Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

nošenje beba

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

nošenje beba

PostPostao/la princessmo dana sri stu 20, 2013 10:10 am

mame molim prijedloge za nosiljke... :cerek:
kad je Matej imao 9mj kupila sam sling koji on nije nikako podnio, ja nisam bila sigurna jesam li dobro namjestila (nikako nisam onu lepezu znala lijepo složiti), bojala sam se da mi ne ispadne, a on nikako nije bio za nošenje.
sad bih s Mihaelom htjela probati mei tai, pa molim cure koje su ga koristile da mi daju par korisnih savjeta. Na što paziti pri odabiru? gdje kupiti? od koliko se beba može nositi unutra? jučer mi je pedi na kontroli kukova rekla kad beba počne samostalno držati glavicu...a na netu piše da može od rođenja... :ne zna:
imamo doma posuđenu klokanicu chicco, ali kad sam ga probala stavit unutra nekako mi je premalen i prenisko odnosno predaleko od mene (i kad se zategne skroz).
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: nošenje beba

PostPostao/la lunna dana sri stu 20, 2013 10:20 am

ja nisam imala mai tai nego onu maramu-ovakvu nekakvu..
https://www.google.com/search?q=toby+ma ... B500%3B722
i meni je bila odlicna,tribalo mi je dan dva da se naucim dobro zavezati al super je jer moze od rodenja beba u nju i ima vise nacina vezanja :svakacast:
jedino je ova marama nezgodna ljeti kad je vruce ali sada grije i tebe i bebu :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana sri stu 20, 2013 12:28 pm

mei tai moze od tri miseca, znaci kad moze drzat samostalno glavicu. ne znam, ne mogu ti preoprucit mei tai jer ga nisam koristila (mislim da tisa je, valjda ce se javit), al mogu recimo ergo (pa u to spadaju i boba carrier, pognae, manduca, sve je to slicno), ja sam prezadovoljna nosiljkom. to je strukturirana nosiljka, dva klika i spremni ste :D mogu se cesto nac i polovne ili nekoristene na oglasima, njuskalu itd. pogledaj malo. tu chicco nisam vidila, pazi samo da bebi noge budu dovoljno razmaknute i da su mu u polozaju zabice u nosiljci.
imala sam i maramu, ovakvu kakvu lunna spominje , ona moze do rođenja. iskreno, mislimd a je bebicama najbolje u tome, al meni je to bilo prekomplicirano vezat vani,pa mi se vuce po podu dok je ne zavezem i tako.... i vruće nam je bilo.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri stu 20, 2013 1:23 pm

Evo me - ja sam imala sve - i maramu i mei tai i sling.
Dakle, za malu bebu je apsolutno najbolja elastična marama - možeš ju vezati na sebi bez bebe, pa onda bebu staviš unutra poslije. Ja sam imala neelastičnu maramu i morala sam je svaki put vezati sa P na sebi, ali za to naučiti mi je trebalo brat-bratu 3 puta za staviti na mene, a poslije sam ju stavljala u roku 1-2 minute bez frke. Tako smo se nosili dok si nisam napravila mei-tai. Koliko ja znam, preporuka za mei tai je od 6 mj, jer ne ide preko vrata bebe, pa ne drži glavu (maramu zavežeš skroz oko bebe). Mei tai je praktičniji od marame samo iz razloga što ne moraš niš posebno križati preko bebe, imaš naramenice koje zavežeš dolje pa gore - malo je lakša za stavljanje. Ali, mi smo ubrzo prešli na sling, koji mi se pokazao najpraktičniji u slučajevima kad smo vani, a ona neće biti u kolicima (što je bilo dosta često - gotovo uvijek kad je bila budna :raspa: ), pa su mi kolica služila za prenošenje stvari, a sling za nošenje P. Sling je po meni puno praktičniji za veću djecu i to za onu foru nošenja prek jednog ramena, ali uspravno. Onaj ljuljačka mod nisam ni ja nikak mogla skužiti, ali čini mi se da je to ustvari za nedonošćad. Uglavnom, ja dajem tople preporuke za maramu i sling. Mei tai jesam koristila ali nešto manje (možda par mjeseci). Ali ak misliš nositi od 3-4 mjeseca bebu tek - onda ti je mei tai lakše za savladati od marame (iako je i marama turbo jednostavna - ima hrpetina filmića na youtubeu kak se stavlja).
Did I help? :mig:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana sri stu 20, 2013 5:42 pm

Mi imamo boba wrap-al po ljeti joj bilo vruce unutra, a sad vise voli Baby Björn nosiljku-gleda prema naprijed i to joj pase..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri stu 20, 2013 8:01 pm

Boba je super.nju i satine ima .
Nošenje prema naprid bas i nije preporučljivo. Prvo jer se beba ne može obranit od vanjskih podražaja, a težište je krivo postavljeno jer se beba naginje prema naprid i nogice joj ne stoje dobro. Jedino nošenje prema van koje se preporuča je u budha položaju u marami.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana sri stu 20, 2013 9:04 pm

I meni to tako nezgrapno izgleda, pogotovo jer nema taj stit, al nacrtano je da se moze tako nositi, a i njoj bas pase..no za sad to samo u stanu koristim dok moram nesto obaviti a ona se bas hoce nositi..

A bobu mi Satine preporučila i super je, al moje dijete se ne voli nositi okrenuto prema meni :roll:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri stu 20, 2013 9:15 pm

znam da baby bjorn propagira nošenje prema van, samo kažem šta sam o tome citala :mig: al ja sam ti frik za nosiljke, procitala sam valjda sve do cega sam mogla doc prije nego sam kupila maramu i ergo :lol:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri stu 20, 2013 9:29 pm

Oluja je napisao/la: al ja sam ti frik za nosiljke, procitala sam valjda sve do cega sam mogla doc prije nego sam kupila maramu i ergo :lol:

o da :lol: ona sa nosiljkama ko ja sa kolicima i AS :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana sri stu 20, 2013 10:08 pm

lunna je napisao/la:
Oluja je napisao/la: al ja sam ti frik za nosiljke, procitala sam valjda sve do cega sam mogla doc prije nego sam kupila maramu i ergo :lol:

o da :lol: ona sa nosiljkama ko ja sa kolicima i AS :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :pop: :pop: :pop: :pop: bas to :raspa:
inace, mislim da smo o nošenju raspravljale na nekoj temi, mozda na nekoj o opremi ili tako nesto :misli:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana uto stu 26, 2013 1:23 pm

S Brunom sam imala maramu i sling (oboje posuđeno) i nosila sam ga, ali ne nešto stalno. Sling mi je bio dosta nepraktičan, nikak ga nisam mogla čvrsto svezati (ili je on bio prevelik i pretežak :misli: ), a marama mi je bila ok. S maleckim sad sam si već unaprijed kupila elastičnu maramu i već je koristimo naveliko. Svežem ga prema sebi, on spava, a meni ruke slobodne :D. Doduše, malo je nezgodno to motati oko sebe, ali sam se dosjetila da maramu odmah doma svežem oko sebe i tak je imam svezanu, a njega po potrebi ubacujem i vadim. Istina bog da izgledam malo neobično sa šalom od 4m, ali boli me đon :cagam:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.