Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako napreduju naše bebe

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Kako napreduju naše bebe

PostPostao/la mare dana uto pro 17, 2013 10:33 am

Make way, make way, dolazi King kong!

Sistematski s 2 mjeseca - 64 cm i 7190 g :mig:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la theonly dana uto pro 17, 2013 12:56 pm

Vaaau Mare, vi nas prestizete, a 2mj smo razlike, veeeliki decko! Al ne moze ni P zaostajat za bracom :cerek:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana uto pro 17, 2013 3:50 pm

theo lako sto vas prestize nego ce jos malo prestic i mog S i Daninog M :lol:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana uto pro 17, 2013 4:03 pm

Bome Mare vidim da cete i nas uskoro ostavit iza sebe... :-D
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la ivancica dana uto pro 17, 2013 4:15 pm

mare je napisao/la:Make way, make way, dolazi King kong!

Sistematski s 2 mjeseca - 64 cm i 7190 g :mig:

Mare, odmah mi je lakše kad ti staviš mjere svoga :D :D Meni svi naglašavaju kako je 6 500 malo previše za bebu od 2 mj :o :o :o s tim da je moj imao 59 cm :ne zna:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana uto pro 17, 2013 5:58 pm

Hahaha, a bas ste me nasmijale. Ne znam sta da kazem, on je meni skroz malešan, al nemam ga bas priliku staviti pokraj neke bebe njegove dobi, pa da usporedim. A vidim da se svi cude kad velim da ima 2 mjeseca. To su valjda geni, ne znam... Nije da ga natrpavam hranom, papa samo ciku, cak i puno manje cica od Brune... Ma samo nek su oni nama zdravi :-)
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana uto pro 17, 2013 6:03 pm

A zaboravila sam starijeg pohvaliti kad smo vec kod brojki :-). Visok 119 cm, tezak 25 kg, tenisice broj 31 :-). I bas je nekako lijepo skladno gradjen :lovestruck:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri pro 18, 2013 9:58 pm

mare :dani: :dani: :dani: predivni su ti dječaci!! :cerek: naš "veliki" je 110cm i 17kg, nogica br.28
ivančice a kaj bi mogla ako ga samo dojiš?! ma ti komentari su mi baš sjajni! :thumbsup: važno da lijepo napreduje. :cerek:
the princeza raste i super napreduje! :cheer:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana čet pro 19, 2013 12:13 am

Pa i pedica kaže da niš nije puno za isključivo dojene bebe :D :D Al neki iz okoline me malčice gnjave kao da mu ne dajem često da cica, da ga razvučem na 3-4-5 sati itd... On nekad jede nakon sat, nekad 4 ne pita :ne zna: :ne zna: Pa nisam ni ja gladna svaka 3 sata :ne zna: :ne zna: Plus što spava po noći po 6-7 sati u komadu :D :D Ma baš me briga za kile, na kraju krajeva ni roditelji mu nisu sitni :D :D
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet pro 19, 2013 9:12 am

Upravo tako ivancice, dojena djeca ne mogu dobiti previse. I ti komentari o razvlacenju su mi super, dijete se hrani na zahtjev, a ne na gledanje na sat. Decko odlicno napreduje, a za ostalo te bas briga. :-)

Meni su prvi mjesec svi govorili, joj malo ti je dobio, nemas dosta mlijeka, bla bla bla. Poslije kad je poceo dobivati preko kilu mjsecno, je bilo, joj moras malo smanjit cicu, previse ti dobija... Poanta: selo nikad zadovoljno! Sva sreca pa nas boli djon za selo. :-D
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la blab dana čet pro 19, 2013 4:09 pm

iinnaa.t je napisao/la:Upravo tako ivancice, dojena djeca ne mogu dobiti previse. I ti komentari o razvlacenju su mi super, dijete se hrani na zahtjev, a ne na gledanje na sat. Decko odlicno napreduje, a za ostalo te bas briga. :-)

:amen:
meni su pilili mozak sa čajem, zašto nebih davala čaj umjesto cice. eto, njezino dijete je moglo, što nebi i moje tako :roll: :roll: :roll:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Sue0204 dana čet pro 19, 2013 9:30 pm

Bravo za malu i veliku djecu! :cheer:
Samo nek oni rastu i budu zdravi, to je najvažnije!
Meni je pedica rekla da je puno dobila, govorimo o jednoj kili dok mi je prije govorila da je dobila premalo!
Pitala me kaj ne bi ona mogla jesti 4 a ne 5 puta dnevno! :budala:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana pet pro 20, 2013 9:31 am

A za čaj kad čujem diže mi se kosa na glavi :roll: :roll: Moja seka je skoro upropastila dojenje zbog čaja. Sva sreća da me na kraju poslušala i sve izbacila i mala i dalje lijepo doji a ima 5 i pol mjeseci. I neću mu dat ni čaj ni vodu dok je god isključivo dojen :D :D :D

I još jedan komentar, neću ni spominjat od koga da će mu skoro trebat dohrana jer se neće moći prehraniti samo od mojeg mlijeka :roll: :roll: :roll:

@sue: promijeni pedicu :D :D :D Mala ti super izgleda :lovestruck: :lovestruck: Prst u uho i po svome :D
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana pet pro 20, 2013 12:06 pm

ivancica je napisao/la:A za čaj kad čujem diže mi se kosa na glavi :roll: :roll: Moja seka je skoro upropastila dojenje zbog čaja. Sva sreća da me na kraju poslušala i sve izbacila i mala i dalje lijepo doji a ima 5 i pol mjeseci. I neću mu dat ni čaj ni vodu dok je god isključivo dojen :D :D :D

I još jedan komentar, neću ni spominjat od koga da će mu skoro trebat dohrana jer se neće moći prehraniti samo od mojeg mlijeka :roll: :roll: :roll:

@sue: promijeni pedicu :D :D :D Mala ti super izgleda :lovestruck: :lovestruck: Prst u uho i po svome :D

Meni je moj pedijatar kada je M imao 6 mj i vec smo krenuli sa dohranom rekao da djetetu dajem niskokaloricne namirnice, da ne dobija toliko na tezini :D Nisam ni komentirala, samo sam mu se nasmijala u facu. Mislim kaj visokokaloricno uopce moze jesti dijete od 6 mjeseci?

Tako da zanemarite zle jezike, pa makar taj jezik pripadao pedijatru :-). Sue, kroz jedno uho unutra, kroz drugo van, i kako kaze ivancica, vozi po svom. :-)
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la theonly dana pet pro 20, 2013 12:21 pm

Meni je nasa pedica isto digla tlak-veli da zakaj nismo jos s dohranom krenule, da smo sa 4mj trebale!! Ono, prije pol godine je ta ista dr. davala predavanje da ne treba krenuti na dohranu, ako dijete dobro napreduje-i pitam je ja da zakaj sad druga ploca!? A ona, da je to sad preporuja who! Reko, da, sad se u 5mj svijet toliko promjenio da djeca 2mj ranije moraju na dohranu?! Ono bas se kao cudila da zakaj ne dajem kasice.. a puna joj ordinacija reklama za Hipp..mda :kava:

Ugl, vidjet cu, sad kad navrsi 5 dal cu skoro il jos nalo pricekat za podnevnu kasicu..al necu jos 2,3 tj sigurno krenuti ako bude sve ok s papanjem ko i do sad..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana pet pro 20, 2013 11:39 pm

Kad smo mi s Brunom došli na pregled i cijepljenje sa 6 mjeseci, pitala me pedica što mali jede, ja kažem uglavnom i najviše ciku. A veli ona, onako s čuđenjem i s visoka: Mamaaaaaa, pa Vi još imate mlijekaaaa???????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Koza glupa! Trebala sam joj reći da imam i da ću imati još otprilike 16 mjeseci, a da bih mogla imati i još 26 mjeseci kad bih htjela i kad bi dijete htjelo...
I, da, naša isto doma nema običnu bijelu majicu za ispod kute, nego baš MOOOOOORAAAA imati neku s divovskim Nestle logom preko prsa :roll: :roll: :roll:
I za kraj, da ne idem u off previše, ultimativni savjet u vezi dojenja - dobro, ako ste već odlučili dojiti na zahtjev, ali samo ću Vam reći da mu, obzirom na njegovu kilažu, ne trebaju obroci češće od svaka 4 sata :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: O jebemtisavjettvoj!!! Samo hvalim Boga da mi dojenje nije o takvoj babi i takvim savjetima ovisilo :pop:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana sri sij 08, 2014 12:03 pm

Mi dojimo i dalje bez problema :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
I dalje nismo ništa probali osim majčinog mlijeka :lovestruck: :lovestruck:

Počeli smo sve živo hvatat, dok doji hvata i majicu, potkošulju, grudnjak; dok se igra u gymu smije se od uha do uha i sve hvata. Počeo je hvatat i onaj konopac koji se poteže da mu igračka svira :cerek: :cerek:

Obožavali smo gledati lampice na boru, čak smo par puta i zaspali uz njih :cerek: :cerek:
Samostalno zaspemo bez problema, mama nas samo ostavi u kinderbetu i ode :cerek: :cerek: :cerek: ( pod uvjetom da smo siti )
Obožavamo kupanje, lupamo i rukicama i nogicama u kadici i samo se smijemo, čak nam ne smeta i kad dobijemo vode po licu :cerek: :cerek:

Uglavnom, već smo pravi veliki dečko koji je jako dobar, svemu se smije, obožava društvo i nije nimalo problematičan :cerek: :cerek: :cerek:
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pet sij 10, 2014 9:33 pm

Ivancice, baaajka :cerek: :cerek: :lovestruck:

Ja isto nemam nekih primjedbi, ima moja velika curka boljih i losijih dana, al sve u svemu je dobra beba, fino papa i dobro spava, nekad jedino trazi vise paznje-igranje s mamom a ne sama na gymu itd..al za ostalo ko kod Ivancice, voli se banjat, smije se svakome ko radi grimase, jos i voli ici k svakome (nije jos u fazi da oce samo mami ) ujutro il na pauzama kod podoja se rasprica ko velika, oponasa moje usne, a kad joj nejde pnda sam usnama bruji ko traktor :zubo:
U setnji i autu mi 99% vremena spava-cak i kad se 3h u Hr vozimo.. ako je budna onda si pjevusi, a zaplace jedino ako mora prdnuti, a u autosjedalici jpj to nejde :lol: ista mama, treba joj odredjena poza i da kaki :lol: tako da kad se najede i ne zaspi neg gunđa onda znam da je moram dići i lagano prstima udarat po ritiki da moze kakati :D
Psicu sveznalici vec nateze udove da krenu pjesmice i voli vadit dudu i bacat je da vidi kako ce mama dici :zubo:
I jaaako zainteresirano gleda kad jedemo, tako da cu uskoro krenut s kasicom u podne..do sad je iskljucivo dojena..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana pon sij 13, 2014 11:35 am

Bravo za svu veliku malu djecicu! :-)

Ja ne znam koliko je moj princ tezak i dugacak trenutno, ali vidim da je jako narastao. Nosimo trenutno velicinu robice 80.
Vec sam pisala da jako dugo vec hoda uz namjestaj ali se ne usudi pustiti. Samostalno stoji isto vec neko vrijeme. Novost je da znamo pokazati pa-pa i ne-ne, pricamo samo mama, tata, baba i nete (nece). Ponekad napravi jedan samostalan korak, al odmah je poslije pada na guzicu :-). Hoce hodat ako ga se drzi za ruku, ali samo za jednu ruku, ako ga primis za obje ruke onda pocne skakat i plesat. :-)
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Sue0204 dana čet sij 16, 2014 8:56 pm

Mi smo danas bili na kontroli i gospodica ima 7280 g i 65 cm!
Nije bas narasla od zadnjeg puta ali se zato udebelila! :cerek: Dobila je i drugu pikicu i nije se uopće plakala, malo je zacvilila i to je bilo to!
Kaze pedica da je sve ok s obzirom kak smo krenule!
Jedino sto dva puta tjedno idemo u klaicevu na vježbanje i doma još moramo vjezbati da ispravimo ovo sto stekamo! Kak stvari stoje morat ćemo ići skroz dok ne prohoda! Nadam se da ćemo to sve dovesti u red s tim vjezbama, a inače je super voli puno pričati i igrati se! Obožava kad ima puno ljudi, onda je najmirnija! :D
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet sij 16, 2014 10:35 pm

Bome svi baš fino napredujete. Bravo
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana čet sij 16, 2014 10:58 pm

Bravo za vece i manje bebice, svi super napreduju :lovestruck:
Sue kakve vjezbice radite vi, za sta?
I moja malena voli drustvo, svaki put kad se vratimo u Austriju joj par dana bude koma, ko i meni, jer smo prakticki solo po citave dane :o
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana pet sij 17, 2014 1:23 pm

Ima hipertonus i trup joj je malo u asimetriji pa kasni s motorikom i zato idemo na fizikalnu terapiju!
Bas smo danas bile i trebale smo preci na drugu metodu vježbanja ali nas je fizijatrica stopirala dok ne dobije nalaz kardiologa a to tek idemo za 2 mj!
Jako se izvija pa nam to stvara probleme i zabacuje glavu pri pokušajima okretanja s leđa na trbuh i nešto je slabija bila s desnom rukicom ali smo to uspjeli popraviti!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana pet sij 17, 2014 10:18 pm

A misica :grli: Pa kaj se tak dugo ceka za kardiologa i za bebice :thumbsdown: :neznamkakoti:

Al bitno da ona fino napreduje, i da vjezbe pomazu! :grli: :cerek:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sue0204 dana sub sij 18, 2014 12:02 pm

To su nas još narucili dok smo bile u rodilistu!
Ali kod nas nista čudno da se za sve čeka pa čak i za bebice! :neznamkakoti:
Vjezbe puno pomažu samo se treba biti uporan, nadam se da će kod nas sve biti ok!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.