Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

nove mame pitaju iskusne mame

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: nove mame pitaju iskusne mame

PostPostao/la Mana dana pon sij 28, 2013 1:12 pm

meni su pampers premium najbolje dosad...

ne znam što bi vam rekla vezano za spavanje, ja mislim da je gora kombinacija koju sam ja imala da od navršena 2mj spava cijelu noć i to od 9 do 6, jede i onda opet spava do 8-9 i onda se odjednom kada zubi krenu krene buditi, totalni šok za organizam :) u početku mi je bilo teško, a sad samo mu dam bočicu s vodom malo popije guc dva i nastavi spavati, nekad sam popodne znala leći s njim, ali sam skužila da me to još više uništi..najviše mrzim navečer kad legnem s njim da ga uspavam i onda zaspem zajedno s njim pa se probudim a ono 3 ujutro i tome sl...,gibam sad jer naravno da želi on tipkati, vratim se kad zaspe..drž te se žemske :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
slikaslika
Mana
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la mia_m dana pon sij 28, 2013 4:08 pm

Dani 26 je napisao/la:Ja sam to rijesila malo drugacije... Jedno vrijeme je isao sam spavat, stavim ga u kindac i izadjem. Zaspe za par minuta. Bez placa... I onda je dosla faza (o da, kako ja volim tu rijec :cerek: ) deranja i urlikanja.... uspavljivanja po 2 sata pa nakraju ja zaspem prije njega... I onda sam rekla stop! Sredim ga za spavanje, dam mu bocicu da popije, donesem jastuk u dnevni. Kad popije bocicu, iskrene se na jastuk, zgrabi cosak i vrti medju prstima, ja gledam tv i mazim ga dok ne zaspe. Kad zacori, prebacim ga u kindac... Tamo spava do cca 3-4 u noci i onda se probudi i zove me. Uzmem ga i stavim kod sebe do jutra.

Sve krivo radim?

Jebe mi se! Spavam ja, spava on, svi sretni i zadovoljni :kava:

upravo tako, pa makar ja s njom na podu spavala, ili mi na glavi spavala, ne zanima me, samo nek spava, gdje god hoce.
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Mana dana uto sij 29, 2013 12:40 pm

već drugi dan guramo cijelu noć, od ponoći do jutra, vidim da su gornje jedinice izašle sad skroz, tako da napooookon spavamo :) e al nevjerovatno kao sat u ponoć se digne u kinderbetu i meni u krevet..
slikaslika
Mana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto sij 29, 2013 6:16 pm

joooj, pelene... active baby su mi bile grozne u svim velicinama, premium care dobre do cetvorke, sad kriticne :izivciran: konzumove bebe premium :svakacast: obicne nisam probala pa ne znam. dm-ove nisam odavno koristila, neki mali br sam koristila i bile su mi ok. probali i lidlove, nisu bile lose. sta smo jos borbali...sleep&play, nisu bile lose...new baby mi isto nisu valjale....libero su mi bile ok, debele al nisu nista propustile.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana uto sij 29, 2013 11:34 pm

probali sve pampersice i premium care su bile najbolje i samo njih koristili dok nismo otkrili mullerove..probali i huggies-katastrofa ziva... babylove predebele i krute iako nisu nikad promocile..sada smo na mullerovim-promocile jednom i to kada mu je br.3 vec bio mali-kupili 4 i evo samo njih koristimo..i kuma njih koristi jer kaze da su joj ostale sve promocile a probala je doslovno sve vrste pelena :ne zna: nama odgovaraju i to mi je jedino bitno :D
nego da vas ja pitam kad ste bebacima poceli dat piti?ja mom dam kljunasicu i on se samo igra sa njom,probala mu danas dati malo na casu ali nije bas bio odusevljen :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri sij 30, 2013 8:37 am

lunna, u pravilu mu počinješ davati piti vodu kad krene dohrana. iako se sjećam da duuuuuugoooooo duuuuugoooooo nije niš pio-malo se igrao s kljunašicom ili je "pio" iz čaše, ali to je sve bilo bzvz. :mig: on je do 11mj sisao, a i kašice su bile sve na bazi vode, voće i povrće, tako da nije vjerojatno ni bio žedan. :ne zna: samo ti njemu nudi, popit će kad bude žedan... :thumbsup:
i nemoj ući u začarani krug sokova (bolje da popije sok nego niš) i nudi mu samo vodu. kako ih navikneš na početku, navika ostaje. mi ni danas nikad doma nemamo sokove, popije sok kad smo negdje vani, a doma dobije jednu cedevitu na dan, ostalo voda. :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana sri sij 30, 2013 8:58 am

ja sam mu svejedno davala kljunašicu, ali nije kontao bit iste, dok nisam makla onaj pipak unutra, da vodica izlazi sama. pa bih mu ja držala i s vremenom je skontao :thumbsup:

i mi gledamo čim manje sokića, imam one u tetrapaku za van, čisto da je i meni nekad praktičnije, dok colu uopće ne pije. naučili smo ga da je bljak :zubo:
i onda kaže "ne, to živjeli mama tata, ja ne :rofl: "
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la niriana dana sri sij 30, 2013 9:05 am

lunna moj m. se nikad nije navikao na kljunašicu totalno, bila mu je zanimljivija čaša, pa probaj s njom možda, inače on je obožavao piti iz Janine kljunašice (od macy), čim bi oni došli k nama ili mi k njima odmah joj je maznuo bočicu :lol: ... mi smo isto na vodi od samog početka, sokić popije samo u rijetkim prilikama....
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana sri sij 30, 2013 9:57 am

mi smo isprobali jedno pet kljunasica, i nula bodova. iz case kao hoce ali vise bude na njoj nego u ustima, ali najvise voli bocu, iako kad sjedi joj tt boce nisu nimalo prakticne,nikako da ih nagne skroz kad joj malo ostane pa je zivcana.

inace mi smo pili dosta caja zbog probave sad pije vodu i nije bio nikakv problem preci sa caja na vodu.

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri sij 30, 2013 11:09 am

Ja sam Leoni nudila i caj i sok i vodu... Nikad nije bila odusevljena sokom, cak i ako bi popila malo, trazila je vodu da ispere :rofl: Tak da, nema tu navikavanja. Ti mali zloculjci se okrecu kak vjetar puse :rofl: Ona i dan danas pretezno trazi vodu, jakooooo rijetko pozeli popit sok (koji uredno ispre s vodom kasnije :rofl: ). Matej je prica za sebe. On pije sta mu das. Uopce nije bitno jel voda ili sok. Jel casa ili boca... Daj sta das, njemu sve igra :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ivy.poison25 dana sri sij 30, 2013 11:10 am

Mi koristimo active baby i premium care pampers,i super su!
Ja do sad nisam uvodila bočicu,pa ni nemam najmjeru,kupila sam joj kljunašicu i uči polako!
Inače,uz ne spavanje,sad je još i zakurila :izivciran:
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana sri sij 30, 2013 11:17 am

Dani 26 je napisao/la:Ja sam Leoni nudila i caj i sok i vodu... Nikad nije bila odusevljena sokom, cak i ako bi popila malo, trazila je vodu da ispere :rofl: Tak da, nema tu navikavanja. Ti mali zloculjci se okrecu kak vjetar puse :rofl: Ona i dan danas pretezno trazi vodu, jakooooo rijetko pozeli popit sok (koji uredno ispre s vodom kasnije :rofl: ). Matej je prica za sebe. On pije sta mu das. Uopce nije bitno jel voda ili sok. Jel casa ili boca... Daj sta das, njemu sve igra :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

on i r ce se dobro slagat onda :lol:

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana sri sij 30, 2013 1:25 pm

meni Mihaela pije ono sto vidi da pijemo mi. ak ja uzmem casu soka, i ona bi sok, al ak pijem vodu nece ni ona nista drugo osim vode. :zubo:

inace, meni su kljunasice bile bezveze jer ih je Mihaela voljela gristi, al zato ona casa sa slamkom iz dm-a nam je ispala pun pogodak.
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana sri sij 30, 2013 3:00 pm

nama su bile super one male bočice od Jane kad bi išli nekud...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sri sij 30, 2013 3:04 pm

mia_m je napisao/la:
Dani 26 je napisao/la:Ja sam Leoni nudila i caj i sok i vodu... Nikad nije bila odusevljena sokom, cak i ako bi popila malo, trazila je vodu da ispere :rofl: Tak da, nema tu navikavanja. Ti mali zloculjci se okrecu kak vjetar puse :rofl: Ona i dan danas pretezno trazi vodu, jakooooo rijetko pozeli popit sok (koji uredno ispre s vodom kasnije :rofl: ). Matej je prica za sebe. On pije sta mu das. Uopce nije bitno jel voda ili sok. Jel casa ili boca... Daj sta das, njemu sve igra :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

on i r ce se dobro slagat onda :lol:

I predobro cini mi se :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la lunna dana čet sij 31, 2013 4:34 pm

imamo tt kljunasicu i on kljun samo grize jer ga muce zubi,i vise zavrsi po njemu njeo u njemu..ali eto nek se igra..ne dajem mu sok nego neki hipp caj koji je onako u filter vrecicam i nema secera :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Mana dana pet vel 01, 2013 1:36 pm

ja sam mu uzela onu dmovu kljunašicu gore ima kao dudu nastavak i baš mu je to super, pogotovo kada se zagrcne svako malo onda se ssamo kesi..uglavnom prihvatio je i Nukove bočice tako da stare više uopće ne koristim i sad tu kljunašicu, ide dobro zasad :) da vas pitam, skužila sam da non top nešto pitam :ne zna: uglavnom, kad ste klince počeli stavljati na nonu, ono po minutu ili kako to već ide...navodno do druge godine ako se ne varam (mislim da sam tako čulo) uopće ne kuže što se traži od njih, al dobro...i mame koje imate sinove, luda sam zbog onog prevlačenja kožice jer krene lamatat nogama itd i ne da mi da ga pipnem, a nismo to još uspjeli..a pedićka mi je dala rok do godine dana koja kuca na vrata..
slikaslika
Mana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pet vel 01, 2013 1:47 pm

Mana je napisao/la:ja sam mu uzela onu dmovu kljunašicu gore ima kao dudu nastavak i baš mu je to super, pogotovo kada se zagrcne svako malo onda se ssamo kesi..uglavnom prihvatio je i Nukove bočice tako da stare više uopće ne koristim i sad tu kljunašicu, ide dobro zasad :) da vas pitam, skužila sam da non top nešto pitam :ne zna: uglavnom, kad ste klince počeli stavljati na nonu, ono po minutu ili kako to već ide...navodno do druge godine ako se ne varam (mislim da sam tako čulo) uopće ne kuže što se traži od njih, al dobro...i mame koje imate sinove, luda sam zbog onog prevlačenja kožice jer krene lamatat nogama itd i ne da mi da ga pipnem, a nismo to još uspjeli..a pedićka mi je dala rok do godine dana koja kuca na vrata..

pretpostavljam da je nona kahlica... :ne zna:

mi još nismo, M. nije bio spreman, tak sad lagano počinje razumijevati pišanje i kakanje, tako da se nadam da ćemo na proljeće krenuti sa odvikavanjem...
mi smo kožicu prevlačili dok se kupao u kadici, dakle do godinu dana negdje, onda smo odustali jer on nije dao dalje, a opet si razmišljam da će valjda s tim biti sve ok s obzirom da neki pedijatri preporučuju prevlačenje a drugi ne...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana pet vel 01, 2013 7:00 pm

ja sam cula da se kozica ne povlaci do 3.godine. samo prililkom tusiranja povuce se onoliko koliko ide, nikako nista sliti jer moze puknuti, a koliko bi to bilo grozno ne zelim ni misliti
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana pet vel 01, 2013 7:43 pm

meni je pedica rekla da nek natežemo dok se ne ostavimo pelena, a da tada bi trebalo vidjeti kako i što.
fali nam malo, skoro pa niš, tako da se nadam da ćemo do tada skroz na skroz potegnuti. tako je i od samog početka, redovito počistimo i natežemo i dalje :D :D
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Miška dana pet vel 01, 2013 8:38 pm

kad se ostavite pelena vjerovatno će se on više sam zabavljati s tim. Moja je nakon ostavljanja pelena, a samim time i bodića otkrila pupak. :roll:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sookie Stackhouse dana pon vel 04, 2013 10:49 am

ima pedica koje brane navlacenje kozice i onada klinci zvrse u bolnici sa glupostima ......

tak je moje kumce sada imaju neki tretman u bazenu a u krajnjim slucajevima rade rez :thumbsdown:
slika
Sookie Stackhouse
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pon vel 04, 2013 3:36 pm

Mi navlacimo prilikom kupanja, koliko ide, nista na silu... Ima dana ad moze dosta navuc a ima dana skroz malo. Nepojmljivo mi je da ne cistim to, uvuce se unutra i kreme i svacega... Tak sam citala da se to kao nebi smjelo navlaciti a curicama se nebi smjelo cistiti isto (onak, izmedju usana, ne) i totalno sam zgrozena s tim. Kak ne pocistit?! Pa to bi se sve upalilo!!! Mozda krivo mislim al nezelim isprobavat sta bi bilo da im to ne operem :kava:
Naravno, nista na silu, al koliko ide, lagano...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Sookie Stackhouse dana uto vel 05, 2013 10:39 am

Dani 26 je napisao/la:Mi navlacimo prilikom kupanja, koliko ide, nista na silu... Ima dana ad moze dosta navuc a ima dana skroz malo. Nepojmljivo mi je da ne cistim to, uvuce se unutra i kreme i svacega... Tak sam citala da se to kao nebi smjelo navlaciti a curicama se nebi smjelo cistiti isto (onak, izmedju usana, ne) i totalno sam zgrozena s tim. Kak ne pocistit?! Pa to bi se sve upalilo!!! Mozda krivo mislim al nezelim isprobavat sta bi bilo da im to ne operem :kava:
Naravno, nista na silu, al koliko ide, lagano...

u potpunosti se slazem sa tobom ....
ja joj uvijek operem sve to mi je logicna stvar :ne zna:
ja stvarno imam super pedijatricu ne fantazira nista fakat sam ful zadovoljna :D
slika
Sookie Stackhouse
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Mana dana sri vel 06, 2013 2:51 pm

ja mu isto tokom kupanja, sad sam lagano počela tu i tamo dok ga presvlačim al odustala sam i od toga..jedino za kupanje koliko da...znam da pedićke imaju različito mišljenje i to me nervira..mojoj šogorici je njena rekla da ne dira do godine dana, a moja meni da imam fore do godine, a onda će ga poslati na to neko rezanje ili kako se to već zove..rade isti posao, a svaka priča svoje, zar ne bi trebale sve govoriti isto..najgore mi je jer su mi sve mame rekle da to samo s vremenom pređe i kao i vi da ne treba forsati, ali ona svaki put kaže to nije dovoljno, ovo ono...vidjet ću kako bude...sad je veći i ne da mi počne kmečat i lupat nogama :)

i da, kahlica je kod nas nona :)
slikaslika
Mana
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.