Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

trudovi i kako ih prepoznati?

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

trudovi i kako ih prepoznati?

PostPostao/la lunna dana ned svi 27, 2012 11:40 pm

drage moje kako ste vi prepoznale prave trudove? :o
ja 5 min mislim kako cu bit smotana i da necu ni skuzit,a onda 5min mislim kako ce me vjerojatno toliko bolit da cu sigurno znati :budala:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: trudovi i kako ih prepoznati?

PostPostao/la atalya dana pon svi 28, 2012 7:21 am

:lol: :lol: :lol:

Znat ćeš :raspa:

Iako, zna bit drugačije od žene do žene. Uglavnom, kad su meni počeli trudovi, to je bila nesnosna bol u križima, sve me probadalo. I mislila sam da će mi se maternica razletiti, onako osjećaj kao da će mi iznutra sve eksplodirati, jak pritisak :ne zna:
Ali, menije prvo puknuo vodenjak, bila sam zatvorena i nisam imala trudove. Bila sam na ctg-u kad su počeli trudovi, pa sam onda bila sigurna da je to to.
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon svi 28, 2012 7:58 am

tešto je objasnit taj osjećaj, gotovo nemoguće...
al budeš znala kad krene ono pravo... jednostavno je osjećaj kakvog nikad u životu nisi probala, ništa nije slično tome...
kako kaže ata, bol se širi iz križa prema trbuhu... na početku će ti trudovi bit zbrkani, neredoviti...
a prema kraju će se sve više stabilizirati, makar, nije rečeno da će ti bit na točno 5 minuta, recimo...
meni su varirali od 7 do 4 minute, i doktor mi je rekao da je to ok, to da su već pravilni trudovi...

meni su lagani trudovi počeli ujutro na termin, i odmah sam znala da je to to, iako su bili jako jako blagi, ali nisam mužu ništa govorila jer smo ionako išli u rodilište na kontrolu to jutro...
kad su mi na ctg-u potvrdili da jesu lagani trudovi, tek onda sam rekla mužu...
nisam htjela ostat u bolnici, otišla sam doma, i vratila se navečer, nekoliko sati kasnije rodila moju preidnu curku...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon svi 28, 2012 7:58 am

Ja sam prvo cijeli dan imala ko menstrualne bolove, al ne konstantne, nego u razmacima, pa sam pretpostavila da su to trudovi. Tako od negdje 8 ujutro do ponoci, kad mi je ispao sluzni cep i poceli pravi trudovi koji su boljeli iz kriza.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pon svi 28, 2012 5:53 pm

thinkblue je napisao/la:Ja sam prvo cijeli dan imala ko menstrualne bolove, al ne konstantne, nego u razmacima, pa sam pretpostavila da su to trudovi. Tako od negdje 8 ujutro do ponoci, kad mi je ispao sluzni cep i poceli pravi trudovi koji su boljeli iz kriza.

tako je meni sinoc bilo,bas kao menstrualni,cak i jaci od menstrualnih i cijeli trbuh bi mi se stvrdnio-jace nego kod BH,al nepravilni i kasnije su prestali..mozda su to bili lazni trudovi :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tana dana pon svi 28, 2012 5:58 pm

Nema nikakvog pravila, kod svake žene je drugačije. Ja sam se samo držala onog da ću znati da su pravi trudovi kad budu u pravilnim razmacima koji će se s vremenom smanjivati, a intenzitet trudova pojačavati... No kod mene je očito sve naopako, jer ja sve ovo navedeno nisam doživjela. Ja sam nekih 5 dana imala svaki dan po par sati trudove, u jako nepravilnim razmacima (5, 10, 3, 4... min), dosta su me boljeli,al nisu bili nepodnošljivi, bol je započela u trbuhu, najprije mi se trbuh jako stvrdnuo, zatim je počela jaka bol koja se proširila u križa i tu me onda kidalo jako... Međutim, kako su meni ti bolovi stali sami od sebe, bili nepravilni i stalno istog intenziteta, ja sam mislila da su to neki lažnjaci. Međutim, nakon par dana na kontroli se ispostavilo da su bili pravi trudovi koji su me malo pomalo otvorili 5 cm...
Meni čak ni u rađaoni trudovi nisu imali nekakav pravilni razmak, jedino pred sam kraj, kad su bili svaku minutu.
A onda kad su mi pred izgon dali malo dripa da mi pojačaju trudove da lakše istisnem bebu, ja opet sve naopako:prestala ih osjećati. :ne zna:
Al ne brini, bol trudova je zaista specifična, znat ćeš.
slika
slika
Tana
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Dani 26 dana pon svi 28, 2012 6:57 pm

Kod mene su isto kretali od kriza. Znaci, pocne bolit u krizima i onda se siri prema trbuhu, i onda se trbuh jako stvrdne (onak, ja sam imala osjecaj kao da mi se trbuh izduzi prema naprijed :lol: ) i onda odjednom popusti, kao da nista nije bilo... I nakon nekog vremena opet. U prvoj trudnoci su mi trudovi bili u pravilnim razmacima, kad sam pocela mjerit bili su na nekih cca 17 minuta a kad su dosli na 6 minuta, isli smo za bolnicu. U drugoj trudnoci sam 3 dana imala trudove ali u nepavilnim razmacima, s obzirom da je ctg svaki put ocitavao (jer sam isla svaki dan u bolnicu zbog prijevremenog porodjaja ha-ha-ha) al su me svaki put pustili kuci jer sam bila drugorotka :zubo: I nakon 3 dana, samo su odjednom poceli biti na 5 minuta :zubo: 4 sata nakon toga, stigao je Matej :zubo:

Ustvari, razvezela ja a htjedoh ti samo reci, znat ces kad budu pravi! Ak sam ja skuzila, nema tko nece :kava:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana pon svi 28, 2012 7:20 pm

ooo znat ces.. dobro, ja sam znala jer su mi rekli - osjetit cete sad trudove. uglavnom, pocelo je kao veeeeeeeeeelika sila na wc, a kad su mi bili na 4-5min nisam vise znala odkud dolaze, da li od glave, trbuha, pete.. :roll:
i tako 13h
jedino ne znam sta je izgon.

ali, jel mi vjerujes da se ja uopce vise ne sjecam te nelagode i bola! to sve prodje...
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon svi 28, 2012 7:22 pm

tigerin je napisao/la:ooo znat ces.. dobro, ja sam znala jer su mi rekli - osjetit cete sad trudove. uglavnom, pocelo je kao veeeeeeeeeelika sila na wc, a kad su mi bili na 4-5min nisam vise znala odkud dolaze, da li od glave, trbuha, pete.. :roll:
i tako 13h

ali, jel mi vjerujes da se ja uopce vise ne sjecam te nelagode i bola! to sve prodje...

slika
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana pon svi 28, 2012 8:13 pm

ja imam dijagnozu optimist :D

ali ja se stvarno ne sjecam vise tog bola.. znam da je bilo gadno, kao i ono ustajanje poslije carskog, a o prestanku djelovanja nerkoze da ne govorim.. al ja se tog osjecaja stvarno vise ne sjecam! :D
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pon svi 28, 2012 8:16 pm

Dani 26 je napisao/la:
tigerin je napisao/la:ooo znat ces.. dobro, ja sam znala jer su mi rekli - osjetit cete sad trudove. uglavnom, pocelo je kao veeeeeeeeeelika sila na wc, a kad su mi bili na 4-5min nisam vise znala odkud dolaze, da li od glave, trbuha, pete.. :roll:
i tako 13h

slika

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ja ko i tigi se vise nesjecam bas te boli..znam da je bolilo i nije bilo bas nice al sad mi je to sve ostalo u magli,gustoj..
Ja sam prve trudove dobila u bolnici..prvo su bili na 7-8min i onda se postepeno smanjiva razmak..glupo zvuci al nekako jednostavno skuzis..mislim da se skuzi po tomu sta takvu bol prvi put dozivis..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon svi 28, 2012 10:04 pm

al nisu li naše slatke bubice - mala buba i bubamara imale skoro pa nikakve bolove, a imale trudove? :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana uto svi 29, 2012 7:24 am

Dani 26 je napisao/la:slika

Ja ne vjerujem. Jest da u neki skriveni dio mozga pospremiš ta sjećanja, al majketimilekitić, kad nekom pričam priču s poroda osjetim svaki trud iznova. A o Đurđi da ne pričam :kava: Evo, i sad se naježila :ne zna:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana uto svi 29, 2012 7:28 am

atalya je napisao/la: A o Đurđi da ne pričam :kava: Evo, i sad se naježila :ne zna:

ja počnem noge stiskat kad pričam o svom porodu :kava:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Satine dana uto svi 29, 2012 7:59 am

Mene svi pitaju jel me strah?
Ja im odgovorim : Nije, kad neznam šta me čeka :kava:
slika slika
Satine
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana uto svi 29, 2012 8:06 am

Satine je napisao/la:Mene svi pitaju jel me strah?
Ja im odgovorim : Nije, kad neznam šta me čeka :kava:

ja sam svima odgovarala: nije me strah... kako tako van mora, ja to nemogu spriječit!
i bilo mi je puno lakše kad sam tako razmišljala!

ja se isto sad nemogu sjetit bolova... mislim, sjećam se da je bolilo, više nego bilo šta ikad prije...
al sad kad si to pokušavam zamislit, nekako mi to neide za rukom... :ne zna:
i meni je super pričati o mom porodu... i jedva čekam opet... :cerek:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana uto svi 29, 2012 8:53 am

Mene su križa počela bolit jedno 3 tjedna prije poroda, to je bila neizdrživa bol koja nije smanjivala intezitet 24sata dnevno... 2 dana prije trudova sam doslovno bila prikovana za krevet od križa... Ja sam spavala kad su počeli trudovi, i prvo nisam znala je l me probudila bol tj. trudovi ili sam se probudila sama od sebe... Kad sam počela krvarit skontala sam da su me probudili trudovi... Ja sam otpočetka imala pravilne razmake koji su se s vremenom smanjivali a pojačavao intezitet trudova... Meni je trud bio kao da me je netko stisnuo za stomak i nakon pola minute pustio. Osim pravilnih razmaka u trudovima, skontala sam da su trudovi jer nije bila konstantna bol već bi popustilo nakon nekog vremena
A kolegica mi kaže da su njoj trudovi udarali u prsa
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivy.poison25 dana ned lip 17, 2012 7:56 am

mene isto ko i Satine pitaju dal me strah, al fakat nije kad baš to, ne znam kaj me čeka, da znam mozda bi i bilo!

mene je strah samo za nju, da mi ona bude dobro!
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana ned lip 17, 2012 9:29 am

Zakljucak -nisam pripoznala trudove kao takve jer su bili lagani. :pop: srica da mi je puka vodenjak :rofl: (o komplikacijama toga zasad necemo)
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned lip 17, 2012 7:30 pm

ja sam trudove prepoznala i jos sam zvala prijatelja ginekologa da mi potvrdi da su to trudovi :lol: :lol:
a to da su bolili..pa jesu,al ja sam se psihicki spremila na puno gore jer su mi govorili da ce bit i jaci i gori,samo sta ja te jace i gore nisam docekala :lol: :lol: :lol: to su vec bili oni-kad su me spojili na CTG nakon par sati sam dobila injekciju da mi ih smanje,a drip mi nije ni trebao :kava:

a ja ko i tigi mogla bi opet (da me sad ne boli ovaj sav od rupe do rupe :o ) i u onim najgorim trudovima sam se sitila Tigi i ove njene izjave kako je sve zaboravila odma i mislila sam pa ovo nije tako strasno ja ne znam zasto svi tako grozno pricaju o porodu :jesilud: al ja sam klasa ludak sta se tice boli i trpit bol :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tigerin dana ned lip 17, 2012 8:11 pm

draga moja :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:

pa da! istina, bolno je i mukotrpno, nekom duze, nekom krace, ali to nekako brzo izblijedi. da je porod tako ubitacan nijedna zena ne bi imala vise od jednog djeteta i to ne svaka!
slika slika

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lip 18, 2012 9:40 am

Evo - ja kopiram dio svog posta sa moje priče poroda:
E sad da opišem kak su meni zgledali trudovi (oni pravi) : trbuh mi se napeo prema naprijed (kao da je pun vjetra), pa se osjetila bol ispod trbuha a iznad gospodje (kao menstrualni bol ili kao kad boli kad vam crijeva frču jer imate proljev), pa se pomakla na križa - i tu dosta boli.

Mene su križa boljela dosta, ali očito jer ja inače imam problema sa njima.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana čet srp 05, 2012 7:36 am

ja sam valjda jedna od onih koja nema nikakve pravilne trudove...
Meni su trudovi ajde ono prvo kad sam dosla u bolnicu necu racunat to je bio pocetak al po noci brate mili svakih pet minuta me stiskalo i bolilo po par minuta, bolilo.. auuuu.... a rodila tek drugi dan u 19:32 iako ni u 15h popodne kad sam ih otisla molit za nesto protiv bolova njima to nisu bili trudovi, neznaju sto me toliko boli kad trudove nema.. onaj glupi aparat nije radio.. a mene boli... al dobro... Da sam zanala da cu rodit tek u 19:32 ne bi ja jucer dolazila u bolnicu... al prvo mi je pa extra sve neredovito... nema one boli koja mora biti iz kriza prema trbuhu vec drugacija... boli iznad gospode i probada.. al dobro...
ja i da sad idem radati opet ne bi znala sto su trudovi... opet bi vjerovatno dosla u bolnicu bez trudova i svi bi kolutali ocima da kako me boli... :izivciran: :izivciran: :izivciran: :izivciran:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana čet srp 05, 2012 7:38 am

bilo nas je još takvih, ne sekiraj se :zubo:
mene boli, a ctg ne pokazuje trud.
bol svakih 5 minuta, pa malo više, pa malo manje :roll: :D
i da, da mi trudnoća nije bila pic pic, vjerojatno nebih ni znala što su trudovi. to je jedini dan da me baš stezalo nešto.
idući put budem sigurno opet smotana :D :lol:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la ivy.poison25 dana pet srp 13, 2012 11:42 am

ja se nadam da meni prije bude pukel vodenjak, jer ak budem prvo imala trudove ja ih sigurno nebum skuzila! :lol: :lol: :lol: :lol:
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.