Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Babinje, običaji, pokloni...

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Babinje, običaji, pokloni...

PostPostao/la thinkblue dana pon ruj 21, 2009 11:39 am

Eto, zanima me nakon koliko obicno posjecujete bebe kad izadju iz bolnice? Moje osobno misljenje je da se prvih mjesec dana treba pustiti mamu da malo odmori. Naravno, mislim na djete od prijatelja i daljnje rodbine (necakinje i necake mislim vidjeti cim izadju iz bolnice :lovestruck: ) Drugo sto me muci je sto odnijeti djetetu? Dajete li novce (ako da, koliko) ili kupujete robicu/kozmetiku i sl.?
Zadnja izmjena: Anonymous; ned lis 17, 2010 10:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: prilagođen naslov teme
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Re: Nakon koliko posjetiti novorođenče i što mu pokloniti

PostPostao/la Reina dana pon ruj 21, 2009 11:58 am

pa, mi dva tjedna nakon poroda zovemo mamicu ili taticu i raspitamo se kako su, kako je beba i slično. :raspa:
pitamo kada bi im bilo zgodno da dođemo, ali najranije (kako si i rekla) mjesec dana iza poroda, da se mama navikne na bebu, da uđu u rutinu. :thumbsup:

ja, kod darova, volim biti jako praktična, pa im donesem pakiranje pelena za novorođenčad. :D
možda neki set za bebe, može se kupiti u ljekarni, od nivee ili tako nešto.
možda onu knjigu - moja prva radosnica, balon it's a girl ili it's a boy. :cerek:

i tako, ništa pretjerano. :ne zna:

znamo i pitati što im treba, pa ako smo si dobri, znaju reći, ali inače govore da ništa ne kupujemo.
takvima donesem pelenie i svi su sretni!
beba najviše zna pelenu cijeniti. :D
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mjesec 11 dana pon ruj 21, 2009 2:36 pm

Reina je napisao/la:pa, mi dva tjedna nakon poroda zovemo mamicu ili taticu i raspitamo se kako su, kako je beba i slično. :raspa:
pitamo kada bi im bilo zgodno da dođemo, ali najranije (kako si i rekla) mjesec dana iza poroda, da se mama navikne na bebu, da uđu u rutinu. :thumbsup:

ja, kod darova, volim biti jako praktična, pa im donesem pakiranje pelena za novorođenčad. :D
možda neki set za bebe, može se kupiti u ljekarni, od nivee ili tako nešto.
možda onu knjigu - moja prva radosnica, balon it's a girl ili it's a boy. :cerek:

i tako, ništa pretjerano. :ne zna:

znamo i pitati što im treba, pa ako smo si dobri, znaju reći, ali inače govore da ništa ne kupujemo.
takvima donesem pelenie i svi su sretni!
beba najviše zna pelenu cijeniti. :D

potpisujem, tako i mi radimo!!!
slika
mjesec 11

PostPostao/la princessmo dana pon ruj 21, 2009 4:40 pm

ovo mi je super poklon i mi smo ga znali poklanjati prijateljima kojima se rodi beba....Sangenic koš za odlaganje pelena...ima posebne kazetice koje su umeću, sprečava neugodne mirise jer se svaka pelena zamota u svoju vrećicu-a mame i tate s tim nemaju ništa! :cerek: :cerek: :cerek:

slika
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon ruj 21, 2009 5:41 pm

princes, gdje si to kupila?? super stvar :thumbsup: ja očekujem da mi frendica rodi al sam joj već dosta toga nakupovala :D svakojake vestice,majčice,hlačice,pa čak i ono čudo za igranje. drugoj frendici sam pak kupila od nivee onaj set kozmetike i kopmletić za dečka.
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Cosmo007 dana pon ruj 21, 2009 9:40 pm

:bravo: za ove praktične poklone, naročito pelene. Jedna naša prijateljica će ovih dana roditi i baš smo raspravljali o tome što ćemo... Vjerojatno novce pod jastuk. (koverta i doslovno se stavi pod jastuk, to je kao neki običaj). O ciframa još nismo raspravljali. Uz novce, možda uzmemo neku sitnicu za bebicu.
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la princessmo dana uto ruj 22, 2009 7:09 am

Plavuša_90 je napisao/la:princes, gdje si to kupila??

prije je bilo u dm-u, ali tamo više nema...imaš u svakoj malo većoj ljekarni. :thumbsup:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana ned ruj 27, 2009 9:30 pm

Moja topla preporuka - imajte milosti prema mami i bebu idite gledati što kasnije! Ništa se neće dogoditi ako bebu vidite s dva mjeseca, a ne s dva tjedna. Da idem ponovno roditi, imala bih više pameti i ne bih nikog živog pustila u stan prvih mjesec dana (osim muža i moje mame), a onda malo po malo mogu dolaziti... :kava:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la arlenna dana uto ruj 29, 2009 6:23 pm

mi uvijek idemo kad se mama i bebica već oporave i dođu k sebi malo... naravno nazovemo i roditelji sami kažu kada im odgovara i to je to!

jedino ako je netko u obitelji, npr. sestrična i slično...onda dođemo i u bolnicu-pošto često mama sređuje neku pomoć sa kolegama med. sestrama pa je mama od poroda sa sestričnom i slično..kako je bilo u svakom slučaju do sada...

a kupujemo ono što je najpotrebnije roditeljima...ako im treba novac damo novce pod glavu...

prije nego što je sestrična rodila pitali smo ju šta joj sve treba, ona nam je otvoreno rekla i to smo kupili... prvo smo htjeli onaj babyphon ..ali je to bila već dobila...pa sve kaj smo nabrajali je bila dobila...nije imala vrtić za bebu pa smo to kupili u Turbo limaču... kupili smo još ovako sitnice što joj treba za bebu kao što su body i čarapice...kupili smo onu Niveinu torbu -odlična stvar :thumbsup: unutra dobiš i neke korisne preparate za prematanje i slično...

kupili smo radosnicu... i još smo kupili dječju deku Pierre Cardin da bude u kompletu sa dekama koje smo kupili tim roditeljima za svadbu!

a za rodilju smo kupili košaru punu svega i svačega i ispekli kolače tako da ima za počastiti ostale goste kad joj dođu...

a deda je kupio sve za spavanje - dječju posteljinu za krevetić!
♥ Ti si moje najljepše jutro, moj dan u tjednu, cijeli život... ♥ 10.09.2011.♥
slika slika slika
arlenna
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la maybelline dana sri lis 07, 2009 4:37 pm

sto se tice odlaska vidjeti bebaca,to ovisi o kome se radi,prijateljici sam isla nakon 2-2,5 mj.s time da sam ju par puta zvala da cujem kako su,ali nisam htjela ici prije,jer sam cekala da se ona sama navikne na svoju curicu,a i ima vaznijih od mene koji trebaju vidjeti bebu ranije.
kupila sam set za kupanje,rucnik(ako se nevaram bila su 2,manji i veci),rukavica za kupanje,mali ogrtaca i male papucice,i razlicite proizvode od jonshona,nesjecam se tocno sta.
ali ono s cime se nemoze pogrijesiti su vec spomenute pelene,(i to smo poklanjali),bodi,carapice,hodalice,stolice za hraniti dijete(to je vec kad malo poraste ali super poklon,koji ce se sigurno iskoristiti),vrtici,dekice,kapice,torbe u kojima se nosi sva "oprema" kad se nekud ide(iako vecinom budu zajedno s kolicima ali nekad i ne),stramplice...
stavrno ima mogucnosti svasta pokloniti i sigurno se s nicim nemoze pogrijesiti,mali savjet kod kupovanja odjece,mozda bolje kupiti vece,jer vecinom mame prije pokupuju svu ovu malu robicu za prvih 1-2mj,a stavrno dosta toga i dobiju,a nemojte zaboraviti da bebe brzo rastu i prerastu..
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana sri lis 07, 2009 9:30 pm

Ako sam ja u pitanju, za drugo dijete molim da dodjete sto prije u posjetu, uzmete dijete i mene pustite da spavam :rofl: :rofl: :rofl:
Salu na stranu, mare ima pravo. Ja sam bila dosta sivana pa nisam mogla ni sjedit a da ne pricam o necem drugom. Ispocetka mi stvarno nije puno ljudi doslo i malo mi je to bilo cak i cudno. Ja sam mislila da ce svi navalit a ono stanga :rofl: Ja mislim da je najbolje ici negdje cca mjesec dana nakon poroda. Pustit ipak mamu da se malo oporavi a i da se dijete navikne na sve to. Sto se tice poklona, najbolje je pitati sto treba. Cak i kad su pelenu u pitanju, trebalo bi pitati kakve pelene koriste jer nepasu svoj djeci sve pelene. Npr. mi smo od pocetka kkoristili pampers i onda smo dobili poklon bon od dm-a za babylove pelene. Kad sam maloj jedan dan stavila te pelene, navecer sam primjetila 3 pikice na guzi i pipici. :neznamkakoti: Vratila sam se odmah na pampers al joj to jos uvijek nije proslo :neznamkakoti: Tak da, bolje je pitat nego bezveze kupit pelene koje nece koristit. A da se razumijemo, nisu pelene jeftine. Ja nekako najvise volim kupit neku sitnicu (majicicu, hlacice, body...) i stavit nesto novaca pod glavu :D Cesto znam kupiti i rucnik za bebu jer ce to sigurno koristiti. Nikada ne kupujem dude ili bocice...
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana sri lis 28, 2009 11:05 pm

Idem kad mi roditelji tj. mama javi ...
A opet zavisi jeli mi bliska prijateljica ili daljna neka...
ako mi je bliska naravno da se cujem cesto snjom pa ju pitam kada zeli da dodjem, ali ono 4 tjedna minimum...
a ako mi je seka ( odmah :D )
a kupujem stvarcice, znaci odijelce neko maleno :cerek: ( jao sto volim stvarcice za bebe ), ili albumcic i stavim novac pod jastuk bebin .

et ja nisam bila te srece da mi dodju tek 4-5 tjedana posle, moj pametni svekar je cim sam izasla iz bolnice ( 3 dana nakon poroda ) slavijo festu u nasem lokalu . ( a zivimo iznad lokala ). i tako ja dolazim kuci s malim, jedva stojim, glava boli itd... kad ono puna kuca ljudi , a fala bogu imamo samo 2 sobni stan :thumbsdown: .
jos je on htjeo da malog odvedem dole u lokal, di smrdi na alkohol, cigare , janjetinju i svega i svacega da ga ljudi koji nisu mi dosli u stan da ga vide... :neznamkakoti: :neznamkakoti: :budala: :budala:
a najbolje u svemu tome jest : da od tih svih silnih ljudi nisam poznavala nikoga kako treba. :thumbsdown:

zato kad budem drugi put rodila , nece mi svekar znati kada i gdje cu rodit :D
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pon srp 05, 2010 9:53 am

hm ja novorođencetu najradije idem u posjet nakon dva mjeseca ali i kasnije prvi mjesec nikako jer se beba i mama (ali i tata) privikavaju na novonastalu sitaciju te se oporavljaju od poroda..

Što pokloniti:
dekicu, tuticu, kompletic hlacice majica ili suknjica majica, rucnik s trljacicom, plisanog medvjedica, pelene (to pomogne svakoj majci i ne mozes pogrijesiti s tim)

a ako ti je rodila draga osoba sestra, prijateljica, netko od roda (tko ti je blizak i drag :lol: ) itd:
stolic za presvlacenje, hranilicu, neki baby gim.. neku od nosiljki ... :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pon ruj 06, 2010 11:51 pm

Ja uvijek čekam malo duže da odem vidit bebu jer znam da će se nakon mjesec dana svi počet redat. Tako da je to obavim kad su bebi već 2.5-3 mjeseca. Prijateljica me jedna zvala i rekla da će mali u školu dok ga dođem vidit :lol: Poklonim uvijek nešto robe + igračka. Ja nikad novce ne poklanjam.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana uto ruj 07, 2010 7:10 am

mi uvijek idemo u posjete bar mjesec i pol, dva pa na dalje nakon poroda, ovisno o tome kak je mama, a i beba... normalno da sam kad je moj brat dobio sina išla odmah prvi tjedan k njima, ali to je rodbina pa to ne računam kao prave posjete... prijateljicama sam išla kad smos e dogovorili da im paše, neke su me čak i zvale da kaj ne mislim doći vidjet jel su žive :lol:
a za poklon uvijek nosim neku oblekicu, čarapice, ručnike ili tak nešto + igračku,...uglavnom ne nosim kozmetiku i pelene jer ne znam kaj bebi odgovara i kaj koriste... i naravno uvijek nosim nešto za mamu i tatu :D
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana uto ruj 07, 2010 8:25 am

ja isto idem u posjetu 2mj+ i to uvijek prije nazovem i dogovorim se kad roditeljima bebe odgovara...a za poklon kupujem robicu ili neke igracke,zadnje smo prijateljima kupili neke papucice sa suskalicama i dekicu za pokrivanje...a ponesemo i poklon za roditelje :jig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana uto ruj 07, 2010 8:53 am

mi u posjetu bebama idemo tek negdje nakon 2,5 - 3 mjeseca, mislim da nema smisla ranije ometati mamu i bebu, moraju i oni uhvatiti svoj ritam,a i mislim da roditelji žele provoditi vrijeme sa svojim djetetom a ne gledajući goste i pitajući se kad će otići doma...

a što se tiče poklona, mi nekako najčešće kupujemo robicu, pošto smo uglavnom išli gledati bebače u neka mala mjesta gdje baš roditelji nemaju priliku kupiti neku fancy odjeću pa onda kupimo tak neki fora komplet i recimo one razne igračke kaj se bebi mogu staviti na kolica ili tak nešto slično, u većini slučajeva sam vidjela da su bili baš oduševljeni takvim poklonom
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Lia dana uto ruj 28, 2010 7:10 pm

Bili mogli malo nadopunit temu pa bi možda bilo dobro da nam mame napišu koji su pokloni njima najviše koristili, a šta im nije bilo baš nešto od koristi tj. šta savjetuju da ne poklanjomo kad idemo u babine.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto ruj 28, 2010 7:20 pm

mislim da su pelene i robica najbolji poklon za babine...toga nikad dosta dok je beba mala...
a sta nije korisno...sad mi nista takvo ne pada na pamet :ne zna:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana uto ruj 28, 2010 8:16 pm

nama su bile najbolje pelene i ono sto su se neki sjetili donijeti, a meni nikad ne bi palo na pamet - vlazne maramice, e, to mi je bilo super, isto nam je trebalo, ali nikad se ne bi sjetili toga...nadalje super je bilo i one kupke za bebe, dobili smo jedan komplet za hranjenje bebe, iako to ide za malo vece bebe, tu su bestek i plitki i duboki tanjur s onom podlogom da ne klizi, cak duboki ima spremnik za toplu vodu, pa da bebi juhica bude topla dok je pojede...to je u adaxu od Jane, pojma nemam tocno koliko to dodje...

nadalje, baby gym, da mi se tko sjetio pokloniti viper :svakacast: :svakacast: :svakacast:

onda ona sviralica za bebe, glazbeni vrtuljak, po noci mu se upali muzika i vrte se likovi iz crtica po plafonu, to ga je dosta dugo drzalo mirnim

vreca za spavanje

robica, ali ono, veci brojevi, tipa kad su nam dolazili nakon mjesec dana, pa nam donijeli robicu od 3-6 ili cak 6-9 mj., iako to ljudi ne misle, ali razmisljajte kad kupujete za 6 mj., koje ce to godisnje doba biti, nama se dogodilo da smo dobili robicu za 6 mj. zimsku, a Noel je 6 mj. imao usred ljeta, tako da nam je to ustvari bilo beskorisno...

baby monitor
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto ruj 28, 2010 8:19 pm

tako je dabrice..treba mislit na to kada ce beba nosit tu robicu..a i nisu svi proizvodjaci isti..svaki ima neki svoj kalup..tako da se ja ne oslanjam bas puno nato 6-12mj i takve oznake..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana sri ruj 29, 2010 6:12 am

ja dobila brdo brdo plahtica (kompletica) za krevetic... problem je sto je krevetic 140*70 pa mi pola toga ne odg. jer sve donje plahte imaju gumicu a i ako nemaju ne odg mi... tako da koristim samo gornje duze... da sam znala (ko mi je kriv sto nisam citala mjere :budala: :budala: ) bila bi sve pustila zapakirano... :thumbsup:

dobila sam puno robice tako da sam s godinu dana mirna.. razno raznih kompletica..
pa neke igračke..., dekicu, pelene.. ma dosta toga i sve mi se cini ok... jedino bi srezala te plahtice... :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub lis 16, 2010 1:48 pm

nas su već i laganini počeli pitati što nam treba, iako ja više ni sama neznam što bih rekla :ne zna:
trebao nam termometar za u uho, to smo riješili, onda aspirator za nosek (za usisavač) i to smo riješili, te budemo dobili kad budu došli u babinje. i još nam jednog dana bude trebao pribor za hranjenje i eventualno vreće za spavanje kad krenu :ne zna: i to je to, ja jednostavno neznam što bih ljudima više ni rekla, a pitaju i čekaju odgovor :zubo: :D najbolje da napravim kartice sa brojem tekućeg :lol: pa samo proslijedim broj za uplate :D :zubo:

nego, htjela sam pitati, kako kod vas izgleda kad vam netko dolazi u babinje :misli:
u mom dijelu istre se gosti poslužuju kao i kad se nosi tjedan prije svadbe. dakle, pršuta, sira, kolača, standard :raspa:
ili je kod vas to puno jednostavnije, pa su i kolači sasvim dovoljni? :zubo:
čisto informativno pitam, jer je mm već krenuo u nabavku nekog fensi sira :raspa: tako da mi ostajemo pri tradiciji :D
tangerina

PostPostao/la Lia dana sub lis 16, 2010 2:09 pm

To i u nas izgleda baš tako kako si napisala. Pršuta, sira, kolača.. i naravno pića da malo nazdravimo za bebicu :raspa:
slika
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana sub lis 16, 2010 2:59 pm

Mi bi za babinje ili nešto narezali, ili nešto pripremili, tipa u pećnici al slano. kolača je bilo rijetko, nisam stizala ni ručak skuhat, a kamoli kolače pravit.
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.