Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Dječje bolesti

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dječje bolesti

PostPostao/la Dani 26 dana uto ruj 25, 2012 9:09 pm

lunna je napisao/la:ivy :grli: :grli: :grli: :grli:
a sta refluks nije ono kad beba bljucka i ima kao "zgaravicu" i da to izaziva i kolike :misli:

Postoji vise vrsta, ovo o cem ti pricas je zelucani refluks. A kod happy sumnjaju na refluks urinarnog trakta... Koliko se ja sjecam, dio mokrace ne izlazi vanka nego se zadrzava i onda bakterije navale. Prvo se pije antibiotik (do 2 godine cini mi se) a ako se ne uspije rijesiti antibiotikom, ide se na operaciju. Moja kuma kaze da je operacija laserska i da je bilo gotovo za cas. Nikakve posljedice mala nije imala, odmah nakon operacije je trcala okolo.

Na zelucani refluks sam ja sumnjala jer je Leona povracala u mlazovima al nam je pedijatrica prvo predlozila promjenu hrane i nakon 3 neusojesne promjene, ipak joj je novalac bio dobar i prestala je povracat tako da nismo radili nikakve pretrage.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la atalya dana sri ruj 26, 2012 7:43 am

Happy :grli: :grli:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la babčeva dana sri ruj 26, 2012 8:34 am

kommi :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la Happy Ivy dana sri ruj 26, 2012 12:26 pm

Dani 26 je napisao/la:
lunna je napisao/la:ivy :grli: :grli: :grli: :grli:
a sta refluks nije ono kad beba bljucka i ima kao "zgaravicu" i da to izaziva i kolike :misli:

Postoji vise vrsta, ovo o cem ti pricas je zelucani refluks. A kod happy sumnjaju na refluks urinarnog trakta... Koliko se ja sjecam, dio mokrace ne izlazi vanka nego se zadrzava i onda bakterije navale.

Točno. Ima 4 vrste refluksa, ja mislim. Urinarni je kad se dio mokraće ne izlučuje iz tijela nego se iz mjehura vraća u bubrege, jer mišići ne zatvaraju dovoljno prolaz. I toga ima više stupnjeva. A urin koji se stalno vrti mjehur-bubreg stvara kondicije za bakterije, pa nastaje upala.

Dani 26 je napisao/la:Moja kuma kaze da je operacija laserska i da je bilo gotovo za cas. Nikakve posljedice mala nije imala, odmah nakon operacije je trcala okolo.

:svakacast: :pop:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana sub ruj 29, 2012 12:18 pm

M je ujutro prije vrtića povraćao (tata ga je spremao u vrtić pa ne znam baš detalje), a u vrtiću je cijeli dan bio super. malo je manje jeo, ali se ponašao normalno i ok je spavao. navečer smo mm i ja išli do prijatelja, a dida je došao pričuvati M. nakon sat vremena dida nas je zvao da je mali miš opet povraćao- i to dva puta. :shock1: odmah smo se vratili, stavila sam ga u krevet i sve je bilo ok. :thumbsup: danas je na čaju, krekerima, dvopeku i štapićima iako mi je nekako sumnjivo povezano s našim odlascima. :ne zna: nadam se da je samo viroza i da će proći, samo se bojim da nije neka reakcija na naše odlaske. :ne zna: :ha: na vrtić smo se ralativno dobro navikli i više ne plače, o vrtiću priča samo pozitivno, neki dan čak nije htio doma, htio je ostati još malo duže. :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Rally_MO dana sub ruj 29, 2012 7:05 pm

mislim da je to slučajnost jer bi onda povraćao i u vrtiću... Vjerojatno je viroza... Nadam se da će brzo proći :grli: :grli: :grli:
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sub ruj 29, 2012 7:07 pm

viroze vladaju... ja sam danas isla k dezurnom pedijatru, povratio je slajm u cekaoni. :thumbsdown: uglavnom, dobio je antibiotik sirup i cijeli dan danas je skoro prespavao.. tko zna kakva bude noc. zasad temp. nema
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sub ruj 29, 2012 9:19 pm

princessmo je napisao/la:M je ujutro prije vrtića povraćao (tata ga je spremao u vrtić pa ne znam baš detalje), a u vrtiću je cijeli dan bio super. malo je manje jeo, ali se ponašao normalno i ok je spavao. navečer smo mm i ja išli do prijatelja, a dida je došao pričuvati M. nakon sat vremena dida nas je zvao da je mali miš opet povraćao- i to dva puta. :shock1: odmah smo se vratili, stavila sam ga u krevet i sve je bilo ok. :thumbsup: danas je na čaju, krekerima, dvopeku i štapićima iako mi je nekako sumnjivo povezano s našim odlascima. :ne zna: nadam se da je samo viroza i da će proći, samo se bojim da nije neka reakcija na naše odlaske. :ne zna: :ha: na vrtić smo se ralativno dobro navikli i više ne plače, o vrtiću priča samo pozitivno, neki dan čak nije htio doma, htio je ostati još malo duže. :mig:

I moj M je povracao prije par par dana, probudio se oko 23h i poceo povracat. Kad se ispovracao, igrali smo se na krevetu cca sat vremena i onda je zaspao. Ja sam jos sat i pol ribala sve prostorije koje je uspio ispovracat :zubo:
Onda 2 dana nista i jucer opet povrati. Napravila sam mu mlijeko, prvo nije htio piti al onda je uzeo, popio 20 ml i onda povratio sve kaj je taj dan pojeo... I odmah nakon toga kao da nista nije bilo :ne zna:
Moguce da je neka viroza, teta u vrticu mi je rekla da imaju par crijevnih viroza prijavljenih :ne zna: Iako, blesavo mi je da povrati jednom, pa dva dana nista pa opet povrati jednom :ne zna:
Drugih simptoma nema :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sub ruj 29, 2012 11:06 pm

joj Dani koma!!! :shock1: baš sam se htjela pohvaliti kako je danas bilo ok cijeli dan-nadam se da se nisam zacoprala. :o
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana ned ruj 30, 2012 4:12 pm

dani, e tocno to je kod nas bio slucaj.. evo, danas je ok. igramo se, svadjamo se, znaci, sve je u najboljem redu :D
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana ned ruj 30, 2012 9:30 pm

mi smo cijeli vikend bili nikakvi i nismo baš niš jeli...tek tu i tamo koji kreker ili slane štapiće, a pio je samo kamilicu i vodu. od petka nije povraćao, ali je bio cijeli nikakav. tek danas, kad smo došli doma s nekog rođendana je išao kakati, imao je mekšu stolicu, ali je poslije toga živnuo! sad spava i nadam se da će se probuditi super volje ujutro... :moli:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana ned ruj 30, 2012 10:21 pm

princessmo je napisao/la:mi smo cijeli vikend bili nikakvi i nismo baš niš jeli...tek tu i tamo koji kreker ili slane štapiće, a pio je samo kamilicu i vodu. od petka nije povraćao, ali je bio cijeli nikakav. tek danas, kad smo došli doma s nekog rođendana je išao kakati, imao je mekšu stolicu, ali je poslije toga živnuo! sad spava i nadam se da će se probuditi super volje ujutro... :moli:

A moguce da je neka viroza u pitanju... Drzim fige da je to to i da ste sad zdravi :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Happy Ivy dana sub lis 13, 2012 9:52 pm

Nadam se da su vam viroze prošle! :grli:

Mi se trenutno borimo s virozom (u srijedu u noći je povratila 9x u roku 2h :neznamkakoti: ) a jučer ja, danas mm.

Bili smo u utorak radit mikcijsku urosonografiju (nadam se da je to hr.naziv) i nema refluks! :svakacast:
Al hebate svučilišna bolnica!! Prvo kaj smo dobili dok smo došli je papir za potpisati da odobravamo da joj u mjehur kateterom uvode kontrastno sredstvo koje NIJe službeno dozvoljeno za takve pretrage i općenito za mlađe od 18god :neznamkakoti: A imaš li izbora?!
Zato sam se prepala na mrtvo ime dok mi je nakon 2 dana počela povraćat, pa smo opet trčali na hitnu usred noći. :kava:
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto lis 23, 2012 12:58 pm

Mi smo bili bubani prosli tjedan, imao je upalu grla i dobio klavocin od kojeg smo dobili proljev. Jucer smo bili na kontroli, sve ok s grlom al sam trazila ispricnicu do srijede zbog tog proljeva. Da mu se bar malo povuce to crvenilo jer mu se sva guza osula. Od jucer nema proljev i mazemo guzu sa deflamolom i vec je puno bolje! Sutra krece u vrtic.

I moram rec da nam je ovo prva prehlada koja se nije razvila u bronhitis :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
I sestra nam super podnosi bratove prehlade, jos nijednom nije pokupila od njega :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana uto lis 23, 2012 1:35 pm

Erin noćas zakurila. :thumbsdown: kašlje već tjedan dana, al to joj se iz nosa slijeva, pa iskašljava i čistili smo, al eto, morala je malo i zakuriti. Bila prošli tjedan doma tri dana radi kašlja, jučer u vrtić i danas opet doma. Ostavit ću ju do kraja tjedna nek joj se smiri to.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana uto lis 23, 2012 1:49 pm

Da misici mali cim prije ozdrave :moli:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri lis 24, 2012 4:47 am

I tako,jedan dan vrtica i opet fibra.
Jucer popodne se zalia da ga bole usi ali nije ima fibru :ne zna: popodne ce ga mm odvest pedijatrici. Ja bi najradje da nam da i uputnicu za vadit krv pa da sam mirna.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri lis 24, 2012 8:04 am

svim malim bubicama da brzo ozdrave!!!!! :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana pon vel 25, 2013 2:48 pm

Vodene kozice :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana pon vel 25, 2013 3:13 pm

mare je napisao/la:Vodene kozice :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

uh :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana uto vel 26, 2013 11:16 am

mare je napisao/la:Vodene kozice :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Bljak! Jednom smo ih prosli a sad cekam Mateja... Kakva je mimoza inace, jao si ga meni...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto vel 26, 2013 11:40 am

jooooooooooj mare... kak se snalazite s kozama? :ha: u vrtiću su kod nas bile, nas očito za sad zaobišle. :ne zna:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Happy Ivy dana uto vel 26, 2013 1:02 pm

mare :grli:
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mare dana uto vel 26, 2013 2:26 pm

Joj, jezivo je zbilja! U utorak prije tjedan dana su me zvali iz vrtića da dođem po njega jer da ima 39,5. I evo sad je već prošlo punih tjedan dana da nismo prošli ni jedan dan bez temperature i to bogovske! Onak od 38 na više, pa sve do 40 :thumbsdown: Malo je spustimo, pa drži tako par sati, pa opet skoči. Užas... A kozice su izbile u subotu ujutro, dakle, nakon 4 dana temperature. Sad ih je već pun trbuh, leđa i prsa, užas... A noćas su mu izašli na jeziku :thumbsdown: I tak... ništa neće jesti, samo cvili, po noći imamo cirkuse, tuširanja, presvlačenja i ostalo... Nisam mislila da su tako grozne, a zbilja su jezive... :thumbsdown:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana uto vel 26, 2013 8:02 pm

ajme, strašno!!!! :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: pa nisam mislila da je to tako strašno?! mislila sam temp dan-dva i koze dok ne odu...ovo zvuči strava!!! :shock1: :neznamkakoti:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.