Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Mame i bebe zbor

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Mame i bebe zbor

PostPostao/la Sue0204 dana čet pro 12, 2013 8:07 pm

Moja neće spavat prije i mogu se slikat! Tu i tamo zaspi ali to je najviše sat vremena!
Jede zadnje oko pol 12-12 i onda kakve je volje zaspi između pol 1 i pol 2!
Najčešće je to oko 1 i spava nekih 7-8 sati u komadu! Kod nas kupanje ne pali!
Ajde Theo ako upali taktika javi! :mig:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la theonly dana čet pro 12, 2013 11:17 pm

Moze budem!
A ja sam recimo skuzila-bar je za sad tak, da ona meni nije manje il vise umorna ako po danu vise il manje pajki-ono tipa drzat je duze budnom po danu da prije na vecer zaspi..E spava razlicito po danu, u setnji ako smo 4h, ona to odspava, a ako smo u stanu spava par puta po pol sata-i to samo ako je dojim..
Al bez obzira na to-do 21.30 najkasnije spava-ak je u kindacu onda se probudi za 2h i totslno je budna, a ako je s nama u krevetu, onda spava do jutra-s tim da dopuzi do mene i nakaci se na sisu 3,4x (ak mi je i majca spustena-ona si digne!)..

A to nije papanje neg ono-da osjeti da sam tu i pomazi se..zato budem sad probala tu taktiku s kindacom-da i ostane citavu noc u njemu bez placa, a to budem se morala dizat da je nahranim i vratim u kindac..to bude tesko bez suza, sl trebalo bi kao za 14 dana klapati..

A po toj teoriji to uvodjenje spavanja u kindacu citavu noc je najbolje krenuti s navrsena 4 mj.. inace bi ja bila kad krene dohrana, jer se onda ipak neke stvari mjenjaju
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana pet pro 13, 2013 2:23 pm

To je apsolutno najveca zabluda prve godine - da se navike spavanja zbog dohrane mijenjaju :kava:. Ako, khm, khm, smijem primijetiti :raspa: . Nazalost, ali tak je...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana pet pro 13, 2013 4:53 pm

:bok:
Da vam malo mahnem. Vise ni ne stignem pratiti ko je u međuvremenu ostao trudan, a ko rodio :o Uglavnom, svima cestitam :cubice:
Nama je veselo :zubo: malci su super, spavaju dvaput dnevno po 2 sata i cijelu noc (Maja se jednom do dvaput samo probudi za cicanje), tako da se stignem i odmoriti i napraviti sve. Jedino je Mihaela malo nemoguca, toliko ih obozava da moram stalno paziti na nju da ne bi legla na nekog :budala:
Uglavnom, pusa svima!
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la prinči dana sub pro 14, 2013 1:19 pm

think,pa kako vrijeme ide tvoji blizanci imaju vec 10 mjeseci :poklon: :dani: :dani: mashallah. :cerek: :cerek:

evo i nas..napredujemo,otežali smo ,mamu bole leđa od dojenja i drzanja..isključivo dojimo,ni voda ni čaj..ako Bog da jos dugo dugoo.Kontrolu imamo 24.og i jedva čekamo da vidimo koliko smo dobili.Mada dječak ima buci buci obraščiće ahhahahaha. :lol: :lol:
mi koristimo pampers preimum care tako su mekane i tanke,meni presavršene i ona linija isti super otkrice heh. Tata nam bio kupio zeleni pampres new baby,grozota smrdi po benzinu nafti nekako.Violeta su mi podebele.

Grčići nam krenuli,sad stim deveramo,al kupili smo termofor baby,kupili bio gaia kapi,ja pijem čaj od komorača,ne jedem kiselo,ljuto,kupus,mahunarke,čokoladu (sto mi najteze pada :roll: ) al dobro idrzacu do trećeg mjeseca.
et tako,svima Vam šaljemo puse ja i moj Asar. :cerek: :cerek: :cerek:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned pro 15, 2013 5:35 pm

Princi caj od komoraca ti je dobar i za mlijeko-tj. komorac potice laktaciju :thumbsup: za grcice ti je super roiboos caj :svakacast:
bio gaia djeluju tek nakon 10-ak dana...jer to su probiotske kapi :mig: mi smo koristili babynos kapi i babynos kremu i super nam je pomagalo :10od10:

ovo o spavanju...mislim da je to sve do djeteta :ne zna: moj S je poceo skoro cijelu noc spavati vec sa 3mj a iskljucivo je dojen do 7.mj. i oduvijek spava u svom kreveticu...on je od pocetka imao 3 budenja po noci i to bi podojio u 10min i nazad zaspao,tako da bi se ja digla podojila ga i vratila u krevetic da spava...zato nam je veselo bilo preko dana :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la prinči dana pon pro 16, 2013 4:14 pm

aa znači tako za bio gaia,tek od desetzog dana mpgu malo pomoci,haha nama danas 12 ti dan davanja..jos nista,vristi,plače grči se,noću ne spava nikako,preko dana zato spava.
Lunna a taj rooibos to piju mame jel?
probaću naci te kapi kod nas..ako imaju bio gaia trebali i te imati.
ne znam dal pokusam espumisan'?sab simplex?nisam pametna
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana pon pro 16, 2013 6:00 pm

Princi, nama Sab Simplex nije nista pomogao, njega smo prvog probali. Bio Gaia su bile druge koje smo probali, i od toga mu je bilo lakse kroz nekih 2 tjedna, ali nije skroz proslo.
U principu lijeka za grceve nema, mozemo samo pokusat olaksat. Nama je pomoglo i grijanje trbuscica. I puno strpljenja...
Kod nas cak ni nije trajalo do 3. mjeseca, proslo je prije.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ivancica dana uto pro 17, 2013 8:14 am

Prinči, rooibos je čaj, ima ga kupit u svim većim centrima. On je u vrećicama. http://www.mokate.cz/zdjecia/max/rooibo ... re_385.jpg Ima ga sigurno müller, vjerojatno i dm, lidl, itd.

Mi smo koristili i bio gaia i sab simplex. Sab simplex nam je malo više pomogao, al ni jedno ni drugo ne eliminira grčeve. Mi mu još uvijek masiramo trbuščić, nunamo ga da prođe. Njega obično uhvati od 6-8 navečer. S tim da je sve lakše i lakše, pa mislim da lagano prestaju. A sab simplex možeš davat i u kombinaciji sa bio gaia. Bio gaia su više za stolicu i mi mu dajemo jer se zadnja 2 tjedna događa da ne može kakat po par dana. Pedica je rekla da je to normalno za 3. mjesec. Sab simplex se daje prije podoja jer ''ubija'' zrak u trbuhu koji se nakupi dok guta. Kažem, nama su malo olakšale, al nema trajnog lijeka... Proći će, to i sebi govorim :D :D :D
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana uto pro 17, 2013 12:54 pm

Princi, evo par str.unatrag mozes vidjeti kako smo i mi to prolazili, sve sto je Lunna navela smo probale, na kraju mislim da je ipak sazrijevanje njenih crijeva najvise pomoglo, al nije na odmet probati svasta.. i ja sam malo pazila sta jedem i masirala sam je i tako..i onda jednom ipak sve prodje :o
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto pro 17, 2013 1:30 pm

Sad sam se sjetila da sam ja bila skuzila da je mom malcu najgore kada jedem ili pijem mlijecne proizvode. Tako da sam onda na par mjeseci prestala piti mlijeko, kuhati s vrhnjem za kuhanje i sl.
Cak sam kavu pila sa sojinim mlijekom :-)
A onda sam polako pocela vracati mlijecne proizvode u prehranu.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la prinči dana uto pro 17, 2013 10:49 pm

hvala vam drage moje
ma znam da je rooibos čaj,nego kontam jel pije mama il beba,na to sam mislila.ne znam ima li ga kod nas.ja pijem komorač,kad se sjetim..forsiram se , vis mi na nos izlazi,.

znam svi kazu to se "odbolovati " mora,tako je svima bilo tako da strpljen-spašen al eto trudimo se pomoci sa svim i svačim

ja sam kupila espumisan,dajem u kombinaciji sa bio gaia..navečer jedne ,ujutro druge.neku kremu smo nabavili iz austrije wind salbe,grije stomak nakon sto se umasira ,pa mu je tata masirao tibusku. :cerek: :cerek:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri pro 18, 2013 9:44 am

roibos pije mama :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana čet pro 19, 2013 9:17 pm

Ti grcevi su stvarno koma! :neznamkakoti: Nama nista nije pomoglo, nju i dan danas zna muciti busa!
Nadam se da nećete imati dugo problema s njima!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub pro 21, 2013 3:51 pm

Ja ću poludjeti skroz na skroz. Ovo moje sunce mamino mi toliko pili živce, da sam počela razmišljati da li želim drugo dijete ili ne... Ono ali zbilja. Neće spavati, neće me slušati, ako joj nešto zabranim, ništa nju to ne dira, samo dalje po svom.... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
Da ne govorim da u vrtiću po defaultu spava popodne, a meni ni u ludilu. To samo ako je zasjednemo u auto...
I to tako traje od 1,5 godine! :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :roll: :roll: :roll: :ne zna: :ne zna: :ne zna: A neće spavati od kad smo dudu makli.. Dakle, hoće li ta faza već jednom prestati ili ću do kraja života sa njom živce gubiti?!?!?! Oprostite, ovo su više retorička pitanja, morala sam se ispuhati.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la prinči dana ned pro 22, 2013 9:16 pm

hej mamite divne, jeste li vi davale i jeli potrebno bebici davati čaja,kamilice ili komorača recimo?ako samo isključivo dojim..
ja sam misljenja da ne treba,al neke mi starije žene pile mozak da su one davale, dosad se davalo ,bla bla da bebi treba da nece onda imati grčića i tako. :roll: :roll: :roll:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana ned pro 22, 2013 10:06 pm

ne prinči, nikako! :nene: tvoja pamet ti dobro nalaže...do 6 mj isključivo dojenje. :mig: kolike nemaju veze s dojenjem a ni s onim što jedeš. zato samo hrabro i samouvjereno slijedi svoje instinkte i pamet! :thumbsup:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana ned pro 22, 2013 10:11 pm

princi da moras-ne moras,ako zelis mozes :thumbsup:
ja sam svom kad je navrsio 2 mj pocela davati onaj neki caj od hippa komorac,anis i jos nesto isto zbog probave da mu olaksam ali on je toga jaaaako malo pio..

ja sam jednom skoro zatukla tatinu rodicu koja je na selu pricala kako njena luda kci malu samo doji (dakle njenu unuku) i da joj ne daje vode jer joj je pedijatrica rekla da ne treba i da je to bolesno jer naravno da bebi treba voda pa makar mala zlicica dnevno i ona kad bi je pricuvala nakratko bi joj uvijek uvalila zlicicu vode :budala:

mrzim te ogranicene osobe :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ivancica dana pon pro 23, 2013 6:31 pm

Prinči i meni svi pile mozak sa čajem, al ja se ne dam. Ja pijem hippov za dojilje od komorača, anisa i kima. Njemu ne dajem niš. Ni vodu ni čaj ni niš niš osim svoga mlijeka i od rođenja nije okusio ništa drugo i ne čini mi se da mu išta fali. Ima sad skoro 3 mj, cca 62 cm i preko 7 kg :D :D

Pusti što babe pričaju :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:

Ti samo po svom :D :D
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la prinči dana pon pro 23, 2013 8:13 pm

meni je to tako neprirodno davati mu čaja, moje osobno misljenje,nist mu pomoci nece,onda mi i zao kad mu nekad dudu uguram kako on nju vuče,srce me boli sto to tad nije sika moja pa bar da mu mlijeko ide, :roll: :roll: jer ga imam mashallah curi kroz majicu.

sutra na kontrolu,jedva čekam,javim se

danas me glava ubija :banghead: ,migrena se opet vratila,jedva čekam biti trudna opet :cerek: :cerek: :woot: :woot:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana pon pro 23, 2013 8:43 pm

Ma draga princi, samo ti njemu ciku daj i bit ce sve dobro. Babe odje.. i lijepo radi po svom. Znam da je tesko i da treba puno samopouzdanja i vjere u bebu i sebe, ali isplati se trud. I nemoj brojati podoje, minute i sl. Ima puno beba koje u pocetku cijele dane cicaju. Meni je Bruno prvih tjedana pa i mjeseci imao 12, 14 ili bezbroj podoja dnevno, a svaki podoj 45 minuta, pa ti sad mnozi ;-) . Al evo ga danas ko div i sta mu fali! Lezi u krevet, bebu na ciku, daljinski u ruku, a prst u uho! :-)
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la prinči dana uto pro 24, 2013 8:30 pm

da se javimo i mi..danas sa kontrole,mama presretna ,dobio dječak 1900 gr. :cerek: :cerek: :cerek: Sad ima 5140 :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: i 57 cm hihiih :cagam: :cagam: :cagam: :cagam:
iskljucivo dojenje :lovestruck:

eno ga malo grčići opet napali,pun mu je trbuh zraka,kaze pedijatrica sto češće da ga masiram bušu.Eno odmah je zaspao nakon jedne polusatne masaže.
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana sri pro 25, 2013 12:16 am

Princi suuuuper, bravo za mamu i sineka :cheer: :cheer: :cerek:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana sri pro 25, 2013 1:57 pm

prinči je napisao/la:da se javimo i mi..danas sa kontrole,mama presretna ,dobio dječak 1900 gr. :cerek: :cerek: :cerek: Sad ima 5140 :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: i 57 cm hihiih :cagam: :cagam: :cagam: :cagam:
iskljucivo dojenje :lovestruck:

eno ga malo grčići opet napali,pun mu je trbuh zraka,kaze pedijatrica sto češće da ga masiram bušu.Eno odmah je zaspao nakon jedne polusatne masaže.

Bravo za malog bebača! :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

Svima želimo sretan i veseo Božić, neka vam bude pun mira, sreće i lijepih trenutaka! :kiss: :kiss: :kiss:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet pro 26, 2013 10:39 am

Drage moje, vama i vasim obiteljima zelim sretan i blagoslovljen Bozic!
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.