Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Dječji vrtići - način rada, očekivanja, problemi, savjeti

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dječji vrtići - način rada, očekivanja, problemi, savjet

PostPostao/la atalya dana uto lis 02, 2012 7:18 am

Miška je napisao/la::mama:
Erin svako jutro u suzama ide u vrtić. Kaže da se srami i da ne želi ići. Jučer sam došla po nju, bila je sva sretna, al kaže teta da neće niti jesti niti ići na wc. Nadam se da ju neće opet neka viroza uhvatiti jer se taman bila priviknula pa smo bili doma dva tjedna i sad opet nanovo. :visi:

Miška, i mi smo to prošli. Kad je krenula u vrtić, prvih mjeseci je bilo savšeno, bez suza, deranja, samo je mahnula i sa smješkom otišla. Nakon cca mjesec i pol (a nakon kaj smo prtvi put bile doma otprilike 7 dana zbog bolesti) plač, vika, deranje, mama nemoj ići, mama ne ostavljaj me...Otprilike dva tjedna je trajalo. Teta je rekla da gotovo svako dijete mora proći fazi asimilacije, kod nekih je omdah u prvom tjednu a kod nekih čak i nakon dva mjeseca. Neki nikad :roll:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la osma putnica dana uto lis 02, 2012 7:37 am

I u nas je veselo. Tj dana nije isa u vrtic,viroza i u medjuvremenu je dosla seka. Prvi dan je plaka i mm je mora po njega,pa smo krenili skoro pa ispocetka sa privikavanjem. Jucer je plaka kad je dosa rucak,kaze pripa se tete sta im nosi rucak :ne zna:
Danas bi triba ostat spavat,budemo vidili sta ce bit od toga.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana uto lis 02, 2012 7:42 am

zivo me zanima u kakvoj cemo atmosferi iduci tjedan u vrtic nakon ovotjedna pauze.. :roll: :kava:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana uto lis 02, 2012 7:52 am

Probajte to sagledat s njihove strane :ne zna: Oni su svojim glavicama možda zamisle da ih tamo dajemo jer ih ne želimo ili nešto. Do sad su bili s vama a sad najednom s vama borave puno manje vremena. Oni svijet doživljavaju malo drugačije i sasvim mi je logično zamisliti da se neki mogu osjećato odbačenima. Ja sam svoju malu par puta znala odvesti na posao da vidi da ja nisam doma i ne držim noge u zraku, ili je znala s mužem doći po mene kad sam u popodnevnoj bila i to joj je bio hajlajt. I nekako im objasniti da je vrtić njihov posao jer oni tamo ''rade''. Mislim da im je nekako lakše u glavicama posložiti neke stvari. :ne zna:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto lis 02, 2012 7:53 am

Evo mm kaze da je jutros plaka da nije tia ic kad su dosli tamo,a doma je naravno euforija i vesel jer ide :neznamkakoti:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana uto lis 02, 2012 8:02 am

moj voli ić u vrtić, al ako ga vode baka, strina, striko... Jesmo li ga ja ili tata poveli onda udari u krivljavinu i neće ostati unutra... I tako ga teta uzme plačljivoga a mi odemo, i smiri se vrlo brzo...
Moj je sad počeo psovati, svaki dan donese nešto novo i sočno iz vrtića... A najgore mi je što je prošli tjedan dvije male ugrizao... Ovu jednu je za obraz i kaže muž da je maloj podljev na obrazu kako ju je stisnuo... Jučer nije nikoga ujeo, nadam se da neće više nikoga
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana uto lis 02, 2012 9:23 am

atalya je napisao/la: Neki nikad :roll:

:bok: evo nas :zubo:
doduše, ja ga slabo vodim, ali ono što sam ja, srce mi se slamalo ostaviti ga, a on :crta: :lol:
nećemo se ureći :raspa:
zato imam drugih problema :terminator: :lol:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la princessmo dana uto lis 02, 2012 10:00 am

atalya je napisao/la:Probajte to sagledat s njihove strane :ne zna: Oni su svojim glavicama možda zamisle da ih tamo dajemo jer ih ne želimo ili nešto. Do sad su bili s vama a sad najednom s vama borave puno manje vremena. Oni svijet doživljavaju malo drugačije i sasvim mi je logično zamisliti da se neki mogu osjećato odbačenima. Ja sam svoju malu par puta znala odvesti na posao da vidi da ja nisam doma i ne držim noge u zraku, ili je znala s mužem doći po mene kad sam u popodnevnoj bila i to joj je bio hajlajt. I nekako im objasniti da je vrtić njihov posao jer oni tamo ''rade''. Mislim da im je nekako lakše u glavicama posložiti neke stvari. :ne zna:

potpisujem! i mislim da je u njihovim glavicama veći problem jer ostaju u nepoznatom prostoru s nepoznatim ljudima i nepoznatom djecom. do sad je bio kod bake, pa je to neusporedivo... :neznamkakoti:
kod nas su još prisutne suze kad ga ostavljamo (u stvari, par dana ih nije bilo, jutros opet je). moj se sad počeo derati i kad ja idem na aerobic, u dućan i sl. a tata ga čuva. :ha:
a kaj se tiče "posla" jučer sam trebala predstavniku stanara naše zgrade dati 10kn za popravak kosilice i M počne vikati: nemoj mama dati moje novce stričeku, to sam ja zaradio na svom poslu u vrtiću..... :rofl: :rofl: :rofl:
Miška i osma- vaši klinci imaju dodatni stres jer je stigla nova beba... :mig: ali proći će... :grli:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana uto lis 02, 2012 10:16 am

Kad bi bar mogli uc u njihove glavice..
Moj je dobro prihvatia seku,on bi cilo vrime bia sa njom.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana sri lis 03, 2012 8:59 pm

Kod nas je zasad, hvala Bogu, sve ok. Niti jednom nije plakao kad ga ostavljam (uvijek sam ga ja vodila, samo jednom muž), jedino zna biti ljut na mene kad dođem, jer bi on, kao, još htio ostati :ne zna: :upitnik: . Rekle su tete da to u njihovim glavama i jeziku znači "ostavila si me tu, a sad nisi trebala niti doći po mene, eto da znaš" Tako nekako otprilike...
Znači, sad je tamo od 8 do 15, sa spavanjem i tri obroka. Svaki dan dođe doma zmazan ko svinja :D Ili od igrališta tj. pijeska i blata, ili od hrane, ili od vodenih boja i sl. Ali nema veze... :D Čak već ima i dva prijatelja i jednu curu :D :o :cerek: :lovestruck:
I zasad smo, osim onog curenja nosića negdje tijekom drugog tjedna, zdravi...

E sad sam se zacoprala po svim frontovima za jedno tri - četiri tjedna unaprijed :D
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri lis 03, 2012 9:28 pm

Nama S i dalje place u vrticu :neznamkakoti:
Danas smo svi troje isli po njega,muz je ceka isprid ja sam usla i on je sidia na krevetu i plaka a teta stajala kraj njega i pricala sa njim. Rekla mi teta da je danas 45min plaka.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet lis 04, 2012 7:14 am

Ajme, osma, nadam se da će ga brzo proći :grli: :grli: :grli:

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana čet lis 04, 2012 7:17 am

mare je napisao/la: Svaki dan dođe doma zmazan ko svinja :

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Čari vrtića :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja je jednom došla s rupom na majici :lol: :lol: :lol: Al s vremenom naučiš da ne možeš dijetetu obući bijelu haljinicu kad je lijep sunčan dan jer će sigurno biti u pješčaniku :kava:

Osma :grli: :grli:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet lis 04, 2012 7:22 am

Moj dođe uvijek čist iz vrtića... Ne znam kako im to polazi za rukom, jer kući kad jede bude ko malo prase

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mare dana čet lis 04, 2012 7:34 am

princessmo je napisao/la:...a kaj se tiče "posla" jučer sam trebala predstavniku stanara naše zgrade dati 10kn za popravak kosilice i M počne vikati: nemoj mama dati moje novce stričeku, to sam ja zaradio na svom poslu u vrtiću..... :rofl: :rofl: :rofl:...

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana čet lis 04, 2012 8:16 am

Jebem ti sve,jutros opft plac..dog sam se s n da danas ja idem po njega sama pa cu pricat sa tetom sta i kako dalje. Mm muka ga gledat uplakanog. Nezelimo da mu vrtic bude muka i da to shvaca kao kaznu ili tako nesto,vec ko zabavu i mjesto druzenja i uzivanja.
Ako ga ispisemo on ce bit vecinom u kuci,barem sad dok ja jos nemogu puno vani.
Muka mi od svega toga.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet lis 04, 2012 8:47 am

nemojte ga ispisati- to je normalna adaptacija. :grli: ne prihvaćaju sva djeca isto takve promjene... kod njega su se još i druge okolnosti mijenjale. daj mu vremena. važno je da pitaš tetu kakav je kad ga ostavite, smiri li se brzo i sudjeluje li u svim aktivnostima, kako se ponaša.
Matej svako jutro govori da se boji vrtića, u autu me masira da je jako tužan kaj mora ići (ovo mi je najgore :roll: ), kad ga trebam ostaviti zalijepi se za mene, ponekad još i plače, ali tete mi kažu da se smiri čim ja izađem iz sobe, sudjeluje u svim aktivnostima, jede, spava i igra se veselo s drugom djecom. :thumbsup: doma se igramo vrtića i uvijek lijepo priča o vrtiću, pun je dojmova i pjesmica. :thumbsup:
jedna mala djevojčica koju znam je dva mjeseca stajala sa strane, šutila, bila tužna, nije baš ni jela i kad je prošla adaptacija uživa u vrtiću i ne da se doma! :cerek: tako da ima nade. uostalom, da se dijete ne može adaptirati u vrtić-to bi ti rekle tete i stručni tim. pa bi ti preporučili da ga upišeše iduće godine i sl. probaj dogovoriti da ga skupljate ranije, možda poslije ručka, pa da stigne sudjelovati u aktivnostima oko Tee i svakako probaj svaki dan odvojiti vrijeme samo za njega. :thumbsup:
Zadnja izmjena: princessmo; čet lis 04, 2012 8:49 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet lis 04, 2012 8:48 am

mare Bruno je jedan divan veliki dječak... :cerek: :cerek: :cerek: imam osjećaj da je on nekako zreliji od svojih vršnjaka, on to sve nekako racionalno... :lol:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana čet lis 04, 2012 9:07 am

A nije bas da spava u vrticu,jucer nije,prekjucer pola sata..ostalo proplace..u njega su suze kad dodje tamo i kad je vrime rucka i/ili spavanja..budem vidila sta teta kaze.
A ja se igram i pricam sa njim kad god seka spava.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana čet lis 04, 2012 9:16 am

osma ja vjerujem da će vrijeme napraviti svoje, da će se miš mali prilagoditi i da će sve biti 5! :thumbsup: :thumbsup:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet lis 04, 2012 10:52 am

Rally_MO je napisao/la:Moj dođe uvijek čist iz vrtića... Ne znam kako im to polazi za rukom, jer kući kad jede bude ko malo prase

I moja isto. Ne znam kako im uspijeva da bude čista, ali uspijeva. A kad ju preuzmem, zamaže se za tili čas. :ne zna: :ne zna: :rofl: :rofl:
Osma, ja ga isto još ne bih ispisivala. Teta u vrtiću (moja) mi je rekla da nekoj djeci traje adaptacija i do 2 mj. Prosjek je 1 mj. A i njemu se doma sve naglavačke promijenilo. Treba mu dati vremena da se navikne. Ako ga sad izvučeš i ponovno staviš za recimo pol godine, opet će ti biti isto a možda i još gore.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet lis 04, 2012 11:35 am

nemislimo ga odma sad povuc,pricekali bi sigurno jos tjedan dva da vidimo kako ce to ici,ali zasad ovi prvi tjedan je uzas...
Mm muka svaki put kad ga odvede,kaze da place jos malo nakon sta on ode ali da je asocijalan i ljut :ne zna:
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana čet lis 04, 2012 12:06 pm

osma :grli:
ne znam kaj bi ti rekla, Erin još uvijek se nije oslobodila skroz, a njoj ovo nije ništa novo, al najveća mi je briga kaj neće piškiti. Al je bar počela pričati tamo, pa je rekla teti da ona samo doma ide pišat. :roll: svaki dan se ponadam da ću ju bar naći u drugim hlačama, al ne,niti se zapiša niti ide na wc. Cijeli dan. :neznamkakoti: ne znam kak može izdržati. A čak ni doma ne juri odmah piškiti. :ne zna: i mislim da si je našla kompicu, Petru koja voli plakati :D svaki put kad dođem Petra je negdje blizu nje, jučer su skupa sjedile jedna kraj druge i jele.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana čet lis 04, 2012 12:13 pm

Petra :lol: :lol: :lol:

Miska nadam se da ce nam se kikaci brzo priviknit na sve to.
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet lis 04, 2012 12:16 pm

miška, a jel Erin pije dovoljno tekućine?
možda zato nema potrebu piškiti :ne zna:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.