Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Babinje, običaji, pokloni...

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Babinje, običaji, pokloni...

PostPostao/la Dani 26 dana sub pro 18, 2010 2:24 pm

blablaca je napisao/la:jedna super stvar za u babinje je ručnik za kupanjac :thumbsup: ja rekla sveki i mami, ako ih netko pita, neka kažu da nam to treba :D naime, mi imamo dva ručnika, no moj miško je neki dan (prvo kupanje) valjda od straha da je gol, napravio lijepo i jednu i drugu nuždu u ručnik (dok sam ga nosila iz sobe u kuhinju na stol :zubo:). tako da sam skoro ostala bez rekvizita za zamotanje :D
tako da, eto, već mi sveki rekla da su je pitali neki i da je rekla za ručnik, baš sam zadovoljna :thumbsup:

Ja cesto nosim rucnik za kupanje kad idemo gledati bebu :thumbsup: To rijetko tko kupi kao poklon a nemres imas previse :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana sub pro 18, 2010 2:31 pm

ja sam isto to nekad nosila. no, nije mi ni palo na pamet koliko je dobra stvar :thumbsup: nebi mi ni sad palo na pamet da mi treba koji više, da mi malac nije napravio sranje :lol:
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana sub pro 18, 2010 9:17 pm

blablaca je napisao/la:jedna super stvar za u babinje je ručnik za kupanjac :thumbsup: ja rekla sveki i mami, ako ih netko pita, neka kažu da nam to treba :D naime, mi imamo dva ručnika, no moj miško je neki dan (prvo kupanje) valjda od straha da je gol, napravio lijepo i jednu i drugu nuždu u ručnik (dok sam ga nosila iz sobe u kuhinju na stol :zubo:). tako da sam skoro ostala bez rekvizita za zamotanje :D
:thumbsup:

:D :D :cerek: :cerek: bas slatko... evo meni se ovo jos nije desilo ali stvarno ti treba tih rucnika ja sam kupila dva (+ jedan je mama kupila) bas iz razloga sto mi je susjeda rekla da ih ne trebam puno jer to vecinom svi nose kad dodu gledat bebu a ja nisam dobila niti jednog... ali dobro progurali s ta dva i onda za krstenje dobili jos 3 rucnika i za sad je dosta :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana ned pro 19, 2010 9:57 am

Ja imam 3 ručnika za kupanje. 2 mi je dala frendica od svoje curice i 1 smo dobili na poklon, i to mi je dosta, jer stalno perem robu, pa ih onda ubacim ili na iskuhavanje ili na 40 sa šarenom robom, a tanki su pa se brzo suše. Jedno 2 puta mi se desilo da nisam imala čisti, pa sam ju obrisala sa našim velikim ručnikom za kupanje.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tyny dana ned pro 19, 2010 5:56 pm

cure, ako kupujete bebi nešto od zlata koje veličine to bude, dal uzmete veće da može nosit kad naraste il? za koju dob? razmišljam da od frendice curici uzmem neku narukvicu sa privjeskom, da joj ostane za uspomenu jer sve ostalo ima, a neznam koje veličine bi to trebalo bit :ha: :ne zna:
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana ned pro 19, 2010 8:42 pm

ja sam do sad bila dva puta kuma malim curkama i gledala sam da im kupim nešto za uspomenu-ali da mogu nositi kasnije...tako da sam im kupila naušnice s poludragim kamenom-i to ne neke dječje nego da ih mogu nositi i s 15god i s 38god i s 56godina! Inače ne volim na djeci vidjeti zlato (nekako mi se to ne sviđa) pa sam od toga i pošla, a i duže će moći nositi ako je za odrasle nego za djecu. :thumbsup: :ne zna:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana ned pro 19, 2010 8:55 pm

mi smo isto kupili, maloj sestrični za krštenje, zlato (ali bijelo), no koje može nositi bilo kad. ako ništa drugo, propasti neće jer je jako lijep model, a ako i ne nosi ništa kao malena, bude nosila kad bude veća.
a jednoj smo curki, od frendova maloj, nosili ipak žuto zlato, jer roditelji vole žuto. pa smo tako prilagodili :ne zna:
tangerina

PostPostao/la maybelline dana čet sij 20, 2011 10:49 am

mi se spremamo uskoro na dvoje babinje,jedna beba se vec rodila(to mi je jako dobra prijateljica) a druga ce se rodit u 3mj(krizmena kuma)
jos neznam kad cemo ici kuci da to obavimo,no ono sto bih ja kupila
za prijateljicu:pelene,rucnik za kupanje,ovo mi se cini zanimljivo i da ce biti iskoristeno http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-692 ... _18059.htm , pored toga bih kupila i po koju sitnicu,carapice,stramplice,bodi ... i ponesto za higijenu bebe :thumbsup:

za kumu jos nisam sigurna,dat cemo nesto novaca, takoder pelene :cerek:, i sad pada mi na pamet ovo http://www.google.hr/imgres?imgurl=http ... 62&bih=545

jedno pitanje,takoder bih i mamama nesto poklonila,sto tu preporucate mlade mame?
nemora biti nista vezano uz bebu,nego eto nesto sto ce nju obradovat :cerek:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana čet sij 20, 2011 11:13 am

may meni je sve ovo super :10od10: :10od10: :10od10:

kod nas se obicno mamama nosi cvijece,tako sam ja kad smo isli kod prijatelj(kumova) sam mami donila cvijet,al ne buket jer to umre,nego ovo:
http://www.gradinamea.ro/_files/Image/a ... ly_800.jpg

to je zakon cvijet,ne trazi puno brige ni paznje,a lipo izgleda :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana čet sij 20, 2011 11:25 am

razmisljala jesam o cvijetu, no ja ih nevolim pa odmah nekak prekrizim u startu :rofl: :rofl:
sad se nemogu sjetit jesam vidila kod prijateljice da ima cvijeca u kuci :misli:

ovaj cvijet znam,ima ga mama,mislim da bih ja ipak uzela orhideju :cerek:
ili mozda cak akvarij vazu koja u sebi vec ima dekoracije

palo mi je jos nesto na pamet
nona/tuta takoder odlican poklon
nesto modernije
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http ... 62&bih=545

ili klasik
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana čet sij 20, 2011 11:27 am

ove moderne tute su mi :10od10: :10od10: :10od10: :10od10: :10od10: :10od10:

a ja ovaj cvijet volim bas zato sta nije zahtjevan i ne trazi brigu..a orhideja je dosta zahtjevna iako je meni predivna :o

a akvarij vaza je :thumbsup:
ja sam to sveki bila poklonila za rdan :thumbsup: svidila joj se moja-bas bi je mogla poslikat pa stavit na temu :idea:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ribica08 dana sub sij 22, 2011 12:09 pm

maybelline je napisao/la:ili klasik

ova klasicne :nene: :nene: :nene: radije one modernije.. super izgledaju... ja malcu sigurno nabavim neku moderniju.. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sub sij 22, 2011 12:28 pm

maybelline je napisao/la:...palo mi je jos nesto na pamet
nona/tuta takoder odlican poklon ....

Hmmmm... da... no imaj na umu koliko je dijete staro. Ako ideš gledati skroz malu bebicu, staru mjesec - dva, tuta joj neće trebati još godinu i pol dana, možda i više :ne zna: Nego će im doma skupljati prašinu. Ja bih rađe uzela (a i dobila :cerek: ) neki poklon koji mi trenutno treba, makar to bio i paket pelena :ne zna: To je još i skuplje...

Što se tiče poklona za mamu, ja sam samo od jedne prijateljice dobila poklon, drugo sve su bili pokloni za B. (ok, bila je tu i tamo neka čokolada ili kava, ali to ne brojim kao poklon, baš pravi poklon). Uglavnom, ta prijateljica mi je kupila novčanik, kožni, plavi, zgodan. Možda će nekome biti čudno, ali ja sam se totalno oduševila - i znakom pažnje, odnosno time da je mislila i na mene, i time što sam dobila nešto baš za sebe, potpuno nevezano za bebu...

Tako i ja sad, kad god idemo vidjeti neku bebu, osim poklona za mišonju, obavezno uzmem nešto i za mamu - kozmetiku, knjigu, neku zgodnu sitnicu ili sl.
Tate ne dobiju niš! :rofl:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la maybelline dana sub sij 22, 2011 2:10 pm

mare hvala na info :grli1: ,i ja bih bas nesto za mamu uzela sto ce ju veselit pa sam zato i pitala :thumbsup:

kad budem krenula u shoping svega toga budem javila sto smo uzeli :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la thinkblue dana pon sij 24, 2011 9:33 am

mare je napisao/la:
maybelline je napisao/la:...palo mi je jos nesto na pamet
nona/tuta takoder odlican poklon ....

Hmmmm... da... no imaj na umu koliko je dijete staro. Ako ideš gledati skroz malu bebicu, staru mjesec - dva, tuta joj neće trebati još godinu i pol dana, možda i više :ne zna: Nego će im doma skupljati prašinu. Ja bih rađe uzela (a i dobila :cerek: ) neki poklon koji mi trenutno treba, makar to bio i paket pelena :ne zna: To je još i skuplje...

Što se tiče poklona za mamu, ja sam samo od jedne prijateljice dobila poklon, drugo sve su bili pokloni za B. (ok, bila je tu i tamo neka čokolada ili kava, ali to ne brojim kao poklon, baš pravi poklon). Uglavnom, ta prijateljica mi je kupila novčanik, kožni, plavi, zgodan. Možda će nekome biti čudno, ali ja sam se totalno oduševila - i znakom pažnje, odnosno time da je mislila i na mene, i time što sam dobila nešto baš za sebe, potpuno nevezano za bebu...

Tako i ja sad, kad god idemo vidjeti neku bebu, osim poklona za mišonju, obavezno uzmem nešto i za mamu - kozmetiku, knjigu, neku zgodnu sitnicu ili sl.
Tate ne dobiju niš! :rofl:

Novčanik sam i ja dobla od svoje sestre kad sam rodila i bas sam bila hepi! :cerek: Istina je da se ljudi rijetko kad sjete mame.. :kava:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon sij 24, 2011 10:31 am

ja sam se veselila svakoj čokoladi jer je to kao bilo za mene, cuga za tatu i nekaj za bejbi. :ne zna:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana pon sij 24, 2011 10:37 am

Ja sam od jednih ljudi dobila tortu :raspa:
I baš mi je super to bilo.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana pon sij 24, 2011 11:52 am

I ja se moram pohvalit da sam uredno dobivala poklon kad su dolazili vidjet bebu :cerek: Kao sto neko rece, nisu to bili neznam kakvi pokloni, al cokolada, gusti sokic i sl su bili cist dovoljni a za bebu robica il tako nesto od baby potrepstina i bogteblagoslovil!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Tyny dana uto vel 15, 2011 2:09 pm

Da vas pitam za savjet...

slika

Kupila sam ovo za frendičinu curicu (košuljica, prsluk, suknjica), uz to još bombonjeru i piće za njih te za drugo dijete ručnik sa izvezenim njegovim imenom i slatkiše... Jel to dovoljno il bi još za bebicu nešto trebalo uz to :ne zna: :ne zna: :ne zna:
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana uto vel 15, 2011 2:11 pm

Tyny je napisao/la:Da vas pitam za savjet...

slika

Kupila sam ovo za frendičinu curicu (košuljica, prsluk, suknjica), uz to još bombonjeru i piće za njih te za drugo dijete ručnik sa izvezenim njegovim imenom i slatkiše... Jel to dovoljno il bi još za bebicu nešto trebalo uz to :ne zna: :ne zna: :ne zna:

ja mislim da je to sasvim dovoljno :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana uto vel 15, 2011 2:59 pm

ja isto mislim da je dovoljno - za svakog po nesto, a opet korisne stvari :thumbsup:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana uto vel 15, 2011 3:09 pm

Tyny je napisao/la:Da vas pitam za savjet...

slika

Bojim se da ces morat u jos jedan shoping :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: Dakle, moras kupit jos jedan ovakav kompletic (moze i u drugoj boji, nije bed) broj 12-18mjeseci i onda to spakirat i poslat na moju adresu :zubo:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana uto vel 15, 2011 3:53 pm

Po meni je dovoljno.
Inače, kad god mislite da nije poklon dovoljan, uvijek ga se može upotpuniti sa paketom pelena. Tko je meni pelene donio, bio mi je najbolji prijatelj :thumbsup:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana uto vel 15, 2011 4:07 pm

Ness je napisao/la:Po meni je dovoljno.
Inače, kad god mislite da nije poklon dovoljan, uvijek ga se može upotpuniti sa paketom pelena. Tko je meni pelene donio, bio mi je najbolji prijatelj :thumbsup:

ovo sam se i ja naučila raditi, ako ništa drugo, jako je olakšavajuće da ne kupiš neku "glupost" uz to što uzmeš :thumbsup:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la maybelline dana pon vel 28, 2011 3:17 pm

evo jedne babinje smo obavili
za deckica smo kupili dekicu/prekrivac,nije tipicna deka nego bas prekrivac,htjela sam rucnik al sve su bili na crveno,ljubicasto,roza pa sam uzela tu dekicu,i bas je ugodna na dodir :thumbsup:
paket pelena,2 bodija,cipelice :cerek: i pakovanje od 6 maramica/gaza,nisam to jos vidila al mi se ucinilo zgodna stvarcica, znam da toga uvijek treba a ove su bile plave i sa nekim likovima :D

a mami sam kupila kaktus u akvarij vazi,posaden u petnjak ali umetnut u tu vazu i okolo je ukrasno kamenje pa se nevidi petnjak
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.