Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dohrana beba

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: dohrana beba

PostPostao/la niriana dana sri tra 10, 2013 3:30 pm

curke, vidim da dosta vas uvodi dohranu jako rano, oko 4 mj čak i prije, jel to neki novi naputak pedijatara ili? :ne zna:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la osma putnica dana sri tra 10, 2013 3:41 pm

ne niri,ja sam svojo sa 4mj..sa malim negdi sa 5-5ipo..
sa njom sam pocela ranije jer je "trazila" i uz pristanak pedijatrice..prije nego sam joj uvela dohranu sam se savjetovala sa pedi.
budem otisla do dm-a pa cu vidit za pahuljice pa joj probat dat sa vocem prije rucka ili posli..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri tra 10, 2013 3:46 pm

niri ja sam svom prvi put dala sa 5,5mj. jer se poceo buditi nocu ali nije prihvatio pa smo pauzirali do malo iza 6mj. i onda se 1,5mj natezali ono pojeo bi zlicicu,dvije i trazio :cice: i onda odjednom poceo sve jesti :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana sri tra 10, 2013 3:55 pm

vidi se da sam ispala iz štosa s tim :lol:
ja sam mislila da je to nekaj novo da se sad počinje ranije :ne zna:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana sri tra 10, 2013 4:07 pm

niriana je napisao/la:vidi se da sam ispala iz štosa s tim :lol:
ja sam mislila da je to nekaj novo da se sad počinje ranije :ne zna:

jos malo pa ces opet uci u stos :lol: :lol: :lol:

mene je dohrana izludila...na pocetku ja jednu zlicu u usta a on izbaci van i to duplo :lol: :lol: :lol: pa onda nece ovo nece ono...uzas...sad je dobar jedino mu sve moram miksati,ako mora gristi i ima mrvica pojede 2 zlice i vrti glavom da nece :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vrazichka dana sri tra 10, 2013 5:57 pm

cure vi imate 4 obroka dnevno? ajme moja je luda onda
mi imamo ovako
dorucak-bebimil
užina - voće
ručak- povrće s mesom
užina - nešto (voće/bebimil/rižine..)
večera - bebimil
noćni obrok - po potrebi bebimil

s time da je doručak nama oko 5 pol 6 ako nema noćnog obroka... baš puno jede :huh: :ne zna: :ne zna:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana sri tra 10, 2013 6:16 pm

Vraze i ste bome napredni. Ti si svojoj podela davati meso? Koje?
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana sri tra 10, 2013 6:24 pm

osma putnica je napisao/la:Vraze i ste bome napredni. Ti si svojoj podela davati meso? Koje?

počeli smo sa pilećim bijelim mesom. to je jela prošli tjedan domaće i u HIPP kašicama unazad 2 tjedna. ovaj tjedan teletina tako da se privikne. do sad nije čudno niti loše reagirala. samo ima tvrđu stolicu
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana sri tra 10, 2013 7:33 pm

niri mi smo isto poceli sa 5,5mj.
nemamo 4 obroka dnevno nego tri. ostalo su mlijecni.
mislim da mu cetvrti obrok necu jos uvodit, ne izgleda mi ko da mu je potreban :lol: S je mali maneken :vau: on moze uvest jos jedan obrok :zubo:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri tra 10, 2013 8:12 pm

vrazichka je napisao/la:
osma putnica je napisao/la:Vraze i ste bome napredni. Ti si svojoj podela davati meso? Koje?

počeli smo sa pilećim bijelim mesom. to je jela prošli tjedan domaće i u HIPP kašicama unazad 2 tjedna. ovaj tjedan teletina tako da se privikne. do sad nije čudno niti loše reagirala. samo ima tvrđu stolicu

Ja necu svojoj jos uvodit meso,budem sacekala jos 10ak dana.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana pet tra 12, 2013 7:13 am

Klara ima punih 5 mjeseci i mislila sam krenuti s jabukom kroz 10-ak dana. Vidim na njoj da je zrela za normalnu hranu, kad mi jedemo oponasa nas, otvara usta i mljacka. :) Dosad je iskljucivo dojena, ima 7200g i 70cm. :)
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet tra 12, 2013 12:42 pm

Samo_njegova, i mi smo počeli sa nekih 5 - 5,5 mj. Prvo sa mrkvicom, pa rižu, pa jabuku... Nekako sam joj više povrće ispočetka uvodila nego voće. :ne zna:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana ned tra 14, 2013 7:08 am

mi smo poceli sa 5,5 sa jabukom pa rizinim, pa mrkvom :thumbsup: sad mrkvu preporucuju kasnije ako nemate domaće... M stvarno sve voli i sve jede
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana ned tra 14, 2013 4:43 pm

mi imamo domaće mrkve, al ju jaaako rijetko dajem jer ima jako tvrdu stolicu od nje. Baš ju muči, tak da ju izbjegavam.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet tra 18, 2013 10:16 am

mi smo od pon uvei popodne drugi obrok,dajem joj voce.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana čet tra 18, 2013 11:40 am

Klara ima 5,5 mjeseci i planirala sam krenuti s dohranom sad kroz koji dan. Posto nemam provjereno voce i povrce, nego ga kupujem u supermarketima i na placu, mislila sam prvih mjesec-dva davati joj Hippove kasice dok se ne navikne malo na nove okuse.
Takodjer, dosad je iskljucivo dojena beba pa me zanima jeste vi svojima koji su iskljucivo dojeni davali jos kakvu tekucinu? Ako da, kaj, od kad i jesu pili na bocicu ili kak? Klara ne zeli piti iz bocice, ona se igra s njom, grize i lize dudu, a ne vuce. Mislila sam joj davati vodu sad kad je toplije za zedj jer mi nije uvijek vaditi cicu kad smo negdje vani.
Takodjer, imam Aventove i Nukove bocice, dobili ih na poklon, ali su dude na njima 0+ i 1+, sto bi znacilo da trebam kupiti one koje su za 6+, jel tak?
Ugl, dojenje je tako lako meni, ovo kaj ide me izbezumljuje, a to je samo hrana :lol:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivy.poison25 dana čet tra 18, 2013 3:16 pm

L isto nikakve flasice neće,pa sam joj u početku,posle krutog obroka davala vode na žlicu,a sad se uči na čašu i hoće pit samo iz Janine bočice vodu.
i ja sam krenula bila sa kašicama hipp,jer ništ sezonsko nismo imali.
i da, L je isto na sisi samo bila
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana čet tra 18, 2013 11:50 pm

samo_njegova je napisao/la:Ugl, dojenje je tako lako meni, ovo kaj ide me izbezumljuje, a to je samo hrana :lol:

o kako mi ovo poznato :lol: :lol: :lol: :lol:

ugl mi smo jeli hipp voce ali povrce imali domace pa smo to jeli domace...mislim da recimo mrkvu i krompir mozes naci da je hrvatska "bio" proizvodnja :thumbsup:

sta se tice vode...on tek sada sa 10mj. se kao bas napijeprije je to bilo igranje i u pocetku je pio iskljucivo iz case sve ostalo je grizao i igrao se,a sad pije i iz TT bocice-kljunasicu jos uvijek nece..
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet tra 19, 2013 2:23 pm

Vodu sam počela davati kada sam počela sa dohranom i kad je postalo toplije vrijeme. Kući na žlicu, vani na kljunašicu. Moja nikad niš nije na klasičnu bočicu pila. Ak bih zaboravila kljunašicu davala sam joj i iz čaše. Brzo je skužila.
Ja sam kupovala na placu od kumica voće i povrće. :ne zna: Jer dok sam dojila sam jela to isto voće/povrće iz dućana/sa placa. Pa je to onda njoj mlijeko iovako ionako dolazilo. Jabuke ionako guliš, a ja sam mrkvicu i to uvijek malo termički obradila prije davanja.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet kol 29, 2013 2:39 pm

Moj malac ce uskoro 6. mjeseci, a sa dohranom smo krenuli kad je imao punih 5. mjeseci...
Sad malo proucavam ovu temu i kako kaze samo njegova kontam si da je sisa bila full jednostavna, a hrana me zbunjuje.
Ukupno imamo 5-6 obroka, od toga su 3-4 mlijecna. E sad... Gledam ovaj kalendar i vidim da u 6. mjesecu stoji 3 kruta obroka, a ja brijem da mu je to malo previse za sada... Joj ne znam ni sama...
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la tinchica dana čet kol 29, 2013 2:44 pm

mi smo 1 obrok uveli sa 6 mj i sad sa 7 jos brljavi... nekad 5 zlicica nekad 10 zlicica, ostalo sika mika. 2 obrok ne planiram prije 8 mj... puno mi je 3 cvrsta sa 6 mj. stigne se ostali obroci uvesti do godinu dana. ja se ravnam po tablici SZO-a. tezina joj je i dalje velika unatoc brljanju hrane.
slika

slika
tinchica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana čet ožu 20, 2014 11:55 am

Mi smo jučer počeli sa dohranom :cerek: :cerek: :cerek:

Papali smo i jučer i danas palentu sa kapljicom maslinovog ulja. Čak mi se čini da je jučer više pojeo nego danas :ne zna: :ne zna: Ja sam pojela ostatke pa će dobit te palente i preko mog mlijeka pa mu valjda bude i dohrana tekla lakše.. Naravno da je i dalje cica broj 1 i mislim da se danas prestrašio da više neće dobivat cicu ako bude jeo drugo :ne zna: :ne zna: Za dva dana ćemo u tu palentu ubacit kuhani luk :D
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana čet ožu 20, 2014 2:24 pm

I Erin je (.)(.) jos No.1 al voli i sve raznovrsniju hranu.. prvo je samo voce igralo/uz nadrobljen keks ili prepecenac (djecji) a sad bas pojede i krumpir i piletinu i ribu, dok mama spremi-jer vise voli kad su komadici neg da je sve smeljano ko kasica.. i to mi super, jako joj sitno nasjeckam, zgnjecim vilicom i sve pojede.. ako se budi iza 9h (vecinom) onda oko 11 jos dobi cicu i onda pajki 1h ili 2.. kroz dan jos onda 3 obroka plus 1 ili 2x snack (voce), a oko 20.30 opet dobi cicu za spavanac.. i ispocetka joj je ta hrana bila ko igracka, ono, moze, al onda daj nesto konkretno-sisu :zubo:
Sad bas voli popapat i pojede dosta, plus obozava grickat bananu, jabuku il krusku u onoj silikonskoj dudi na rupice (na fb imaju fotke di papa krusku) i popije malo vodice nakon papanja..
Al ona faca kad se sise docepa, okice joj se okrecu, pada u trans :rofl: ovisnica moja :D :D
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana uto tra 01, 2014 11:18 am

Iskusne mamice molim pomoć! :D
Daj mi recite kolko obroka i kakvih ste davale svojim malcima sa 7 mj?
Moja me izluduje s tom hranom, počeli smo s dohranom kad je imala 5 mj i ne želi nista jesti osim voća i žitarica!
Povrće i meso nula bodova, to su takve drame i urlanja za poludit!
Ne znam vise kaj da joj probam dati jer sam joj i kuhala i davala kasice ali neće nista! :neznamkakoti:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana uto tra 01, 2014 11:51 am

Ja nisam previse iskusna i samo smo malo stariji od vas, al svejedno cu ti reci nasa iskustva :zubo:

Dakle, do prije 3,4 tj Erin je isto najvise vocne papala, za ostalo je nakon par zalogaja zatvorila usta i bok..
Onda je krenulo s juhicama i njih stvarno voli, ali samo ako joj bar malo posolim, onako bljutavo nece-proba 1 zalogaj i dalje nece, okrece glavicu..
Sad ti ja njoj dajem basu juhu s povrtnom kockom, al njenu jos razrijedim kuhanom vodom..i bome pohede pun tanjur. Nasjeckam joj sitno pileca prsa, mrkvicu i krumpir namuzgam i dosta vode i papa ko velika..
A inace mojoj je mami jela sve, ne znam jel do mene, al eto njoj je i onu piletinu iz kasice jela..
Jucer sam skuhala juhu od brokule i imala za nju kuhanu ribu, to joj nadruzgala i jedva ceka novi zalogaj..
I nekako radje jede ako su sitni komadici a ne mljeveno, kasasto..
A unace joj skuham cesto jabuke i kruske, ponekad ubacim sljivu i stavim na tih 3dcl vode i zlicicu secera, nije preslatko i to onda vise voli..
Dakle nama je pomoglo minimalno zaciniti hranu!
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.