Kako napreduju naše bebe • Forum Vjenčanje snova - za organizaciju vjenčanja iz snova

Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako napreduju naše bebe

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Kako napreduju naše bebe

PostPostao/la kabica dana sri kol 18, 2010 6:54 pm

ajme curke kako to sve brzo ide :shock1: :cerek:

@dabrica, ovo s ventilatorom me podsjetilo na Baltazara :lol: znaš kad se na kraju crtića svi pokrivaju i gase svjetla hehehehehe
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet kol 20, 2010 2:58 pm

Da se i ja tu malo pohvalim - otpao nam je pupak! :cheer: :cheer: :cheer:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kabica dana pet kol 20, 2010 3:16 pm

sad počinjem i ovo aktivnije pratiti :lol:

Tisa, :cheer: :cheer: :cheer:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana pet kol 20, 2010 6:51 pm

Bravo Paula, sad će mami biti puno lakše i konačno kupaaaaaaaaaaanjaaaaaaaaaaac!!!!!!!!!! :kada:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sri ruj 01, 2010 3:22 pm

Ja prijavljujem da se moja princeza prvi puta okrenula sa leđa na trbuh, doduše, zapela joj je rukica ispod trbuha, pa sam joj tu malo pomogla, ful mi je smiješna bila :jig: :jig:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana sri ruj 01, 2010 4:02 pm

pa ovako: 31. 7 smo probali rizine pahuljice i od tada su neizostavan dio nase prehrane bocicu isprazni u sekundi
probali i neke zitarice ali to neide kao ni sokici...
15. 08. probali kasicu od jabuke i mrkvice i tako zlica po zlica hm prvo je islo zlica unutra dvije van ali sad je vec ok cak mozemo pojesti 5 žličica i onda dosta...
hm hm sto jos okrecemo se naveliko s trbuha na leda a mislim da cemo uskoro poceti i obrnuto...
pa puzemo tj gmizemo po postelji punom parom... s jednog kraja na drugi bes porblema... "zadajem mami glavobolje" :lol: :lol:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana sri ruj 01, 2010 6:31 pm

Mi smo danas bili prvi put kod pedijatrice (naravno da sam dosla u vrijeme za bolesnu djecu :budala: ) Mala je sad teska 4205 g i dugacka 55 cm (rodjena je sa 50 cm i 3550 g, pa pala na 3260) Kaze da lijepo napreduje i da je sve u redu :cagam: :cagam: :cagam:
Zadnja izmjena: thinkblue; sri ruj 01, 2010 6:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 01, 2010 6:41 pm

think :cheer: :cheer:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri ruj 01, 2010 9:15 pm

bravo nemajko! ipak nisi tako strašna!!! hehe! :lol:

Moj Princ sad već tjedan dana ima manevre na trbuhu-podvuče nogice ispod sebe, naprijed je na šakama i onda se nekako podigne u četveronožni stav (kao za puzanje) i ljulja se naprijed nazad! :rofl: lik je presmiješan!!! Na kraju ljuljanja se odgurne prema naprijed i zaroni glavom u pod! :lol:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 01, 2010 9:23 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:

ajme kad se sitim toga...mi smi pisali gace od smija :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri ruj 01, 2010 9:25 pm

kaj slijedi dalje? Kaj tvoj S puže? Kad je počeo? Kako?
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 01, 2010 9:28 pm

pocelo je s tim...propuza je sa 6 ipo i ima 15 dana se dize na noge...iako nam je fizijaticarekla da mu jos nije vrime,da je jos rano...aj ti probaj bebi objasnit da je jos rano :D :rofl:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri ruj 01, 2010 9:35 pm

svašta....ako se sam diže-onda je valjda spreman! :ne zna: znači puzao je već tako rano...ja sam mislila da to ne ide prije 8.mj....ne znam zašto... :crvenise:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri ruj 01, 2010 9:41 pm

kakokoja beba..al tad je moj poceo..jos to nije savrseno..stopala su mu okrenuta put unutra tako da mu moramo paziti na to i ispravljati..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana čet ruj 02, 2010 7:56 am

Osma, nama se Noel isto dize na nogice, u kreveticu gospodin iz sjedeceg se fino digne i stoji, ali ne moze, pa onda padne na koljena i kleci i sve promatra :D ali jos ne puze, mozda cak ni nece, cini mi se da mu to nije zabavno, zabavnije mu je setuckati okolo, a meni kriza odvaljuju... :D

bili smo kod pedijatra - imamo 10.230 g i 78.5 cm (da, da, jaaaako smo narasli) i bome je tezak za nosanje okolo :D
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 02, 2010 8:33 am

princessmo je napisao/la:bravo nemajko! ipak nisi tako strašna!!! hehe! :lol:

Moj Princ sad već tjedan dana ima manevre na trbuhu-podvuče nogice ispod sebe, naprijed je na šakama i onda se nekako podigne u četveronožni stav (kao za puzanje) i ljulja se naprijed nazad! :rofl: lik je presmiješan!!! Na kraju ljuljanja se odgurne prema naprijed i zaroni glavom u pod! :lol:

Imam jednu takvu doma :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: I ona je to jako rano pocela radit, digne se kao da ce puzat i onda se ljulja naprijed nazad, kao da uzima zalet :rofl: :rofl: :rofl: I cesto je to zavrsilo s nosom u pod :rofl: Nakon uzimanja zaleta, kad bi trebala pocet puzat, umjesto da krene, ona se ispruzi na trbuh i plazi po kuci :rofl: Ko zmija :rofl: :rofl: :rofl: I onda je napokon propuzala, nemam pojma koliko je tocno imala al nije bilo bas tak brzo nakon uzimanja zaleta :D

Ja isto tako mislim da ako se djete samo dize na nogice da je spremno. Netreba forsirati djete al ako ono samo hoce, ocito da moze! :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana čet ruj 02, 2010 12:45 pm

dakle, mi imamo problem. Ili nemamo, nemam pojma. Bili smo prije jedno dva-tri tjedna kod pedijatrice i ona je rekla da je bejbi super.
E sad, ona se ne okreće. Znači, nejde s leđa na trbuh, a obrnuto ni u ludilu. Kad smo bili na moru, okrenula se s leđa na trbuh i to je ponovila jednom doma na podnim puzzlama. I od onda ništ. :ne zna: kad ju stavim na trbuh ona zaranja nosom o pod i diže guzu, htjela bi puzati, poseže za igračkama dok je na trbuhu bez problema, al ne bi se obrnula nikako. Kad je na leđima ili trbuhu onda se vrti u krug, opisuje kružnicu na podu, kad ju primim za ruke ona se diže skoro skroz sama u sjedeći položaj, al ne želi se okrenut. Prije je ko manja se okretala na bok i s nosom se gurala o pod i tak se okretala na trbuh, obično kad bih ja ležala kraj nje na krevetu kad bi išla jest. Onda nije znala izvući ruku, sad to radi, al samo ako ju ja okrenem. Vježbam s njom na podu i sve, al kak ju ostavim, tak ću ju i nać, jedino će se malo zarotirati eventualno. Nemam pojma jel se trebam brinuti ili ne? :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 02, 2010 1:04 pm

mishka je napisao/la:dakle, mi imamo problem. Ili nemamo, nemam pojma. Bili smo prije jedno dva-tri tjedna kod pedijatrice i ona je rekla da je bejbi super.
E sad, ona se ne okreće. Znači, nejde s leđa na trbuh, a obrnuto ni u ludilu. Kad smo bili na moru, okrenula se s leđa na trbuh i to je ponovila jednom doma na podnim puzzlama. I od onda ništ. :ne zna: kad ju stavim na trbuh ona zaranja nosom o pod i diže guzu, htjela bi puzati, poseže za igračkama dok je na trbuhu bez problema, al ne bi se obrnula nikako. Kad je na leđima ili trbuhu onda se vrti u krug, opisuje kružnicu na podu, kad ju primim za ruke ona se diže skoro skroz sama u sjedeći položaj, al ne želi se okrenut. Prije je ko manja se okretala na bok i s nosom se gurala o pod i tak se okretala na trbuh, obično kad bih ja ležala kraj nje na krevetu kad bi išla jest. Onda nije znala izvući ruku, sad to radi, al samo ako ju ja okrenem. Vježbam s njom na podu i sve, al kak ju ostavim, tak ću ju i nać, jedino će se malo zarotirati eventualno. Nemam pojma jel se trebam brinuti ili ne? :ne zna:

Mislim da nemas razloga za brigu :ne zna: Ni Lena se meni nije okretala sa 6 mjeseci, znalo joj se dogoditi "slucajno" da se okrene al mislim da je to stvarno bilo bacanje da bi uspjela. Kad bi lezala na ledjima, dizala je nogice i grabila ih rukama i onda se okrenula na bok al skroz na trbuh ne. A isto se znala tako okretati "crtajuci kruznicu". I evo, sad je ima svugdje, Jednom kad je otkrila cari preokretanja, nema joj kraja :rofl: Ako te to bas muci, mozes pitati doktoricu da te smiri. :grli:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malabuba dana čet ruj 02, 2010 1:48 pm

mishka.. :grli: :grli: ne se sekirati..
to što se ne okreće nije samo po sebi problem.. problem je ako uz to ima čvrsto stisnutu šačicu s palcem unutra, ako se izvija.. ako više koristi jednu ruku.. ako ima nogice stalno ravno ispružene umjesto u zraku.. ako se ne prima za svoja stopala.. ako se ne igra sa svojim rukicama... ako ne prinosi predemete ustima.. ako se ne odiže od podloge kad je na trbuhu.. i još štošta...
ako imaš bilo kakve sumnje ništa te ne košta otići do pedijatra i tražiti uputnicu za fizijatra ... naravno nisu sva djeca ista pa nekima treba za neke stvario malo duže, a neke rade daleko ranije nego bi to trebala..

evo jedan link s puno korisnih informacija i upute kako nositi/držati dijete (baby handling)-nešto što bi po meni trebali pokazati svim majkama u rodilištu.. ili barem patronažne kad dođeš doma.. http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la kabica dana čet ruj 02, 2010 2:51 pm

moje mišljenje je da ako dijete samo čini neke pokrete da je to ok i ništa nije prerano. meni uvijek moja mama spominje kako sam ja ostavila fizijatra u čudu kad smo išli na prvu kontrolu kukića. dao mi je onako iz vica prste (ležala sam na leđima) i ja sam se fino primila za njih i osovila na pete. a dr k'o iz topa: pa dobro što vi to njoj kod kuće radite?! :lol: a veli mama pa ništa, sama se diže. i njegov zaključak je bio da je to ok jer su mi kukovi bili normalni. fazu puzanja sam preskočila i hodala sam već s 8,5- 9 mjeseci, na maminu radost i veselje :raspa: s obzirom da sam tada bila taman do visine ćoška stola koji je bio drven (u dnevnoj), zubiće i desni sam masirala na njegovim ćoškovima :rofl: da, da, grizla sam ga :rofl: (skužajte na malo offt :o )

malabuba, zgodan link :thumbsup:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 02, 2010 7:57 pm

Mi imamo jos 2 nova zuba :zubo: Nebi se mi dosle hvaliti ali ocekivali smo donje trojke a izbile cetvorke :lol: :lol: :lol: Sad ima dolje jedinice, dvojke pa rupa pa cetvorke :lol: :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet ruj 02, 2010 8:31 pm

a joj medena mala ljepotica!!!! :lovestruck: a umjetne trepavice? kad joj stavljaš nove ekstenzije? :mig:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sub ruj 04, 2010 1:22 pm

Mozda ovo i nespada pod ovu temu... nije to neki njen napredak nego vise mamin i tete zlatarke al mi smo probusili uha! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon ruj 13, 2010 6:29 pm

Evo nas natrag od pedice. Neka super simpa ženska. Uglavnom - od početnih 3350 g i 50 cm sada imamo 4700 g i 54,5 cm. :o :D dakle u mjesec dana dobila cca 1,5 kg i 4,5 cm.
Jako smo zadovoljni. U čet idemo gledati kukiće. sam da mi to još prođe ok i ja najsretnija mama na svijetu. Eh da - i svi ostali refleksi i mišići super - rekla je dr da je baš lijepa velika i žilava beba. :)
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon ruj 13, 2010 6:33 pm

bravo vi :cheer: :cheer:
tangerina

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame