Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Slikovnice i crtići za bebače i klince - pohvale, kritike,..

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Slikovnice i crtići za bebače i klince - pohvale, kritike,..

PostPostao/la ivancica dana pet ruj 20, 2013 2:44 pm

Mame i buduće mame i sve ostale upućene malo više u tematiku mogle bi pisati malo o prvim slikovnicama i crtićima za klince.

- Koji su dobri za razvoj?
- Koje vas se nisu dojmile?
- Kada početi sa crtićima i tv-om općenito??

I sve ostalo na temu...

I da, strašno me zanima koristite li bajke na cd-u? Meni se jako sviđa još od mog djetinjstva Ježeva kućica i to je nešto što definitivno želim kupiti i svom djetetu, a sada imaju vidim i nosači zvuka u paketu :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

Naravno, nezaobilazni Zeko i potočić :D

Mm i ja obožavamo crtiće, a ja mrzim sve one nasilne. Pri tome mislim na one dugometražne koji naravno nisu prikladni za bebače i malu djecu jer predugo traju, al jedva čekam da sinek naraste da sve to skupa gledamo. Od ovih kratih meni su uvijek u sjećanju, Leteći medvjedići, Vatrogasac Sam, Zvonko... :cerek: :cerek: :cerek:

I naravno šibajte linkove tko nađe crtiće na hrvatskom ove kraće. dugometražni se i nađu, al ovi kratki teže...
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Slikovnice i crtići za bebače i klince - pohvale, kritik

PostPostao/la lunna dana pet ruj 20, 2013 8:37 pm

mi smo poceli gledati baby tv sa 3 mj. tj on je blejao u tv(pa sam palila baby tv jer je ipak sadrzaj primjereniji) i ugledao bi ga svagdi..jednom smo bili kod mojih i ja ga okrenula da ne gleda tv kad on se zabuljio u staklo-a sta u staklu kako je bila noc refleksija tv-a :lol:
i mogao ga je satima gledati i mirovati-to je bilo blazeno doba :lol: kad sam kukala da je nazadan i lijen :lol: jesam bila luda :lol:
sada ga zna tu i tamo pogledati al vec odavno mu nije previse zanimljivo nista na tv-u...slikovnice imamo neke moje stare-snjeguljicu,tri prascica...one sa ful debelim stranicama bas djecje i jos neke ono tipa upoznaj zivotinje...i to mu je zanimljivo listati,super slikovnica je knjiga sveznalica od fisherprice-a koju nam je teta Lia poklonila za rdan :cerek: i ona onako pjeva pjesmice i listas stranice :10od10:
pokusala sam mu i ja citat al to ga ne zanima nimalo...
a ovo price na cd-u def cu mu kupovat,ja sam imala price na kazeti-cijelu kolekciju a pricao ih je zijah sokolovic i dan danas mi je gust to slusat :lovestruck:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tinchica dana pet ruj 20, 2013 8:57 pm

ja tu i tamo pustim baby tv. u zadnje vrijeme ne pokazuje bas interes za tv, sad joj je aktualno puzanje i ganjanje macki po stanu. sa jubitibija voli pjesmicu mama voli bebu :D i mamu kukunku :rofl:
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet ruj 20, 2013 10:58 pm

Evo mame sa "starijom" bebom.
Nama je dosta zabavan bio Bumba (njega je obožavala). Ja nemam baby tv, nego samo mini i ove neke druge tak da sam se snalazila kupujući ili prek youtube-a.
Bumba je bio fora sa cca 5-6 mj nadalje (prije toga nije baš nešto trzala na tv koliko se sjećam).
Gledali smo dosta pjesmice na youtube-u.
Onda kasnije malo je postao popularan Pocoyo, gusjenica Tina, Mio&Mao, Pingu, Telletubbies (ne znam zakaj svi kake, meni je to super crtić za djecu od 1,5 - 2 godine).
Trenutno su veliki hitovi: Tom&Jerry (to je klasik kojem se uvijek vraćamo - prilično nasilan,ali njoj najdraži), Pepa pig, Dora istražuje (ovaj se i meni jako sviđa, sam kaj je glas baš iritantan), graditelj Bob, Traktor Tom je neko vrijeme bio veliki hit, Fifi i cvjetno društvo, i Disnijevi (što kratko metražni, što dugometražni).
Od dugometražnih glavni favorit joj je Trnoružica, ali voli i druge pogledati. One koje nemam sinhronizirane, ja joj malo čitam, malo joj puštam da sama skuži (da uči engleski).
I tak.
Ja nemam problema sa time da gleda TV (totalna nemajka po tom pitanju), jer se moje dijete tek sada igra sama (ravno 15 min) i za to vrijeme uspije uvijek napraviti neku idiotariju, pa je njeno gledanje crtića jedino vrijeme kad ja za vrijeme danjeg svjetla recimo mogu oprati suđe, objesiti veš, i sl. Isto tako mi puno idemo i van, i igramo se i druge stvari, ali nekad je za moj psihički mir zaista potrebno da joj pustim tv. :)
Što se tiče slikovnica - jako, jako puno čitamo, najviše navečer gdje često pročitam jednu onu veliku disney knjigu i još par malih.Učlanjeni smo i u knjižnicu i tak.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana pet ruj 20, 2013 11:28 pm

Moj je dozivio tv sa nekih 3 mj cini mi se... I ta opsesija je trajala jedno mjesec dana... Sada mu je zanimljiv jako kratko vrijeme, kao i sve ostalo, sve brzo dosadi. Baby tv mu pustam koliko zeli gledat, pjevam mu, ali najvise zapravo voli kad pricam nest kaj nema veze s vezom i glupiram se proizvodeci svakakve glupe zvukove, na to umire od smjeha. :-)
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Happy Ivy dana čet ruj 26, 2013 12:24 pm

Moju je tv počeo zanimati onak zaprav (da bi sjela mirno i gledala) tek s kojih 9-10mj. ali to je bilo onak jako jako kratko.
Sad (ima 2,5 god) obožava gledati (ima svoje omiljene likove i crtiće, njemačke pa ne budem nabrajala. Ali najviše pale oni koji pjevaju i plešu :thumbsup:
U početku su uvijek bile onako minimalističke emisije, sa što manje boja i pokreta, tu se uvijek s koncentrirala i fino pratila.

Priče na cd-u probamo tu i tamo jer smo ih nakupil, ali nula bodova. Trenutno ju drži Jagodica Bobica DVD.
Priče prije spavanja.... hmm... počnem čitat (bez knjige joj ne moram ni dolazit, onak napamet pričat priču), pa hoće neku drugu priču.... na kraju kao ona čita i lista.... Ne ide nam to baš :) Knjiga koju imamo je 365 priča za laku noć s Disney likovima i pričama. Voli.

Ježevu kućicu voli. Slikice gledati i sama pričati.. Ali pretanka je to knjižica za nju još. Odnosno listovi. Dal postoji robusnija verzija, ne znam.

Ima još knjigica s prozorima, suprotnosti.. životinje, ali ne znam sad točno koja je naklada, mislim da je Naša djeca ali nisam sigurna :)
I zvukovne knjigice su super, ali pazi jer jako lako idu na živce roditeljima. :rofl:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet ruj 26, 2013 8:26 pm

hm, ne sicam se kad je M poceo dozivljavat tv, nisam mu bas ispocetka pustala (nisam ni sama ljubitelj tv-a), sad voli pogledat na baby tv charlie and the numbers, cim mu ga spomenes razvuce osmijeh od uha do uha :lol: nekad mu ga ujutro pustim na laptopu na youtubeu da se mogu u miru spremit za posao.
od slikovnica imamo kartonke koje cesto lista, moje prve rijeci, tako nesto, uglavnom naklada egemont i nasa djeca. super nam je knjiga za sveznalice to je stalno u pogonu :thumbsup: imamo 365 bajki za laku noc, to mu citam nekad pred spavanje, ioanko nam tesko to ide jer mi on lista naprid i nazad :lol: zatim neku mojih prvih 1000 rijeci ili tako nesto, jos je mali za to, al gledamo slike i tako to.
imamo i par tih na cd-u, nisam mu nikad ni probala pustit :budala: ne znam, nije mi to to, ja sam fan dobrog starog papira, nervira me citat i knjigu u pdf-u na laptopu
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sub ruj 28, 2013 1:12 pm

moja TV nije doživljavala možda do nekih 1,5 godina... tek onda je počela polako gledat... onda je najzanimljiviji bio baby tv, što je meni bilo super jer je totalno prikladno za tako malu djecu... prije toga je volila samo reklame, hahahah!!!
onda je polako krenula sa pepom pig, pocoyom, dora the explorer, bumba, zvonko, i slični...
sad sa skoro 3 godine već voli dugometražne... voli pogledat snjeguljicu, trnoružicu, mickey mousea, barbie i sve slične crtiće... ali i dalje nam je super baby tv... :mig:

slikovnice... mi smo imali svega i svačega, uvijek neke edukativne, tipa učimo brojeve, boje, oblike, i tako to..
sad je to više ništa ne zanima, osim knjiga za djecu... kupila sam joj cijelu kolekciju onih disney klasika pa to čitamo svaki dan...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana uto lis 01, 2013 3:03 pm

mi obozavamo crtice :cerek:

stvarno voli Bumbu, Teletubbies, Vatrogasac Sam, Vatrogasac Vjeko, Chuggington (ili kak se već piše), Jagodicu Bobicu (obadvije verzije Jagodice :lol: ), Praščića Peppu, Bambija, Tractora Toma, Postara Pata, Strumfove, Toma & Jerrya, Frankine cipelice (ili tako nesto) i n njih koji mi trenutno ne padaju napamet :lol:

sve te crtice preporucam kikicima...nenasilni su (osim Toma&Jerrya :lol: )

bajki na cd-u imamo nekoliko ali nisu nam bas napete...vise volim knjigice :cerek:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana uto lis 22, 2013 1:40 pm

Jel se sjećate ove http://www.profil-mozaik.hr/posla-koka- ... /PR/114009 ? :D :D :D Meni je to bilo jako jako drago :lovestruck: :lovestruck:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto lis 22, 2013 1:58 pm

ivancica je napisao/la:Jel se sjećate ove http://www.profil-mozaik.hr/posla-koka- ... /PR/114009 ? :D :D :D Meni je to bilo jako jako drago :lovestruck: :lovestruck:

Jao skroz sam bila zaboravila :-)

Curke kad ste svojim klincima pocele citati pricice? Znam da je moj princ jos mali, ali cisto da se informiram :-)
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.