Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odvikavanje od pelena

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Odvikavanje od pelena

PostPostao/la mary dana sri svi 09, 2012 9:31 am

Evo, možda nije niti ovo loša tema da se posavjetujemo kako dijete odviknuti od pelena..kada početi, kako..
Kažu da je najbolje u ljetnim mjesecima..kada ste vi "skinule" pelene? Da li je prerano sa godinu dana dijete učiti na tutu? Ali čujem da neka djeca i prije nauče kako kakati u tutu...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la Dani 26 dana sri svi 09, 2012 10:09 am

mary je napisao/la:Evo, možda nije niti ovo loša tema da se posavjetujemo kako dijete odviknuti od pelena..kada početi, kako..
Kažu da je najbolje u ljetnim mjesecima..kada ste vi "skinule" pelene? Da li je prerano sa godinu dana dijete učiti na tutu? Ali čujem da neka djeca i prije nauče kako kakati u tutu...

Cim je pocela samostalno sjedit, pocela sam ju stavljat na tutu... Ne da bih ju odvikla sa godinu dana od pelena, nego cisto da se sprijatelji s tutom :zubo:

S odvikavanjem od pelena smo poceli sa cca 18 mjeseci i lijepo nam je krenulo al je dobila salmonelu pa smo morali vratit pelenu natrag... Uglavnom, da ne duzim, potpuno smo ju odvikli kad je imala 2,5 godine, znaci, tad je potpuno prestalo pisanje i kakanje u gace, prestalo je pitanje dali treba piskiti i kakiti... znaci, sama trazi da ide ili jednostavno ode, skine se i obavi kaj treba, obrise se i obuce :cerek:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana sri svi 09, 2012 7:42 pm

mary je napisao/la:Evo, možda nije niti ovo loša tema da se posavjetujemo kako dijete odviknuti od pelena..kada početi, kako..

Ja sam malu tak negdje oko godine dana pocela polako uciti, al se meni nije dalo se bakcati s tim, pa sam krenula u to za stvarno kad je imala godinu i 5 mjeseci. Fino sam je svaka dva sata stavljala na tutu, nekad bi obavila sve, nekad nista. Sad, sa 21 mjesec jos uvijek nosi pelenu, al je ona vecinom suha (vjerojatno pomaze i to sto su pelene platnene pa skuzi kad se popisa). I dalje postujem taj neki razmak od 2-3 sata, a i ona zna sama traziti (kaze "šššššššš"). Vjerujem da do ljeta vise nece trebati uopce pelene, znaci do druge godine. :thumbsup:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana čet svi 10, 2012 9:16 pm

Mi se spremamo na treniranje tute sad na ljeto. Već sam ju počela učiti, ali kako je dosta hladno, brzo sam odustala jer mi je bilo tlaka presvlačiti svu robu sa nje. Dosta je teško jer je jako malo vidim po danu, pa se ne možemo dosta tome posvetiti. ona kuži da se popiški ili pokaka kad ju stavim na tutu, samo još da naučimo da to i pita, bit ćemo na konju.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana uto svi 15, 2012 1:06 pm

mi smo u nekom polupokušaju. Par puta dnevno ju pitam jel mora, pa onda kaže da, pa se popiški, a nekad se samo igra, sjedi i ništ. Neki put čak i sama pita. Ali samo i isključivo piškiti, za kakanje nema šanse. To izričito odbija, iako ima svoj ritual - čučnuti kraj kreveta ili stola ili otići u sobu i tak. Al samo u pelenu. Jednom je malo u tutu, al to je bilo jednom. Jedam vikend sam isprobavala da je u gaćicama, al sam ju presvukla jedno 5 puta u 3 sata, pa sam vidjela da to još nije to. Čekam da bude toplije, da ne moram presvlačiti tonu robe s nje.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto svi 15, 2012 6:06 pm

Mi smo isto malo počeli, ali ona još ne kuži toliko sam proces. Iako hoće sjediti na kahlici. Vjerojatno ćemo i mi krenuti više na ljeto.. Koliko sam ja skužila prije 18 mj definitivno nema smisla niš pokušavati, a za dalje ovisi od djeteta do djeteta. U principu se kreće oko 2 god i najlakše je po ljeti jer ima najmanje odjeće.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pet svi 18, 2012 2:29 pm

prvo bravo mary za temu :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: bas isla ja otvoriti takvo sto :D

dakle... mi smo poceli s odvikavanjem, prosle godine nije imalo smisla jer bi plakao, bilo mu je cudno uopce nije znao nista sto kad kako koliko god se trudila tako da nisam ni silila... ove godine je stariji i uz to pametniji i krenuli smo od ponedjeljka polako s odvikavanjem, sad sam shvatila da mu je i pelena suslja, da ne piski toliko i sl... ujutro kad se ustanemo stavim ga na tutu i piski ali malo, obucemo gace i idemo dalje.. svako malo pitam ga dal mu se piski, nekad kaze da pa skinem stavim na tutu pa nista, nekad nesto malo al vecinom bude da kaze ne i da mi se za par min popisa obilno u gace :D i onda krenem objasnjavati da je mokar, da je trebalo piskiti u tutu i sl.. puno puta ga pitam gdje ce matija piskiti i odvede me na tocno mjesto al jos nije skuzio da mora pitati tj neznam kao da nezna kad mu se piski :ne zna: :ne zna:

Miška je napisao/la:mi smo u nekom polupokušaju. Par puta dnevno ju pitam jel mora, pa onda kaže da, pa se popiški, a nekad se samo igra, sjedi i ništ. Neki put čak i sama pita. Ali samo i isključivo piškiti, za kakanje nema šanse. To izričito odbija, iako ima svoj ritual - čučnuti kraj kreveta ili stola ili otići u sobu i tak. Al samo u pelenu. Jednom je malo u tutu, al to je bilo jednom. Jedam vikend sam isprobavala da je u gaćicama, al sam ju presvukla jedno 5 puta u 3 sata, pa sam vidjela da to još nije to. Čekam da bude toplije, da ne moram presvlačiti tonu robe s nje.

bas sto bi Miska rekla, nekiput i sam pita al nis od toga, a za kakanje potpisujem cucne kraj kreveta ili stola i kaka kad pitas dal mu se kaka odmah se digne i vice ne.. tako da kad vidim da kaka ne pitam nista da ga ne prekidam...

i tako nije neki napredak al pokusavamo iz dana u dan polako sve vise imati gace... jer ujutro ga pustim bez gaca pa ako se pokaka sam trazi pelenu, stavimo pelenu i onda popodne opet bez pelene... iako sad kad opet bude zatoplilo idemo cijeli dan bez pelene... pa cemo vidit kako ce upalit... :mig: nece biti lako ali uspjet cemo... budem koristila onu daninu samo sto budem umjesto kiti morala nesto drugo izmislit.. (bilo je nesto tipa da Kitty ne voli biti popisana i da bude zalosna ako ju se popisa...) :D :D
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana ned lip 10, 2012 12:07 pm

Nama uopće ne ide to odvikavanje, imam osjećaj da ona uopće nekuži taj princip kad će joj se piškiti.
Jedno 2 puta je i došla do mene, al se prije upišala nego što je stigla reći da joj se piški.
Bit će da sam si ja to zamislila da ćemo samo skinuti pelene i to je to, a bit će tu znoja poprilično.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana ned lip 10, 2012 1:16 pm

mi smo doma od četvrtka i mislila sam da je sad vrijeme da se skinemo malo, toplo je, a ona je svako jutro i svaku večer išla piškit, čak me jedno jutro dočekala sa "Mama, ja bi na tutu", al ona odbija gaćice. Hoću joj staviti ujutro kad se popiški i još joj nudim da si izabere jel hoće s mišem ili ponijem ili tak neka aplikacija, a ona kaže "ne, ne, samo pelenu" :ne zna: preko dana ne traži, a kad joj ponudim jel mora ić, uvijek kaže ne. :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana ned lip 10, 2012 1:32 pm

ja sam bas jucer sa svekrvom pricala o skidanju pelena i ona sama kaze kako ce sa Sašom biti tesko to..
On uopce ne govori da bi piskio ili kakio a kad ga se pita odg je uvjek ne..jutros je cak reka da ce on piskit i kakit u sobu a ne u tutu..
Ja se nadam da ce s vremenom se to malo promjenit,sad cu i ja biti kuci sa njim..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana ned lip 10, 2012 11:04 pm

Ness je napisao/la:Nama uopće ne ide to odvikavanje, imam osjećaj da ona uopće nekuži taj princip kad će joj se piškiti.
Jedno 2 puta je i došla do mene, al se prije upišala nego što je stigla reći da joj se piški.
Bit će da sam si ja to zamislila da ćemo samo skinuti pelene i to je to, a bit će tu znoja poprilično.

a da probas ko ja? nemoj ju ispitivati, nego je jednostavno svaka dva sata stavljaj na tutu i govori joj kodnu rijec - meni je to "ššššššš". vecinom mi se stvarno i popiski, nekad sama trazi pa i obavi nesto, al vecinom kad trazi samo hoce sjediti gole guze :roll:
.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lip 11, 2012 2:11 pm

Think - tvoja metoda je ok, ak si doma cijeli dan sa bebačem ili ga/nju netko čuva (tipa baka/teta čuvalica). Ak radiš pa vidiš dijete na kraju dana nema šanse tak stavljati. Bar je to moje mišljenje. Mi ćemo definitvno početi na ljeto, pa koliko uspijemo, ali opet bu prek dana u pelenama dok je u vrtiću.. Ne znam kak da to izmanipuliramo (osim da se nekim čudom odvikne preko vikenda) :ne zna:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana pon lip 11, 2012 7:25 pm

a kaj nemrete zamolit tete u vrtiću da je i tamo skinu? :ha: tak se svi kunu u to skidanje pelena u vrtiću...
ja imam opasan plan samo da počnu praznici- skidamo pelene i oblačimo gaće-zauvijek-pa do škole ćemo ih valjda skinuti... :o
M kuži kad piški i kaka-obično kaže-Mama ja sad piškim! ali ne bi on na wc ni tutu... :kava: Kad se ide kupat, glavna fora je u kadi stojećki pišat. Jednom je sjeo u kadu, počeo piškiti i onda se sjetio da bi bilo bolje stajati, zaustavio pišanje, ustao i nastavio-što mi je bio definitivno znak da je spreman. :thumbsup:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon lip 11, 2012 7:59 pm

princessmo je napisao/la:a kaj nemrete zamolit tete u vrtiću da je i tamo skinu? :ha: tak se svi kunu u to skidanje pelena u vrtiću...
ja imam opasan plan samo da počnu praznici- skidamo pelene i oblačimo gaće-zauvijek-pa do škole ćemo ih valjda skinuti... :o
M kuži kad piški i kaka-obično kaže-Mama ja sad piškim! ali ne bi on na wc ni tutu... :kava: Kad se ide kupat, glavna fora je u kadi stojećki pišat. Jednom je sjeo u kadu, počeo piškiti i onda se sjetio da bi bilo bolje stajati, zaustavio pišanje, ustao i nastavio-što mi je bio definitivno znak da je spreman. :thumbsup:

I mi smo skinuli pelenu u dogovoru s tetama :thumbsup: Necete nista postici ako ce doma biti bez pelene a u vrticu s pelenom... govorim iz vlastitog iskustva :kava:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana pon lip 11, 2012 8:06 pm

mi ćemo u 7. mjesecu sad trčkarat gologuzi. Skidam pelenu, a ona nek ima golu rit jer odbija gaće obuć. Danas je jedne uzela, malo ih gledala, htjela obuć, al naopačke, krenula sam joj pomoći, pa mi ih je dala i rekla "neću!" :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana uto lip 12, 2012 2:42 pm

Naša teta čuvalica ima i tutu i onaj nastavak za školjku, i kod nje je čak jednom sama tražila kad je vidjela da jedan veći dećkić piški. A ovo da ju svaka 2 sata stavljamna tutu nema šanse, kad se ona u 2 sata valjda 6 puta popiša. A sad je opet zahladilo, definitivno ostavljam to odvikavanje do kad skroz ne zatopli.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana uto lip 12, 2012 2:50 pm

Ness je napisao/la:Naša teta čuvalica ima i tutu i onaj nastavak za školjku, i kod nje je čak jednom sama tražila kad je vidjela da jedan veći dećkić piški. A ovo da ju svaka 2 sata stavljamna tutu nema šanse, kad se ona u 2 sata valjda 6 puta popiša. A sad je opet zahladilo, definitivno ostavljam to odvikavanje do kad skroz ne zatopli.

Ako tako cesto piski, onda ona ni nije jos spremna pa bi mozda bilo bolje pricekati jos. Kad tako cesto piski, znaci da jos uvijek nezna kontrolirati mokrenje, tako su meni rekli :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana uto lip 12, 2012 9:14 pm

izgleda da se u nas desavaju mali pomaci..maloprije je kad je piskio u pelenu rekao da piski i jutros isto i kad je kakia je bia reka :dani:
Valjda se nisam sad urekla..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri lip 13, 2012 9:56 am

Moja je počela kužiti da je kakala - počne se svrbiti po guzi. A recimo, skinem joj popiškanu pelenu, pa se ona sjedne na kahlicu pa se još popiški. :ne zna: Jedan od znakova je i da se može sam/a penjati uz stepenice (gore i dolje) - valjda zbog tih mišića. Mi ćemo kretati skidati po ljeti, a u vrtiću ne znam kak bu to izgledalo, jer prek ljeta se spajaju grupe, pa bu svaki tjedan :shock1: druga teta, pa ne znam kak bu to funkcioniralo... :ne zna: Jer jedan od problema je i kaj moja zna kakati i po 3-4 puta dnevno. Ja nemam godišnji do 9 mj, ak ostanem na poslu :moli:, tak da nemam izbora, a strah me da li bu u 9 mj dovoljno toplo za to. :ne zna: :ne zna:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana čet lip 14, 2012 4:44 pm

Rea često kaže kad kaka.
A možda fakat nijejoš spremna. Neću je siliti, jer će samo kontraefekt napraviti. Danas sam joj htjela obući gaćice, i vikala je da neće, pa sam ju pustila u peleni. Do škole ćemo se valjda skinuti :kava:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana čet lip 14, 2012 7:00 pm

baš sam pričala s mamama o tome, da ima djece koja dugo odbijaju bilo kakvo skidanje iz pelena, a onda samo jedan dan kažu da neće više pelene i bok. Ja se nekako naivno ponadala da neću morati dvoje pelene kupovati. :D
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana čet lip 14, 2012 7:07 pm

danas je bila sat i pol vremena bez pelene, i nije uopće piškila za to vrijeme :cheer: :cheer:
doduše, danas nije baš nešto puno ni pila.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana čet lip 14, 2012 9:36 pm

Ness je napisao/la:danas je bila sat i pol vremena bez pelene, i nije uopće piškila za to vrijeme :cheer: :cheer:
doduše, danas nije baš nešto puno ni pila.

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: polako ali sigurno..

mojem pelene bas smetaju.. vidim to... al opet kad je bez pelene nezna kontrolirat mokrenje... pitam ga i ne piski mu se a vec sljedeci trenutak se popisa... onda ga opet pitam pa ga skinem sjedimo na tuti i nista... nakon par minuta kad ga obucem popisa se..

no ipak kakali smo danas u tutu i piskili.. pomalo budemo i to... :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

prije je vikao da nece gace a sad ih sam trazi... :D
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet lip 15, 2012 1:27 pm

Mi smo već na "napretku beba" napisali kako se pokakila u vrtiću.
Imam pitanjce za mame čije su bebe prošle privikavanje na kahlicu i u sklopu vrtića (DANIIIIIIIIIIIIIIIIIIII), da li da ja njoj i dalje stavljam "normalne" pelene, ili da uzmem one kaj su ko gaćice? Koliko te drže? Jesi ti to probala?.. Ne znam da li je to tetama lakše ili teže? Ja sam to mislila probati sad kad krenem aktivnije sa privikavanjem na kahlicu (još niš ne forsam) jer mi se čini da je lakše obuć a i slično je pravim gaćama pa da se počne navikavati.. :ne zna: :ne zna:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet lip 15, 2012 1:59 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Mi smo već na "napretku beba" napisali kako se pokakila u vrtiću.
Imam pitanjce za mame čije su bebe prošle privikavanje na kahlicu i u sklopu vrtića (DANIIIIIIIIIIIIIIIIIIII), da li da ja njoj i dalje stavljam "normalne" pelene, ili da uzmem one kaj su ko gaćice? Koliko te drže? Jesi ti to probala?.. Ne znam da li je to tetama lakše ili teže? Ja sam to mislila probati sad kad krenem aktivnije sa privikavanjem na kahlicu (još niš ne forsam) jer mi se čini da je lakše obuć a i slično je pravim gaćama pa da se počne navikavati.. :ne zna: :ne zna:

Ja nisam kupovale te kao gacice nego normalne pelene. Kad smo dogovorile rat s pelenama, pelene su isle dolje i nisu se stavljale natrag. Osim ako se dogodilo da 5 dana za redom uredno popisa gace :roll: Imala je po 2-3 seta rezervne robice i to je to.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.