Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Maminih 5 minuta

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Maminih 5 minuta

PostPostao/la mare dana uto ruj 07, 2010 8:02 pm

Na jednom drugom forumu ima slična tema, ali pošto smo si ovdje sve dosta bliske i dobro se znamo, bilo bi mi drago da i ovdje zaživi, ipak je tu intimnija atmosfera :grli:

Dakle, drage mame, pitanje je - uspijete li svaki dan pronaći barem 5 minuta za sebe? Da napravite nešto što vas veseli, opušta, smiruje (a da to nije ljubljenje i maženje s bebom :lovestruck: ). Koliko vremena dnevno posvetite samo sebi? Kako često nađete vrijeme za sebe, da čitate, idete na kavu ili frizeru, odete u grad gledati izloge, seksate se :D Što ste danas napravile za sebe?

Meni su dani na početku, kad je Bruno tek došao, bili prilično teški... Ako sam oprala zube i umila se, to je bio uspjeh :D Sad se situacija ipak pomalo smiruje...

A konkretno danas - Bruno je ranije zaspao :cheer: :cheer: :cheer: Počupala dlakurine na nogama, uzela kutiju keksa i sjela pred komp :D I nije baš nešto, ali imala sam i gorih dana :neznamkakoti:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Maminih 5 minuta

PostPostao/la osma putnica dana uto ruj 07, 2010 8:19 pm

uf uf uf
5 minuta..daj te mi jednu :rofl: :rofl:
danas sam si cak uspila malo naricat kosu,isprobat svoj novi uvijac za kosu, dok je mali spava...
inace mali skoro nista ne spava tokom dana..al eto spasi me hodalica sad pa uspijem i pokuci nesto napravit i u miru jest...
a za sebe slabo vremena imam...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana uto ruj 07, 2010 8:54 pm

vremena za sebe uz pripreme za vjencanje... malo malo...

ipak kad ga i ostavim kod svojih ili s njegovima uvjek je to kad moram nesto obavit dal platit racune, otic do konzuma po namirnice itd...

a svojih pet minuta da ipak imam kad zaspi dodem ovamo na forum doslovce na pet minuta i sekund na fejs...

Evo da mi prode svadba pa cu nadam se za sebe imati i malo vise minuta... hm jer ovako sama ujutro s malim do popodne i neda neko slobodno vrijeme..

p.s. toliko ga imam da nisam ni do zelene jos stigla :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana sri ruj 08, 2010 7:46 am

:neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
moja mala ima 2 godine i sad će 4 mjeseca....imat ću svojih 5 min nakon poroda sad u petak kad ona ide spavat kod mojih da se ja sredim za svadbu (dlake, kosa, nokti)...
i sad dok ide u vrtić ja nemam tih 5 min jer treba skuhat, oprat, speglat, pospremit, raditi doma za posao, pa otić na posao i onda se ja još čudim sama sebi kak zaspim u 8....
dok je ona doma nit na wc ne mogu na miru, jer eno je, otvara vrata i pita: mama, kaj radiš :budala:
ono, muž mi isto radi po cijele dane, ja više vremena provodim s njom, al mi nekad ide na živce kaj ne mogu počupat onu jednu veeeliku crnu dlaku koja mi strši iz brade :lol: :lol: :lol: :lol:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri ruj 08, 2010 8:17 am

S obzirom da je moja još mala pa ipak povremeno i odspava nešto u komadu trenutno u tih 5 minuta - heklam! Za nju! :rofl: :lol: :rofl: A ak ne heklam onda šijem (opet za nju) :lol: .. Inače, muž mi neki dan dao čak 45 minuta (recimo - i opet dok je ona spavala) da se ofarbam. :cerek:
Ili to što skočim tu ili na fejs ili na drugi forum (ali to radim i dok mi je mala u rukama - nemajka) :rofl:
Eto... To je to..
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sri ruj 08, 2010 10:44 am

hm, 5 minuta...paaaa, citam jednu te istu knjigu vec nekih tri mjeseca i stigla sam do koje 50 i neke stranice, jer preko dana ako je Noel kod svekrve, ja imam hrpu posla po kuci, ajde, skocim na forum i na fejs povremeno i to doslovno na 5 minuta...evo i sad mi noel pruza rukice iz hodalice, vrijeme je za spavanje...ajde, danas mozda budem i imala malo vise od 5 minuta, jer sam ga upravo uspjesno izignorirala (nemajka :neznamkakoti: ), a i ne moram kuhati rucak...

na frizuri sam bila pred krstenje, dakle, pred 4 mj., pocesljam se samo kad negdje izlazim (ajde, ne mogu se zaliti, kad je mm doma, cesto odemo nekamo u setnju, pa makar do towera ako je vani kisa), sminkam se redovito u autu na putu ako ne vozim, a ako vozim, onda kad stignem...

planiram zavrsiti fax, imam jos 8 ispita...ali bojim se da ovakvim tempom tesko, jedino kad imam vremena za sebe je kad noel zaspi navecer, a to je od 10 navecer, a onda se i ja izvrnem u krevet jer sam toliko umorna da cim legnem, zaspim...

mozda kad krene u skolu... :D iako sumnjam :D

ali nadam se barem kad odem u mirovinu da cu onda i procitati koju knjigu...a mozda i zavrsim fax onda :rofl: :lol:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana sri ruj 08, 2010 4:04 pm

Ja sam neki dan planirala otvoriti ovakvu temu, potaknuta time da sam si uzela 45 minuta samo za sebe!
Pustila sam malu mm-u i njegovom bratu koji je bio kod nas i pokupila se u Plodine, uzela kolica (što nisam od kad sam trudna bila) i sama se šetala po Plodinama i uživala u miru i tišini :raspa: :raspa:
Kad sam došla doma vidjela sam da mi je mm poslao poruku da li sam išla u Italiju u šoping, toliko o čuvanju djeteta :izivciran:
Inače, od kad sam rodila, bez djeteta sam bila na matičnom i mupu ju prijavit, jednom u Trstu u šopingu, (to i jedno i drugo sa mm-om, dok je Reu čuvala moja mama), 2-3 puta u DM-u, jednom kod pedikera, jednom na depilaciji, kod ginekologa, pa sad kad sam sve to nabrojala mi se čini strašno puno, al ustvari i nije.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana sri ruj 08, 2010 6:24 pm

pa ja često imam svojih 5 minuta, obično kad ona spava. Nabrzaka pospremim i to i onda mogu za komp. Prije 10ak dana sam bila jedno sat i pol s frendicom na cugi, tata čuvao dijete. :cheer:
inače baš i nejdem nekud bez nje.
Sjećam se kad sam išla na onaj pregled kod ginekologa nakon poroda - isusek, kak je to super bilo! Došla sam u čekaonu, uzela novine, baš mi je pasalo biti samoj. Bejbi i muž su bili u autu i čekali me, malo se šetali i tak. Nakon pregleda me pitao "jesmo ti falili?" neeeeeeeeee. Bilo mi je tak super biti samoj malo. :o
Od kad se rodila bila sam bez nje kad smo ju prijavljivali, kad sam išla na hzzo za onu naknadu - ostala je s bakom sat vremena, i u šestom mjesecu smo mužek i ja išli na feštu u selu, od nekih pol 11 do 1. I to je to, mislim da nisam više nigdje išla bez nje.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana sri ruj 08, 2010 9:11 pm

mishka je napisao/la:pa ja često imam svojih 5 minuta, obično kad ona spava. Nabrzaka pospremim i to i onda mogu za komp. Prije 10ak dana sam bila jedno sat i pol s frendicom na cugi, tata čuvao dijete. :cheer:
inače baš i nejdem nekud bez nje.
Sjećam se kad sam išla na onaj pregled kod ginekologa nakon poroda - isusek, kak je to super bilo! Došla sam u čekaonu, uzela novine, baš mi je pasalo biti samoj. Bejbi i muž su bili u autu i čekali me, malo se šetali i tak. Nakon pregleda me pitao "jesmo ti falili?" neeeeeeeeee. Bilo mi je tak super biti samoj malo. :o
Od kad se rodila bila sam bez nje kad smo ju prijavljivali, kad sam išla na hzzo za onu naknadu - ostala je s bakom sat vremena, i u šestom mjesecu smo mužek i ja išli na feštu u selu, od nekih pol 11 do 1. I to je to, mislim da nisam više nigdje išla bez nje.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
točno to!!
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 08, 2010 9:21 pm

ajme ness kuzim te..ja nekad imam filing koda je njima muka i tramak bit s ditetom..uzmu ga 5-10min da se poigraju i evo tebe nazad mami.. :neznamkakoti: :izivciran:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sri ruj 08, 2010 9:25 pm

Ness je napisao/la:...Kad sam došla doma vidjela sam da mi je mm poslao poruku da li sam išla u Italiju u šoping, toliko o čuvanju djeteta :izivciran: ....

Tak mene moj svaki je*eni put zove kad ostanu njih dvojica sami (a to se ionako ne događa prečesto): "Di si? Aha, dobro... A kad ćeš po prilici doći? Pa šta ćeš raditi do tad tamo? Da, da, dobro... Čuj, on je nemoguć, a čini mi se da je i jako pospan..." I tako dalje, i tako dalje... :neznamkakoti: :izivciran: :neznamkakoti: :izivciran:

Btw, Bruno zbilja skoro nikad nije nemoguć, samo se moraš baviti s njim, a ne staviti ga na puzzle, leći na krevet, gledati tenis i svako malo reći: "Bruuuunoooo, nemoooooj tooooo bacatiiiii..." :budala:

A u vezi teme, danas sam sama otišla u Konzum, u nabavku, pa kupila tamo usput i gotov ručak. Eto, to sam danas napravila za sebe - oslobodila se kuhanja :raspa:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana sri ruj 08, 2010 9:27 pm

Vidi, osma, opet nas dvije! Iste postove isto komentiramo! :D
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 08, 2010 9:32 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
ja svome dam sasu da ga pripazi da ja mogu nesto napravit on ga samo smisti u hodalicu i vice neeeeeeeee sasaaaaaa :neznamkakoti: :lol:
ja sam danas uspila si u zoru uvit rep al samo zato sta sam se digla u 6.30 dok su obojica jos spavali..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri ruj 08, 2010 9:36 pm

Ja bi mogla 5 minuta odvojit za sebe.. samo da sam malo bolje organizirana. Ja sam sva neka s brda s dola. Pocnem prat sudje pa uspred pranja dodjem vidjet jel tko sta napisao ovdje :budala: Imam ja 5 minuta dok ona spava al meni to nije to. Ja bi htjela malo vremena za sebe dok je ona budna i npr. maltretira svog tatu :zubo: Bezobrazna sam al tak je :o Nije fora dok ona spava :o
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malabuba dana sri ruj 08, 2010 10:58 pm

uzela sam si vrijeme za učenje svaki dan po 6 sati kroz cijeli mjesec.. i tetu čuvalicu :cerek: i položila ispit.. :D nakon toga došla doma... nahranila malu i rekla im bye bye.. odoh ja sad sa svojim curama na zbor i na pivo poslije toga.. vi se snađite.. :belj: evo me došla prije 15 min doma :cerek: dijete spava.. još 15ak min vjerojatno.. a onda počinje naše druženje do jutra na cici :cerek: :cerek: :shock1:
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Ness dana čet ruj 09, 2010 7:15 am

Dani 26 je napisao/la:Ja bi mogla 5 minuta odvojit za sebe.. samo da sam malo bolje organizirana. Ja sam sva neka s brda s dola. Pocnem prat sudje pa uspred pranja dodjem vidjet jel tko sta napisao ovdje :budala: Imam ja 5 minuta dok ona spava al meni to nije to. Ja bi htjela malo vremena za sebe dok je ona budna i npr. maltretira svog tatu :zubo: Bezobrazna sam al tak je :o Nije fora dok ona spava :o

Pa u tome i je stvar da tih 5 minuta nije dok beba spava, nego da se netko drugi pozabavi s njom, a da se mama može opustiti od te obaveze.
Ja se uvijek sjetim kad sam bila u rodilištu, onu noć kad su mi je uzeli, zaspala samisti tren, niam čula ni mame ni druge bebe koje su bile samnom u sobi kad su plakale, a ujutro kad je sestra donjela Reu, morala me prodrmati da se probudim jer sam toliko čvrsto zaspala da ju nisam čula 5 puta kad me zvala - bila sam opuštena jer sam znala da se netko drugi brine za malu i da to trenutno nije na meni, i u tome je čitava filozofija!
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana čet ruj 09, 2010 4:22 pm

Dani 26 je napisao/la:Ja bi mogla 5 minuta odvojit za sebe.. samo da sam malo bolje organizirana. Ja sam sva neka s brda s dola. Pocnem prat sudje pa uspred pranja dodjem vidjet jel tko sta napisao ovdje :budala: Imam ja 5 minuta dok ona spava al meni to nije to. Ja bi htjela malo vremena za sebe dok je ona budna i npr. maltretira svog tatu :zubo: Bezobrazna sam al tak je :o Nije fora dok ona spava :o

ovo potpisujem...i ja sam skroz neorganizirana...umjesto da sve sredim ili navecer kad ga strpam u krevet, pa ujutro ustanem malo ranije (hm, to bi trebalo biti oko 6.30-7, a ja sam spavalica)...

ma znam ja njega fino uvaliti sveki nek se igra s njim, imala bih ja onda svojih 5 minuta, i vise od toga, samo da sam malo bolje organizirana...ali danas evo pustilas ga mami, otisla odvesti muza na posao, sa sestrom na kavu, pustila nju na poslu i onda se pola sata vozikala po gradu s muzikom i uzivala, bas sam se opustila...

sad jos samo da ulovim knjige i pocnem uciti i polozim te ispite....

@buba :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ruj 09, 2010 5:19 pm

ja bi tako volila imat svojih 5 minuta..al nekad mi taaaaaako tesko pada odvajanje odnnjega...navikla sam ga svugdi uvcarat sa sobom..i kad se odvojim cilo vrime mislimdi je sta radi jeli sve ok... :o
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana čet ruj 09, 2010 6:07 pm

osma putnica je napisao/la:ja bi tako volila imat svojih 5 minuta..al nekad mi taaaaaako tesko pada odvajanje odnnjega...navikla sam ga svugdi uvcarat sa sobom..i kad se odvojim cilo vrime mislimdi je sta radi jeli sve ok... :o

ja nemam tih problema...uvalim ga tko god ga je voljan pricuvati na sat-dva i mozak na pasu...znam da je u dobrim rukama... :kava:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet ruj 09, 2010 6:50 pm

ostavim ga i ja ako moram..i zanmda mu necenista bit al se opet cilo vrime mislim.. :budala:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet ruj 09, 2010 7:03 pm

koliko sam ja shvatila ovu temu, bit bi bio da se ovdje dođete pohvaliti što ste danas učinile za sebe, kad ste izdvojile tih 5 minuta.
tako da ne plakati stalno što ste mogle, a niste, nego se hvalite :cerek:
tangerina

PostPostao/la mare dana pet ruj 10, 2010 9:05 pm

Otišla u Vincek i maznula dva najveća kolača koja su imali - švarcvald tortu i voćnu punč kocku! Još sad mi je slatko u ustima, a to je bilo prije 3 sata :cagam:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon ruj 13, 2010 1:01 pm

Išla sam danas kod doktorice, a Reu je čuvala mama, pa sam se po povratku lijepo s noge na nogu prošetala po suncu, ušla u par dućana, i baš sam se fino relaksirala :raspa:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana pet ruj 17, 2010 7:55 pm

Obzirom da sam bila sama s malim cijeli dan, i nije bilo tako loše... Popodne je odspavao sat i pol u komadu, bez buđenja, ponovnog uspavljivanja i cirkusa, pa je mama uspjela:

1. oprati kosu :cheer:
2. pročitati Gloriju :rofl:
3. popiti kakao :cagam:
4. srediti hrpu papirića iz novčanika :lol:

i to sve nate - nane :D :cheer:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica