Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dohrana beba

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

dohrana beba

PostPostao/la 5rich dana pon srp 27, 2009 2:53 pm

s obzirom da se broj beba povećava, jedinstvena tema za dojenje i dohranu nam postaje pretijesna i sve je pobrkano pa, eto, razdvajamo!

dakle, sve savjete o dohrani ćemo probati prebaciti i naravno nastaviti o tome ovdje :thumbsup:

mi smo pred koji tjedan počeli s uvođenjem dohrane..polako,jedan obrok dnevno..
počeli smo s milupinim bio rižinim pahuljicama,a sad smo prošli na kašice(što kupovne, što domaće-ali više kupovne)
sokiće još nismo probali..
i da mamice, po ovim vrućinama nemojte se ustručavati dati bebi malo prokuhane vodice..
iako neki kažu da beba dobije dosta tekućine sisanjem,ali po ovim vrućinama ,možete dati i malo vode...
bebe su sklone dehidraciji..

a evo popisa kašica koje bebe smiju s nakon 4 mjeseca(kupovnih)

HiPP:
šljiva,povrće s rižom,mrkvica, breskva,voće i žitarice

Bebivita: jabuka i malina,breskva,šljiva,banana, jabuka, tikvica s piletinom,kruška,griz-banana-jabuka

FRUTEKi :cerek: : marelica, kruška,breskva riža,jabuka riža,jabuka šljiva

:cerek: :cerek:
Zadnja izmjena: blab; uto ožu 08, 2011 3:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: uređen post
5rich
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: Dojenje i prehrana

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 11, 2010 2:49 pm

Mame, imam jedno pitanje :zubo:
Kako vam ide povrce, voce, kasice... Jel hoce bebe papit sve il ima problema? Kad ste i dali ste uopce pocele sa keksicima? Oni plazma keksi za bebe? Ja sam pocela davat Leoni prije par dana i ljudi moji toje prestrasno! Ona ima 2 zuba i odgrize cijeli komad i onda neda da joj to izvadim iz usta! Scena je strasna, Leona papa keks a ja spremna u niskom startu :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 11, 2010 3:38 pm

dabrica je napisao/la:a kad se moze poceti s icim osim hippa 1?
naime, ovo moje cudo od djeteta 800 g hippa potamani za tjedan i pol...i jeo bi svaka 2 sata...kazu da treba proci oko 4 sata izmedju obroka, al moj bebac za 2 i pol do 3 sata vristi koliko je gladan, on umire od gladi :ha: :ne zna:

Kasice pocinju za 4 mjeseca (tako pise). Kaj se tice umjetnog mlijeka, izmedju hranjenja bi trebalo proci minimalno 2,5 do 3 sata. Meni je Leona do prije par dana jela svaka 3 sata s tim da ona preko noci ne jede (spava od 22h do 9:30h)... Dakle, ispada da je ona jela 5 obroka po 180 ml... Sad jede 4 puta na dan: 10h mlijeko, 14h povrce (kasica od 125g), 18h mlijeko, 22h mlijeko... S tim da negdje cca sat-dva iza povrca joj dam malo voca (cca pol flasice). Pocela je papat keksice pa ju i to zna zasitit :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana čet vel 11, 2010 4:56 pm

Dani 26 je napisao/la:Mame, imam jedno pitanje :zubo:
Kako vam ide povrce, voce, kasice... Jel hoce bebe papit sve il ima problema? Kad ste i dali ste uopce pocele sa keksicima? ...

Mi smo do pet i pol mjeseci bili isključivo priključeni na mamine cice :lovestruck: , a onda smo počeli s kašicama. Dosad je jeo mrkvu, jabuku, krušku, krumpir, tikvice, bananu, batat i kukuruzno-rižinu kašicu. Sve obožava osim tikvica i banane :ne zna: I to sve kupim na placu, pa doma kuham/miksam ili što već...

Za piti je zasad (osim mog mlijeka) dobio samo vodu - Janu...

I raste k'o gljiva poslije kiše :D Ima 9580 g i 73 cm po zadnjem vaganju... :o
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet vel 11, 2010 5:07 pm

ajme mare!!!!! :shock1: pa imaš 10kg djeteta!!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: svaka čast!!! :svakacast: :cerek:
kaj ti Dani ne dojiš više?
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 11, 2010 5:30 pm

princessmo je napisao/la:ajme mare!!!!! :shock1: pa imaš 10kg djeteta!!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: svaka čast!!! :svakacast: :cerek:
kaj ti Dani ne dojiš više?

Ne dojim... dojila samo mjesec dana...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la atalya dana čet vel 11, 2010 5:53 pm

ja sam dojila neš sitno a mala je imala grčeve s tim da nam nikakvi čajevi, kapljice ili bilo kaj drugo nije pomoglo...ja sam njoj dala doma kuhanu mrkvu, to je bilo prvo kaj je jela, niš joj nisam kupovala od tih gotovoh kašica....bananu, jabuku i špinat to je bilo prvo kaj je ona papala...nikad se nisam točno držala onog redosljeda kaj smo dobili kod pedijatrice kad koju namirnicu dat, ja sam uvijek 2 tjedna prije nešt dala...
jede sve osim špinata, to ne želi, iako kad je vila manja to joj je jako pasalo, sad nema šanse...
imala je faza kad ništ nije htjela stavit u usta, to smo povezivali s rastom zubića, a sad jede toliko da se ne mogu načudit...najviše joj godi hrana na žlicu, tipa tjestenina s umakom, riža s mesom na saftu, gulaš, varivo, kelj, poriluk, ona sve tamani...normalno, pomfri to je njoj :10od10: , juha s kuhanom piletinom ili junetinom, to potamani na jen dva, pizzu isto tak...svaki dan ima jedan voćni obrok, jednom banana, jednom jabuka, kruška, naranča, kaj god nađemo...dajem ja noj i pudinge, i montiće, kinder pingui je sad nova fora, al pazim da joj ne dajem prviše toga...

meni nije bilo jasno kad mi je patronažna rekla da do 6 mjeseca ništ ne davati maloj osim mlijeka :neznamkakoti: :neznamkakoti: pa mislim, stvarno...pa dijete će mi umrijet od gladi...
ja sam maloj u bebimil znala stavit one rižine pahuljice od hippa, ili one razne kašice, mislim da je imala 3 mjeseca kad sam joj prvi put dala te rižine pahuljice...s kašicama sam krenula malo kasnije...to je ipak malo zasitnije od samog mlijeka...
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 11, 2010 8:57 pm

Ja sam pocela sa mrkvicom... To sam joj dala nesto prije nego je napunila 4 mjeseca :D Naravno, prvo samo par zlicica pa onda mlijeko da pojede al sad smo na jedan obrok samo kasica i 3 mljecna obroka. Zasad jede sve kaj joj dam. Jedino mi nije htjela jest brokulu s rizom... Sad cu joj ja probat skuhat brokulu i malo krumpira pa cu vidjet dal ce htjet tako. Ja se isto ne pridrzavam tih uputa od pedice :ne zna: Zasad je sve ok :cheer:
Btw, oni keksi su zakon! Ja danas potamanila cijeli paket :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet vel 11, 2010 9:01 pm

Dani 26 je napisao/la:Btw, oni keksi su zakon! Ja danas potamanila cijeli paket :lol:

sad ti je jasno zašto ih leona papa tako žestoko :rofl:
tangerina

PostPostao/la atalya dana čet vel 11, 2010 9:02 pm

Dani 26 je napisao/la:Ja sam pocela sa mrkvicom... To sam joj dala nesto prije nego je napunila 4 mjeseca :D Naravno, prvo samo par zlicica pa onda mlijeko da pojede al sad smo na jedan obrok samo kasica i 3 mljecna obroka. Zasad jede sve kaj joj dam. Jedino mi nije htjela jest brokulu s rizom... Sad cu joj ja probat skuhat brokulu i malo krumpira pa cu vidjet dal ce htjet tako. Ja se isto ne pridrzavam tih uputa od pedice :ne zna: Zasad je sve ok :cheer:
Btw, oni keksi su zakon! Ja danas potamanila cijeli paket :lol:

:lol: :lol: :lol: tak i ja...montić na primjer :lol: :lol:

mojoj je isto bilo puno bolje domaće nego kupljeno...znam, jednom sam joj dala neku hippovu kašicu, neku voćnu i dobila je proljev i grčeve, strašno nešto...
velim, čim manje kupljenog, barem što se tog glavnog obroka tiče...moja voli brokulu, ja to skuham s cvjetačom i mrkvicom u juhi pa to papa..
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana čet vel 11, 2010 9:03 pm

blablaca je napisao/la:
Dani 26 je napisao/la:Btw, oni keksi su zakon! Ja danas potamanila cijeli paket :lol:

sad ti je jasno zašto ih leona papa tako žestoko :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 11, 2010 9:06 pm

atalya je napisao/la: :lol: :lol: :lol: tak i ja...montić na primjer :lol: :lol:

mojoj je isto bilo puno bolje domaće nego kupljeno...znam, jednom sam joj dala neku hippovu kašicu, neku voćnu i dobila je proljev i grčeve, strašno nešto...
velim, čim manje kupljenog, barem što se tog glavnog obroka tiče...moja voli brokulu, ja to skuham s cvjetačom i mrkvicom u juhi pa to papa..

Moja je vecinom na hipp-u :o No ona to papa onak bez problema :ne zna: I sve je ok :ne zna: Sad smo mi jos na isprobavanju al sad cu ja njoj pocet sama kuhat... Moja sogorica kupi ono zamrznuto povrce pa pomalo kuha malom :ne zna:
Neznam, meni ove kasice nisu zastrasujuce jer gledajuci malo ovu gmo mrkvu i svo ostalo povrce koje kupujem (a svoj vrt nemam), nekako mi onda te kasice izgledaju sigurnije... Mozda sam naivna al mislim da se to jako dobro kontrolira :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la atalya dana čet vel 11, 2010 9:57 pm

ja sam imala sreći pa mi mama ima vrt i sve to kaj je počela papati došlo je svježe s vrta...a prek zime isto smrznuto od leda...
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana uto ožu 09, 2010 12:42 pm

evo mene opet s pitanjima :D

dakle, kad bebac napuni 3 mjeseca, moze mu se poceti davati plazma keks koliko sam cula...kad ste vi svoje bebace poceli prebacivati na kravlje mlijeko, odnosno ono kupovno, jer krave nemam doma (a da je i nabavim, jeftinije bi me doslo od Hippa :roll:)?

necu mu valjda do godine dana davati samo hipp :dani: i jos plazma keks, pa doci ce ko bumbar :shock: (nije ni ovako daleko od bumbara) :D

ok, znam da moze kasice, to sve kuzim, ali nije mi jasno to sa plazmom i mlijekom...e, i jos nesto, kad mu mogu dati cokolino? pise od 8 mj, ali cula sam da su neki davali i ranije, samo s puno mlijeka i malo cokolina, da je onako tekuce....
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mare dana uto ožu 09, 2010 1:37 pm

Po tablicama za dohranu, kravlje mlijeko mu ne smiješ davati do godine dana. Tako mi je moja pedijatrica rekla, tj. njegova :D

Ja ti imam tri različite tablice za uvođenje hrane, u većem dijelu se poklapaju, ali ima i nekih razlika... Evo baš sam išla gledati za kravlje mlijeko - nigdje nije navedeno niti do 13. mjeseca, tako da :nene:

A što se tiče keksa, ja sam B. keks dala tek sa sedam mjeseci. Iako sam vidjela da na tim kutijama piše "od 4. mj.", "od 6. mj." i slično, nisam mu zbog glutena htjela davati prije. Ionako bogec još nema zube, pa se davi s tim komadićima...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la atalya dana uto ožu 09, 2010 1:59 pm

ja se nisam baš držala tih tablica, al nije ni da sam maloj davala meso s 2 mjeseca :lol: :lol: mlijeko sam joj dala mislim 2 tjedna prije prvog rođendana...čokolino isto tak...
al imaš, dabrice, one hippove kašice - rižine pahuljice, ona neka s jabukom, ma raznih okusa, staviš par žlica tog u bebimil il hiip, kaj već koristiš i to je super :thumbsup:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto ožu 09, 2010 2:21 pm

Ja se tablice bas i ne pridrzavam :ne zna: Stovise, nemam pojma gdje je :lol: Ja maloj dajem nekako po svom nekom sudu. Pricam sa frendicama koje imaju djecu, sa mamom i tak. Plazma keksice sam joj pocela davati sa cca 4 mjeseca jer je ona tad dobila zube pa ih moze bas grist. Iako, neznam koliko je to bolje jer ona doslvno odmah odgrize komad i neda da joj izvadim iz usta... Da nema zubi, ona bi lijepo zuljala po njemu dok se ne rastopi (a brzo se rastapaju) Kravlje mlijeko joj jos nisam dala ali i to cu ubrzo. Ne cisto kravlje mlijeko nego cu ga razrijediti sa vodom i ubacit keksic unutra. Prije se tako davalo djeci, na kraju krajeva i meni i nevidim razloga zasto joj nebi dala. Naravno, kao i svaku drugu namirnicu, uvodim to polako i malu kolicinu pa ako vec ima neku alergiju nije strasno. :ne zna: Dakle, mi smo za cca 4 mjeseca poceli papati svasta i za sad je sve :10od10: :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana pet tra 09, 2010 9:45 am

kad ste poceli sa kasicama i sokicima...
meni malisa sad skoro 3 ipo miseca ima i namjeravam poceti s kasicama kad napuni 4 miseca...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana pet tra 09, 2010 11:39 am

osma putnica je napisao/la:kad ste poceli sa kasicama i sokicima...
meni malisa sad skoro 3 ipo miseca ima i namjeravam poceti s kasicama kad napuni 4 miseca...

Ja mislim dati je to skroz ok. Sad u novo vrijeme fantaziraju kako ne smije beba ništa do 6 mj, a meni mama davala juhice već s 3 mjeseca. Samo bi trebalo postepeno uvoditi namirnice, tipa tjedan dana sokić od mrkve, pa tjedan dana sokić od jabuke ili čega već, ne miješati namirnic ei postepeno uvoditi da vidiš kako beba reagira na koju namirnicu.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet tra 09, 2010 11:43 am

Ness - kad si ti (i ja) bila mala drukčija je bila hrana (manje pesticida i drugih stvari)... Nama je patronažna rekla da budemo jaaakooo oprezni sa dohranom jer u zadnje vrijeme sve više i više djece dobiva razno razne alergije na hranu, nažalost na to dosta utječe "moderan" način života i zagađenje (zraka, vode, tla)..
Možda najbolje da pitaš svoju patronažnu, osma?
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pet tra 09, 2010 12:50 pm

dojim ga jos uvjek...nisam mu ni mislila sve odjednom..namirnicu po namirnicu...da vidimo kako na koju reagira...naravno budem jos sa njegovm pedijatricom razgovarala...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet tra 09, 2010 2:27 pm

Pocela sam s dohranom sa par dana prije 4 mjeseca starosti. Prvo kasicu od mlade mrkve, pa sam joj to davala 4 dana po par zlicica na dan, onda sam joj dala jabukicu i davala isto 4 dana samo nju... To se radi sa svakom namirnicom koju joj tek pocnes davat da se vidi dali beba ima kakvu alergiju. Leona je dojena samo mjesec dana, pa je od tad na adaptiranom mlijeku, kasice je pocela papati sa 4 mjeseca, plazma keksic takodjer, pije čaj i vodu, za sokove bas nije zainteresirana, znam joj dati i juhice koju ja jedem samo ju malo razrijedim da nije prejaka... i da pokucam u drvo, moje dijete nije nijednom imalo temperaturu ili bilo bolesno a zima je za nama. Nebi htjela nikoga uvrijediti, ali jako je nezahvalno pricati o tim stvarima dok to ne iskusas na sebi...
Moja frendica je rodila ranije i bebi su morali davati dohranu da bi dobilo na tezini. Dakle, nije to toliko strasno ako dijete treba dohranu. Ja nezagovaram adaptirano ili prestanak dojenja, ali znam jako dobro kako sam se ja osjecala kada su poceli problemi sa dojenjem i bilo bi mi dovoljno da mi je bar netko rekao kako cu ja sadfa reci: nije tragedija ako nemozes dojiti!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sub tra 10, 2010 7:42 pm

ja bas pricala sa prijateljicom njoj mala ima 10 miseci i jos je doji ujutro i navecer...sa 4 miseca joj je pocela davat kasice..pocela je sa kruskom i jabukom...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sub tra 10, 2010 9:26 pm

Ness je napisao/la:... Sad u novo vrijeme fantaziraju kako ne smije beba ništa do 6 mj, a meni mama davala juhice već s 3 mjeseca. Samo bi trebalo postepeno uvoditi namirnice, tipa tjedan dana sokić od mrkve, pa tjedan dana sokić od jabuke ili čega već, ne miješati namirnic ei postepeno uvoditi da vidiš kako beba reagira na koju namirnicu.

Draga, nemoj se ljutiti, ali ne bih baš rekla da je to "fantaziranje". Isključivo dojenje do 6. mjeseca života preporučuje Svjetska zdravstvena organizacija, a oni su ipak proveli neka istraživanja o majčinom mlijeku i dojenju.
A ove sve savjete "tako sam i ja tebe hranila i što ti fali", to ja sve uzimam onako, uz malo opreza, najblaže rečeno. Pa ipak je medicina u 30 godina napredovala i otkriveno je tristo čuda, lijekova, bolesti i svega i svačega. Uz sve poštovanje i ljubav prema mojoj mami koja ide s najboljom namjerom, ja ipak vjerujem suvremenoj znanosti...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sub tra 10, 2010 9:42 pm

A svi mi imamo neko svoje misljenje o prehrani djeteta... Ja sam isto vise recimo slobodnija u hranjenju Leone i nemislim da nesto krivo radim... Svako djete je drugacije i ja nekako onda pokusavam sa njom po svome. Naravno da necu djetetu dati da jede grah sa 4 mjeseca al mislim da joj od mrkvice nece biti nista... mozda eventualno dobije neku alergiju a to nesmatram nicim strasnim :ne zna: Mi dosad nismo imali problema sa nijednom namirnicom, sve papa i na nista nije imala reakciju. Zdrava je, napreduje i sve je ok! Mozda da je nesto nedaj Boze bilo, mozda bi samu sebe tukla po glavi al eto, to nemogu znati... Naravno da zelim svome djetetu sve najbolje i nicim ju nebi ugrozila... Mi smo sad trenutno na kasicama koje se daju od 8 mjeseci ali samo zato sto su unutra komadici, nije skroz smiksano a moja Lena ima 5 zubi i zvace ko velika pa nema smisla da joj dajem potpuno smiksano :mig:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.