Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odvikavanje od pelena

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la Dani 26 dana sub ruj 29, 2012 3:03 pm

Mare, neznam kaj bi ti rekla... Moja je odavno odbacila nocnu i zadnje 3 veceri se popiski na spavanju... Pitam ju zakaj me nije zvala, kaze da nezna :ne zna: I obavezno kaze da se vise nece popiskiti, da ce zvati :lol: Ona inace ne piski nikad ponoci, ide piskiti prije spavanja i ujutro kad se zbudi... s tim da ujutro prvo prodje cijeli dnevni, malo se igra i tek onda ide piskit. Znaci nije da juri cim se digne :ne zna:
Kaj se sad dogodilo, nemam pojma... ajd, nocas se nije popiskila u krevet, zvala me oko 1:30h da joj se piski.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub ruj 29, 2012 7:25 pm

Opet ja.. Dakle - kad ju zamolim da ide, najčešće obavi, ali danas je recimo: skinula sam joj guzu, ostavila kahlicu, otišla vješati veš, sama je otišla i pokakala se i popiškila. Sve bilo ok, ujutro doduše dok sam išla na razgovor za posao i dida ju je čuvao, pa sam joj ipak stavila pelenu. Kad sam se vratila, opet sam ju skinula, sama je išla na wc, pokakala se, pa smo to bacili, pa je opet išla za 2 min, pa se popiškila, pa je bila suha, pa smo za cca sat vremena opet išli pa se popiškila, pa sam je obukla da idemo kod frendice, i za 5 min se popišala. Ništa smireno joj sve objasnila i sl, presvukla ju i za 5 min opet. Ok, presvukla ju opet, otišla do frendice (ona je cca 30 min od nas doma), P je zaspala u autu, ništa nije zapišala Dođemo do frendice, bili pol sata tamo, upiškila se. Promijenila ju, za cca sat vremena, išla sa njom na wc, nije htjela, otišla gledati zeca sa kćeri od frendice, za 30 min, opet ona upiškina (s tim da ju je kćer pitala da li treba piškiti, a i ja ju gnjavim svakih pol sata).
Kaj mislite: da li da privremeno odustanem (s obzirom da u pon P opet ide u vrtić) ili da ustrajem i dalje? :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna:
Ovo nam je dakle 5 dan danas.
I da, svaki put kad nešto napravi gdje treba, dobije pohvalu, bravo, nekad i kiki bomon, i sl., a ak joj pobjegne samo ju zamolim da mi kaže slijedeći put kad treba, da se počne derati wc, wc kad ju buba buša i tak, uglavnom ne dramim oko nesreća
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sub ruj 29, 2012 8:52 pm

ja bih ipak jos ustrajala :ne zna:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sub ruj 29, 2012 9:39 pm

Ja bi nastavila :ne zna:
Moj se još uvjek zna popiskit po noći u krevet,a često mu se desi da mu malo pobigne al zato što gospodinu je sve bitnije ot tute. Vidim da stisce noge i trpi i recem mu da ide na wc al ne naravno on se mora još malo poigrat :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sub ruj 29, 2012 11:03 pm

Tisa, ja ne bih odustala. :ne zna: ja bih ih svakako sad skinula zauvijek! bez mogućnosti vraćanja-ostavi ih samo za noć, dok se dan ne ustali... :thumbsup: budu i tete u vrtiću pomogle...sigurna sam! :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned ruj 30, 2012 6:45 am

Hvala curke na savjetima
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana ned ruj 30, 2012 4:45 pm

Tisa, također bih nastavila. To će se ponavljati još puno puta, valjda dok im se ne dogodi neki klik u glavi :ne zna: ovak ponovno stavljanje pa skidanje ih samo više zbuni, ništ drugo. Kad će se desiti nekakva promjena - npr. sad kak je počeo vrtić - klinci koji su se po ljetu riješili pelena su opet počeli tu i tamo se popiškiti u gaće i tak. Ništa zabrinjavajuće.

Mare, meni se čini da ste predugo ostavili tu pelenu za spavanje. Nadam se da ćete nekak riješiti to :grli:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned ruj 30, 2012 10:21 pm

Danas sam ju stavila spavati bez pelene - samo sam stavila onaj plastičnjak ispod - i nije se popišala - a spavala i mazila se još poslije sa mnom 2.5 sati :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Danas se popiškila samo 1 u hlače kad smo bili u šetnji. Skoro je i drugi put, ali sam ju skužila i odmah stavila da čučne.. :raspa: :raspa:
I dalje ju moram ja žicati i moliti, ali više manje ode. Vidjet ću samo kak će biti u vrtiću (sutra ide), jer bi nju trebale pitati svakih sat vremena, za svaki slučaj. Jel dovoljno da zapakiram 3 hlača+čarapa+gaća?
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned ruj 30, 2012 10:24 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Danas sam ju stavila spavati bez pelene - samo sam stavila onaj plastičnjak ispod - i nije se popišala - a spavala i mazila se još poslije sa mnom 2.5 sati :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Danas se popiškila samo 1 u hlače kad smo bili u šetnji. Skoro je i drugi put, ali sam ju skužila i odmah stavila da čučne.. :raspa: :raspa:
I dalje ju moram ja žicati i moliti, ali više manje ode. Vidjet ću samo kak će biti u vrtiću (sutra ide), jer bi nju trebale pitati svakih sat vremena, za svaki slučaj. Jel dovoljno da zapakiram 3 hlača+čarapa+gaća?

Reci to tetama, da ju moraju pitati :thumbsup: I Leonu su ispocetka one pitale :thumbsup: I dosta ti je 3 seta :thumbsup:

Ni u ludilu nevracaj pelenu, super to vama ide :10od10:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lis 01, 2012 7:08 am

Hvala ti Dani. Sad sam ju odvela, teta je skoro dobila fraze, ali zato kaj joj je još 10 djece "odviknuto", 3 stvarno pita i ode na kahlicu, a 7 ni ne kuži da se pokakalo. Rekla sam joj da ima 3 seta, da je pišila doma, da procijeni sama da li ide ili ne ide. Pauli sam rekla da kad treba na wc da se dere KAAKAAA i ona to kad ju pitam napravi, ali u dnevnom boravku sam ju ja stavljala svakih sat vremena i imala je tutu stalno dostupnu, tak da ne znam kak će joj tamo ići :ne zna: :ne zna:
S jedne strane, žao mi je teta i zbog njih bih ju stavila u pelene,jer se stvarno jadne namuče u ovoj fazi(i nek mi nitko ne kaže "To je njihov posao", znam da je , ali fakat su mi tete divne i ove godine su dobile još 7 djece koje nisu naviknute na vrtić, i sad ih je 24 i to je stvarno katastrofa.), s druge strane ipak mi se čini (bez obzira što ju moram pitati stalno) da smo na dobrom putu i žao bi mi ju bilo sada vraćati, kad je počela i sama skidati pelenu sa sebe i sve. :ne zna: :ne zna: Nadam se da će ipak sve proći ok. :moli: :ne zna:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon lis 01, 2012 8:29 am

I mi imamo dobrih i losih dana :ne zna: Nekad ode sama u wc, stavi si daskicu i zove me, a nekad se zapisa 3 put u sat vremena u gace :kava:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon lis 01, 2012 9:50 am

Tisa-Iskra je napisao/la:Hvala ti Dani. Sad sam ju odvela, teta je skoro dobila fraze, ali zato kaj joj je još 10 djece "odviknuto", 3 stvarno pita i ode na kahlicu, a 7 ni ne kuži da se pokakalo. Rekla sam joj da ima 3 seta, da je pišila doma, da procijeni sama da li ide ili ne ide. Pauli sam rekla da kad treba na wc da se dere KAAKAAA i ona to kad ju pitam napravi, ali u dnevnom boravku sam ju ja stavljala svakih sat vremena i imala je tutu stalno dostupnu, tak da ne znam kak će joj tamo ići :ne zna: :ne zna:
S jedne strane, žao mi je teta i zbog njih bih ju stavila u pelene,jer se stvarno jadne namuče u ovoj fazi(i nek mi nitko ne kaže "To je njihov posao", znam da je , ali fakat su mi tete divne i ove godine su dobile još 7 djece koje nisu naviknute na vrtić, i sad ih je 24 i to je stvarno katastrofa.), s druge strane ipak mi se čini (bez obzira što ju moram pitati stalno) da smo na dobrom putu i žao bi mi ju bilo sada vraćati, kad je počela i sama skidati pelenu sa sebe i sve. :ne zna: :ne zna: Nadam se da će ipak sve proći ok. :moli: :ne zna:

Neznam kak je kod vas u vrticu, al nase tete imaju sistem da imaju vrijeme za wc :zubo: Znaci, nakon dorucka, npr., idu u setovima na wc :zubo: I to poprilicno dobro funkcionira. Naravno da ima nezgoda al Boze moj, naucit ce se.

Ja prijavljujem pisanje 4 puta nocas, 3 u gace 1 na wc :kava:

Tak da, vi koje ste tek pocele a odvikavanjem, nemate brige :kava:

Jutros sam joj rekla da cu ju katapultirat na mars ak se jos jednom popisa u gace :kava: Nemam pojma koji joj je kuki, pa nismo se mi prije 3 dana odvikli od pelene :izivciran:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lis 01, 2012 1:01 pm

Sve me strah doći u vrtić sad popodne.
ništa idem se bacati na pospremanje i sl.
I da - nešto što me prilično uzrujava neko vrijeme - dakle - pronaći gaćice i potkošulje broja 92 kao da je nemoguća misija. Mislim, kaj su sva djeca već br 98 kad se odviknu - tak su veliki ili se tak kasno odvikavaju?!?!? Ne kužim.. Katastrofa, maltene da moraš proći cijeli grad da bi gaćice našao. Užas :roll: :izivciran:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon lis 01, 2012 1:07 pm

mi ovaj vikend bili kod mojih na selu i ponijeli smo kahlicu, no nismo ju koristili. Zadnji put kad smo bili popišala se dva puta u gaće, odbijala je ići na wc, a sad je išla samo sa mnom (samo mama! samo mama!) i prvi put kad se popišala tamo mi je rekla da je baš sad sretna :D i onda smo normalno išle piškiti, nismo imali nijednu "nezgodu". :cagam:
danas je u vrtiću. :roll: vidjet ćemo kako tamo funkcionira.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana pon lis 01, 2012 4:25 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Sve me strah doći u vrtić sad popodne.
ništa idem se bacati na pospremanje i sl.
I da - nešto što me prilično uzrujava neko vrijeme - dakle - pronaći gaćice i potkošulje broja 92 kao da je nemoguća misija. Mislim, kaj su sva djeca već br 98 kad se odviknu - tak su veliki ili se tak kasno odvikavaju?!?!? Ne kužim.. Katastrofa, maltene da moraš proći cijeli grad da bi gaćice našao. Užas :roll: :izivciran:

Ispričavam se na na OT, ali moram reći da je nama tak bio problem naći bodije 104 ili 110 :rofl: :rofl: :rofl: A tad je još bio beba :cerek: :cerek: :o :o :lovestruck: :lovestruck:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lis 01, 2012 5:01 pm

Uglavnom, rezime - danas, u kojim smo hlačama otišli u tima smo se vratili. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: I onda je odmah čim smo prešli semafor pišila u grmlje (to sam ju skužila), pa smo otišli u parkić, pa je za pol sata TRAŽILA :raspa: :cheer: , pa je opet u grmlje. Pa se popišila u hlače tek kad smo doma došli. Doduše, nekaj se derala, ali nisam obraćala pažnju, pa je vjerojatno opet rekla sama. I sada maloprije sam skužila da se počela crveniti u licu i pitam jel treba kakati i ona kaže da i stavila ju taman prije neg kaj je izašlo van :cheer: :cheer: .
Teta je rekla da im je teško i zbog higijenskih razloga to sve skupa kontrolirati (20 Paula, kak je rekla), ali da očito nije frka danas bila a da će dalje vidjeti kako će se stvar odvijati. I rekla mi je da ja imam opravdanje zakaj je nisam po ljeti odviknula, jer je meni P cijelo ljeto išla u vrtić i nisam imala prilike probati prije. Tako da zasad ide u dobrom smjeru. :cheer: :cheer: Nadam se da se nisam zacoprala :neznamkakoti: .
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon lis 01, 2012 6:11 pm

bravo, Paula :cheer:
to je dobro, bar ti hoće tak piškiti. Mi smo jednom išle u šetnju i njoj se pripiški, skinem ju i držim da piški čučeći, ali nije htjela. A danas u vrtiću opet nije piškila. Pitala sam ju jel mora, rekla je da, da će doma piškiti. Ne znam koliko je to uopće normalno da cijeli dan nejde pišat. :neznamkakoti: popiški se ujutro i kad dođe doma oko 20 do 4. :thumbsdown:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lis 01, 2012 8:28 pm

Evo, da još malo hvalim dijete - poslije tuširanca P gleda crtić dok joj sušim kosu i kaže sama - Pišiti... I zbilja se popiškila. :raspa: :cheer:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub lis 06, 2012 6:49 pm

Nakon skoro tjedan dana u vrtiću i sve rezime je slijedeći:
Od 5 dana u vrtiću 2 dana su je morali presvući 1 tijekom dana, a ostalo vrijeme su se uspjeli "dogovoriti", s tim da ona još nije sama pitala. Ali... Danas nismo imali NIJEDNU nesreću i skoro svaki put je sama pitala. Ili kada bih ju ja pitala bi rekla da hoće na wc, kada je trebala. Tako da mislim da zbilja napredujemo i da sam imala dobar feeling da je "zrela" za odvikavanje. IIIiiiiii zna me probuditi po noći da treba ići pišiti. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana ned lis 07, 2012 9:37 am

Tisa, super! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: Pametnica mala! :cerek: :cerek: :cerek:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana ned lis 07, 2012 3:36 pm

Tisa, imas br. 92 u C&A - 7 kom za 80kn. Ja sam uzela paket jer je danas bilo -20% na sve. (U H&M se nisam ni sjetila pogledati :budala: ) Inace, mislim da ce i to mojoj maloj biti preveliko, a manje od toga nema. I makar na svim gacama pise da su 92, neki su modeli manji, neki veci :ne zna: :ha:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon lis 15, 2012 8:17 am

Mi prijavljujemo pišanje po noći. Noćas se popiškila i vikala "mama, dođi presvuci svoju curicu" :roll: i kad sam došla plakala je i govorila kak nije stigla otići na wc i kak se popiškila. :neznamkakoti: vjerovatno je popiškila u snu, možda je sanjala da piški u kupaoni. To nam se sad desilo drugi-treći put kak je zahladilo. Možda se otkrije po noći, pa joj je hladno :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pon lis 15, 2012 8:24 am

Miska barem je svjesna sta se dogodilo i zove te kad se desi :thumbsup:
Miška je napisao/la:Noćas se popiškila i vikala "mama, dođi presvuci svoju curicu"
:cerek:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lis 15, 2012 8:41 am

Miška, to je navodno normalno skroz do 4-5 godine. Samo se nemoj prejako ljutiti na nju, da ne pogoršaš stvar, jer je očito svjesna da to baš nije ok, ali si jadna nije mogla pomoći. :grli: :grli:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon lis 15, 2012 9:15 am

ma ne ljutim se na nju, grlimo se prvo pa ju presvučem. I onda odemo u moju sobu i tata mora otići iz kreveta jer neće spavati dok je on u krevetu. :lol:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.