Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako napreduju naše bebe

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Kako napreduju naše bebe

PostPostao/la lunna dana ned sij 19, 2014 6:16 pm

i ovde su liste cekanja kod kardiologa ajme samo zato sta su samo njih 2 na ovom podrucju :thumbsdown: sreca nama je jedan od te dvojice tetin kum pa kad se S rodio isao ga je odmah pregledati,a jedan bebica je 2 dana duze bila na neonatologiji zbog takvog pregleda :thumbsdown:

Sue :grli: to nije nista strasno danas jako puno beba ima ili hiper ili hipotonus...vjezbice sve to isprave :thumbsup: eto samo oko nas ja znam 4 ljudi koji su morali na vjezbice izmedu ostalog i J rodica sa bebacicom koja sad ima 2god i bome ja spretnije dijete ne poznam :svakacast: ona je imala hipotonus i izvijala je jako leda u onaj luk koji kao nije dobar,vjezbale su 2 puta dnevno kuci i 2 puta tjedno su isli na fizikalnu i sve se brzo sredilo..
mislim da je i Osma morala sa bebacicom na fizikalnu :misli:
samo vjerujem da ti je dosta pregleda i posjeta bolnici pa makar bila samo fizikalna treapija :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la mare dana ned sij 19, 2014 9:50 pm

Sue, ne brini zbog vježbica, i mi smo išli skoro godinu dana (od cca 3. mjeseca života, pa dok nije prohodao, a to je bilo s 15 mjeseci). To je onako malo gnjavaža, jer moraš i doma vježbati i stalno ti to visi nad vratom, ali nije ništa strašno. Iskreno, ja mislim da ne bi bilo ništa strašno niti puno gore i da nismo vježbali, jer je Bruno bio skroz blagi oblik hipotonije, ali eto, kad smo već krenuli, onda smo išli do kraja. A i još iskrenije - meni je bilo super što sam zbog toga mogla ostati s njim doma na produljenom porodiljnom...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana ned sij 19, 2014 10:14 pm

Bas to Mare stalno mislim na to, gledam da sto vise radim s njom doma!
Lunna tako se i ona izvija u luk kao da će most napraviti i užasno stisce ruke, pogotovo desnu i povlači je u nazad!
Kaze mi žena koja radi s njom da je malo zeznutija jer mala ne popusta, tvrdoglava je ko mazga! :neznamkakoti:
Kad hoce radit super, a kad nije dobre volje možemo se slikat! Stvarno ih puno ide na te vjezbe, ne kužim kaj se to događa!
Za mjesec dana idemo kod fizijatrice pa ćemo vidjet kaj će ona reci!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana pon sij 20, 2014 8:58 am

Nama su rekli 4 puta dnevno po 20 minuta i jednom tjedno smo išli kod fizioterapeuta u Vinogradsku. Mislim, znaš kaj je 4 puta dnevno s malom bebom?!?!?! Ne-mo-gu-će! Ak sam uspjela tri puta, bila sam prezadovoljna! A ak je bio lud i nervozan, nisam uopće forsirala... Nekad je bilo i jednom dnevno super uspjeh...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana pon sij 20, 2014 8:17 pm

Ma znam ne moraš mi nista govorit, meni su rekli 3 puta po pol sata i kak ti kažeš nemoguća misija!
Ne odvjezbam tolko s njom svaki dan, ali se trudim sto vise i 2 puta tjedno idemo kod fizioterapeuta!
Smiješna je, želi se okrenut na trbuh i kad zapne počinje se izvijat tak da joj glava krene prema guzici! :neznamkakoti:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon sij 20, 2014 8:37 pm

sue i moj necak je isao na vjezbe godinu i pol radi hipertonusa, rođen 5 tjedana prerano, imao je svakakve dijagnoze, a sad je zdravi i veseli sedmogodisnji nogometas :thumbsup:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana uto sij 21, 2014 10:42 am

Super, bas mi je drago kad čujem takva lijepa i pozitivna iskustva nakon svega! :cerek:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri sij 22, 2014 9:43 am

evo nas s pregleda s 5mj: 7400g i 70cm, sve je super, veseli je i stvarno jako živahan.
prije tri tjedna se uspio prvi put okrenuti s leđa na trbuh i to mu je sad glavna fora-sad zna i rukicu izvući. ali s trbuha ne leđa nikako-isto kao i njegov stariji brat. :mig: rekla je pedi da su sad opet zagovornici da se s dohranom kreće ranije, pa je rekla da možemo krenuti sa sokićima-tipa cijeđena jabuka-domaća (eko), tako da ćemo onda kroz kojih tjedan-dva polako krenuti i u te vode...hehe! :cerek:
po danu smo ulovili nekakav ritam od tri spavanja po pola sata, sat (iako nekad bude to samo 15min), a po noći zaspi za noć oko 21h (mi ga spremimo da zaspi u 20, ali se još par puta probudi do 21h), a budi se oko 3 i 5 za sisanje (a vrlo često ubaci i buđenje u 1h). enivej, zadovoljna sam jako! ne mogu ga baš ostaviti da se on sam igra i sl. obožava se igrati s nekim, brbljati i smijati se. ne voli baš kolica-jedva čekam da se ubacimo u sportska, da može gledati van kako treba. nosim ga ponekad u posuđenoj klokanici i skupljam lovu da si kupim mei-tai... :mig:
sue-ne brini za prncezu, samo ustrajno vježbajte, sigurna sam da će sve biti super! :thumbsup:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la prinči dana pet sij 24, 2014 11:34 pm

veliko bravo za sve bebače :cheer: :cheer:

mi danas sa kontrole i sa 2 mjeseca imamo 6 kila i 600 gr:D :D :cerek: :cerek: :cheer: :cheer:
primili smo vakcinu..temp. nismo dobili hvala Bogu.
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana ned sij 26, 2014 12:17 pm

Evo da pohvalim svoje veeeliko dijete... Jucer je napravio prva TRI samostalna koraka. :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lunna dana ned sij 26, 2014 3:50 pm

bome sve neke npredne bebe :dani:

ina bit ce sad trcanja :point: :lol:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon sij 27, 2014 3:46 pm

mi sa mjesec i pol imamo 6 kg i 60 cm... veliko moje djete... :lovestruck:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon sij 27, 2014 5:15 pm

Bravo iinaaa i zelena :cheer: :cheer:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana sri sij 29, 2014 10:36 pm

Mi smo danas bili na pikici i pregledu sa 4 mj :D Nismo se uopće plakali, mama i tata su bili ponosni :cerek: :cerek:

Također, mi smo jedna velika beba - 64 cm i 8200 g :cerek: :cerek: :cerek: Doktorica je rekla sa smo savršeni i pohvalila nas jer i dalje isključivo dojimo :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

Okrećemo se na bokove, malo nam fali da se prebacimo na trbuh, iako nam je fora kad nas mama prevrne. Smijemo se non stop, gugućemo ko veliki, obožavamo kupanje, igranje u baby gymu. Sve živo trpamo u usta i čekamo prve zubiće :D

Kontrola i pikica sa 6 mj, a tada i lagano krenuti sa dohranom, rekla je da nema potrebe prije ako i dalje nastavimo dojiti bez problema :cerek: :cerek: :cerek:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana pon vel 03, 2014 10:48 pm

Bravo za naprednu djecicu! :cheer: :cheer:
Danas sam bas happy jer smo bile na vjezbama nakon dva tjedna i teta koja radi s njom je bila zadovoljna i pohvalila je da se popravila i da sad to puno bolje izgleda! :cerek:
Počela se sama okretati na trbuh bez da povlači desnu ruku i vise se toliko ne izvija!
Drago mi je da se moje tlacenje isplatilo! :D
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana uto vel 04, 2014 9:15 am

Super, super, baš je lijepo čitati kako bebice lijepo rastu :cerek: Bravo za bebe, mame i tate! :cheer:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana uto vel 04, 2014 10:06 am

Sue, super za malu bebačicu :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Ja sam primjetila da se i moj malo izvija i radi luk sa kralježnicom, al nam je pedica rekla da ga stavljamo u kadu da ''pliva'' i da voda najlakše i najbrže rješava tu asimetriju :ne zna: :ne zna: Nama nije problem jer on i tako OBOŽAVA vodu ( pravi naš sin ) :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:

Mi smo se prije 5 dana prvi puk okrenuli sa trbuha na leđa i to nam je urnebesno :cerek: :cerek: :cerek: Sad mu se to stalno radi :cerek: :cerek: Sa leđa na trbuh iako mu malo fali, mislim da neće kroz neko vrijeme :ne zna: :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana pon vel 24, 2014 9:52 am

Vidim da nisam prijavila da od ona prvi 3 samostalna koraka, sami hodamo. Znaci prohodali smo sa 10,5 mj. Tata nam je isto bio rano prohodao, pa smo na njega, a ne na mamu ljenguzu. :rofl:
Ovdje ne idemo kod pedijatra, tako da jos uvijek ne znam koliko smo teski i dugacki, to cu prijaviti kad se vratimo u Hr, a to je brzo. :D
Novost je i da smo se uz puuuuuno muke odvikli od nocnog sisanja, ali trajaloooooo i trajalooooo. A onda je gospodin sam izbacio i sisanje za uspavljivanje (popodne i navecer), tako da smo ostali na 1-2 podoja dnevno.
Vise manje sada spava cijelu noc iako smo u nekoj cudnoj fazi pa povremeno ima nocni show, tipa probudi se u 1 i nece spavati do 3. Igrao bi se i svaki pokusaj uspavljivanja zavrsava vristanjem. Sva sreca nije precesto, pa smo vise manje naspavani.
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Oluja dana pon vel 24, 2014 12:13 pm

ina bravo i za hodanje i za izbacivanje nocnog podoja :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

tila sam nesto napisat, al ono kontam, pa M vise nije beba :zubo: nego je pravi veliki decko :lovestruck:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana pon vel 24, 2014 11:33 pm

weeeee super Ina!!! Ajme i ja bi rado takav scenarij za koji mjesec :cerek:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto vel 25, 2014 8:21 am

Oluja je napisao/la:ina bravo i za hodanje i za izbacivanje nocnog podoja :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

tila sam nesto napisat, al ono kontam, pa M vise nije beba :zubo: nego je pravi veliki decko :lovestruck:

Tnx Oluja! Ti najbolje znas koliko smo se mucili s ovim nocnim podojima. Ali eto proslo je i to :thumbsup:
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la theonly dana uto vel 25, 2014 2:26 pm

Ina slobodno podjelis iskustvo, ima nas koje cemo uskoro nesto poduzimat po tom pitanju :zubo:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto vel 25, 2014 2:46 pm

theonly je napisao/la:Ina slobodno podjelis iskustvo, ima nas koje cemo uskoro nesto poduzimat po tom pitanju :zubo:

Uh uh theo, ne znam od kud da pocnem... Mi smo ti poceli sa ukidanjem nocnih podoja (njih sam prve htjela ukinuti) kad je imao od prilike 10. mj, mozda malo manje. I to je trajalo i trajalo, znao je plakati po noci satima. I najcesce bi se ja mucila s njim jedno 2 sata, pa kad vise ne bi mogla bi mm preuzeo i onda bi na kraju njemu zaspao. Nisam bila sigurna jel to zato sto ga prije toga ja umorim ili jednostavno zna da on nema cicu, pa njega ni ne trazi. Probala sam mu nudit svasta i vodu i caj, cak sam jednu noc u ocaju nudila i vocni desertic koji inace obozava, ali nista nije prolazilo. Samo je cicu trazio, nista drugo nije priznao. Meni je bilo glupo maltretirat mm-a, jer on ipak radi, ali smo na kraju skuzili da nema druge, nego da ga on nosa kad se probudi, da mene ni ne vidi. I nakon jedno tjedan dana smo prespavali noc. Jos se znao koji put probudit po noci poslije toga, ali bi ga samo pomazila, dala pusu, polegla natrag i zaspao bi. Nakon nekih tj dana od toga, poceo je okretat glavu na drugu starnu prije popodnevnog i vecernjeg podoja. I kako bi se okrenuo od mene i od cice, tako bi i zaspao. Ubrzo sam mu i prestala nudit. Tako da eto sada u vecini slucajeva imamo samo jedan podoj i to ujutro kad se probudi, tako ga dobijem da jos malo ubijemo oko, ljena sam se rano dici. :rofl: Ali cini mi se da bi mogao i bez toga, da mu recimo ne dam. Eto, bilo je to m.j dana muke, ali samo zato sto nisam odmah uvalila mm-u da to odradi.
Budi pametnija od mene i malu mm-u u ruke odmah! :D
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la theonly dana uto vel 25, 2014 5:43 pm

Bravo vi!!
Mi imamo jos malo vremena i mislim cekati kak ce se malena sama razvijat, recimo nekad je iskljucivo zaspala na sisi, a sad zna i budna okrenuti mi ledja i zaspati dok joj je dosta..bas onako vidim kako se mjenja..
Al za pomoc mm, nisam bas sigurna da ce mu se svidjet ideja :roll: , al i ja mislim da je u tom grmu zec.. tak da bude morao, ako nece da se malena nepotrebno duze muci :ne zna:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto vel 25, 2014 9:24 pm

Ma dobro, da, vi jos imate vremena. Ja sam pocela s ukidanjem nocnih prvenstveno zbog toga sto mi se poceo jako cesto po noci buditi da bi cicao, a znam da nije gladan, vec je navika u pitanju. A na koncu konca planirala sam se i vratiti na posao kad napuni godinu dana, pa onda ne bih izdrzala vise taj tempo.
Samo ti lijepo mm-u objasni da je tata taj koji odvikava dijete od cice, bas zato kaj ju nema :rofl: :rofl:
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.