Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Koristiti dude, da ili ne?

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Koristiti dude, da ili ne?

PostPostao/la tangerina dana pet ruj 03, 2010 11:41 am

princessmo je napisao/la:nama je Nuk fenomenalan!!! :10od10: i niš se ne isprlja?! :nene: kvaliteta je :thumbsup: i jedine su koje imaju anatomski oblik, s kojim se slažu i stomatolozi! prokuhamo ih kad se sjetimo (ne baš jako često) i niš nije isprljano...

i ja sam tako čitala za nuk po forumima. no, kako nisam još s time upoznata i u RL, osim što ju imam u najlončeku, onda čekam da i ako zatreba :D
iako, sreća da nisu te dude sad toliko skupe, pa hajde
tangerina

Marketing:

PostPostao/la Ness dana pet ruj 03, 2010 11:47 am

princessmo je napisao/la:nama je Nuk fenomenalan!!! :10od10: i niš se ne isprlja?! :nene: kvaliteta je :thumbsup: i jedine su koje imaju anatomski oblik, s kojim se slažu i stomatolozi! prokuhamo ih kad se sjetimo (ne baš jako često) i niš nije isprljano...

Nama ništa nije fenomenalno :rofl: svaku ispljune u sekundi, al imam doma jednu NUK-ovu dudu, i ne znam šta se to na njoj ima isprljati, moja skuplja prašinu na noćnom ormariću i nije nigdje iznutra isprljana, samo prašnjava izvana - od nekorištenja
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana pet ruj 03, 2010 11:58 am

moja starija nećakinja je bila opsjednuta dudom i jedva se odviknula - negdje sa 5 godina. :D
mlađa nećakinja je rođena kao mala sitna bebica - imala je nešto više od 2 i pol kile i kada su joj stavili dudicu u usta da je malo smire i utješe (to bi upalilo kod starije), ona bi se još više rasplakala. :izivciran:
naime, joj je svaka dudica, čak i ona najmanja, bila prevelika i tjerala ju je na povraćanje. :thumbsdown:
tako da dudice kod nje nisu bile hit.
ali zato ima svoju krpicu (nekakva mala gazica) koju svugdje nosi sa sobom i bude panika ako se negdje zagubi.
danas ta mlađa ima 5 godina i krpica još uvijek ide svuda sa njom. :cerek:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 13, 2010 1:03 pm

ja u globalu ne volim tu dudu, ali u rodilištu me spasila zadnji dan. doduše, dala ju u strahu, da me ne špotaju ako me uhvate :zubo: ali on je toliko plakao, cicu nije htio, jer ga je odmah lovila fijaka. i sad odi ni napred ni nazad :roll:
a doma, nekad ju hoće, nekad neće, sve kako mu se čini. no na večer mu je uvalim, kad neće u krevetu zaspati, pa ju držim ako treba, samo da spava :zubo:
tangerina

PostPostao/la Pjevačica dana uto ožu 08, 2011 8:16 pm

da, nukovu i aventovu, ali češće nukovu
Šimac naša ljubav i sreća najveća
slika

slika
Pjevačica

PostPostao/la ribica08 dana uto ožu 08, 2011 9:34 pm

ja danas nasla dudu u ladici i cisto radi fore isla dat maleckom (naravno oprala je prije :D ) i on ju uhvati i pocne se smijati da je to bilo za nevjerovati.. ja mu stavim u usta on izbaci i smije se kao da je neznam sto vidio :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ajme da je to bilo snimat :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sri ožu 09, 2011 10:31 am

naš ju neće pa neće. osim za spavanac i recimo u vožnji s kolicima, no mora imati nešto da mu je drži, recimo neki skafanderčić koji je gore čvrst, pa ju lagano opusti i cucla kako mu se čini.
u normalnim uvjetima ju lansira :lol:
presmješan je, al svakako, rađe dudu nego prst (s moje strane). s njegove rađe cijelu ruku u usta :rigo: :budala:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la niriana dana sri ožu 09, 2011 11:23 am

blab je napisao/la:naš ju neće pa neće. osim za spavanac i recimo u vožnji s kolicima, no mora imati nešto da mu je drži, recimo neki skafanderčić koji je gore čvrst, pa ju lagano opusti i cucla kako mu se čini.
u normalnim uvjetima ju lansira :lol:
presmješan je, al svakako, rađe dudu nego prst (s moje strane). s njegove rađe cijelu ruku u usta :rigo: :budala:

s ovim se slažem, moj je zadnjih dana počeo naveliko trpati ruku u usta... :neznamkakoti:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana sri ožu 09, 2011 12:46 pm

otkrivaju novitete, tako da i ako spava, a nema dude, čim ju krene tražiti, a nema je, tutne dva prsta ili cijelu ruku u usta. :roll: :izivciran:
kupila mu mama sad prefensi dudu od TT, pa se nadam da će ipak rađe nju (samo se nadam :zubo:)
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Ness dana sri ožu 09, 2011 1:05 pm

MOja neće ni jednu dud, al je zato prst omiljena zanimacija, i ne mogu joj nikako to zabraniti, ne mogu joj ruku uezti :ne zna:
Probala sam joj zalijepiti flasterom palac za šaku, ali ga je izgrizla i stavljala sam joj rukavicu, pa se malo ljuti jer ne može do prsta, a onda skine rukavicu i sočno ga zacmače.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana sri ožu 09, 2011 1:27 pm

ja sam mu ponudila i nožni prst :zubo: i sočno ga posisao :lol: :lol:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Ness dana sri ožu 09, 2011 1:37 pm

Ona baš nije nabrijana na noge, vjerovatno zato jer je stalno u čarapama od vremena kad je počela otkrivati noge, a obučene joj nisu napete :rofl:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pet ruj 02, 2011 12:42 pm

da malo dignem temu...mi smo zadnih mjeseci izbacili dudu u svim mogućim situacijama osim dnevnog i noćnog spavanja... :bravo: do onda smo je uvijek imali sa sobom, tipa šetnje i kolica, AS i sl...i to ne jednu nego barem četiri! :ha:
sad imamo dvije, stoje na krevetiću (yoohoo s kojim spava ih čuva preko dana), ima ih za uspavljivanje, kad zaspi-pljune dudu :mig:
oko drugog ročkasa ih planiram izbaciti-ali me ježi i sama pomisao na to odvikavanje!!! :shock1:
jel imamo već kakvih iskustava s odvikavanjem?
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la blab dana pet ruj 02, 2011 12:48 pm

mi smo ju počeli koristiti kad smo se počeli uspavljivat bez cice, onda smo našli dostojnu zamjenu :zubo:
ona nam služi samo i isključivo za spavanje. ovako da mu je dam i dalje ju grize :lol: možda i bolje :zubo:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la tigerin dana pet ruj 02, 2011 1:40 pm

mi imamo pd babylove-a i super su nam.. jedva sam objasnila svekrvi i muzu da mu ne daju dudu prije nego sto ide jesti jer se izmori i nece vuci (.) poslije jela mu dam ako vec nije zaspao
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet ruj 02, 2011 1:41 pm

Joj, ja bi tak voljela da moja djeca hoce dudu... Imam takvu srecu da kao Leona, ni Matej nece :roll: A duda bi ga mozda bar malo usutkala :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pet ruj 02, 2011 1:49 pm

ma Dani, ja mislim da ću se svim silama truditi da mi drugo dijete nema dudu.... :ha: ponekad nam je došla kao spas, recimo u AS ili kad se unervozio u šetnji ali kad samo pomislim kako će izgledat odvikavanje-sve mi je muka. :neznamkakoti:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la kabica dana pet ruj 02, 2011 1:55 pm

princessmo, baš neki dan razmišljala da te pitam jeste li krenuli s odvikavanjem :D V u pravilu preko dana ne dajem dudu. imamo ju sa sobom obavezno kad idemo van, ali je u zadnje vrijeme u torbi jer kad postane nervozan onda ju traži. a zna ju samo gristi kad su zubi u pitanju (nemamo ni jednu sliku na njima, sve je zgulio, nukova s disney-evim likovima)). spavanje je još uvijek s dudom. točnije, uspavljivanje. često si ju zna sam naći i vratiti kad mu ispadne (noću i danju), no ako je na drugom kraju krevetića ipak mama uskače u pomoć.
ali da me strah odvikavanja, je :roll:
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana pet ruj 02, 2011 3:10 pm

Moj M. neće dudi ni prismrdit, nemate pojma koliko sam mu zahvalna zbog toga, jedno odvikavanje manje... :lol:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pet ruj 02, 2011 8:06 pm

Ni Rea neće ni prismrditi, nekad mi je drago jer se nećemo morati odvikavati, a nekad mi je muka, jer bi mi ta duda puno puta dobro došla da je barem malo smiri, a i ona cuca palac, pa mi ej to još gore, jer joj dudu mogu uzeti, a palac ne mogu, i strah me da ga ne izdeformira.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Nessa87 dana pet ruj 02, 2011 10:02 pm

Ness je napisao/la:Ni Rea neće ni prismrditi, nekad mi je drago jer se nećemo morati odvikavati, a nekad mi je muka, jer bi mi ta duda puno puta dobro došla da je barem malo smiri, a i ona cuca palac, pa mi ej to još gore, jer joj dudu mogu uzeti, a palac ne mogu, i strah me da ga ne izdeformira.

Moje kumče koje sad kreće u prvi razred je do nedavno sisala palac i bio je tanji od drugog i ostalih prstića a nokt je bio jako mekan i ranice si je znala napraviti u ustima.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub ruj 03, 2011 2:28 pm

Eto moja često zna i prek dana imati dudu.. Ali dosta često i ne.. nekad zaspi bez nje (vani u kolicima), a doma nam je obavezno za spavanje.. I mislim da bum je lakše od dude odvikla nego od palca (da je njega sisala).. Ja sam sisala palac i ne bum vam rekla do kad je meni bio u ustima jer me sram. :lol: :zubo:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon ruj 05, 2011 7:56 pm

nama duda koristi za uspavljivanje...

a danju grize svu plastiku na njoj, sve osim onoga što bi trebalo... hahah...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana pon ruj 05, 2011 9:14 pm

zelenooka-007 je napisao/la:nama duda koristi za uspavljivanje...

a danju grize svu plastiku na njoj, sve osim onoga što bi trebalo... hahah...

ovo ko da sam ja pisala :lol: :lol: :lol: duda joj je glavna igracka :lol:
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sub stu 05, 2011 6:48 pm

Evo da utjesim sve mame s dudama...mi smo Noelu dudu davali iskljucivo za spavanje, po danu bi je dobio samo kad je isao spavati ili eventualno kad je bas jako grintavio dok je bio manji...

i sad kad smo krenuli u vrtic, nas 7 od 12 je diglo ruku da dijete spava iskljucivo s dudom...kad nakon par dana ja u vrticu duda uvijek u istoj kutijici, on spava, duda u ormaricu, pitala ja tetu jel ju trazio, kaze ona nije...

ok, ja doma prvu vecer idem ga uspavljivati, da cu mu dati dudu, mislim si necu, ako bas trazi dat cu mu, ako ne nista. i tako on nije trazio prvu noc, pa drugu, pa trecu i tako je nasa duda otisla u povijest... :D

bez muke, bez odvikavanja, bez problema, nekako je sam od sebe odbacio...kao i bocu pred spavanje sa svojih 6 mjeseci...ostala nam je do danas jedino boca za vodu koju ne pusta, ali tete u vrticu se fino trude da i nju pusti, pa nase dijete sve vise pije iz case, a boca pomalo ostaje samo pred spavanje...tako da mislim da ni s tim nece biti problema...necu pametovati, ali mislim da djetetu kad dodje u odredjenu dob da kuzi treba samo odvratiti paznju od dude, recimo, Noel je kod moje sveki odavno odbacio dudu, kad je dolje spavao, nikad ju nije trazio, jer mu je ona jednom rekla "ma sta ce ti ta duda, fuj, baka ju dala Buci" na sto je on odvalio od smijeha i nikad je vise nije trazio, a gore kod nas je, kod moje mame isto...sve do vrtica, tako da mislim da dijete u odredjenoj dobi samo odbaci tu dudu, vise smo mi roditelji zasluzni za to jer im gurnemo dudu samo da sute (o, da, znam, znam, sve znam, dat cu ti dudu, sisu ako treba nasred trgovackog centra samo nemoj kmecati) :D

polako, s vremenom ce i oni odbaciti dudu, samo im treba polako objasnjavati da su veliki i da je duda za male bebe, a ne za velike decke/cure :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.