 dana su suhi dani i sluz nedostaje, onda 9-10 dan slijedi rana predovulacijska faza sluz se pojavljuje oskudno, zamućena je, žućkaste boje i ljepljiva, iza toga slijedi ovulacija kada raste količina sluzi koja je prozirna, jako rastezljiva i izgleda kao bjelanjak jajeta (to je pravo vrijeme za seks!) i to traje nekih 2-3 dana, iza toga slijedi postovulacijska faza kada se smanjuje količina sluzi koja postaje zamućena i ljepljiva i pred menstruaciju se još smanji količina sluzi koja čak postaje vodenkasta.

3. Mjerenje bazalne temperature (BT) trebate svakodnevno mjeriti tjelesne temperature prije bilo koje druge aktivnosti odmah nakon buđenja, uvijek istim toplomjerom i na isti način (kažu da je najbolje u ustima). Kada se povisi razina progesterona neposredno nakon ovulacije povisiti će se i tjelesna temperaturu za 0.5 do 1.0 °C nakon ovulacije, i ona će ostati tako povišena tijekom cijele druge polovice ovulacijskog ciklusa. Ovulacija počinje u vrijeme najniže točke krivulje BT prije skoka temperature, ili neposredno nakon povišenja temperature. Evo i neki linkovi za grafove ili tickere bazalne temperature
http://www.fertilityplus.org/faq/bbt/bbtdownload.html
http://babyshere.com/basal-body-temperature.html
http://www.fertilityfriend.com/ttc/login.php - morate se registrirati i onda idete na my chart i unosite podatke..

3. Ognio Knaus metoda - kalendarska metoda prema tome ovulacije počinju 12 - 16 dana prije početka slijedeće menstruacije, a tako je i plodno razdoblje onda od 12-19 dana prije menstruacije. Uglavnom se sredina ciklusa smatra najplodnijim razdobljem. Prema Knaus-u ovulacija se javlja uvijek 15 dana prije menstruacijskog krvarenja, a plodno razdoblje prema Knausu obuhvaća period od tri dana prije i jedan dan nakon ovulacije. Tu je bitno imati uredne cikluse, a ako postoji odsupanja u dužini trajanja ciklusa onda treba od najdužeg ciklusa oduzeti 15 i dodati 2, a od najkraćeg ciklusa oduzeti 15 i još oduzeti 2 dana. evo i nekih kalkulatora da vam olakša brojanje:
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/.../k_koncep.html - tu ima i prikaz sluzi, a i predviđanje za BT
http://www.zena.hr/kalendar.aspx
http://mladost.plivazdravlje.hr/?sec..._menu=kalendar
a dok ne dobijete trudnički ticker, možete koristiti i ticker za ovulaciju
http://www.tickerfactory.com/ezticke...?ticker_type=0
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php

4. Položaj cerviksa - prije nego si stavite prstiće u picu, operite dobro ruke (poželjno je da su nokti kratki) i nokte. Položaj cerviksa se gleda svaki dan u isto vrijeme počevši od dana kada vam je završila menstruacija. Čučnite sa savinutim koljenima i stavite jedan ili dva prsta u vaginu i dokučite svoj cerviks i obratite pozornost na slijedeće:
- možete li lako dokučiti cerviks?
- je li mekan ili tvrd ( )
- izglda li ulaz u cerviks otvoren ili zatvoren?
- i je li cerviks suh, vlažan ili jako vlažan?
Prije ovulacije cerviks se lako dokuči, tvrd je (ne baš ko kamen, ali recimo kažu kao vrh nosa), suh i ulaz je zatvoren. U vrijeme ili oko ovulacije cerviks se povlači prema gore, otvara se, jako je vlažan i pun cervikalne sluzi, mekan je i osjetljiv na dodir. A na vrhuncu ovulacije moguće je da ćete teško dokučiti cerviks. Nakon ovulacije cerviks se polako vraća u stanje prije ovulacije.
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:38 am

5. Maybe baby aparatić (mikroskop) - koristi se na tašte ili nakon što niste jeli barem 3 sata prije korištenja testa. ostatak uputa prevodim...kaže ovako, otvori se, pomakne se leća gdje se gleda, ali se onaj dio koji se može okretati ne dira (znači ne okreće), samo s gazicom se očisti leća (ne koristiti vodu), na čisti prst spustite malo sline, to stavite na staklo leće (ne bi smjelo biti balončića od sline), nakon 10 minuta što se slina osuši i kristalizira pogledajte kroz leću i ako slina izgleda kao paprat plodni su vam dani...Preporuča se koristit uz mjerenje BT. Košta oko 400kn.

6. Persona aparatić ilivamga minikompjutor.. morate mjeriti BT i unositi podatke o njoj, a onda vas kompjuterčić zatraži da napravite test u mokraći sa LH trakicama (koje dobijete uz Personu). Dosta je bitno imati uredne cikluse.

Aparatić za određivanje FSH ženskog hormona i pokretljivosti spermija za muškarce - za sada se može naručivati samo u Americi, pa ako imate nekoga tamo da vam pošalje.. evo link: http://www.fertell.com/buy-now/index.html

7. Jonasova metoda - meni osobno najzanimljivija kod nje se ne predviđa mogućnost da zatrudnite u dane ovulacije i uopće ne prati ovulaciju, već kaže da žena može zatrudniti i u one dane kada je mjesec u onoj fazi u kojoj je bio u trenutku vašeg rođenja. Osobito je zanimljiva jer se prema njoj može zatrudniti i u vijeme menstruacije (što je i čest slučaj, pa možda otkriva i tu enigmu), a predviđa i spol i mogućnost začeća zdravog ili pak bolesnog djeteta. Najbolje je kad se Jonasov datum poklopi sa ovulacijom ili s mensturalnim ciklusom. Izračun se plaća na dosta mjesta, ali postoji i besplatni link za izračun (oni koji su platili i kasnije računali po besplatnom kažu da se podaci ne razlikuju):
http://www.lunarium.co.uk/jonas.php- besplatan izračun
http://www.drjonasmethod.com
http://www.usmev.com.au/cji.htm

8. Prirodni preparati i misli kao pomoć
Čaj od macine trave
Folna kiselina - ali ne za plodnost već ju treba piti prije začeća kako bi se bebini organi dobro razvijali
Homeopatski pripravci napravljeni baš za vas
Vjerovanje u misao da je sve što se događa u vašem savršeno i da ste duboko ispunjeni.
I ovo nije misao, ni preparat, ali provjereno znam da je jako puno cura koje nisu dugo mogle zatrudniti, zatrudnilo kada su došle na pregled kod dr. Fazlića koji ima ordinaciju u Velikoj Gorici.. pa eto možda i on nekome pomogne

9. Ciklus monitoring ultrazvučno praćenje rasta folikula uz određivanje bazalnog hormonskog statusa - bazalne razine (3. - 5. dan ciklusa) odnosno dinamičkog praćenja kretanja razine odgovarajućih hormona. Ukoliko se radi o odsustvu ovulacije i liječenju neplodnosti, uz otklanjanje primarnog uzroka anovulacije pristupa se stimulaciji i indukciji ovulacije medikamentoznim putem. U tu svrhu primjenjuju se clomifen, epimestrol i/ili gonadotropini: FSH, FSH+LH i hCG (bez ili u kombinaciji s GnRH-analozima) u svim mnogobrojnim varijacijama.

A MUŠKARCI ŠTO JE NJIMA ČINITI
- muškarci bi trebali nositi bokserice, jer nošenje uskih gaćica povećava toplinu oko testisa, što pak može umanjiti broj spermija (iz istog razloga ne bi trebali držati laptop u krilu, ali i zbog zračenja naravno), nošenjem pak komotnih gaćica, najbolje bokserica, održava testise hladnima. Što se tiče topline treba izbjegavati i vruće kupke, vožnju bickilom, saunu, sve što zagrijava testise prije seksa.
- pijenje cinka dokazano povećava broj spermija, odn. muškarci s manjim brojem spermija trebali bi uzimati nadomjestak cinka kako bi povećali njihov broj (na broj spermija i njihovu kvalitetu može utjecati niz faktora kao što su izloženost pesticidima, umjetnim gnojivima, olovo, nikal, živa, krom, benzen, antifriz, radijacija)
- također i selen i vitamin E su dobri za povećanje broja i kvalitete spermija
- izbjegavati alkohol, cigarete i droge, osobito za marihuanu kažu da usporava spermije i umanjuje njihov broj

Mogući uzroci neplodnosti stvarne ili privremene - endometrioza, hipertiroza, izostanak ovulacije, oštećenje jajovoda (neprohodnost), endometrioza, PCOS, anomalije spolnih organa, loš imunitet i opće zdravlje..

NAJVAŽNIJA METODA
Vodite ljubav, volite sebe i svoj život, budite zdrave i sretne, odbacite sve strahove vezane uz trudnoću, odgoj djece, svoje reproduktivne mogućnosti i uživajte u seksu i davanju i primanju seksualnih osjećaja, svršavajte, ševite se gdje god stignete, ali nemojte baš s kim god stignete
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Debeljucka dana uto srp 29, 2008 11:39 am

- metode određivanja spola djeteta -

CURICE

- učestalost i pravo vrijeme za sex - seksanje svaki dan nakon menstruacije do 2 pol ili 3 dana prije ovulacije, nakon toga ne seksati se nekoliko dana dok ne prođe ovulacija, to je zato što su ženski spermiji sporiji i izdržljiviji pa će biti više koncentrirani od muških kad dođe ovulacija.
- pozicije u seksu - ne stavljati penis preduboko u vaginu i najbolje u misionarskom položaju, a to je zato jer je dio pred ulaz u vaginu više kiselkast i lakše "ubije" muške spermije.
- orgazam - ako želite curicu orgazam bi trebao izostati (hm, ha zatrudnila s curicom i imala orgazam ) ili bi barem vaš muškarac trebao svršiti prije vas, to je zato što nakon orgazma vagina postaje lužnata što je pogodno za muške spermijem, a i kontrakcije pri orgazmu pomažu pomicanje spermija što daje veću šansu muškim spermijima da doplivaju do jajne stanice.
- vi trebate predložiti seks
- hrana - trebali bi piti dosta mlijeka i jesti mliječne proizvode, neslanu hranu, rižu, tijesto, mineralnu vodu, i smanjiti unos mesa, krumpira, soli, vina i piva, svježeg voća, špinata, gljiva, čokolade, kave i čaja.
- eh i još malo totalnog praznovjerja, stavite drvenu žlicu pod krevet i rozu vrpcu pod jastuk

DEČKI

- učestalost i vrijeme za seks - najbolje vrijeme je 24 sata prije ovulacije ido 12 sati nakon ovulacije.
- poze u seksu - duboka penetracija, doggy style (ilivam ga straga, sguza )
- orgazam - svršavajte ako želite dječaka i to prije vašeg partera
- hrana - treba jesti slanu hranu, puno mesa, ribe, bijelo brašno, tjesteninu, svježe voće, a izbjegavati mlijeko i mliječne proizvode, orašaste plodove, čokoladu, školjke i kruh od cjelovitog zrna.
- neka vaš muškarac popije kavu ili piće s kofeinom prije seksa jer su tad Y spermiji aktivniji
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la 5rich dana uto srp 29, 2008 1:13 pm

Debeljucka je napisao/la:- metode određivanja spola djeteta -

CURICE
- vi trebate predložiti seks
- eh i još malo totalnog praznovjerja, stavite drvenu žlicu pod krevet i rozu vrpcu pod jastuk

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
e ovom se moooram nasmijati..majko milena..ak ja predložim seks bu curica :rofl: :rofl:
sad ne znam jel curica ili dečko..ne sjećam se ko je predložio seks :rofl: :rofl:
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana uto srp 29, 2008 5:07 pm

A za duzu musku izdrzljivost sipak, i sokovi od sipka, i sve sto ima veze sa sipkom. Recept koji se u mojoj obitelji prenosi generacijama i vjerujte da pali....

Cak smo morale ja i sestre obecat prabaki da necemo se udat za momke koji ne vole sipak :rofl:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana uto srp 29, 2008 8:32 pm

Debeljucka, svaka čast, nakon kaj sam ovo pročitala dođe mi da počnemo radit na bebaču :D

Ivančice, prabaka je zakon :bravo:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la ivancica dana uto srp 29, 2008 8:42 pm

Branči je napisao/la:Debeljucka, svaka čast, nakon kaj sam ovo pročitala dođe mi da počnemo radit na bebaču :D

Ivančice, prabaka je zakon :bravo:

Da, fakat je bila. Moj bubi vec automatski kad idemo u speceraj trpa u kosaru onaj novi sok od sipka, mislim da je cappy. Nije da mu treba previse, al i on kaze sto je sigurno sigurno je. A i sok je fin.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.