Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Babinje, običaji, pokloni...

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Nakon koliko posjetiti novorođenče i što mu pokloniti

PostPostao/la tangerina dana sub lis 16, 2010 3:21 pm

pa kolači se kupe :zubo: već mi je mama rekla da ne brinem, da ona bude napravila kolače, barem ovih suhih malo, a ostalo kupimo po potrebi :raspa:
tangerina

Marketing:

PostPostao/la Ness dana sub lis 16, 2010 3:24 pm

Pa ja ih nisam kupila :ha: nije mi čak to ni palo na pamet. I nije da su nam ni falili, i tako je dobro da ti posjeti ne traju baš unedogled, dok gosti dođu, kad vide bebu svi se raspamete pa zaborave i da su žedni, a kamoli gladni. Pa dok se nešto popije, pa se pojede, pa se još malo popije i to su ti već 2 ure, i dosta....
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sub lis 16, 2010 3:33 pm

bome ja budem :ne zna: a ionako i da ih ne kupim, spremila bi mi mama tih suhih, tako da ne bude problema po tom pitanju. a i da ne poslužujem mesnu platu (nazovimo ju tako) poslužila bi samo kolače :ne zna: baš mi je to "normalno". tako da budem imala suhe za nenajavljene goste, a tko se bude najavio, po potrebi će se prilagođavat i to :ne zna: jbg, kod nas u istri uvijek nešto komplicirano :zubo: al to je tako kod svih, neću sad biti neka iznimka :D a i ne volim kad se od nas ide gladno :lol:
a sad, koliko će oni biti nama u gostima, to ću znati za koji mjesec. samo sam već i mužu rekla, da kad beba bude gladna, da ćemo mi papati u sobicu, a on nek zabavlja goste :raspa:
tangerina

PostPostao/la princessmo dana sub lis 16, 2010 9:22 pm

hahahaha!!!!! :rofl: :rofl: kod nas su gosti bili sretni kaj su došli i to im je bilo dosta! :rofl: šalim se! ali bome mi nikakve pripreme nisu padale na pamet! kolači?! ma bilo je super ako nisam bila u piđami tj.ako sam se stigla presvući i počešljati... :rofl: tako je bilo prvih mjesec dana-kada su nam ionako dolazili samo bliski prijatelji i rodbina, pa su si čak sami znali napraviti cedevitu i sl....a kamoli da bi ih kolači dočekali! :mig: ajde kasnije smo znali nekog vraga napraviti kad bi dolazili neki formalni gosti...iako se nikad nismo baš previše oko toga uzbuđivali. :D
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sub lis 16, 2010 9:25 pm

bome ni mi nismo nista radili kad bi ljudi dolazili na u goste..slozili bi salame neke..cajne..i mozda prsuta ako bi ga bilo doma i sira na pijat i narizali kruva..a pili bi cega je bilo kuci :rofl: :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sub lis 16, 2010 9:37 pm

A mene je to bilo sram napisati, ali kad se princessmo odvažila, onda moram i ja :rofl:

Dakle, kod nas su dobili napolitanke, domaćicu, bobi štapiće i vic krekere :rofl: :rofl: Ali lijepo složeno u fensi zdjelice :rofl: Za piti cedevitu, kavu i vodu! Ili su dobili ono kaj smo u tom trenutku imali doma :rofl:

Mene je uzrujavala pomisao da mi netko tamo zasjedne i mlati po siru i salami i krastavcima, a mali recimo baš taj dan odluči visiti na cici 0 - 24. Ali dobro, mene je tada sve uzrujavalo :rofl:

U svakom slučaju, nama su dolazili zaista samo naj, naj, najbliži i dragi ljudi, a oni i tak nisu došli zbog jela i pića :ne zna: Osim toga, svi su se uopće i konstatno iščuđavali kako sam ja uopće živa i u jednom komadu nakon kaj sam rodila bebu od 5 kg, pa nisu baš ni očekivali ne znam kakve gozbe...

A za poklon smo dobivali uglavnom robicu, igračke, dekicu i sl. (Ne brojim "velike" poklone od baka, deda, mog brata i mm-ove sestre - kinderbet, AS, hranilica, viper i putni krevetić :svakacast: :svakacast: :svakacast: )
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sub lis 16, 2010 9:42 pm

mare je napisao/la:A mene je to bilo sram napisati, ali kad se princessmo odvažila, onda moram i ja :rofl:

:mudri: imam i ja još par stvari koje čekam da netko drugi prvi napiše! :D :D
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Babinje, običaji, pokloni...

PostPostao/la tangerina dana ned lis 17, 2010 10:28 am

pa bolje i da napišete, baš su fora iskustva.
Naravno, očekujem i ja da će prvih mjesec dana doći i gnjaviti oni samo najbliži, a kasnije i ostatak ljudova. No eto, pored svih oko mene, ne brinem nimalo da nećemo i uslužiti ljude. Rekoh, nitko ne očekuje od mene da rintam i služim, al tu je mm, sveki, bit će i mama, pa nek posluže, imaju 2 ruke i noge :D a nije to neki problem poslagati na tanjur i ponuditi, kad je već spremno :D Uostalom, nema gdje i mi nismo bili jednako usluženi :D
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana pon lis 18, 2010 1:54 pm

U nas je isto "običaj" da se posluži meza, al to je u nas običaj uvijek kad gosti dolaze u posjet da ih se tako počasti. I kolači, samo što uglavnom to bude neki mokri kolač, da se jede s vilicom u tanjuru, rijetko kad je suhi... Tako će biti i kod mene... A moji svakako čuvaju pršut kad se malac rodi :rofl: :rofl: :rofl:
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tyny dana čet pro 02, 2010 6:14 pm

šta pokloniti bebici od frendice? curica je i htjela bih uz robicu uzet nešto šta bi joj ostalo za sjećanje? moda onu knjigu gdje se prati bebin rast i stavljaju slikice, al to su sigurno i oni sami kupili :ne zna:
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet pro 02, 2010 6:30 pm

Tyny je napisao/la:šta pokloniti bebici od frendice? curica je i htjela bih uz robicu uzet nešto šta bi joj ostalo za sjećanje? moda onu knjigu gdje se prati bebin rast i stavljaju slikice, al to su sigurno i oni sami kupili :ne zna:

ne mora znacit da su to vec kupili :kava: meni je ta knjiga :cerek: :cerek: :cerek: ne znam, procitaj malo ovuda. imas smisnih i albuma za dite, di ce slagat slikice, ne mora bit radosnica, to sam vidila u knjizari. ili cipelice koje ce joj bit prve, onako samo za pokazivanje :thumbsup: to mi je super, sicam se da je to moj brat odbio od tete, i mama ih jos cuva (a brat ima 17 godina :rofl: :rofl: )
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tyny dana čet pro 02, 2010 6:38 pm

naletila sam na jednu super tu radosnicu, mislim da prati rast čak i preko godine dana bebe. i još ima posebno kuvertice za pohranjivanje kovrčica, pupkovine i takvih stvari, baš je :10od10: ili možda neku kutijicu kao za nakit pa da joj mama unutra čuva njene stvarčice dok ona ne poraste
U moru života što vječito kipi, što vječito hlapi, stvaraju se opet, sastaju se opet možda iste kapi. I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem, jedna vječnost pusta, mogla bi se opet u poljupcu naći neka ista usta...
Tyny
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 06, 2010 2:13 pm

nama je krenulo to razdoblje gostiju, doduše, od prvog dana smo ufurani u to :zubo: :raspa: doduše, ja sam ok, pa nemam problema ni s gostima, ni sa svojom boli, tako da mi je bolje da su čim ranije stigli, a ne da mi stižu tamo 3 mjeseca nakon (iako očekujemo još dosta njih da dođu).

Što se tiče ove radosnice, uvijek možeš pitati tu frendicu. Evo, ja sam ju sebi sama napravila, tako da ju meni dotegle, neznam, ostala bi kao višak :ne zna: imam tu svoju i još jednu reklamnu što sam dobila na tečaju, tako da zaista nema smisla da imam još koju.
A kako ja nisam kupovala niš nove robice, sve što smo dobili, svakako se bude iskoristilo, jedva čekam da mi miškec naraste i da mu mogu navući sve to što je dobio :cerek:
Iako, u principu smo većinom dobili lovu za njega. To nam isto paše, ako se još nešto sjetimo, budemo od toga kupili, a što ne, bude išlo na štednju, pa smo odlučili da mu jednog dana kupimo sobu od toga. Ionako je to lova koja je potrebna da ju iskoristimo za njega :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la thinkblue dana pon pro 06, 2010 2:21 pm

Eh, meni je jucer bilo drustvo s faksa (nikako se prije izdogovarati) i malena je dobila pingvina da odmalena bude geek (ferovci ce znati o cemu pricam :D )
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana pon pro 06, 2010 2:37 pm

Da i ja napišem neke ideje što pokloniti, od onoga što je meni bilo super.
Robica je super trenutačno, ali se ta robica tako brzo preraste, i onda ju spremiš u kutiju i čeka neko drugo dijete.
Mi smo dobili cipelice i vreću za spavanje, pa smo dobili onaj bordić na napuhavanje u kojem dijete sjedi kad budemo krenuli na kupanje, kantu za pelene, komplet 2 zdjelice, žličica i poklopac i iz toga uvijek jedemo, prvu čašu.
Od većih poklona smo dobili viper, mobil, baby gym i naravno novaca (to uglavnom od familije).
I moj najdraži poklon - Pelene i hrana! Kad bi vidjela da mi netko nosi paket pelena, to mi je bilo kao da mi nosi ne znam što. Meni su pelene prije bile glupi poklon, a sada stvarno mislim da je to odličan poklon, kad njih stalno treba. Naravno ako netko ima osjetljivu bebu kojoj ne pašu sve vrste pelena, ili koristi platnene da mu je to bzvz, ali meni je bilo super.
Isto tako, kad se Rea krstila, moja kuma je donjela ogroman paket, a unutra pelene, vlažne maramice i hrana :svakacast: :svakacast: :svakacast:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana pon pro 06, 2010 2:42 pm

Ja koristim platnene, al sam se isto razveselila pelenama - od kumova smo dobili tri jumbo paketa babylove 7-18kg (paziti na kilazu. Nema bas smisla kupovati one najmanje velicine!) i to nam je dosta sve dok mala nosi pelene :cagam:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon pro 06, 2010 3:16 pm

mi jučer dobili taj tanjurić, čašu i žličice od TT, kao i bavarinček TT.
a i od chicca jedan tanjurić s priborom :raspa:

pelena dobili svih veličina i verzija, al dobro, bude se to sve iskoristilo :cerek:
tangerina

PostPostao/la vrazichka dana pon pro 06, 2010 3:19 pm

ja isto ne znam sto bih nosila necakinji.
sto ste vi nosile ili dobile od sestre/brata. to su nesto vrjedniji pokloni ili?? totalno sam van svega :neznamkakoti: :neznamkakoti: svojoj sestri nisam nis kupila jer nisam onda niti radila. ali njemu svako toliko kupim neku glupost :D
ali nedavno sam isla kod jedne forumasice :mig: i pitala koje pelene da donesem. zena mi rekla, ja kupila i svi zadovoljni :svakacast: :svakacast:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana pon pro 06, 2010 3:36 pm

evo se ponavljam..mi pelene poklonimo za babine i jos ensto uz njih...sestri se nesjecam sta smo..ubiti znam..jendu tuticu i patikice za nehodace...i ona odusevljena...
vraze mislim da nije bitna vrijendost poklona...barem meni nije...
ja sam od svoje seke dobila pelene ,alo kozmetike za bebu i robice :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon pro 06, 2010 3:41 pm

Vraze, mislim da ti je najbolje reci sestri/bratu kolko mislis potrositi, a ona/on ce ti onda reci sto hoce za te novce. Tako sam i ja napravila kad su me moji pitali sto hocemo/nam treba.

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana pon pro 06, 2010 5:06 pm

ma znas sta... meni je problem sto su to tako zadrti ljudi koji ne razumiju da mi je muz bez posla i tako.. nije bitno sto nemas, moras dat i tocka i onda smo mi zlocesti i bezobrazni kad necemo dat. npr kupit kolica ili krevetic.
meni kaze muz da kao on (brat) mora dati najvise poslije roditelja.. meni sestra nije nista dala za svadbu jer znam da nema i sta se ja imam ljutit. a ovi :dani: to ce se jal progutat :neznamkakoti: :neznamkakoti: a ako kupim najveci paket pelena.. onaj giant pack od 200 kom reci ce mi da sam to bezveze uzela, da to nije poklon "od brata" :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: stvarno ne znam sto da radim :budala: :budala:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana pon pro 06, 2010 5:31 pm

ajme vraze :grli:
nemos virovat koji zadrti ljudi.. :neznamkakoti:
sve ti ovisi koliko mislis potrosit....odnosno koliko mozes potrosit...ima bejbi stvari koje nisu tako skupe...ko krevetic,kolica...mozes viper..babi monitor i tako nesto...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon pro 06, 2010 5:57 pm

vrazichka je napisao/la:ma znas sta... meni je problem sto su to tako zadrti ljudi koji ne razumiju da mi je muz bez posla i tako.. nije bitno sto nemas, moras dat i tocka i onda smo mi zlocesti i bezobrazni kad necemo dat. npr kupit kolica ili krevetic.
meni kaze muz da kao on (brat) mora dati najvise poslije roditelja.. meni sestra nije nista dala za svadbu jer znam da nema i sta se ja imam ljutit. a ovi :dani: to ce se jal progutat :neznamkakoti: :neznamkakoti: a ako kupim najveci paket pelena.. onaj giant pack od 200 kom reci ce mi da sam to bezveze uzela, da to nije poklon "od brata" :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: stvarno ne znam sto da radim :budala: :budala:

Uf sto mrzim takve ljude! :izivciran: Ono sto mozete je napraviti im nesto, tipa radosnicu ili slicno. Bit ce to "velik" poklon jer ste se potrudili i morali bi to cijeniti, a opet vas to ne bi puno novcano izaslo.

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana sri pro 15, 2010 11:27 pm

moram priznati da smo mi sve uglavnom sami kupovali, jedino nam je sveki dala lovu za kinderbet. A najviše smo dobivali lovu i obleku i obleka mi je super došla jer smo mi malo toga kupili, nešto smo dobili, ali već nošeno, tako da je ona imala hrpu novih stvari i još ima jer je malena i još uvijek stane u 68, tak da ne prerastu klinci brzo svu obleku, bar ne svi klinci. :mig:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub pro 18, 2010 1:29 pm

jedna super stvar za u babinje je ručnik za kupanjac :thumbsup: ja rekla sveki i mami, ako ih netko pita, neka kažu da nam to treba :D naime, mi imamo dva ručnika, no moj miško je neki dan (prvo kupanje) valjda od straha da je gol, napravio lijepo i jednu i drugu nuždu u ručnik (dok sam ga nosila iz sobe u kuhinju na stol :zubo:). tako da sam skoro ostala bez rekvizita za zamotanje :D
tako da, eto, već mi sveki rekla da su je pitali neki i da je rekla za ručnik, baš sam zadovoljna :thumbsup:
tangerina

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.