Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Koristiti dude, da ili ne?

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Koristiti dude, da ili ne?

PostPostao/la Ness dana pon ožu 29, 2010 3:28 pm

mishka je napisao/la:mi smo ovaj vikend prvi put upotrijebili dudu. Išli smo u goste i ja ju uzela za svaki slučaj. Kad smo išli doma počela je plakati, a treba nam jedno pol sata do doma po autocesti, tak da sam joj dala dudu i prihvatila ju je s oduševljenjem. :thumbsdown: jučer išli u šoping malo i opet ju uzela i opet smo ju upotrijebili. Bila je sva živčana kad sam joj uzela kad smo došle doma. :izivciran:

pa nije to baš neka tragedija...... pa meni su te dude tako slatke
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la Dani 26 dana pon ožu 29, 2010 4:59 pm

Ness je napisao/la:
mishka je napisao/la:mi smo ovaj vikend prvi put upotrijebili dudu. Išli smo u goste i ja ju uzela za svaki slučaj. Kad smo išli doma počela je plakati, a treba nam jedno pol sata do doma po autocesti, tak da sam joj dala dudu i prihvatila ju je s oduševljenjem. :thumbsdown: jučer išli u šoping malo i opet ju uzela i opet smo ju upotrijebili. Bila je sva živčana kad sam joj uzela kad smo došle doma. :izivciran:

pa nije to baš neka tragedija...... pa meni su te dude tako slatke

Draga, dobro ness kaze, nije tragedija!!! Ako nju to smiri duda, zasto ne :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Miška dana uto ožu 30, 2010 9:54 am

a bezveze mi je duda. Imam neku svoju teoriju da dijete plače jer nešto treba - hranu, čistu pelenu, zagrljaj. I onda mi ta duda dođe tak bezveze.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana uto ožu 30, 2010 11:36 am

mishka je napisao/la:a bezveze mi je duda. Imam neku svoju teoriju da dijete plače jer nešto treba - hranu, čistu pelenu, zagrljaj. I onda mi ta duda dođe tak bezveze.

promijeni teoriju :D :cheer:

shvatit ces da place i kad joj se spava, a trazi nesto da gnjavari po ustima...moj bebonja je trazi pred spavanje samo da nesto ima u ustima, valjda mu dodje kao neka utjeha...a sta da mu ja radim, kad mu dojadi (a to je brzo) pljune ju van i gotovo...
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 02, 2010 10:58 am

Tam se na nemajkama prica o dudama pa rekoh da postavim pitanje u odgovarajucu temu :zubo:
A zasto forsirate dude? :ne zna: Shvacam ako djete prihvati ali bas ici forsirat da prihvati, to mi nije jasno... Odnosno, koji je razloga?
Meni Leona nije htjela dudu i ja ju nisam ni forsirala. Je, cinjenica je da sve gura u usta (igracke) al nije pocela dudat prst i sl. I kad ide spavat, jednostavno legne, nista ne trpa u usta.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana čet ruj 02, 2010 11:02 am

Zato sto se nadam da ako prihvati dudu da ju u ducanu necu trebati uzimati na ruke, gurati njena kolica i vuci kosaru (to sam jucer dozivjela :izivciran: ), vec joj samo uvalim dudu i ona mirna :o
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana čet ruj 02, 2010 11:14 am

Baš sam se i ja to zapitala :ne zna:

(Dani, pa jel to moguće da se mi u nečem ipak slažemo?!?!?!?! :shock1: :shock1: Mora da se jedna od nas nekaj zabunila! :mig: :grli: )

Htjela sam to već sto puta napisati - Dani i ja smo živi primjer kako dvije majke, obje s puno ljubavi, brige i odgovornosti, mogu brinuti o bebama na apsolutno, potpuno suprotne načine! A obje uvjerene da su u pravu :rofl: :rofl: :rofl:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana čet ruj 02, 2010 11:38 am

Moja Rea isto neće dudu ni pod razno. A isprobali smo više vrsta i oblika, i povuče 3 puta, skuži da je prazna i pljune! A rukice stalno trpa u usta, zna nekad dudlati palac, a neki dan je uspjela utrpati u usta palac i kažiprst jedne ruke i palac druge ruke, sve u isto vrijeme. I imamo Hello Kitty plišanu zvečkicu, nju obožava i njene ruke nam služe umjesto dude, lijepo strpa u usta ručicu od Kitty i dudla, i zaspe uglavnom :rofl:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana čet ruj 02, 2010 12:56 pm

mare je napisao/la:Baš sam se i ja to zapitala :ne zna:

(Dani, pa jel to moguće da se mi u nečem ipak slažemo?!?!?!?! :shock1: :shock1: Mora da se jedna od nas nekaj zabunila! :mig: :grli: )

Htjela sam to već sto puta napisati - Dani i ja smo živi primjer kako dvije majke, obje s puno ljubavi, brige i odgovornosti, mogu brinuti o bebama na apsolutno, potpuno suprotne načine! A obje uvjerene da su u pravu :rofl: :rofl: :rofl:

:dani: Jeli to moguce?! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bitno da smo mi obje s puno ljubavi, brige i odgovornosti :grli: :grli: :grli: Metode su nebitne :grli: :grli: :grli:

A ove gore su totalne nemajke :kava: Fuj duda! :lol: :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mare dana čet ruj 02, 2010 1:12 pm

thinkblue je napisao/la:Zato sto se nadam da ako prihvati dudu da ju u ducanu necu trebati uzimati na ruke, gurati njena kolica i vuci kosaru (to sam jucer dozivjela :izivciran: ), vec joj samo uvalim dudu i ona mirna :o

Ček, ti si se naljutila, jer je beba od mjesec dana plakala u dućanu? :huh: Pa tek je izašla iz maternice! Kaj je trebala možda razgledavati vrhnje i ementaler? :ne zna:

Duda bi trebala biti utjeha za bebu, a ne utjeha za mamu :kava: , a tako mala beba ionako ne plače da bi zanovijetala ili nešto izvoljevala, nego plače samo zato što nešto treba, a ne može to drugačije reći nego plačem. A pod to "treba" ulazi i to da joj treba možda malo mamine blizine, mirisa, topline itd.

Mislim, nije kraj svijeta ako bebu treba malo uzeti na ruke, jel...
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet ruj 02, 2010 1:14 pm

Pokušavam malo sa dudom jer sam primjetila da jako gura ruke u usta (i kad nije gladna), pa si nekak računam da će uskoro otkriti i palac, a nekak mislim da bum je lakše odviknula od dude (koju mogu sakriti), nego od palca u ustima - vjerujte mi ovu činjenicu znam, jer sam ja cuclala palac jaaaaakooooo dugoooo (neću vam ni reći do koje godine jer mi je neugodno) i nikako se odviknuti od njega.. Doduše, ne forsiram stalno - samo kad vidim da je samo kenjkava, a ne gladna/upišana ili neš slično.. Mada izgleda da ću odustati od nje - par puta mi ju je uzela, pa podudala, pa pljunula van i neće ju više.. Tak da bum je i dalje imala za svaki slučaj, ali mislim da bumo bez nje funkcionirali nadalje, a za palac... :ne zna: Moram se moliti da ga ne gurne u usta zapravo...
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana čet ruj 02, 2010 1:16 pm

Bruno je s oko 2-3 mjeseca strašno gurao šakice u usta, ali izgleda da su ga žuljale desni i nadolazeći zubići. I mi smo se bojali palca, ali nije ga otkrio (do danas :pop: ), jednostavno je s vremenom prestao gurati rukice u usta... :ne zna:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zelenooka-007 dana čet ruj 02, 2010 1:22 pm

ja mislim da je bolje ako ne žele dudu... kasnije je lakše sa njima!

imam primjer doma, zato to kažem...

moj nećak ima 2 godine... od nikad nije htio dudu, niti čut za nju... i sa njime je oduvijek super... zaspi bez problema, ne zanovijeta... ništa...

a nećakinja... ona ima 3 godine... i majketimile kojih problema sa njom i tom dudom... neće prestat dudat za ništa na svijetu... neće spavat bez dude, neće hodat bez dude, neće se vozit bez dude... stalno traži dudu, ako dude nema plaće, vriska, zanovijeta... maloj nije problem dudat ni onu dudu za male bebe, neznam točno kako ide sad ta podjela, ali onu za skroz male... iako joj anatomski oblik ne paše, njoj je svejdno, bitno da je duda... šogorica je na sve načine pokušava odviknut, al nema šanse, ništa ne pali... šogi je 2 svoje dude bacila u smeće... onda je mala dovukla dudu od jedne bake... a šogi joj je prerezala vrh sa škarama, malu ni to ne pere...ona i dalje duda... katastrofa...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet ruj 02, 2010 1:23 pm

Mogu samo živjeti u nadi da ne otkrije palac. Iako je ona cuclala ručicu i u maternici, pa joj valjda ostalo.. :ne zna: A dudu imam u pripravnosti kao manje zlo..
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana čet ruj 02, 2010 1:34 pm

mare je napisao/la:
thinkblue je napisao/la:Zato sto se nadam da ako prihvati dudu da ju u ducanu necu trebati uzimati na ruke, gurati njena kolica i vuci kosaru (to sam jucer dozivjela :izivciran: ), vec joj samo uvalim dudu i ona mirna :o

Ček, ti si se naljutila, jer je beba od mjesec dana plakala u dućanu? :huh: Pa tek je izašla iz maternice! Kaj je trebala možda razgledavati vrhnje i ementaler? :ne zna:

Duda bi trebala biti utjeha za bebu, a ne utjeha za mamu :kava: , a tako mala beba ionako ne plače da bi zanovijetala ili nešto izvoljevala, nego plače samo zato što nešto treba, a ne može to drugačije reći nego plačem. A pod to "treba" ulazi i to da joj treba možda malo mamine blizine, mirisa, topline itd.

Mislim, nije kraj svijeta ako bebu treba malo uzeti na ruke, jel...

Ma nisam se ja naljutila nego mi je falilo tih 5 minuta u ducanu sto nije htjela biti mirna, nego mi je bila na rukama, pa sam sa jednom rukom drzala nju, a sa drugom prvo gurnula kolica metar dalje, pa se vratila po kosaru, pa opet kolica, pa opet kosara... :lol:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet ruj 02, 2010 2:45 pm

M ima dudu i svejedno gura ruke i prste i igračke i sve u usta (dobro, imamo dudu samo za uspavljivanje)! Na taj način istražuje i obavezno nagura puna usta prstiju i onda tek ide pričati-radi si pregrade za zrak (tako i proizvodi različite glasove)... :cerek:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana čet ruj 02, 2010 3:21 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Mogu samo živjeti u nadi da ne otkrije palac. Iako je ona cuclala ručicu i u maternici, pa joj valjda ostalo.. :ne zna: A dudu imam u pripravnosti kao manje zlo..

I ja sam živjela u toj nadi, al ništa od toga. Ona tako slatko dudla taj palac, i ja ne mogu apsolutno ništa po tom pitanju napraviti, jedino da joj ruke vežem, al to stvarno nije opcija. I isto je u trbuhu stalno dudlala palac, na svakom uzv mi je doktorica pokazivala kako trpa ručice u usta.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana čet ruj 02, 2010 4:03 pm

moj mali stalo gura cijele rukice u usta, u zadnje vrijeme i palac al mu se bas ne sviđa pa je radije na rucicama... dudu nece od prvog dana i bas ga ne forsiram... ali dobila sam legendarni savjet "treba kupiti jedan po jedan model duda i isprobavati koju ce prihvatiti, moj je desetu dudu prihvatio " to me sokiralo jednostavno ne zelim baciti previse novca na dudu kad ju nece zasto je uopce forsirati... :neznamkakoti: :neznamkakoti: bolje nam je bez dude... bar mislim :D
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet ruj 03, 2010 2:00 am

Imaš pravo ribica - nisam ni ja za to isprobavanje raznih modela... To mi je bezveze, osobito sada kada su sve nekak anatomske i svašta nešta...Pa ti ustvari bude svejedno.. Ne bum ni ja forsirala - imam ih za svaki slučaj - ak hoće super, ak neće - sisu uvijek imam sa sobom :rofl: :lol: :rofl: :lol:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pet ruj 03, 2010 8:56 am

Tisa-Iskra je napisao/la:Imaš pravo ribica - nisam ni ja za to isprobavanje raznih modela... To mi je bezveze, osobito sada kada su sve nekak anatomske i svašta nešta...Pa ti ustvari bude svejedno.. Ne bum ni ja forsirala - imam ih za svaki slučaj - ak hoće super, ak neće - sisu uvijek imam sa sobom :rofl: :lol: :rofl: :lol:

pa mislim i ja da ti je sisa najbolje duda... al evo mi nasli rjesenje za dudu.. posto nece dudu... voli gristi neku gumu koju smo dobili s nekim uzorcima (mislim da je netko stavio link pa se dobije krema duda i te gluposti... ) ovako vam izgleda ta guma :upitnik: http://en.nuk.de/#path=products/teethin ... lid=22&m=1 i to obozava drzati i gristi pa nam je to nadomjestak za dudu.. :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet ruj 03, 2010 9:02 am

to i je kad izbijaju zubići, mi smo takvog istog dobili :raspa: :raspa:

a što se tiče dude, ja imam dvije. dakle, ove što smo đabe dobili od nuk-a. i kupila sam si onu kutiju za dude, više da imam uvijek kraj sebe u torbi, ako zatreba.
a silit ne mislim. ako hoće hoće, ako ne, bolje, bit će lakše kasnije :ne zna:
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana pet ruj 03, 2010 9:10 am

dobili i mi dvije te nuk-ove a jos dvije sam bila prije kupila... jedino te nukove bas i nisu nesto... brzo se iznutra isprljaju pa mi je to bilo bezveze davat mu necistu dudu iako je prakticki izvana bila cista... ja sam to odmah bacila u smece... nisu bas neke kvalitete... :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet ruj 03, 2010 9:26 am

budem vidjela ako i kada mi budu trebale.
na kraju krajeva, imaju i plodine tih gluposti, pa da mi treba duda silom, nabavimo ju tik tak.
zato imam kutijicu, budu se iskuhale, pa samo nek probaju bit prljave :zubo:
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana pet ruj 03, 2010 9:31 am

blablaca je napisao/la:budem vidjela ako i kada mi budu trebale.
na kraju krajeva, imaju i plodine tih gluposti, pa da mi treba duda silom, nabavimo ju tik tak.
zato imam kutijicu, budu se iskuhale, pa samo nek probaju bit prljave :zubo:

ma nema to veze s iskuhavanjem valjda namjerno naprave da se prljavstina nekako uvuce unutra... izvana ok al iznutra, te voda te ovo ono i jednostavno spremno za kos... ali da ima ih svagdje za kupit pa problema nema.. :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana pet ruj 03, 2010 11:40 am

nama je Nuk fenomenalan!!! :10od10: i niš se ne isprlja?! :nene: kvaliteta je :thumbsup: i jedine su koje imaju anatomski oblik, s kojim se slažu i stomatolozi! prokuhamo ih kad se sjetimo (ne baš jako često) i niš nije isprljano...
jedino blab-mislim da je ona nuk koja se dobije br.2 (za od 6mj...)
Zadnja izmjena: princessmo; pet ruj 03, 2010 11:56 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.