Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Simptomi trudnoće

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Simptomi trudnoće

PostPostao/la niriana dana čet svi 20, 2010 10:55 am

Dakle, trudnice i mame koje ste simptome trudnoće imale?

Možda ne bi bilo zgorega i da napišete kako ste rješavale pojedine simptome, što vam je pomagalo kod npr. mučnina..

Mislim da bi bilo dobro imati ovakvu temu da cure koje sumnjaju da su trudne imaju gdje usporediti svoje simptome...
Ja sam tražila po internetu simptome trudnoće čim sam vidjela da mi menga kasni... :raspa:

Moj prvi simptom (prije nego sam znala da sam trudna) je bio umor, samo mi se spavalo po cijele dane, nisam imala snage za ništa, onda je počeo zatvor koji još uvijek traje :izivciran: , bolne grudi i od 6+4 su mi počele mučnine, koje se moram priznati, lagano pogoršavaju....

Jedan dan sam imala groznu žgaravicu ali to se na svu sreću nije ponavljalo...

Jučer sam otkrila da mi kod mučnine pomaže limun tj. mirisanje limuna... sinoć sam i zaspala s limunom u ruci.. :D

A sad vi, drage moje...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Re: Simptomi trudnoće

PostPostao/la tangerina dana čet svi 20, 2010 11:09 am

još u prvom tiru, kad sam zapravo bila trudna (a test pokazao suprotno) jako jako malo, ubijala su me križa nekih 3 tjedana :neznamkakoti: i stalno mi se spavalo, tu sam počela sebi bit jako sumnjiva.
Isto tako, počele su kasnije lagano i mučnine, više ko neke vrtoglavice i osjećaj povraćanja, no samo to i neznaš što je gore, dal da grliš cijeli dan školjku ili da misliš kad ćeš, a zapravo niš od toga. i normalno, grudi su baš bolile u početku
isto tako osjetilo njuha mi je jako jako dobar simptom.. inače dobro nanjušim stvari, ali sada :shock1: :shock1: sve mi smrdi/miriše :D

čitala sam negdje da se mučnine rješavaju čašom soka ujutro, pa sam tako počela prakticirat i kao malo je pomoglo.. a dal je to bilo u mojoj glavi ili ne, neznam :ne zna:

za sad je to to, osim što me križa tu i tamo i dalje hvataju, te mi se spava :zubo:
tangerina

PostPostao/la dabrica dana čet svi 20, 2010 11:18 am

kod mene je jedini simptom bio da mi menga kasni...

s nekih 5 i pol tjedana su pocele mucnine koje su trajale do kojih 14 tjedana. Da vas utjesim, javile su se opet jedno 2 tjedna pred porod, ali samo ujutro kad bi se probudila trcala sam na wc (ili uz cestu, ovisno gdje me ulovilo)...

meni je jedno vrijeme strasno pomagala cola kod mucnina, a onda sam otkrila limun...cure moje, limunada je mene spasila kroz mucnine...cedevita - rigala, voda - rigala, kava - ni primirisati, sokovi - fuj, jedino limunada (sa grejpom i narancom), kazu da agrumi pomazu, meni jesu...

a prodje samo od sebe, onda mi je sve pocelo mirisati, i kava, i hrana, i sve... :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet svi 20, 2010 11:43 am

E sad - simptomi... Otkud počet... Kod mene se većina toga pojavila.
Daklem prvo - kasni mi - što doduše kod mene i nije bio neki simptom jer sam oduvijek imala jaaakoo neredovite menge.
Drugo- umor - stalno mi se spavalo
Treće - podrigivanje - od nekog 2-3 tjedna trudnoće (otprilike) do nekog 6 tjedna. I to stalno, svakih 5 minuta, kao da sam pila mineralnu ili pivu
Četvrto - bolne grudi. I svrab grudi (dobro istina da su mi narasle za nekih 2 broja)
Peto - od nekog 7 tjedna povraćanje. Obično od nekih 5 popodne bi krenulo pa nadalje. Mogla sam jesti ono 3 stvari - knedle, pirekrumpir iz vrećice i rezance sa sirom.. Katastrofa.. Trudila sam se ja jesti i drugo, ali niš nisam mogla zadržati.
Šesto- žgaravica - počela otprilike kad i povraćanje (zamijenila mjesto sa podrigivanjem) i nastavila do dana današnjeg.
Sedmo- grčevi u nogama. To počelo od cca 20 tjedna. Obično se jave rano ujutro, odn. kasno navečer kako uzmeš. Oko 2-3 ujutro me obično strefi. A onda me bole listovi ostatak dana.
Osmo - zadihanost - jako brzo se zadišem i umorim. Ali pičim ja dalje po svome, ne dam se smesti.
Deveto - bol u leđima - od nekog 20 tjedna.. Ipak je to težina sprijeda koju moram nositi. :cerek:
Deseto - i naravno najvidljivije - trbuh jako raste i nešto te lupa iznutra. To se javlja od nekog 17 tjedna ak dobro paziš :rofl: :lol: :rofl: :lol: (morala sam se malo i našaliti, ne zamjerite mi.. :rofl: :lol: :cerek: )
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana čet svi 20, 2010 11:47 am

Tisa-Iskra je napisao/la: I svrab grudi (dobro istina da su mi narasle za nekih 2 broja)

Mogla sam jesti ono 3 stvari - knedle, pirekrumpir iz vrećice i rezance sa sirom..

da da, mene isto svrbile i grudi i buša, doduše, ona je nastavila i dalje :zubo:

a hrana isto tako, puno toga što sam prije volila u početku nikako jest :neznamkakoti:
tangerina

PostPostao/la thinkblue dana čet svi 20, 2010 12:25 pm

Ja cu dijelom citirati Tisu...

umor - to je nesto nenormalno koliko sam na pocetku trudnoce mogla spavati, a i sad opet :budala:
podrigivanje - stalno stalno mi se podrigivalo
bolne grudi. I svrab grudi - znala sam jedva cekati da budem sama da se propisno pocesem :D
mucnine - zadesile bi me kad ujutro ne bi stigla jesti na vrijeme, pa sam se ja fino znala obzderati i vratiti nazad u krevet :D
grčevi u nogama i nemirne noge - nekad mi dodje da ne mogu biti na miru pa ih stalno pomicem. Zna jako zivcirati.
zadihanost - i ja se puno brze umorim, pa sve radim dosta sporijim tempom
bol u leđima - to me dosta rano pocelo gnjaviti. Sjedenje bez jastuka iza mi je postalo nemoguca misija :ne zna:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana čet svi 20, 2010 12:56 pm

e, da, ja se sad sjetila...u 7. i 8. mj. trudnoce bila mi je muka ici ikamo iz kuce, vpznja me ubijala...stanje se popravilo pred porod, onda sam isla i u disko (4 dana nakon termina) :kava: cak sam i cagala :cheer: (jest da su me malo cudno gledali, al kad je naletio tip sto nam je na svadbi svirao, covjek odvalio od smijeha - slonica na plesnom podiju - tako je to nekako izgledalo) :D

zgaravica - spavala sam s bocom donata
neodoljiva zelja za mandarinama - strusila sam 5 kila u 2 i pol dana :D
neodoljiva zelja za trpanjem u sebe svega i svacega pred kraj - nutella i pomfri, nekakve cudne kombinacije od kojih se drugima :rigo:

ah...ne fale mi ti dani :cerek:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet svi 20, 2010 8:01 pm

moj prvi simptom,prije nego je dosa uopce datum menge je bilo to da slaninu/pancetu nisam mogla nikako osim sirovu jest..inace je obozavam..i mogu jest bilo kako..
mucnina se nisam mogla rjesit dok same neprodju..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana čet svi 20, 2010 8:58 pm

A ja kavu nisam mogla ni primirišati. A dotad mi je uvijek bio ritual ujutro kad dođem na posao, da si skuham veeeeeliku šalicu nessa i onda to cuclam do pauze. I jedno jutro - ma kakvi, niti luda je ne bih bila popila :lol:
I spavalo mi se stalno, svugdje, uvijek i bez ograničenja :rofl: :rofl:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet svi 20, 2010 9:07 pm

Ja nisam imala nikakve simptome pa cak mi ni m nije kasnila kad sam ja napravila test i pokazao + :zubo:
Kad sam vec znala da sam trudna, nakon jedno 2-3 tjedna, pocela je pospanost :neznamkakoti: To je bilo prestrasno! Ja inace spavam jako malo, u prosjeku 4-5 sati i nikada ne spavam prek dana, nikad! U to vrijeme ja sam mogla na stojecki zaspat :neznamkakoti: Takvo stanje je trajalo jedno mjesec do dva mjeseca, nesjecam se vise i onda nista. Eto, niti mucnine ni ista, samo ta pospanost kod mene :D Nisam bas od neke pomoci, jel? :ha: Al eto, mozete biti trudne i bez simptoma! :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la kabica dana čet svi 20, 2010 10:02 pm

heh da, nakon izostanka i konačne potvrde kod ginekologa:
- pospanost (koliko vidim, sve su imale taj simptom). nakon posla bih ručala i pala u komu do negdje 20h, a onda sam kao malo gledala tv, uglavnom dremuckajući i oko 22h sam išla prati zube i u krpe i to bih zaspala valjda istog trena kad bih dotakla jastuk!
- jaaaaaako bolne grudi! narasle su 2 broja. nisu me nešto pretjerano svrbile, ali me bol nekad znala noću probuditi kad sam se okretala. brži silazak niz stepenice je bio obavezno s dlanom prek cica da ne skaču više no što je podnošljivo :lol:
- povremena vrtoglavica
- odlasci na wc barem dva puta tijekom noći i pri tom sam uvijek morala popiti vode (to nikad prije nisam radila), kao i u jutro recimo (to mi je prije bilo grozno, čaša vode na tašta fuj)
- mučnine su se dosta rano javile, ali ne baš u smislu povraćanja (bilo je i takvih, ali samo u nekoliko navrata). meni je više bilo tipa kad idem jesti sve mi fino miriši i onda pojedem dva-tri zalogaja i jednostavno više nije išlo. tjerala sam se barem pola inače svog normalnog obroka pojesti, no sve je imalo isti učinak: kao da sam pojela kamenje koje samo stoji :izivciran: i sve mi je imalo čudan okus. ista stvar s kavom- fino miriši sve dok ne dođe u usta. i to me izluđivalo. rad želuca sam malo popravila s jedenjem jabuke poslije svakog jela (btw nisam ih baš nešto prije jela)
- voćni jogurt je bio big no, no (od njega sam jednom rigala), a čokolino i müsli glavne namirnice za večeru (još uvijek su česte na meniu :D )
- rjeđa sotlica (u smislu učestalosti), ali mi je znala biti baš tvrda. proljeve nisam imala. uspjela sam ju dovesti donekle u red pijenjem više tekućina (pasala mi je limunada od već spomenutih agruma i cedevita- zamjena za kavu u bircu)
- coca-cola i ostala gazirana mi nisu pasala, a bome ni sada
- ah da! skoro zaboravih! jaaaako mi pašu poco-loco tortilje i umak od vrhnja i češnjaka (s dodatkom feferone ljute ili bez, ovisno o samim tortiljama :zubo:) i to uglavnom prije spavanja i općenito ljuća hrana
- svježi krastavci od povrća su mi na mjestu br. 1, odmah uz chery rajčice
- unazad mjesec dana mi škemba na očigled raste i pomalo me svrbi koža. trudim se ne čohati previše... (sad sam 19 tjedana)
- s uljem se mažem od samog početka, a od kad mi je počeo trbuh više rasti obavezno u jutro i naveče prije spavanja.
- energija mi se vratila tamo negdje oko 14. tjedna i sada mogu funkcionirati skoro kao i prije
- mučnine su se smanjile, ali mi još uvijek apetit nije baš onako nešto jak. jedem normalno, bez nekakvih posebnih prohtjeva (osim već spomenutih tortilja!)
- sada su mi počele pasati nektarine
- prsti na rukama mi ponekad noću znaju dosta nateći (znali su i prije, sada je to samo malo učestalije)
- odlasci na wc noću su se prorijedili (taj dio mi je na početku stvarno išao na živce)
- od prije tjedan dana plačem na gluposti (danas recimo na onu podivljalu vranu jer su ju svi optužili da je luda, a ona je samo branila svoje gnijezdo i ptića- moja interpretacija događaja koja me strašno rasplakala)
- promjene raspoloženja ponekad jako izražene
- libido mi je poprilično od početka pao, onda kao nešto malo porastao, ali još uvijek čekam onaj trenutak kad kažu žene da su full napaljene... :ne zna: :o

mislim da je za sada sasvim dovoljno :lol:
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pet svi 21, 2010 8:27 am

Uglavnom, da rezimiramo, u trudnoci se vecinom sve vrti oko hrane :lol:

U pocetku sam bila uzasno gladna, i nikako stati jesti. Sjecam se, bili smo radili nesto vani na dvoristu, a ja sam svako malo dolazila sa sendvicem u ruci. Nije smjelo proci pola sata/sat, vec bi mi kruljilo u zelucu.

A moje zelje na pocetku su bile...
mlijeko - pila sam ga galone svaki dan, onako fino hladno iz frizidera, i nikako stat
juha - mislim da je dragom vec bilo dojadilo sto bas svaki dan uz rucak prvo imamo juhu :D
nar - taaaako sam ga htjela jesti, a njega nigdje, dok ga sveki nije otkrila u ducanu blizu sebe i svaki put mi donosila kad je dolazila :cerek:
slatko - ajme, znala sam flasicu nutele (onu vecu) pojesti citavu sa zlicom, a kad nije bilo bas niceg drugog u kuci, jela bi kras express sa zlicom.
Sad su me takvi prohtjevi prosli. Sad jednostavno jedem sve :lol:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana pet svi 21, 2010 1:03 pm

kabica je napisao/la:- libido mi je poprilično od početka pao, onda kao nešto malo porastao, ali još uvijek čekam onaj trenutak kad kažu žene da su full napaljene... :ne zna: :o

cekala ga i ja...i docekala nakon poroda :budala: :D
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pet svi 21, 2010 4:14 pm

Postala sam jako emotivna od kad sam trudna (da ne kazem cmoljava :D ) Kad gledam neki film ili nesto citam, zbog i sitnice mi znaju zasuziti oci. I horore koja sam prije obozavala vise ne mogu gledati. Bas sam postala gadljiva po tom pitanju. Zato su sad samo romanticne komedije na repertoaru (koje prije nisam podnosila) :o

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kabica dana ned svi 23, 2010 8:01 pm

jedna od stvari koja se jako promijenila od kad sam saznala da sam trudna je moj način razmišljanja o potencijalnim opasnostima i rješavanje iste situacije. npr. išla sam jedan dan prije u dućan i kamion (autoškola k tomu) mi se full brzo približavao i onako jako uz bankinu (bila sam na stazi) i ja sam imala cijeli scenarij kako i gdje ću se baciti :o inače ga recimo ne ih ni primijetila... i tako, uglavnom pogled na opasnosti mi se promijenio. sada je ipak malo blaže.
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana ned svi 23, 2010 9:07 pm

hahaha...virujem ti kabice..tako i ja...vec si unaprid cili moguci scenarij odvrtim u glavi..sta,kako,di...i dan danas je tako..ako ne i vise...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon svi 24, 2010 2:43 pm

ja moram napisati da me zadnjih dana limunada spašava od mučnina :thumbsup:
želudac mi nikad ne smije biti prazan jer mi je odmah loše, zadnjih dana prehrana mi se bazira na pecivu i k-plus mliječnom namazu ( samo on mi paše), također jučer i danas imam neke lude vrtoglavice, a cice si moram nositi u ruci jer me bole dok hodam... :rofl:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana uto svi 25, 2010 9:17 am

niri, meni je pasao dvopek za dorucak, samo ja nisam podnosila nista mlijecno, pa sam zivila na dvopeku i limunadi :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon lip 07, 2010 5:57 pm

Sjetila sam se jednog totalno iritantnog simptoma - curenje nosa! Negdje u 12. tjednu mi je nos poceo curiti i od tada ne prestaje, a nisam prehladjena. :izivciran: Cesto mi bude i zastopan i smeta me kad jedem jer ne mogu normalno zvakati, i puno glasnije disem (dragi mi kaze da pistim :lol: ) :izivciran:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon lip 07, 2010 7:45 pm

niriana je napisao/la:ja moram napisati da me zadnjih dana limunada spašava od mučnina :thumbsup:
želudac mi nikad ne smije biti prazan jer mi je odmah loše, zadnjih dana prehrana mi se bazira na pecivu i k-plus mliječnom namazu ( samo on mi paše), također jučer i danas imam neke lude vrtoglavice, a cice si moram nositi u ruci jer me bole dok hodam... :rofl:

Na ovome skroz suosjećam. Tak je i meni bilo :grli: :grli:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon lip 07, 2010 8:15 pm

da vas obavijestim da su moje mučnine nestale, već ima minimalno dosta vremena... povremeno me uhvati mučnina nakon što pojedem nešto što mi ne paše ili ako mi je želudac prazan, ali onim cjelodnevnim mučninama ni traga ni glasa :cheer: :cheer:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana uto lip 08, 2010 8:55 am

super, niri, vidis kako samo odjednom mozes skoro sve jesti :D cekaj tamo 8.mj. trudnoce, onda ces tamaniti doslovno sve :D

ajde stavi ticker da mozemo pratiti kako nam ti napredujes, od svih silnih trudnica vise ne znam koliko si ti trudna :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana uto lip 08, 2010 8:59 am

dabrica je napisao/la:super, niri, vidis kako samo odjednom mozes skoro sve jesti :D cekaj tamo 8.mj. trudnoce, onda ces tamaniti doslovno sve :D

ajde stavi ticker da mozemo pratiti kako nam ti napredujes, od svih silnih trudnica vise ne znam koliko si ti trudna :)

idući tjedan idem na kontrolu pa vjerujem da će mi onda dati neki sigurniji termin pa ću onda staviti :thumbsup:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bedacha dana uto lip 08, 2010 9:00 am

Prvo što sam primjetila neobično, ali nisam povezala s trudnoćom je bila neopisiva žeđ. popila bi čašu vode i za 5 min kao da nisam danima pila, sad se malo smirilo, ali još uvijek jako puno pijem.
I cice su me bolile drugačije nego u pms-u, negdje pod pazuhom pa bi ih osjećala kad sam ruku jače stisnula uz tijelo, onda su počele bujat, naočigled i sad proklinjem sve rupe i ležeće policajce po gradu, a niz stepenice ih isto moram pridržavat :rofl:
Onda se javio strašan umor, jednostavno moram zaklopit oči i odmorit bar 10ak min bez obzira di sam, čak i hodajući odmaram držeći se za muža :lol: i umor nikako da popusti i to me najviše izluđuje jer inače ne spavam puno pa mi je ovo totalno novo i neobično
I puno slinim :lol: posebno nakon pranja zubi :D
Upalilo mi se zubno meso
I ne smijem zaboraviti "divan" ten od hormona :roll:
Ali nikakva hrana mi ne smeta, kava mi paše, cigareta mi paše, mučnine nemam ako uredno jedem tak da se ne smijem puno bunit :D
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la niriana dana uto lip 08, 2010 9:20 am

bedacha je napisao/la:Prvo što sam primjetila neobično, ali nisam povezala s trudnoćom je bila neopisiva žeđ. popila bi čašu vode i za 5 min kao da nisam danima pila, sad se malo smirilo, ali još uvijek jako puno pijem.
I cice su me bolile drugačije nego u pms-u, negdje pod pazuhom pa bi ih osjećala kad sam ruku jače stisnula uz tijelo, onda su počele bujat, naočigled i sad proklinjem sve rupe i ležeće policajce po gradu, a niz stepenice ih isto moram pridržavat :rofl:
Onda se javio strašan umor, jednostavno moram zaklopit oči i odmorit bar 10ak min bez obzira di sam, čak i hodajući odmaram držeći se za muža :lol: i umor nikako da popusti i to me najviše izluđuje jer inače ne spavam puno pa mi je ovo totalno novo i neobično
I puno slinim :lol: posebno nakon pranja zubi :D
Upalilo mi se zubno meso
I ne smijem zaboraviti "divan" ten od hormona :roll:
Ali nikakva hrana mi ne smeta, kava mi paše, cigareta mi paše, mučnine nemam ako uredno jedem tak da se ne smijem puno bunit :D

skoro sve tvoje simptome imam i ja, osim upale zubnog mesa i slinjenja... reci mužu da ti kupi slinčić za spavanje... :rofl:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.