Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Mame i bebe zbor

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Mame i bebe zbor

PostPostao/la Oluja dana uto sij 21, 2014 1:21 pm

M je dijagnosticiran akutni bronhitis, evo bio je 4 dana u vrticu i odma opet bronhitis a nije se ni zakaslja. to nam je vec cetvrti bronhitis u 4,5 mj + upala pluća jednom. ja bi isto radije da je u vrticu, al kad gledam, isto cu ga ispisat jer cu ic na komplikacije tamo negdi iza 1.4, dogodine sam doma, nema sanse da cu moc placat vrtic jer ga preskupo plaćamo a nisam sigurna ni da bi dobila misto jer su nam jaslice prebukirane a mi smo građani drugog reda jer ne pripadamo ovoj općini... da, nece mi ga sveki cuvat, hB.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Ness dana uto sij 21, 2014 1:30 pm

Kako ih taj vrtić neke uništi. Ona do vrtića nije ni antibiotik popila. A sad stalno neki klinac.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana uto sij 21, 2014 1:45 pm

Ness je napisao/la:Kako ih taj vrtić neke uništi. Ona do vrtića nije ni antibiotik popila. A sad stalno neki klinac.

ni moj :neznamkakoti: a sad stalno nesto, sumamed, zinnat, cefalexin, injekcije.... :pop: :pop: :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana uto sij 21, 2014 4:42 pm

to vam je tako, većina je više bolesna nego zdrava kad krenu u vrtić :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la theonly dana uto sij 21, 2014 11:55 pm

Bas mi je uzasno jako se jadna djecica napate od tih vrtickih bolestina :neznamkakoti: :grli: :grli:

Sue, ajme drzim fige da vam tak ostane, to je vec odlicnooo :cheer: :cheer:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri sij 22, 2014 8:06 am

je, bolesni su svi prve godine, svjesna sam toga, al skupe svasta raznoliko, a ne ko M. u 5 mj koliko ide u vrtic skupio je niti misec i po dana vrtickog staza. prosli mj je bio najvise, falio je samo 7 dana. ovaj mj je bio 4 dana, u studenom je bio 5 dana.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri sij 22, 2014 9:31 am

svim bubinima da brzo ozdrave... :grli: :grli:
mi smo se isto mogli pohvaliti crijevnom virozom-prvo Matej, pa Mihael, pa ja i sad je tatica na redu. nas te vrtićke ove godine baš nekako posjećuju...sad se nadam da je gotovo s bolovanjima. :ne zna: najgore mi je kad su bubini, jadnici mali! :neznamkakoti:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana sri sij 22, 2014 1:25 pm

joj princesmmo grozno, M je to imao u listopadu, tako je pocelo, pa se nastavilo na bronhitis pa na upalu pluca, pa na gljivice od antibiotika :visi: sve u svemu, 5 tjedana bio doma :visi: nas je ta crijevna nekako zaobisla :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri sij 22, 2014 1:56 pm

svim bubanima :grli:

mi ne idemo u vrtic pa smo stalno bolesni :roll: faking genetika-alergican je i stalno opstruktivni bronhitisi,hitna, inhalacije,injekcije :roll: otkad nam je pulmolog pojacao terapiju bolje je :pop: i vec smo 2 puta bili prehladeni bez trcanja na hitnu :jig: singulair granule + inhalacija flixotide(kojeg ne volim jer je kortikosteroid :roll: ) al bar djeluje..i jos mu dajem petrovicev med s dodatkom propolisa-to su mi u njihovom savjetovalistu preporucili obzirom na sve nalaze pa cemo vidjeti hocemo li pobijediti alergije :moli:

ness jesi joj pokusala dati maticnu mlijec-ona je super za imunitet a i pojacava apetit :thumbsup: imaju one neke ampule :misli: to je kolegica davala svom malom jer je isto tako odbijao jesti a imunitet nikakav..ovo mu je bilo zabavno piti iz tih ampula..kod njih je upalilo iako svako dijete je drugacije ..
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana sri sij 22, 2014 2:47 pm

Svim bubanima zelim da sto prije ozdrave...

Kad citam ovo o vrticima i kako su klinci stalno bolesni, sve me strah... Ja cu dobit otkaz ak cu stalno morat na bolovanje... A s druge strane ak cu placat tetu cuvalicu, onda ne moram ni radit, jer cu samo svoju placu njoj proslijedit...
Pa ti budi pametan!
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ivy.poison25 dana sri sij 22, 2014 2:49 pm

Zahuktalo se medju bubanima!
ozdravite brzo!

mi smo bronhitis odvalili pred 3 tjedna,i sad ju je nakon god dana napao uroinfekt! pije antb,nadam se da ce nas gljivice zaobic :(
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet sij 23, 2014 7:29 am

maticnu mlijec je davala moja sogi svom starijem, nije utjecalo na apetit (iz istog razloga mu je i davala, za poboljsanje imuniteta i povecanje apetita)
mi smo isto na singularu, i također je alergologica preporucila flexotide al nasa pedijatrica je savjetovala da za pocetak probamo bez toga, tako da se u slucaju bronhitisa inhaliramo atroventom, za sad je ok, međutim, ne moze mu nista pomoc preko noci, terapiju smo poceli prije tri tjedna, pa ocekujemo sad poboljsanje + sta nece ic u vrtic, pa ce ga sigurno koja prehlada i preskocit.
inna uopce ne znaci da ce i vama bit tako :grli: iz M grupe ima i dice koja skoro nikad nisu bila odsutna. valjda je kako ti kocka padne :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet sij 23, 2014 12:32 pm

Oluja je napisao/la:maticnu mlijec je davala moja sogi svom starijem, nije utjecalo na apetit (iz istog razloga mu je i davala, za poboljsanje imuniteta i povecanje apetita)
mi smo isto na singularu, i također je alergologica preporucila flexotide al nasa pedijatrica je savjetovala da za pocetak probamo bez toga, tako da se u slucaju bronhitisa inhaliramo atroventom, za sad je ok, međutim, ne moze mu nista pomoc preko noci, terapiju smo poceli prije tri tjedna, pa ocekujemo sad poboljsanje + sta nece ic u vrtic, pa ce ga sigurno koja prehlada i preskocit.
inna uopce ne znaci da ce i vama bit tako :grli: iz M grupe ima i dice koja skoro nikad nisu bila odsutna. valjda je kako ti kocka padne :pop:

Joj Oluja nadam se, jer kad ovo citam s cim se vi sve borite i mucite... :grli: :grli: :grli: :grli:
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la blab dana čet sij 23, 2014 7:40 pm

i mi smo ove godine uveli med s dodatkom propolisa, domaća radinost. al bome, povećalo mu apetit skroz na skroz (a ionako nemam zamjerke koliko pojede).
kod nas su svi bolesni, lakše nabrojiti koliko ih ima u vrtiću, nego koliko nema :thumbsdown:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la mare dana čet sij 23, 2014 9:48 pm

Meni je tako žao te bubane dječice :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: Grozno :neznamkakoti: :neznamkakoti: Nadam se da će svi brzo ozdraviti! :pop:

Meni je prošla zima u tom smislu bila je-zi-va!!! Bruno je na jesen krenuo u vrtić i od 11. mjeseca na dalje samo se redalo - konjunktivitis, bronhitis, vodene kozice, upala uha od ovih većih, a između toga skroz, skroz, od jeseni pa do travnja pun nos šmrklja i kašalj bez prestanka :neznamkakoti: :neznamkakoti: Užas, užas, užas... Mene je već glava bolila samo kad bih vidjela one zelene šmrklje i bale.
I užasno su mi išli na živce komentari "to on stiče sad imunitet", "sad će on ojačati imunitet jer će mu se tijelo boriti" i slične da prostite pizdarije. Ja bih da moje dijete dobije imunitet zdravom prehranom, vitaminima, kretanjem na zraku itd., a ne antibioticima i time što će biti 6 mjeseci u komadu prehlađen :neznamkakoti:

I tak... Prošle zimske sezone sam mu davala matičnu mliječ, ali, priznajem, ne skroz redovito, a i mislim da nismo imali šanse protiv vrtićke najezde. Ove godine trusi već drugu flašu tog sirupa (matična mliječ) i sad ću mu uskoro početi davati kapi echinacee, da pred kraj zime još malo pojačamo. Trudim se da zdravo jede - onak, ima normalne, redovne obroke, doma kuhanu hranu, obilni doručak, izbjegavamo smeće - hranu, slatkiše dobije samo nakon ručka, "da se zasladi" i guram mu voće kad god se sjetim i stignem. I vani smo uvijek, ko Cigani! Jedino ako pljušti kiša ili puše orkanski vjetar, inače ide, pa makar sa mnom do dućana. I, hvala Bogu, zasad je ove sezone sve dobro. :cheer:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana pet sij 24, 2014 10:16 am

on je vec sad i veci mare :thumbsup: ja sam naci mama i uopce ne dam nikakve slatkise, grickalice i ostalo smece, ponekad mu dam keks, ugl ono sta mu sama napravim. jede puno voca, povrca, mlijecnih proizvoda, malo je slab sa mesom. u vrticu jede sve sta daju, nije im meni bajan, al nije ni toliko loš. vani smo non stop , cak i kad je bolestan , naravno, ako nema fibru.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana pet sij 24, 2014 12:02 pm

Joj curke užas živi, zelim svim kikicima da sto prije ozdrave! :cheer:
Obožavam te komentare o stjecanju imuniteta! :neznamkakoti:
Mi isto bjezimo od moje sestre jer radi u vrticu i svako malo doma donese neku bolestinu, naravno prvo je ona bolesna i onda zarazi sve nas ostale s tim da prvo nastradaju necak i moja mala! :roll:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana sub sij 25, 2014 5:20 pm

Nisam probala sa matičnom mliječi.
Davala sam neke druge sirupe, a sad smo na Strathu. To je meni svojedobno napucalo imunitet tako da 6 mjeseci poslije nisam bila bolesna......

Ma bit će bolje sigurno, samo treba izdržati ovo vrijeme.....
A danas je i burica zapuhala, bilo je konačno sunca i bili smo u maškarama......... :raspa: :raspa: :raspa:

Odmah sam sretnija.
Od ponedjeljka dama ide u vrtić....... nadam se ovaj puta ipak duže
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana čet vel 27, 2014 10:41 pm

Moje dijete je konačno odlučilo da ide ranije spavati! :cheer:
Prvo je pomaknula na 10 sto nam je bilo vau, a sad je već poslije 8 u krevetu, zaspi oko pola 9 i
spava do 7- pol 8! Kaj da vam kažem osim da sam se preporodila jer me ono kasno nocno spavanje ubijalo!
Preko dana bas ne spava 2-3 puta po najviše pola sata, ali ne bunim se dok mi ovak spava po noći! :D
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana čet vel 27, 2014 10:55 pm

Supeeeer Sue :cheer: :cheer:

Kod nas se isto dnevno ajanje prorijedilo, nekad je cim je dotakla kolica zaajala, sad se dize i oce sjediti i gledati, pa "komentira" cvijece, drvece i tak to :zubo:
A na vece nekad u 8, nekad u 22h zaspi, ovisno jel kasno popodne pajkila..al svakako je ja u 8 stavim spavati
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la kabica dana pon ožu 03, 2014 11:13 am

hej mamice! :bok: eto mene opet malo u ove krajeve, drago mi je da je još dosta starije ekipe :D mi smo ok, V je kako koji dan hehe, ali sve u svemu jako sam zadovoljna! ide u vrtić, boleštine neću spominjati da nas ne ureknem (puj puj)

:bok: :bok:
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la kabica dana sri ožu 12, 2014 10:09 pm

i kako to obično bude, čim sam spomenula izostanak boleština eto nam jedne :izivciran: od subote temp... sutra idemo k ped.
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la theonly dana sri ožu 19, 2014 12:20 am

Mi bile juce na pregledu sa 7mj i 2tj, bebolina ima 72cm i 8.800g i dobila pikicu protiv krpelja (1.dio) koja jaako pece..

Poslje me pedica pitala neke stvari, pa me zanima kako je kod ostalih bebica bilo, kad su se pocele okretat na dozivanje svog imena, pocele mahati pa-pa, pljeskati, govoriti prve slogove, ba i sl.?.
Jer moja se curka okrene jad je zovemo jedino ako nije zadubljena u nesto-knjigicu, igracku..a ovo ostalo nabrojeno jos ne radi :ne zna:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet ožu 20, 2014 8:18 am

Paula je pljeskati i mahati pa pa je počela možda sa 9-10-ak mjeseci? Okretati se počela sa 5-6 mjeseci mislim. Ali svako dijete je individualno.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet ožu 20, 2014 9:20 am

Moj je poceo brbljat slogove sa nekih 6-7 mjeseci, ali smo na tim slogovima jos uvijek, brblja po cijeli dan, ali ja ga jos nis ne razumijem, osim mama, tata i baba. Okretat se kad ga zovem je poceo isto tako nekako, ali i dan danas to ovisi o tome ima li trenutno "pametnijeg posla". Pljeskat i mahat pa-pa je poceo sa nekih 10 mjeseci.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.