Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kile i trudnoća - dobitak gubitak, vrijeme...

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Kile i trudnoća - dobitak gubitak, vrijeme...

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned lip 20, 2010 8:48 pm

Eto - mene ovo pitanje muči, pa da vidimo statistiku ovdje...
Dakle, ja sam kroz cijelu trudnoću (osim prvih mjesec dva kada sam povraćala) dobivala prosječno po 2-3 kg mjesečno.
Tako da sam sada na 32+6 i imam cca 15 kg+.
Buduće mame - kak vi stojite?
Mame - koliko ste izgubile nakon poroda i da li gubite išta u međuvremenu (zbog dojenja, kada je beba propuzala/prohodala i tak)...
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Re: Kile i trunoća - dobitak gubitak, vrijeme...

PostPostao/la osma putnica dana ned lip 20, 2010 8:52 pm

ja sam u trudnoci dobila 23kg
nakon poroda plus 10
dojim i trenutno sam na nekih plus 3
nikakve djete i to ni u trudnoci ni nakon :D jednostavno takav metabolizam i jaaaako zahtjevna beba :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana ned lip 20, 2010 8:55 pm

moram ja dati svoj doprinos u ovu temu, da se umjesam...
evo, ja sam u svojih 7mj trudnoce dobila 10 kg. danas, 6 tjedana nakon poroda, stanem u svu svoju lanjsku robu i traperice. doduse, malo kao da su se stisnule od stajanja :D al bitno je da stanem.

sutra cu se vagnut pa cu znati koliko imam t
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned lip 20, 2010 9:09 pm

Ja sam u trudnoci dobila 17 kg (dan prije poroda sam imala 75 kg). Na samom porodu sam izgubila 10 kg. U prva dva tjedna nakon poroda sam izgubila 3 kg... I nedavno sam otisla na djetu pa sad imam jos 1 kg viska... Sad sam na 59 kg a prije trudnoce sam imala 58. Dojila sam mjesec dana pa neznam kak to ide al ja ih znam koje su izgubile kile ali i one koje nisu tak da mislim da to sve ovisi od osobe do osobe...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana ned lip 20, 2010 9:31 pm

Ja sam najvise dobila prva tri mjeseca... To je bilo 5 kg :o :D
Onda mi je doktorica rekla da jedem na dan 5 puta male obroke, jer sam kukala da kad se prezderem :D da me trbuh boli :lol:
ali ukupno sve sam dobila 15kg ...
Na samom porodu sam izgubila 5kg + mali sto je bio 3,610kg ,znaci imala sam neki 6kg plus...
Dok smo ja i mali se borili u drugoj bolnici protiv zutice izgubila sam jedno 4kg... to je bilo 10 dana nakon poroda...
I ostale 2 kg sam izgubila dojenjem...Samo je dojijo, ko da sise nikad nije vidio :D
Mada sad imam manje kg nego sto sam imala uopce prije trudnoce, al to zahvaljujem svom dragom sinu koji je kao beba , i dan danas jako zahtjevan :cerek: ...
Al to sve moze biti i zato jer je moja mama rodila 9 djece i nikad nije vise od 15kg dobila i odmah sve skinula,a tako i sve 4 sestre... Hvala mama :svakacast: :buket:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana ned lip 20, 2010 11:05 pm

Evo i mene.. 34+2 i u plusu 17 kg. Do kraja bum valjda na +20. Al sam trudnocu docekala sa 4 kg premalo, pa si racunam da sam 13 kg u plusu :o
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon lip 21, 2010 5:46 am

ja sam očekivala da ću puno više kila hopnut, al eto, na 18 tjedana imam +3kile :ne zna: nadam se da će tako polako i nastavit rast, s obzirom da nisam neki suharin :ne zna: pa da kasnije nemam baš neke velike probleme (ooo da, kako volim sanjarit :zubo:)
tangerina

PostPostao/la mare dana pon lip 21, 2010 6:08 am

Mislim da sam to već negdje pisala, ali evo opet ću...

Dakle, dobila sam 18 kg, na porodu izgubila cca 10. Sad imam tri manje nego kad sam ostala trudna (tj. ostala trudna sa 70, sad imam 67) :cheer: :cheer:

Uglavnom, većim dijelom to zahvaljujem dojenju, a manjim time što doslovno, ali doslovno ne sjednem po cijeli dan :neznamkakoti: I ne stignem baš jesti... Mislim, jedem dva obroka obavezno (doručak i ručak), ali ne grickam niš između i večeru uglavnom preskačem...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana pon lip 21, 2010 6:08 am

Čak sam si nedavno išla kupiti traperice, malo uže, hehehehehe :mig:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pon lip 21, 2010 7:20 am

Ja sam kroz cijelu trudnoću uspjela skupiti 13kg (prvo tromjesečje 2 kg, pa do 19.tjedna još 3kg,pa do 23.tjedna još 3kg-onda mi je gin održao takvo predavanje o dobivanju kila i opasnostima da sam samo ostala :shock1: :shock1: :shock1: i malo pripazila kaj i koliko jedem...s 31.tjednom sam bila +9, a u 35.tjednu +11 i u 38.tjednu kad sam išla na indukciju sam bila +13kg)...
S porodom mi je otišlo 11kg, a ove 2 sam izgubila dojenjem-iako moram priznati da od kad dojim jedem nemoguće puno i imam takve želje da to nije normalno! a slatko?! mogla bih tone i tone pojesti! :izivciran:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Miška dana uto lip 22, 2010 7:22 am

trudnoća +5 kg s tim da sam zadnje dve dobila zadnji tjedan kad sam sva naotekla.
nakon poroda -9. Tjedan dana još -3
Sada 4 mj. nakon poroda +10.

Za vrijeme trudnoće sam imala gestacijski dijabetes i morala sam biti na dijeti, a poslije poroda sam se navukla na slatkiše i nemrem se skinut s toga. + grdo vrijeme pa nemrem van. I tak. :neznamkakoti:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto lip 22, 2010 4:39 pm

A joj mishka - ti dakle nisi natukla kg u trudnoći nego sad.. baš bad... :grli:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana uto lip 29, 2010 9:14 am

ja u trudnoci dobila 17kg...
nakon poroda izgubila samo 4 i ostala sokirana :shock1: :shock1: :shock1:
a sad sam na 64 to bi značilo +10 :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: nadam se da cu do vjencanja uzgubiti jos koju kilicu...
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kabica dana čet srp 08, 2010 9:39 pm

ja sam sada 26 tjedana. počela sam sa skoro 60kg, pa sam onda smršavila 2 kg (bilo mi jako mučno, ali bez povraćanja (tj. nešto malo, zanemarivo)). trenutno sam na 61 kg.
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana čet srp 08, 2010 9:58 pm

Evo mene na +20 :o Al i dalje racunam da sam trudnocu zapocela sa 5 kg manjka, tak da sam dobila "samo" 15 :D Sad imam tocno 71 kg na svojih 155 cm visine :raspa: I da, svi se ulizuju pa govore da mi je samo trbuh naraso. Je, kak da ne. Al sam ja zadovoljna jer konacno imam guzicu i cice :raspa:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet srp 09, 2010 7:58 am

Think - legendo.. Meni vaga doma pokazala da nemam 80 nego 78 i tako već par dana za redom.. Tak da nisam na + 15 nego na +13 po tome. Ali vidjet ćemo u slijedeći petak.. :ne zna: :ne zna: A meni trbuh VEEEEELIIIIIKKKK.... Ali ruke i noge mi i dalje rel mršave.. Tješe i mene da nisam ogromna - ali reko ja njima - znate ja imam ogledalo doma :rofl: :lol: :rofl:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana pon srp 19, 2010 1:30 pm

Ja sam u prvom mjesecu trudnoće dobila 4 kg, što je stvarno previše, al sad već imam normalno debljanje, tako da sad do 15 tjedna nakupila još samo 1 kg. Jedino što me tješi je to da sam bila dosta mršava prije trudnoće, tako da sad imam 61 kg što bi bila idealna težina za mojih 171 cm visine. I ne sekiram se uopće oko težine (vjerojatno bih da sam nastavila s tempom od 4kg/mjesecu). Nemojte se čudit što vam ljudi govore da vam samo stomak raste, i je najviše on, bez obzira na kile koje dobijete u trudnoći. Moja je nevjesta u trudnoći nabila 25 kg, a ne znam je l ima 1,6m visine. Al je super izgledala, ja sam uvijek govorila, kad bih je vidjela, da mi netko kaže da ću biti takva trudnica da bih odmah ostala trudna...
Uživajmo u trudnoći i kilama koje nabijemo
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana uto kol 03, 2010 1:42 pm

ja svojoj vagi doma ništa ne vjerujem jer pokazuje sasvim drugačije nego ona kod ginekologa...

ja vam se moram požaliti na strije, popucala sam ko kokica i svakim tjednom ih je sve više :neznamkakoti:
ne znam ni sama što da radim, a mažem se od početka trudnoće... rekla mi je doktorica da mi to niš ne znači jer vjerojatno imam takvu kožu sklonu pucanju... :ne zna:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana uto kol 03, 2010 2:06 pm

niriana je napisao/la:ja svojoj vagi doma ništa ne vjerujem jer pokazuje sasvim drugačije nego ona kod ginekologa...

ja vam se moram požaliti na strije, popucala sam ko kokica i svakim tjednom ih je sve više :neznamkakoti:
ne znam ni sama što da radim, a mažem se od početka trudnoće... rekla mi je doktorica da mi to niš ne znači jer vjerojatno imam takvu kožu sklonu pucanju... :ne zna:

i ja sam ful popucala, i to tk na kraju od 32-og tjedna na dalje, a mazala sam se čitavo vrijeme, nema ti tu baš pomoći ako si sklona strijama.

Ja se moram pohvaliti da sam uspjela obući svoje stare traperice, sad mi samo jo guza i trbuh smetaju da ih zakopčam, ali napredak je vidljiv, jer ih pred mjesec dana nisam mogla dalje od bedara navući :shock1: Inače, od poroda sam smršavila 11 kila, još 8 pa sam na predtrudničkoj kilaži, a onda bi bilo poželjno još 5, pa da budem na idealnoj :jig:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la kabica dana uto kol 03, 2010 2:10 pm

ja sam na 62kg. što je po njihovom +2 jer sam smršavila 2. dakle, ukupno 4. nijednom nije gin ništa komentirala pa je to valjda ok. jedem normalno i svašta...

ness, polako kad počneš trčati za malom, da vidiš aerobika :thumbsup:
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto kol 03, 2010 2:12 pm

kile :neznamkakoti: :neznamkakoti:
ja sam cijelu trudnoću super kilica gore, pol gore, ništa gore i tako :D a sad u mjesec dana skoro 5 :zubo:
naravno da sam imala predavanje danas :lol:
što je tu je, samo da je od hrane, a ne od čega drugoga, pa se budem malo više pazila
tangerina

PostPostao/la thinkblue dana uto kol 03, 2010 2:51 pm

Ja se vratila doma sa 7 kila manje :raspa: Sad imam 64 i kaze muzic da smijem doci do 60, da ne smijem skinuti vise, jer mu se svidja ovakvo moje dupe :raspa:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

Re: Kile i trudnoća - dobitak gubitak, vrijeme...

PostPostao/la macy dana sri ruj 01, 2010 2:52 pm

Ja sam vam drage moje, uspjela u roku 2 tjedna dobiti 3 kile....kako sam imala kontrolu prije tjedan dana, stala na vagu, a ono sok...no dobro, kad sam rekla doktoru da nisam tjedan dana bila na wc-u rekao je i nije to tako strasno, samo da pazim ubuduce. Sad kad situacija s probavom ajmo reci normalizirala ja sam u 10-tom tjednu na + 1 kg, sto mislim da i nije strasno :ne zna:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana sri ruj 01, 2010 2:57 pm

ja i moje carsko meso smo stali u traperice koje sam prije 3god zadnji put nosila. bez obzira sto sam docekala samo 7mj trudnoce ostalo mi je jos malo trbuha, bar mi se cini da je :roll:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri ruj 01, 2010 3:15 pm

Ja nemam pojma koliko kila sad trenutno imam - vidi se da mi se trbuh povukao dosta, ali još ga ima - izgledam ko da sam u recimo 4 mj trudnoće.. Trenutno ne planiram niš skidati - bar dok ne krenemo sa dohranom, a i u zadnje vrijeme stalno neš grickam - grozna sam, ovo mi gore nego kad sam bila trudna (tad nisam toliko jela, ili mi se bar čini). Vjerojatno jer sam doma stalno..
U svakom slučaju, počet ću ipak malo više drapati po voću i povrću a malo manje po čokoladi... Nadam se da ću više uspjeti skinuti kad počnemo više ići u šetnje...
Najgore kaj ne znam baš koje voće i povrće ne smijem jesti (dobro, znam da ne smijem kupus, mahunarke, paprike i grožđe - iako grožđe ipak pojedem povremeno)...
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.