Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Zubići

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Zubići

PostPostao/la samo_njegova dana sub lis 06, 2012 12:49 pm

A miseki mali, kak ih ti glupi zubi muce :grli:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Happy Ivy dana pon lis 08, 2012 1:19 pm

Dani 26 je napisao/la:Njemu je opet sve krvavo tamo di su izbile... a jos nisu cijele, unutarnji coskovi jos nisu probili, samo vanjski... i svaki put mu krvari kad mu izbije zub :neznamkakoti:

A prste si gura stalno u usta i sazvakao ih je u tolikoj mjeri da su mu jagodice na oba prsta plavo-crne... prvo sam mislila da se ustipnuo negdje al sam onda skuzila da mu je to od zvakanja prstiju :neznamkakoti:

Mišek maleni! :neznamkakoti: :neznamkakoti:
:grli:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sub sij 12, 2013 7:42 pm

nama se donje jedinice naziru ima 15 dana..samo cekamo kad ce izbit...uf sve mi kod nje ranije pocima nego s malim...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sri sij 16, 2013 1:13 am

osma putnica je napisao/la:nama se donje jedinice naziru ima 15 dana..samo cekamo kad ce izbit...uf sve mi kod nje ranije pocima nego s malim...

nama vec 2mj pa eto jos nista,oteceno sve i gore i dole al zubova nigdi na vidiku...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana sub sij 19, 2013 6:32 pm

Klara ima 2,5 mjeseca i vec 20-ak dana muku mucimo s izbijanjem zuba.. I muz i ja smo s tri mjeseca odjednom dobili dva zuba pa pedijatrica kaze da je to ionako genetski i da ce i Klara tako. Jadnicak moj, tesko mi ju gledati kak se muvi, namazem joj Dentinox gel na dudu da zvace, malo pomogne, ali opet krene bol.. Jedva cekam da izbiju..
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned sij 20, 2013 10:47 pm

Nas su poceli muciti sa 3mj...slini,bali,sve trpa u usta i zvace,poteze,sve je oteceno..ali zubova ni na vidiku... :roll:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la princessmo dana pon sij 21, 2013 1:15 pm

tako to najčešće i bude... mi smo isto tako imali sve simptome od 3.mj, a prvi je zubić stigao sa 7 mj i 25 dana... :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la niriana dana pon sij 21, 2013 2:31 pm

princessmo je napisao/la:tako to najčešće i bude... mi smo isto tako imali sve simptome od 3.mj, a prvi je zubić stigao sa 7 mj i 25 dana... :mig:

i kod nas ista stvar samo što je naš prvi izašao sa 5 mjeseci i tjedan dana, jooooj kad se sjetim muke po zubima....ne ponovilo se... :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana pon sij 21, 2013 4:26 pm

Normalno je da dijete pocne sliniti (jer se tada razvijaju te zlijezde) i trpati sve u usta (zato sto na taj nacin ispituje okolinu) u to doba- Tako je i Mihaeli, pa joj je prvi zub izasao sa 10,5 mjeseci (ili 8,5 - moram pogledati po starim postovima).Znam da smo se zezali kako ce i prvi rodjendan docekati bez ijednog zuba :zubo:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mary dana čet sij 24, 2013 2:49 pm

Ej, vi tete koje imate već malo starije bebače...jesu li vašim klincima zubi dobili naslage, kamenac? Našoj prdi su zubi svi pocrnili..zapravo su onak, sivi...i to se dogodilo baš odjednom..četkicu i kaladont već dugo upotrebljavamo, ali ono, nije to neko pranje, ona uzme četkicu u zube i drži ju, a meni neda da joj četkam..njoj je sve to još uvijek igra i zabava..baš i nema nekog načina da se ukloni taj kamenac, jel da? :neznamkakoti:
Voli piti kakao, njega pije svako jutro, a i jako voli slatko, pa je to sve vjerovatno doprinijelo bojenju zuba.. :roll:
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana čet sij 24, 2013 2:58 pm

a jesi joj probala dati kao one gumene cetkice pa da ih grize...
iako ako joj je bas tako puno trebala bi u zubara...bolje dok je kamenac nego da dobije karijes pa da se odmah prepadne zubara zbog busenja :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana čet sij 24, 2013 3:18 pm

mary je napisao/la:Ej, vi tete koje imate već malo starije bebače...jesu li vašim klincima zubi dobili naslage, kamenac? Našoj prdi su zubi svi pocrnili..zapravo su onak, sivi...i to se dogodilo baš odjednom..četkicu i kaladont već dugo upotrebljavamo, ali ono, nije to neko pranje, ona uzme četkicu u zube i drži ju, a meni neda da joj četkam..njoj je sve to još uvijek igra i zabava..baš i nema nekog načina da se ukloni taj kamenac, jel da? :neznamkakoti:
Voli piti kakao, njega pije svako jutro, a i jako voli slatko, pa je to sve vjerovatno doprinijelo bojenju zuba.. :roll:

Ja sam primjetila da dosta djece u nasoj okolini imaju te naslage. Nemam pojma do cega je to... Mi sva sreca nemamo tih problema, i Leona i Matej imaju kristalno bijele zubeke :cerek: Pranje je obavezno, Leona sa kaladontom a Matej bez. Prvo peru sami, Leona to cak i dobro obavi, Matej nesto promrljavi al trudi se pratiti seku a onda im ja "samo malo pomognem".
Leona kaze da se zubeki moarju prati da budu lijepi bijeli i zdravi a tko ne pere zube, dodju Gric i Grec i popapaju zubeke :lol: :lol: :lol: (to im je sogorica citala jednu knjigicu pa je zapamtila).
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana čet sij 24, 2013 4:04 pm

Dani 26 je napisao/la:Ja sam primjetila da dosta djece u nasoj okolini imaju te naslage. Nemam pojma do cega je to... Mi sva sreca nemamo tih problema, i Leona i Matej imaju kristalno bijele zubeke :cerek: Pranje je obavezno, Leona sa kaladontom a Matej bez. Prvo peru sami, Leona to cak i dobro obavi, Matej nesto promrljavi al trudi se pratiti seku a onda im ja "samo malo pomognem".
i mi imamo lijepe zubiće. doduše, zaista ih peremo od samog početka, a sad u zadnjih par mjeseci, pogotovo od kad smo bili kod tete zubarice, pusti me ih i lijepo očetkati. čak i stisne čeljust da mogu pritisnuti četkicu.
imamo onu elmax pastu (:misli:) koju smiju papati, pa se ne bojim da nešto bude. makar, ne stavim je puno, no nikad se nezna
u svakom slučaju, idite đir do zubara. ništa vas ne košta, a ionako se preporuča čim ranije. meni žao da i sami nismo ranije krenuli, no sve nekako bi nebi, pa prođe voz :D
sad smo već bili dva puta i sljedeći tjedan idemo opet :cerek:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la mary dana čet sij 24, 2013 5:35 pm

Mi imamo Vademecum kaladont, isto ga smije pojesti...ali eto, ne da mi da joj četkam..voli brljati sa četkicom po zubima, ali to nije pravo četkanje...
ali budemo se malo više pozabavili time sada...pitati ćemo i zubaricu za savjet pa ćemo vidjeti...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana pet sij 25, 2013 11:50 am

M je prvi zubic dobio sa 5 mj i 12 dana . jutros nam je izasao cetvrti zubic :cerek:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pet sij 25, 2013 12:28 pm

mi još ne koristimo zubnu pastu, samo voda i četkica i zubići su nam predivni kristalno bijeli, ali uz to, mojr dijete obožava mliječne proizvode i pije bar oko 2 dl mlijeka dnevno, pa valjda i to ima neki utjecaj na zubiće... zubiće nekad peremo bez problema, a opet ima dana i kad je to skoro nemoguća misija...
olujo za zubić :10od10:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la lunna dana pet sij 25, 2013 9:25 pm

Oluja je napisao/la:M je prvi zubic dobio sa 5 mj i 12 dana . jutros nam je izasao cetvrti zubic :cerek:

nas prijatelj :cerek:

mi smo jos krezubi :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana sub tra 13, 2013 1:05 pm

Da se pohvalimo- danas nam izbila donja desna jedinica, a lijeva samo kaj nije :cheer:
S 5 mjeseci i 8 dana imamo zub :cheer:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana ned tra 14, 2013 7:02 am

samo_njegova je napisao/la:Da se pohvalimo- danas nam izbila donja desna jedinica, a lijeva samo kaj nije :cheer:

:cheer: :cheer: :cheer: sad ce odma i liva, i mi smo sa 5 mj i 9 dana (sad sam provjerila u radosnici, 22.11) dobili prvi zub a drugi odma iza njega. nakon toga su nam dosle gornje dvojke, pa gornje jedinice. znaci sad imamo 6 zuba, i vec tri miseca nam niti jedan nije izasa :rofl: pedijatrica nam je bila rekla da su mu probile donje dvojke al jos se nisu pojavile :huh: natecene su mu zato petice :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pon tra 15, 2013 10:11 pm

samo_njegova je napisao/la:Da se pohvalimo- danas nam izbila donja desna jedinica, a lijeva samo kaj nije :cheer:

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

nama je sve oteceno i bijelo al zubova nigdi na vidiku :zubo:
a bas ga jadnicka muce,al eto imamo 10mj i jos smo krezubi :zubo:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto tra 23, 2013 9:09 am

moja ima punih 7mj i jos joj nisu izbili,a muku mucimo sa donjim jedinicama vec duze vrijeme,vide se samo tako ali nikako da probiju..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la samo_njegova dana čet tra 25, 2013 3:17 pm

Izbila gornja desna jedinica, to su vec dve desne, sad cekamo dve lijeve jedinice, obje se vec bijele i samo kaj nisu. Mozda docekamo pola godine zivota s 4 zubica, taman da se pohvalimo pedijatrici na kontroli :)
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet srp 25, 2013 10:13 am

Mi prijavljujemo svoj prvi zub!!!
Donja desna jedinica izbila jucer... sa 4 mjeseca i 14 dana! Sad cekamo drugu! :-)))
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la theonly dana čet srp 25, 2013 11:15 am

Wooow, vec?? pa vi ste super brzi :cheer: :cheer: :cheer:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la iinnaa.t dana čet srp 25, 2013 12:51 pm

Da, da, a danas nam je evo izbio i drugi!
Tak da eto sa 4 i pol mjeseca imamo 2 zubova! I stojicki smo podnijeli izbijanje istih, spavajuci citavu noc :-)!
Vidjet cemo kako ce biti sa ostalima ...
iinnaa.t
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.