Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Prenatal prije trudnoće

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Prenatal prije trudnoće

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 2:57 pm

evo drage moje, posto mi planiramo za 2-3 mjeseca pocet raditi na bebici, zanima me da li piti prenatal prije trudnoće ako je planirate?!
jeste li ga i same pile i da li je uopće preporucljivo? posto sam ja vegetarijanac pretpostavljam da mi treba nekih dodataka koje kroz hranu ne dobijem? pocela sam piti folacin (folnu kiselinu) pa me zanima trebam li jos neke tablete piti sada u ta 3 mjeseca ili u trudnoci tek? ne bi htjela pretjerati a opet htjela bi pripremiti svoje tijelo sto je bolje moguce za svoju bebicu. svaki savjet je dobrodosao jer sam na tom podrucju skroz nova i neupucena. hvala :o
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Re: Prenatal prije trudnoće

PostPostao/la bubamarac22 dana čet srp 18, 2013 4:22 pm

lilice, i ovdje sam te našla, samo te pratim :jig:

ja sam prvo pila Elevit (folna kiselina, isto kao ovo tvoje samo drugi proizvođač), drugi mjesec sad pijem Folic plus (opet isto, drugi proizvođač) i doktori su mi rekli da je to dovoljno, no svakako bi trebala otići i na krvne pretrage pa vidjeti fali li ti možda čega u organizmu...ali mislim da ne možeš pogriješiti sa klasičnim multivitaminima (isto ima svakakvih)...i svakako prekontrolirati željezo, to je navodno jako bitno..
bubamarac22

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 4:31 pm

hehe bilo kuda ja svuda :D za taj elevit sam prvo pitala pa mi je u ljekarni rekla da to tek u trudnoci a da je ovaj folacid dovoljan prije, al sad sam naisla na neke letke isto od tog solgara kaj pijem ali prenatal nutrients pise i pise da je i za prije trudnoce pa ne znam hoce bit previse ak i to budem pila uz folacid? kak sam vec rekla, ne zelim pretjerati ali ne zelim ni da mi necega manjka. ovo za pretrage cim mi ginic dode s godisnjeg idem
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la iinnaa.t dana čet srp 18, 2013 5:01 pm

Evo i mene za vama! :-)
Ja nisam pila nista prije trudnoce. Kad sam saznala da sam trudna pocela sam piti folnu kiselinu i prenatal od Twinlaba. Ja mislim da je folna kiselina dovoljna, ali mozda netko zna bolje.
Krvnu sliku svakako napraviti. Ja sam jos pred kraj trudnoce morala piti zeljezo, jer mi se srozalo.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bubamarac22 dana čet srp 18, 2013 5:11 pm

ma ja mislim da je to samo marketinški trik da više prodaju, al eto, i ja sam prije počela piti, ne može ti škoditi, tako da zbilja nemaš nikakve brige.. A kod Elevita sam pročitala da se isto može piti i prije trudnoće jer sve te tablete sadrže tu špreporučenu dnevnu dozu pa se ne moraš brinuti, ne možeš se predozirati :D
bubamarac22

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 5:23 pm

cek sad nisam skuzila, hocete reci da si kupim i taj prenatal pa ga pijem uz folacin? iinnaa ja sam isto mislila i cula da je folna dovoljna al sto vise googlam to sam vise zbunjena i ne znam sta sad na kraju da radim :ne zna: pitat cu ja i ginica al ni njima ja skroz ne vjerujem, oni cesto reklamiraju proizvode i tak, ja ipak vise vjerujem trudnicama i mamama :cerek:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bubamarac22 dana čet srp 18, 2013 5:28 pm

ma neeee, krivo si me skužila, pij samo jednu vrstu folne kiseline (od bilo kojeg proizvođača) jer sve sadrže tu preporučenu dnevnu dozu i nemaš brige..dakle samo nastavi pit to što trenutno piješ, a onda kasnije ako utvrdiš nedostatak nečega, npr. željezo, pij i to...
bubamarac22

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 5:31 pm

ok, a da jos pitam, citala sam kao da bebama treba kalcij za kosti i zubice, a ovdje ovo kaj ja pijem nema kalcija pa ne znam jel trebam sad to piti uz ovo? polako postajem panicarka a nisam jos ni trudna hehe :D
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bubamarac22 dana čet srp 18, 2013 6:00 pm

e sad, to ti ne bih znala, ja ti pijem Folic plus i u njemu ima folna kiselina, vitamin D i kalcij..probaj pitati u ljekarni
bubamarac22

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 6:08 pm

eee taj folic plus su po raznim forumima spominjale zene ali ja sam to tek naknadno procitala a vec sam kupila taj folacin, pa sam zato i otvorila ovu temu da vidim sto mi je sad najpametnije dalje napraviti, prestati s folacinom, poceti nesto drugo uz folacin ili neka treca opcija :ne zna:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la bubamarac22 dana čet srp 18, 2013 6:21 pm

ja bi na tvom mjestu to popila i onda idući mjesec kupi folic plus i to je to...ništa strašno neće biti u tih mjesec dana, ako ni dosad nisi imala nekih problema s tim..
bubamarac22

PostPostao/la lilica dana čet srp 18, 2013 6:39 pm

ovaj koji ja pijem ima ih 100 komada i pije se samo jedna na dan tako da ce mi to pakiranje taman tih 3 mjeseca trajati :neznamkakoti:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la iinnaa.t dana čet srp 18, 2013 8:06 pm

Pij to sto si pocela piti, jer kad ostanes trudna, tako i tako ces piti neke prenatal vitamine kojiizmedju ostalog sadrze i kalcij. I nemoj toliko citat i googlat :-)! To sam i ja radila, pa mi je moja susjeda, inace majka dvoje predivne djece, rekla: bogati ti stvarno previse citas :-)
Dobro je biti informiran, ali zbilja ne pretjerivat, pogotovo ne s googlanjem. Samo se zbunis i isprepadas.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la zekonja2312 dana čet srp 18, 2013 9:20 pm

Ja pijem folnu od twin laba..pa cu nakon mora ici vaditi krv da vidim kakvo je stanje
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la blab dana čet srp 18, 2013 9:56 pm

ja ti preporučam da ponajprije pitaš ili ginića ili ljekarnicu, ništa na svoju ruku :nene: :nene:
meni je od folic + stalno bilo mučno :rigo: tako da sam ga prestala piti i automatski završile mučnine. možda se baš pogodilo da je tako, ali eto, nisam ga lajkala :thumbsdown:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lilica dana pet srp 19, 2013 8:26 am

ma ne bi sad prestajala kad sam vec pocela a ovaj se vraca za nekih desetak dana pa cu ga onda sve pitati. al sad kad vec spominjes, i meni je jako zlo ovih par dana, cak sam mislila i da sam trudna :D al sad vidim da je onda sigurno folna za to zasluzna
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lilica dana pet srp 19, 2013 8:33 am

p.s. evo pitala sam ove iz solgara za savjet i opisala im svoju situaciju, evo i odgovora Predlažem da počnete prvo sa Folnom kiselinom i da Prenatal uvedete kroz neko vrijeme ili nakon što popijete Folnu kiselinu. U trenutku kad ostanete trudni uzmite dvije Folne kiseline na dan ili kombinirajte prva tri mjeseca jednu Folnu i dva Prenatala kako bi osigurali količinu od 800µg folne kiseline na dan. Nakon prva tri mjeseca uzimajte dva Prenatala dnevno. kaj stvarno toliko folne treba?? mislim pretpostavljam da mi ne bi zena muljala samo da proda proizvod. jel se vi slazete s tim, da tako napravim?
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lunna dana sub srp 20, 2013 10:40 pm

sve ovisi od doktora do doktora i ljekarnika do ljekarnika :ne zna:
ja nista nikako nisam pila,kad sam pitala dr jel trebam nesto rekla je nista dok ne izvadimo krv,nakon nalaza rekla sve je super nema potrebe trpati neku kemiju u sebe..tek kasnije u trudnoci mi dala tabletice zeljeza jer ipak beba dosta kasnije uzima od mame pa moze doci do anemije...
i prijateljica je farmaceut i nju pitala isto mi rekla-cak da je ona zapravo protiv tih stvari :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana ned srp 21, 2013 10:56 am

Ja sam pocela piti folnu od Twinlaba po preporuci doktora 2 mjeseca prije trudnoce pa do 14. tjedna trudnoce, a onda sam presla na Elevit i Omega 3, koje pijem i danas jer dojim.
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.