Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Dječje bolesti

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Dječje bolesti

PostPostao/la Miška dana pon stu 08, 2010 11:49 am

U petak smo dobili temperaturu, po prvi put u životu. Pa nam je u subotu malo bila gore, malo dole, navečer 38,5, stavila joj čepić i na spavanje. U nedjelju ništa od temperature. Danas osip po čelu, po donjem dijelu trbuha i leđima, i to nekak tamno crveni, ispočetka sam mislila da se zaležala na jednoj strani. Zvala pedijatricu, rekla da je to trodnevna viroza, da će bejbi biti kenjkavo i nervozno i da osip može potrajati dva do sedam dana. Ako dobije temperaturu neka dođemo sutra kod nje.
Mislim da nema goreg nego kad ti je dijete bolesno, a ti ne znaš ili mu ne možeš pomoći.

Po ljetu je imala proljev, to mi je bilo prestrašno koliko se namučila i izmorila, a sve kaj sam mogla jest davati joj čaja i cicu. I to je trajalo nešto više od tjedan dana.

Koje su bolesti vaše bebe imale i kako ste im pomogli?
Ovo sam stavila da bude sve na jednom mjestu, kako bi u slučaju da se isto ponovi i, ne daj Bože, nekom drugom, da znamo što učiniti, da ne paničarimo. Da si dajemo savjete oko snižavanja temperature i slično.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Re: Dječje bolesti

PostPostao/la osma putnica dana pon stu 08, 2010 12:41 pm

moj je ima dva dana virozu..prije nekih mj. dana...temperaturu i do 39.5...vodili ga u pedi i vadit krv..
sve sta smo mogli napravit je davat mu cepice i nakon dva dana prosla viroza,ali osipa nismo imali..a on je ta dva dana bia ko i svaki drugi dan :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon stu 08, 2010 1:58 pm

I mi smo upravo prebolili trodnevnu virozu :zubo: Imala je temperaturu 3 dana i onda joj izbio osip po licu, iza uha i vratu. Drugi dan se prosirilo i na trbuh i ledja. Danas nam je 3 dan i osipa nema! Ja otisla s posla ranije da bi ju mogla odvest doktorici i dodjem doma a ona nema vise osipa :lol: Tak da ju nisam ni vodila. Sutra jos samo cekamo nalaze brisa nosa i grla da vidimo jel ima kakva bakterija jer je bila bubana prosli tjedan. Uglavnom, ja sam odmah posumnjala na tu trodnevnu bestiju jer drugih simptoma nije imala. Dakle, temperatura 3 dana, djete se normalno ponasalo i kad je temperatura prestala, pojavio se osip.

Evo vam i link... Tu sam ja isla provjeravat kakav je to osip kod moje zenske :D Zgodno je jer je lijepo opisano za tih 6 zaraznih bolesti koje su najcesce kod djece :D

http://www.euroalba.com/index.php?optio ... &Itemid=38
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana sri stu 10, 2010 11:44 pm

Mi smo imali prehladu sa 2 mjeseca, zacepljen nosic, kasljucanje, vodenaste okice, tu smo dobili antibiotik koji je pio par dana i proslo je...
sa 5 mjeseci trodnevnu virozu, temperatura, ali sve normalno, ja panicar odmah s njim kod doktora, vadili krv, mokracu, rekli nista nije odite doma, ako ne prodje za tri dana javite se opet...i proslo...osip je izgleda posljedica temperature, ja nisam toliko isla za tim, jer je bilo ljeto pa od vrucine je non stop imao nekakve osipe..
i sad pred mjesec dana smo imali upalu uha...plakao je par sati, mi kod doktora, temperaturu nema, jos nas oprali na hitnoj sta smo doletili kad dijete place par sati (a inace NIKAD ne place) i kod otorinca, vidio on upala uha...dobio antibiotik i tek navecer temperaturu i proslo, za dva dana je vec bio onaj stari...

ali slazem se da je najgora stvar kad ti je dijete bolesno, a ne znas kako mu pomoci...
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pon stu 15, 2010 10:22 am

uh mi pregrmili prehladu... maleni mi je 7 dana kasljao kao neznam sto i otisla kod doktorice... nije nista nego kaslje sto mu se iz nosica slijeva u pluca kad lezi sve iz nosa pa mu treba ustrcavat otopinu u nos i cistit... ja isprobavala na sve nacine i s tom pumpicom ali nista ne izlazi pa jednostavno ustrcala otopinu i samo izaslo van.. i sad sve ok.. jos malo kasljucamo ali prolazno... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri stu 24, 2010 8:04 am

Meni je Paula od sinoć jače prehlađena. Nema temperaturu, samo jako šmrca i začepio joj se nosić pa malo kašlje.. Ja joj to ispirem fiziološkom, trudim se izvlačiti van aspiratorom, utoplila sam ju, temperaturu još nema (nadam se da ni neće imati) E sad - smijem li ja UOPĆE sa njom van? Makar na 5 min?, PA da poštenski izluftam stan.. Ili bolje da ne izlazimo? Ja kao odrasla sam išla van prehlađena, često mi je pomoglo da mi jače curi nos (pa da se prehlade brže riješim...
Nisam pametna.. :ha: :ne zna:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sri stu 24, 2010 8:11 am

Draga, kad je meni Bruno bio prehlađen, prvih dan - dva nismo izlazili. Nakon toga jesmo, iako mu je nos i dalje bio curio :ne zna: Mislim da mu je bolje za sluznicu da malo izađe van, nego da bude skroz u zagrijanom, suhom, pokraj radijatora. Jedino baš nismo išli u parkić i sl., da ne zarazi drugu djecu...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri stu 24, 2010 8:35 am

Ma neee... mislila sam sam ispod kkuće.. Ono, da pustim pesa van da se spiša i nazad gore.. Doslovno na 5 minuta. Čisto da fino mogu otvoriti sve prozoire i dobro izluftati da sve bakterije idu van.. Inače ja i dok grijem znam otvorit na minutu 2 prozor, ustvari da uđe malo vlage izvana, jer ovi radijatori zbilja isušuju zrak. Sreća je da sam prala veš - pa bu se od sušenja istog lijepo sve razvlažilo.
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana sri stu 24, 2010 8:51 am

Tisa-Iskra je napisao/la:Meni je Paula od sinoć jače prehlađena. Nema temperaturu, samo jako šmrca i začepio joj se nosić pa malo kašlje.. Ja joj to ispirem fiziološkom, trudim se izvlačiti van aspiratorom, utoplila sam ju, temperaturu još nema (nadam se da ni neće imati) E sad - smijem li ja UOPĆE sa njom van? Makar na 5 min?, PA da poštenski izluftam stan.. Ili bolje da ne izlazimo? Ja kao odrasla sam išla van prehlađena, često mi je pomoglo da mi jače curi nos (pa da se prehlade brže riješim...

Ne smijes ju utopljavati ako slucajno dobije temperaturu, da se toplina ne zadrzava u tijelu vec da lakse izlazi van.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri stu 24, 2010 8:54 am

Ma ustvari i nisam neš posebno.. ustvari sam je obukla kao i normalno i ima dekicu dok leži - ali to i inače prakticiram... Temp definitvno nema (mislim ima, ali normalnu :zubo:)
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri stu 24, 2010 9:50 am

Tisa-Iskra je napisao/la:Meni je Paula od sinoć jače prehlađena. Nema temperaturu, samo jako šmrca i začepio joj se nosić pa malo kašlje.. Ja joj to ispirem fiziološkom, trudim se izvlačiti van aspiratorom, utoplila sam ju, temperaturu još nema (nadam se da ni neće imati) E sad - smijem li ja UOPĆE sa njom van? Makar na 5 min?, PA da poštenski izluftam stan.. Ili bolje da ne izlazimo? Ja kao odrasla sam išla van prehlađena, često mi je pomoglo da mi jače curi nos (pa da se prehlade brže riješim...

Ja Leonu vijek vodim van kad je prehladjena :o Mislim, nije to sad nista specijalno al hebemu, pa moram npr. do trgovine otic :o Mislim da joj nemoze skoditi malo vani na zraku a pogotovo zato kaj ni nema temperaturu... Samo vi odite van, znas i sama kak je kad si po cijele dane u toj kuci, odraslima dopizdi a di nece djetetu :grli:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malabuba dana sri stu 24, 2010 10:06 am

mi isto izlazimo van.. svaki dan.. i kad je bila prehlađena... ne bi je vodila jedino da ima temperaturu ... tak da otvori prozore i bježite na van na sunce.. :kiss:
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ribica08 dana sub stu 27, 2010 8:33 am

ja sam isto malenog vodila van kad je bio prehladen i cak mislim da mu je zbog toga prehlada brze prosla... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon stu 29, 2010 7:20 am

Ljudi moji, pa KOLIKO drekeca može biti u tom malom nosui - to je strašno... sad sam joj izvlačila 2 puta unutar 10 min i eno je opet čujem da šmrca... neka, sad ću je pustiti malo da odmori, jer svaki put jadna dobije histerični napadaj kad joj to izvlačim van...
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana pet pro 17, 2010 12:29 am

Evo da prijavim, Noel se pred tjedan dana razbolio, dobio temperaturu, ali kako je bio sav vesel, nisam dizala paniku...tek u noci nas je probudilo kako se zakasljao i kao da je ostao bez zraka...skocili se i s njim na hitnu...dijagnoza laringitis, dobio inhalacije adrenalinom, to mu je pomoglo, pio tjedan dana antibiotike i sad je malo bolje...
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana pon pro 20, 2010 11:30 pm

Ovo nije bolest, ali ću svejedno napisati jer sam se ja pošteno ispreplašivala.
U petak u 8 i pol navečer mm skida Reu za kupanjac, i napipa joj ispod cice neku kvržicu veličine maline. Točno se vidjelo kako je jedna cica veća od druge. Ja odmah frka, panika :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: oduzela se automatski, pa sam odmah zvala svoju doktoricu na mob i ona me malo smirila. Uglavnom, to su nekakve žlijezdice koje se pod utjecajem hormona povećaju. Bili smo danas kod pedice, rekla je da se to sam povuče (i već se i smanjilo od petka) i da ništa ne diram i ne stišćem, pa eto da znate ako se još kome to desi da nije opasno i da ne paničarite kao ja.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana sri pro 22, 2010 9:51 am

Au, Ness! :shock1: mogu si misliti kako si se splašila! :grli: :grli:

Erin je od rođenja imala malene kvržice na vratu, s obje strane, straga. Jedna joj se povukla, dok je na desnoj strani ostala, al tak imam i ja. Pedi rekla da su to žljezde i da se ne zabrinjavam.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana sri pro 29, 2010 7:52 pm

Bejbi jučer imala temperaturu, kašlje ko konj i danas bili kod doktorice, ima nekakav virus, ali joj nije htjela dati ništa za upalu grla jer se to liječi sumamedom, a ja sam na njega alergična, a veli da alergija ide preko mame, pa se boji da se ne bi sve zakompliciralo, da ne bi i ona dobila alergiju. I išli smo vaditi krv za željezo. :tuzan: plakala je ko kišna godina :tuzna1: , srećom ima dobru cirkulaciju pa je brzo krv istekla u epruveticu.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri pro 29, 2010 8:17 pm

Miška je napisao/la:Bejbi jučer imala temperaturu, kašlje ko konj i danas bili kod doktorice, ima nekakav virus, ali joj nije htjela dati ništa za upalu grla jer se to liječi sumamedom, a ja sam na njega alergična, a veli da alergija ide preko mame, pa se boji da se ne bi sve zakompliciralo, da ne bi i ona dobila alergiju. I išli smo vaditi krv za željezo. :tuzan: plakala je ko kišna godina :tuzna1: , srećom ima dobru cirkulaciju pa je brzo krv istekla u epruveticu.

A mrvica mala :neznamkakoti: Nadam se da ce brzo ozdravit :moli: Nama na prvom vadjenju krvi pak nikako nije htjela krenut krv :neznamkakoti: Kaze doktorica da se to cesto dogodi kad se djeca splase :roll: I onda sam ju morala drzat cvrsto dok krv nije krenula tak da ju nemora bosti ponovo :neznamkakoti:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana ned sij 02, 2011 1:43 pm

Nama ovaj kašalje ne posustaje, jučer je bilo totalno koma, najgore je kaj kašlje dok spava. Neće normalno jesti, pojela je od ručka i večere svega po tri žlice, danas za doručak jednu žlicu, baš je koma. I samo cvili i plače. Malo se zaigra i sve ok, onda krene plakati i tak u krug. A kašalj je stvarno grozan, svu ju izmuči. U petak je dobila jednu dozu sumameda, nije bio alergije, jučer je dozu povraćala, pa nam je doktorica rekla da joj ništa više ne dajemo. Noćas se probudila za cicanje i počela kašljati i povraćala. Uglavnom :thumbsdown: nema temperature, jedino joj nos curi i kašlje li ga kašlje. Budemo vidli kaj bu doktorica rekla sutra.

Ima Adenovirus. :thumbsdown:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana ned sij 02, 2011 2:11 pm

moj malisa smrce..prehladio se misko mali..nocas smo imali souprogram...probudi se u placu i jedva ga smirim :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kabica dana ned sij 02, 2011 2:28 pm

uf, uf izgleda da ipak nešto vlada :ha:
moj se već dvije noći probudi oko 4 jer kad želi onako jako udahnuti, ali sve mu je puno šlajma u grlu (čujem) :ne zna: probali s Arianom, ali ona može izvući samo ove šmrkljiće što su u nosu, a njih baš i nema... onda sam ga digla na rame, ali nije baš pomoglo. pa fiziološkom kapala. onda je papao i tada je normalno disao. uopće ne znam kako mu pomoći. mokri ručnik nam je stalno na radijatoru, a i što Tisa veli, skoro svaki dan sušim veš pa je i od toga malo vlažniji zrak. kihne tu i tamo, ništa više nego obično, a sada zna i malo zakašljatai, ali to mi se čini da je više kad mu se slina zaleti jer je počeo raditi balončiće :D
i da, stavim ga na bok da mu je lakše disati, ali frajer više neće nikako spavati nego na leđima :roll: rita se dok se nekako neizmigolji da se može vratiti na leđa... trbuh ni pod razno. u tom je položaju samo kada malo vježbamo.
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned sij 02, 2011 10:54 pm

KAbi, ak imaš posteljinu na gumicu, stavi ISPOD nje neki tanki ručnik ili tanki jastuk za bebe ak imaš.. ja sam to noćas stavila, lakše mi je zaspala na boku a i čini mi se da lakše diše.. moja sad ko da stalno pročišćava grlo ali ne kašlje zapravo (možda samo malo povremeno, ali suho)... Pa ću vidjet kako će noć proći.. Ali eto, to bi mu možda moglo pomoći da mu se toliko ne slijeva niz grlo da ga toliko ne guši.,...
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malabuba dana ned sij 02, 2011 11:38 pm

kako bi se dobio lagani nagib ( cca kao prvi položaj nakon nultog na kolicima) može se postaviti i presavijena deka ili ručnik pod madrac od kinderbeta.. :thumbsup:

nadam se da će malci što prije izaći iz ovog groznog šmrkljavog razdoblja... :grli: :kiss:
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Dani 26 dana pon sij 03, 2011 10:24 am

Evo da i ovdje prijavimo nasu novu bolest :lol:
Dobili smo vodene kozice! Nemamo temperaturu, malo kasljucamo, hodamo po kuci i cohamo se :rofl: :rofl:
Moja zelja je bila da ih dobijemo ove godine jer cemo sljedece godine imat malu bebicu u vrijeme vodenih kozica pa to bas nebi bilo zgodno. I zelja mi se ostvarila, dobili smo ih ujutro na staru godinu :rofl: :rofl: :rofl: Taman sam ju probudila da ju odfuram kod mame na cuvanje jer sam ja bila narucena na frizuru na koju kasnije nisam ni otisla (a nije mi ni trebala s obzriom da nismo nikud ni otisli :lol: ).
Uglavnom, 2-3 dana prije nego se osula, na donjem dijelu trbuscica taman gdje joj prelazi pelena, vidjela sam crvenu tockicu al sam mislila da je nekakav pristic. Tek nakon 3 dana se osula. Dakle, kasnije smo shvatili da je to bila prva kozica :zubo: Nema ih jako puno i sve je ok dok ima stramplice al cim ih skinemo, hoce se poderat! Prvu vecer smo se zahebali pa sam joj skinula strapmice i obukla pidjamicu, cijelu noc smo proveli svadjajuci se s njom da se ne coha! :roll: (usput, to je bio nas docek) Od tad spava u stramplicama i nebudi se bas cesto a najvise se coha po kosi (no dobro, ak koju i zguli, nebu se vidjelo :zubo: )

Eto, tako je to kod nas, nista prestrasno :D Sad su joj se vec pocele krastice radit pa se nadamo da ce brzo proci :zubo:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.