Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Simptomi trudnoće

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Simptomi trudnoće

PostPostao/la ribica08 dana čet srp 01, 2010 7:07 pm

joj cure ne obazirite se na te babske price...
ja sam u trudnoci svasta dozivila i iskreno mi je zao sto negdje sve to nisam zapisivala jer bi odvaljivala od smjeha (tj cini mi se da sam vec negdje na ovom forumu pisala o tom)

no ovako moji simptomi trudnoce:
hm od pocetka sam znala da sam trudna iako mi je test pokazao da nisam...
ipak drugi put se crtica pojavila nakon sekunde...
mucnine su mi se pojavile nakon mjesec i pola i trajale tjedan dana a bile su:
dignem se jedno jutro i pogled na kecap, majonezu, meso dođe mi odmah na povracanje... nisam znala zasto sve mi je bilo ako jedan zalogaj stavim u usta povratit cu sve... zivila samo na sugu i njokima :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: i to dosta dugo... i salati naravno ostalo... nema sanse...
bila sam jako jako umorna i najradije bi spavala a kad sam bila budna bila mi je muka kao da cu povracat ali nisam i tako to je trajalo hvala Bogu samo tjedan dana...
nakon toga nista i sve super... :mig: :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la bedacha dana pet srp 02, 2010 8:39 am

Dani 26 je napisao/la:I ja sam imala niski tlak a kad bi dosla na pregled, popeo se u normalu... Vec sam pisala da je to sigurno zato sto me prvo vagala pa tek onda mjerila tlak :rofl: :rofl: :rofl:

Vidiš, vidiš, nisam se sjetila toga, al čisto logično objašnjenje... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: morala bum si za doma kupit vagu pa svako jutro stanem, šokiram se i imam normalan dan. :rofl:

A kaj se tiče babskih priča, kad sam bila u Istri rekli su mi da sigurno nosim curicu jer imam tak čisti ten (smirio se u zadnje vrijeme) :D valjda svaki kraj ima svoju teoriju :rofl:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Rally_MO dana pon srp 19, 2010 2:10 pm

Ja sam prvo imala simptome pms-a, otečene grudi i nabrekao stomak. S obzirom da imam kraći mjesečni ciklus-23 do 26 dana, pretpostavljala sam da sam trudna, a čim mi je zakasnila jedan dan znala sam da jesam (jednom u životu sam dobila na vrijeme, nikad mi nije zakasnila). Od simptoma trudnoće, jedino što mi se nenormalno spava, jedan trenutak nešto govim, slijedeći već spavam... Ostalih simptoma nemam vele. Češće odlazim na wc-al s obzirom na probleme koje sam imala s mokraćnim mjehurom, to nije nikakva novost za mene- ne idem puno češće nego inače.
Što se tiče hrane, nemam nekih prohtjeva, čak mi se ni slatko ne jede previše a inače je to moja hrana. Jedino što sam primjetila da mi pršut i banane teško padaju na želudac.
Kao i neke od vas, isto imam problema s niskim tlakom (teta u gin mi je izmjerila 100/70 a i to mi je bio malo skočio jer me je neka tuka nasekirala na putu do dr), ljeti znam imati vrtoglavice, umor, oticanje ruka i noga (ovo je bez trudnoće). Ja to inače pokušavam riještit hranom ako mi se manta (malo čokolade mi pomogne da vratim energiju),uzimanjem dosta tekućine (paše mi malo kiselije, kao npr. limun, da me osvježi i vrati u život) i pokušavam malo više soli unijeti u organizam jer sam primjetila da je gubim znojenjem (koža mi bude skros slana kad se oznojim)...
Uglavnom, da kucnem o drvo, nemam nekih simptoma koje ne bih imala da nisam trudna
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana pon srp 19, 2010 2:30 pm

Rally_MO je napisao/la:Ja sam prvo imala simptome pms-a, otečene grudi i nabrekao stomak. S obzirom da imam kraći mjesečni ciklus-23 do 26 dana, pretpostavljala sam da sam trudna, a čim mi je zakasnila jedan dan znala sam da jesam (jednom u životu sam dobila na vrijeme, nikad mi nije zakasnila). Od simptoma trudnoće, jedino što mi se nenormalno spava, jedan trenutak nešto govim, slijedeći već spavam... Ostalih simptoma nemam vele. Češće odlazim na wc-al s obzirom na probleme koje sam imala s mokraćnim mjehurom, to nije nikakva novost za mene- ne idem puno češće nego inače.
Što se tiče hrane, nemam nekih prohtjeva, čak mi se ni slatko ne jede previše a inače je to moja hrana. Jedino što sam primjetila da mi pršut i banane teško padaju na želudac.
Kao i neke od vas, isto imam problema s niskim tlakom (teta u gin mi je izmjerila 100/70 a i to mi je bio malo skočio jer me je neka tuka nasekirala na putu do dr), ljeti znam imati vrtoglavice, umor, oticanje ruka i noga (ovo je bez trudnoće). Ja to inače pokušavam riještit hranom ako mi se manta (malo čokolade mi pomogne da vratim energiju),uzimanjem dosta tekućine (paše mi malo kiselije, kao npr. limun, da me osvježi i vrati u život) i pokušavam malo više soli unijeti u organizam jer sam primjetila da je gubim znojenjem (koža mi bude skros slana kad se oznojim)...
Uglavnom, da kucnem o drvo, nemam nekih simptoma koje ne bih imala da nisam trudna

to je bio moj tlak citavu trudnocu...par dana pred porod sam bila na pregledu u bolnici imala sam 100/60 i doktor me pitao "jel hodate vi?" ja zbunjeno "a hodam, vise se kotrljam" a on meni "s ovakvim tlakom cudno da disete"

a u rodiliste sam dosla s tlakom 145/85 i bila sam sva zivcana :D kad sam rodila 100/60 i sestre su me nosile do kreveta jer mi se mantalo :D
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana uto srp 20, 2010 6:20 am

U mene je takav tlak već godinama. Ja se skros navikla, kad mi bude normalan ja se više ne osjećam dobro.
A taj visok tlak je normala, čovjek se prepadne. Moja prijateljica, kad joj mjere tlak na pregledu, redovito ima visok tlak... 5 min poslije pregleda joj već bude normalan. Sad su joj rekli da ga kod kuće mjeri, na pregledu su prestali
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pet srp 23, 2010 8:16 am

Curke, ja baš ne pratim koje si teme ovdje otvarate, no molim pogledajte tu i tamo naslov teme, mislim da ova nema veze sa tlakom (osim ako je bio prvi simptom trudnoće) ili proricanjem spola po lošem tenu.

Koliko sam shvatila, za takve općenite razgovore imate "trudnice zbor", ova nirianina tema više ne liči na ništa koliko ste ju začetale.
:ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la macy dana sri kol 25, 2010 8:48 am

Kako smo dragi i ja vise od godinu dana bezuspjesno pokusavali zaceti, tako smo krenuli na Sv. Duh i obavili skoro sve pretrage koje su nas trazili. svi nalazi bili su, ajmo reci losi, i doktor nam rekao da bez potpomognute oplodnje necemo skoro zaceti, stovise rekao je da postoji mogucnost da se to dogodi jednom u 20 godina. Tako da meni nakon tih rijeci nije padalo napamet da mogu samo tako ostati trudna.

No, onda mi se jednog dana pocelo uzasno spavati, tlak mi se spustio na 110/60...inace nikad nisam imala problema s tlakom...i jos uvijek sam u fazi da bi mogla prespavati valjda cijeli dan.

E, onda sam isla slagati onu Proljetnu tortu sto je Dani objavila recept ovdje na forumu-sa sumskim vocem i pudingom od maline...pojela ja jednu snitu i dragi drugu, a ostatak torte sam bacila u smece...nisam je mogla gledati u frizideru (da ne bi bilo zabune, torta je super :))...postala sam jako osjetljiva na mirise....imala sam neki cvijet u vazi na blagavaonskom stolu, morala sam ga baciti koliko me iritirao njegov miris, a prije mi apsolutno nije smetao.

Uzasno su me boljeli jajnici neka tri tjedna, bas onako, kao da cu dobiti, ali nikako da procurim-no u biti , to za mene i nije nesto cudno s obzirom da sam znala imati cikluse i po 90 dana. No, bol je bila dosta intenzivna, pa sam mislila ici ginekologu, da me salje nekud dalje, no nekako sam racunala da ce me prvo upitati da li sam napravila test. I tako, otisla ja kupiti test, druga crtica se pojavila nakon sekunde :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: Ostala sam sokirana :lol:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la theonly dana sri kol 25, 2010 10:03 am

ajme Macy kako divno :cerek: :cerek:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la renata87 dana sri ruj 01, 2010 1:55 pm

Nadam se da mi možete bar malo pomoći jer mi se ne ide doktoru jer je skroz bezveze i uopće nije dobar (znam da ga moram mijenjati što hitnije :)).
Ovako, prije nego sam dobila tjedan dana sam osjećala mučninu i bolove u leđima (ali me leđa često inače bole). Zatim sam dobila ali mi nije trajalo tri dana ko obično nego 6 (i skroz malo). To je bilo prije tjedan dana i otada još uvijek navečer (negdje iza 18) imam užasne mučnine, vrtoglavice, glava me boli (ali i inače imam migrene) i užasno mijenjam raspoloženja ( u pola sata promijenim sve vrtse od ljutnje, živčanosti do sreće i uzbuđenja, a inače nisam takva) i stalno sam umorna (a mislim da ne spavam ni premalo ni previše). Uz to u 4 tjedna sam dobila 4 kg, a inače teško mršavim, ali se teško i debljam. Mislila sam napraviti test al me strah da mi krivo ne pokaže jer bih tek u slučaju da je pozitivan otišla doktoru. Ovako mi je i glupo ićoi doktoru kad sam dboila i sve na vrijeme (a tek zadnja tri mjeseca mi se ustalio ciklus), a jedanput sam bila kod doktora jer mi ej dva mjeseca kasnila pa me je samo pogledao (bez pregleda, obučenu) i rekao da nisam trudna (al je i pogodio :)).
Pa sad, jel imala koja od vas takve simptome ili sam si to umislila :ha:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]
renata87

PostPostao/la tangerina dana sri ruj 01, 2010 2:01 pm

imaš i jeftiniji test od 15 kn, prema tome, đabe naše pametovanje ovdje, kad je najmanji problem isti provjeriti u 5 minuta :ne zna:
a i ako imaš sve te "probleme", te ako nisi trudna, bez obzira na sve, trebalo bi otići doktoru, bez obzira kojemu :ne zna:
meni je prvi test bio negativan, jer sam ga prerano radila, no to ne znači da tebi ne može bit suprotno, a barem ćeš na miru spavati (a isto tako imala osjećaj spavanja, napuhnutosti i većine trudničkih simptoma)
dakle, moj savjet, kupi test, jer ovako budeš samo čula 51 različito mišljenje, a nitko od nas nije doktor, barem ne za simptome trudnoće i utvrđivanje iste :ne zna:
tangerina

PostPostao/la vrazichka dana sri ruj 01, 2010 2:01 pm

napravi test. tesko moze biti lazno pozitivan :thumbsup: a ako ga dobro napravis ne bi trebao biti niti ne valjan. a ako ti pokaze minus ili jednu crticu i ako sumnjas odi doktoru.
to sto imas "uobicajene" simptome moze i ne mora znaciti da si trudna
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la macy dana sri ruj 01, 2010 2:18 pm

Meni su uvijek doktori govorili da je veca sansa da je test lazno negativan, nego lazno pozitivan, no ipak postoji mogucnost.
Ja bih na tvom mjestu svakako napravila test - poznavajuci sebe, ne jednog, vec dva. U slucaju da bude pozitivan otisla bih ginekologu, a ukoliko bude negativan, vjerojatno bih otisla doktoru opce prakse s obzirom da se ne osjecas dobro.
Mi sad tu mozemo napisati da imas simptome trudnoce, ali to ti nista ne znaci. Doktoreva rijec je zadnja :pop:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la renata87 dana sri ruj 01, 2010 2:46 pm

meni je bio jednom lažno pozitivan, a jedanput mi se crtica nije vidjela, tj. kao test nije bio dobro napravljen, pa ne želim da se to opet dogodi :S
nemam sreće s tim testovima, ali izgleda da ću ipak to napraviti samo da se smirim.
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
[/url]
renata87

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon ruj 13, 2010 1:45 pm

hehehhehehhe...

ja sam jedna od onih koja nema nikakvih simptoma... jedino što je, kasnila mi menga... al nisam se previše zabrinjavala oko toga pošto sam i test bila napravila pa je ispao negativan... oduvijek imam neredovite menge, pa se nisam pretjerano ni obazirala... :ne zna:

i primjetila sam samo da puno više pijem i češće moram na wc... nisam previše pažnje obraćala tome pošto smo bili usred ljeta i na 30+... al eto, primjećujem sad... :D
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana pon ruj 13, 2010 1:49 pm

Ja sam u trudnoći užasno hrkala, toliko da je mm htio ići spavati u dnevni :budala:
I kako sam rodila, vratila se u normalu!
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Polesana dana uto ruj 14, 2010 7:23 am

zelenooka-007 je napisao/la:hehehhehehhe...

ja sam jedna od onih koja nema nikakvih simptoma... jedino što je, kasnila mi menga... al nisam se previše zabrinjavala oko toga pošto sam i test bila napravila pa je ispao negativan... oduvijek imam neredovite menge, pa se nisam pretjerano ni obazirala... :ne zna:

i primjetila sam samo da puno više pijem i češće moram na wc... nisam previše pažnje obraćala tome pošto smo bili usred ljeta i na 30+... al eto, primjećujem sad... :D

:bravo: :bravo: :thumbsup:
Divota od trudnoće! Zašto si ja uvijek mislim da ću saznati dan nakon od mućnina i povraćanja... :ne zna:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana pet lis 22, 2010 8:39 am

Polesana je napisao/la:Divota od trudnoće! Zašto si ja uvijek mislim da ću saznati dan nakon od mućnina i povraćanja... :ne zna:

Meni je trebalo tjedan dana simptoma da se sjetim napraviti test :budala:
Naime, meni je menga isto užasno neredovita otkad sam prestala pit pilule (neredovitija neg što je bila prije njih) pa je to zadnje zbog čega sam se zabrinjavala. Tim više što sam mjesec prije uredno imala mengu, pa ju nisam ni očekivala tak skoro :lol:
Uglavnom, počelo mi bit užasno mučno od jutra do sutra, glavobolja, malaksalost, vrtoglavice, česti odlasci na wc, ništ nisam mogla jest, na sve mi se želudac okretao, osim na pomfrit!... Kak je bilo jako vruće, stan u potkrovlju - još gore, to sam pripisivala tome. Kaže mi dragi da sam možda trudna (al isto se više zeza neg što misli ozbiljno), a ja njemu "To se zovu jutarnje mučnine, meni je slabo cijeli dan. nije to to, helou?!" :roll:
Nakon tjedan dana, ne budimo mi lijeni, kupimo test, tek toliko da isključimo tu opciju! Napravili test, piše čekaj 5 min. kojih 5 min?? kak sam ja piškila na njega tak se druga crtica odmah pojavila :dani: I to je bilo to. Bio je to 5.tjedan :cerek:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tasha dana pet lis 29, 2010 1:03 pm

ja ih nisam imala...jedino sto je upucivalo na to da sam mozda trudna jest cinjenica da mi je menga kasnila...i da, nije mi se svidio mamin kolac koji inace volim...ostalo je sve bilo kao i inace
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana pet lis 29, 2010 2:01 pm

Mischa je napisao/la:ja ih nisam imala...jedino sto je upucivalo na to da sam mozda trudna jest cinjenica da mi je menga kasnila...i da, nije mi se svidio mamin kolac koji inace volim...ostalo je sve bilo kao i inace

jel nam ti to imas nesto za rec :idea: :D :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malabuba dana pet lis 29, 2010 3:09 pm

a i u tickeru su joj neke sitne brojčice?? :raspa:
hoćemo li to još jednom postati forumtetke?? :D :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Polesana dana sri tra 27, 2011 9:17 am

ovaj je post namijenjen svim wanna be :grli:
naime, u 11.mjesecu, neplanirano, mislila sam da sam trudna. Počeli su mi smetati mirisi, kao neka muka, dizao mi se želudac, ciklus mi je kasnio cca 2-3 dana (ništa strašno) i ja bila uvjerena da sam trudna. Nismo radili "namjenski", ali sam bila jako sretna. :cheer: već sam vidjela kako mi je trbuh narastao, izračunala sam si termin itd.
Kad sam napravila test i vidjela da je negativan, nisam mogla vjerovati! Kako sam si mogla "umisliti" sve te simptome, a bez da smo išli planski?! skontala sam da je psiha stvarno moćna stvar i svečano si obećala da kad krenemo raditi na bebici želim da mi prvi simptom bude isključivo kašnjenje menstruacije, ne želim sama sebe mučiti i poslije se razočaravati :nene:
I tako je i bilo. Nakon jednog mjeseca gdje nam se nije uhvatilo, drugi je bilo sve ok. Ciklus nikako da dođe, ali nismo stigli ubosti plodne dane tako da se uopće nismo nadali, mi smo to flegma primili. Mm mi nije htio kupiti test da se ponovno ne razočaram, ali sam ga nagovorila na neki od 15 kn. I u sekundi je pokazao što je trebao, na opću euforiju i iznenađenje! :cerek:
Sad kad vrtim film unazad, grudi su me boljele isto kao u PMS-u. Baš sam par dana prije očekivane menstruacije išla kupiti isti grudnjak koji već dugo koristim, isti broj, isti model. Ali sam ga ipak probala. Kad ono- mali :shock1: :raspa: sva presretna rekla prodavačici neka mi da broj veći, i mislim si, iako ga nosila samo par dana prije ciklusa, boli me briga, zguštat ću si ga! :rofl: I još uvjeravala prodavačicu kako je "sve prirodno" :cerek: Sad mi je i taj mali :o
eto, jedino to. :D
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tana dana čet kol 11, 2011 1:01 pm

Još sam friška, ali evo i mojih simptoma.
Već par dana prije nego je test pokazao trudnoću, strašno sam bila umorna i mogla sam spavati i spavati. Sumnjiva sam sama sebi počela biti kad sam skužila da sam u pms-u, a ne jedem slatko. Inače par dana prije nego dobim, tamanim sve slatko što nađem, a taj put mi to uopće nije pasalo. Kad je test potvrdio trudnoću, grudi su me već na veliko boljele, a onda je počela idila sa kiselinom i lijenim želucem, a traje i dalje. Što god pojedem, imam osjećaj da mi sto godina stoji u želucu, pa se fino digne kiselina, pa onda opet moram nešto pojesti i tako u krug. Čak mi i obična voda izaziva žgaravicu. Mučnine sam do sad imala samo nekoliko puta na večer, ali skroz lagane, a mislim da sam samo jednom ili dva puta povratila.
E da, sa nekih 5-6 tjedana mi je nos bio stalno začepljen, ko da sam prehlađena, ma da - kakva prehlada, a 7. mjesec i vrućine prestrašne. I još nešto, noću se redovito dižem bar dva puta na wc, a nakon toga ne mogu zaspati, a to mi se nikad prije nije događalo, čak i ako sam se budila noću, zaspala sam dok si rekao keks.

Sve u svemu, ne žalim se, zapravo sam sretna jer moglo je biti i gore.

I da, ne mogu još uvjek vjerovati da ovdje pišem simptrome SVOJE trudnoće. Pa kaj sam trudna? Jesam!!!!!! :cagam: :cagam:
slika
slika
Tana
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Oluja dana uto lis 11, 2011 10:06 am

posumnjala sam da sam trudna jer sam bila stalno umorna i mogla sam spavat do prekosutra, cak bi i popodne zaspala sta nikad ne radim,na fitnessu bi se umorila duplo vishe nego inace itd. sumljivo mi je bilo jer sam prije toga bila na GO 3 tjedna, tako da mi nikako nije bilo jasno kako mogu biti toliko umorna i neispavana. onda sam primjetila proljev i blago povisenu temperaturu i znala sam da je to to :zubo: to je bilo tjedan dana prije nego sam radila test, odn 10 dana prije ocekivane menstuacije.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Mana dana uto lis 11, 2011 2:06 pm

prsa su me raturala (inače me ne bole kad trebam dobiti) i donji dio trbuha me rasturao da sam ponekad jedna hodala, mislila sam da je to sve od toga što trebam dobiti, ali eto nije bilo :D :D
slikaslika
Mana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pet lis 14, 2011 1:27 pm

kod mene je sve bilo ko i u PMS-u bolile :cice: i drob me bolio,promjene raspolozenja..a onda je kasnija M,napravil atest nakon 3 dana i to je bilo to :cerek:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.