Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Dječje bolesti

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dječje bolesti

PostPostao/la tigerin dana uto vel 26, 2013 9:22 pm

uzas mare.. kod nas u vrticu su bile isto, ali moj ih jos nije dobio. kad dobije mozda cu i ja onda uz njega, nisam ih ni ja imala..
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Miška dana uto vel 26, 2013 10:54 pm

bome, mi smo koze proveli uz sladoled i mlaki čokolino, jogurte i sl. Teško im je i jesti kad ih imaju. Samo pazi na imunitet, poslije znaju štošta pokupit - od upale uha pa nadalje. Mm je isto cijeli tjedan kurio, a Erin pak samo jedan dan. Nadam se da će brzo proći :grli:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri vel 27, 2013 9:54 am

Mare - :grli1: :grli1: :grli1: Kod nas ih je navodno bilo u vrtiću, ali koliko znam u jaslicama još nitko nije pokupio.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana čet vel 28, 2013 9:40 am

mi smo ih prošli lani u ovo doba... prvo malecka a dva tjedna kasnije i ja... super smo prošle, tempica samo jedan dan i to ne bog zna kako velika, kozica isto nije bilo previše... hvala bogu...
do nekog sljedećeg djeteta smo na miru... :D

mare... da B čim prije ozdravi :grli1: :grli1:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet vel 28, 2013 11:14 am

mare je napisao/la:Joj, jezivo je zbilja! U utorak prije tjedan dana su me zvali iz vrtića da dođem po njega jer da ima 39,5. I evo sad je već prošlo punih tjedan dana da nismo prošli ni jedan dan bez temperature i to bogovske! Onak od 38 na više, pa sve do 40 :thumbsdown: Malo je spustimo, pa drži tako par sati, pa opet skoči. Užas... A kozice su izbile u subotu ujutro, dakle, nakon 4 dana temperature. Sad ih je već pun trbuh, leđa i prsa, užas... A noćas su mu izašli na jeziku :thumbsdown: I tak... ništa neće jesti, samo cvili, po noći imamo cirkuse, tuširanja, presvlačenja i ostalo... Nisam mislila da su tako grozne, a zbilja su jezive... :thumbsdown:

Uzas :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: Nama nije tak bilo. Nismo imali ni tempicu, samo malo koza i to je to. Cula sam za to da znaju dobiti i u ustima i na pisonji i pipici :shock1: Uzas! Mi smo ustvari s Leonom super prosli, skoro pa nista osim tu i tamo koje tockice po tijelu... A s obzriom da mi Matej naplaciva sve ono sto nisam s Leonom proslo, sve me strah...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana uto ožu 05, 2013 9:35 am

dora dobila bronhiolitis. u nedjelju na hitnu, jucer dnevna danas dnevna bolnica. u petak bili kod doktorice kaže da nije nista :roll: :roll:
popizditis sam dobila. kako je bilo za vikend sad vec bolje spava
jel neko dijete s foruma imalo to? uzrokuje ga RSV virus koji je najčešći uzročnik gripe i prehlade u odraslih. harači od studenog do travnja
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana uto ožu 05, 2013 10:48 am

vrazichka je napisao/la:dora dobila bronhiolitis. u nedjelju na hitnu, jucer dnevna danas dnevna bolnica. u petak bili kod doktorice kaže da nije nista :roll: :roll:
jel neko dijete s foruma imalo to? uzrokuje ga RSV virus koji je najčešći uzročnik gripe i prehlade u odraslih. harači od studenog do travnja

Mi nisamo imali al simptomi su jako slicni kao kod nas s bronhitisom. Pazi da joj zrak nebude suh u sobi, cistit nosic, stavit ju na blago poviseno spavat i to je to.

Kaj su joj u dnevnoj davali? Ventolin? Flixotide?
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana uto ožu 05, 2013 12:37 pm

Dani 26 je napisao/la:
vrazichka je napisao/la:dora dobila bronhiolitis. u nedjelju na hitnu, jucer dnevna danas dnevna bolnica. u petak bili kod doktorice kaže da nije nista :roll: :roll:

Mi nisamo imali al simptomi su jako slicni kao kod nas s bronhitisom. Pazi da joj zrak nebude suh u sobi, cistit nosic, stavit ju na blago poviseno spavat i to je to.

ventolin...ali zadnja kura jucer. razlika ti je u zarazi. bronhitis nije prenosan.
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana uto ožu 05, 2013 2:53 pm

vrazichka je napisao/la:
Dani 26 je napisao/la:

ventolin...ali zadnja kura jucer. razlika ti je u zarazi. bronhitis nije prenosan.

Da, bronhitis nije zarazan zato mi idemo u vrtic bez problema :zubo:
Al simptomi su skoro isti. A koliko vidim i "lijecenje".
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana uto ožu 05, 2013 5:06 pm

da.. skoro sve isto.
mi smo zarazni... sad joj vec bolje ali jos jako kaslje :thumbsdown: :thumbsdown:
a da ne pricam da m. i ja jedva pricamo, glave pucaju od sinusa i imali smo temp. jedan dan :roll: :roll:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana uto ožu 05, 2013 6:31 pm

vrazichka je napisao/la:da.. skoro sve isto.
mi smo zarazni... sad joj vec bolje ali jos jako kaslje :thumbsdown: :thumbsdown:
a da ne pricam da m. i ja jedva pricamo, glave pucaju od sinusa i imali smo temp. jedan dan :roll: :roll:

Uzas! Ja znam da kod Mateja prolazi kad pocne bas jako kasljati ali onak produktivno, cujes da bas kaslje sjalm. Dok je onaj podmukli kasalj, nista od toga :neznamkakoti:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pet ožu 08, 2013 11:02 pm

... i onda Mateju nekad ne prodje i ostane u bolnici. :tuzni: Izgleda da je upala pluca... Sutra cemo znati vise.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sub ožu 09, 2013 8:11 am

A joj dani..neka brzo ozdravi!!
Mare ja se nadam da vas kozice nisu puno namucile. :grli:

Moj je za bozic imao gmjojmu upalu grla, ja i mala bile u. Mojih njih dvojica u njegovih. To. Je dosada najgore sto je donio iz vrtica. Inace su dan-dva temp i to je to.
Najgora su mi jaukanja baba..ajme opet,do vrtica nikad bolestan sad svako malo itd. :roll:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana sub ožu 09, 2013 9:54 am

A joj Dani, neka sto prije ozdravi. :moli:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana ned ožu 17, 2013 9:00 pm

mi smo nakon gripe dobili rotavirus i neku bakteriju. rota još nije izliječen :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana pet ožu 22, 2013 12:02 am

Dakle, imali smo tesku obostranu upalu pluca + akutni bronhitis + upalu gornji disnih puteva + atopijski dermatitis. Bili u bolnici 6 dana pa pusteni na kucnu njegu. Zavrsili s terapijom, danas na kontroli je moje djete savrsenog zdravlja. U bolnici su rekli da ce trajati cca 3-4 tjedna al kod nas nema sale, mi to rijesimo za 2 tjedna :cerek:
I tak... neponovilo se!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pet ožu 22, 2013 8:10 am

ajme Dani, strašno!!! :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: neka je mali miš sad dobro i tako neka ostane! :pop:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet ožu 22, 2013 12:05 pm

:grli: :grli: Dani , neponovilo se.
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ožu 28, 2013 5:48 pm

moj pokupio u vrticu konjuktivitis..danas bio u pedi i dobio kapi za nos i oci i mast za oci :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana uto tra 16, 2013 6:54 am

Pozdrav cure!

Nakon dugo, dugo vremena, evo i nas....

Zao mi je svakog malog miseka koji je imalo bolestan :grli1:
Mi pak imamo sarlah...i ja sam svaaaa u panici...
Naime, proslog ponedjeljka, dakle prije 8 dana J. je dobila temperaturu (i to od jutra, neku laganu), da bi navecer temp. dosla skoro do 40 - dala sam joj Dalsy, tusirala je i temperatura je pala...usred noci, opet je narasla do nekih 39.5, dali joj cepic i temperatura se spustila te se nije dizala do nekih 14 sati kad joj je baka ponovno dala cepic. Kad smo mi dosli doma, temp je pocela lagano rasti te sam joj iza 20 dala Dalsy i primijetila da je dobila osip. Osip se pojavio po trupu i po "lopaticama", ali onako.,..ni priblizno kako ti izgleda na googlu :) lagani osip, nista crveno. Crvena mala tockica je bila tek ispod oka.

Brzo s njom na hitnu. Doktorica je pogledala i kaze kako je to ona trodnevna viroza. Pogledala joj grlo (i jezik koji je u tom trenu bio tockast) i kaze kak misli da to nije sarlah, da je to viroza - da ce temp proci kroz dan, dva, a osip moze ostati jos tjedan dana. U slucaju da se temp ne spusti da idemo pedijatrici.
U srijedu preko dana nije imala temperaturu vec tek navecer i to je bilo zadnji put kad smo je snižavali.
Osip po tijelu se skroz povukao, samo je ostala malo gruba koža. No na licu se nije povuklo, štovise, pojačalo se. ali opet ne prestrašno. Meni se čak činilo da reagira na čokoladu, pa sam to sve skupa nekako povezala.

Ona je normalno jela, pila, igrala se, bila vesela, nije se čohala...nikakvih drugih simptoma nije imala...

I jučer, idemo mi našoj doktorici zbog tog osipa po licu i kaze ona da je J. imala sarlah...propisala nam Klavocin 10 dana...i onda pretrage. Pitala sam je za moguće komplikacije (bolje da nisam) i naravno poslije progooglala. Em što je to nekoć bila smrtonosna bolest, em što svi pišu da je izrazito bitno na vrijeme prepoznati (a mi kasnimo tjedan dana),em je bitno mirovati tijekom bolesti (mi vozili bicikl, skakali po toboganu,...) em može imati trajne posljedice - na srcu, mozgu, zglobovima,bubrezima....komplikacije su vidljive od trećeg tjedna bolesti...

ne znam kak se zovem....

ima li koja iskustva sa sarlahom?
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana uto tra 16, 2013 7:11 am

ja sam imala šarlah u sedmom razredu osnovne. Ne sjećam se uopće kaj mi je sve bilo, znam samo da mi je jezik bio boje maline i ko da je neki sloj bio po njemu, kao da sam nešto navukla na njega, i po dlanovima su mi bili prozirni prištići koji su kasnije se gulili, odnosno cijeli dlan mi se gulio. I temperaturu sam imala jer sam bila u krevetu. I to je to. Ostalog se ne sjećam, i čini mi se da nitko nije radio veliku stvar od toga :ne zna: i vid me danas, živa, zdrava! :mig:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana sri tra 17, 2013 5:41 am

Hvala ti draga na utjesnim rijecima :) ma i ja se nadam da ce sve biti ok, ali....
Vidjet cemo sve kroz par dana..
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ATE13 dana sri tra 17, 2013 8:19 am

Evo mi cemo danas u 13:12h napunit cjelih tjedan dana... i od jucer imamo upalu ocnih spojnica :thumbsdown: :neznamkakoti:

Bas mi ga je zao jadnicek .... jos mu nisam nista stavljala samo sam brisala - i on si jadnicek sam brise :cubice:
... danas ce nam doci babica pa cemo vidit.... ovdje se preporucava majcino mljeko...
staviti koju kap u oko - jos nisam probala nekako me strah :cerek:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri tra 17, 2013 10:50 am

ate ja sam M kapala oko s mlijekom jer mu je bilo kao malo upaljeno. tako mi je rekla patronažna, a kasnije i pedi. ne brini, naškoditi neće... :thumbsup:
macy, zvuči strašno, nadam se da će biti sve ok, bez komplikacija..
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub srp 27, 2013 6:52 am

Bolesni smo... :neznamkakoti: Sam mi je jučer zakurila (malo) i ima proljev. Ne jaki - odn. ne kaka svakih pol sata, ali kad kaka vodica je. Inače je ona više manje ok, malo je kenjkava, ali ništa strašno. (ali sam ja strgana)...
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.