Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Dojenje i alergeni

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dojenje i alergeni

PostPostao/la lunna dana pet ruj 21, 2012 6:55 pm

Miška je napisao/la:samo se vi hvalite, sad ste se urekle :point:

šalim se. Nadam se da će to tak i potrajati :cubice:

Moj je uvik po noci bio dobar,al zato preko dana bi bilo koma pogotovo u pocetku..
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub ruj 22, 2012 12:43 am

Ja ne znam kakvu vi djecu rađate, ali moja mene dan danas probudi jer furt nekaj sanja. :roll: :D Probudi me i ak ne sanja, jer mi onda čudno što ju dugo nisam čula :rofl: :lol: :rofl:
Ali da se vratim dojenju,
Ispunila anketu, sva pitanja su mi više manje jasna i dok sam ih odgovarala sam skužila kak je meni dojenje ustvari došlo vrlo lagano i prirodno (moja sreća) i bez nekih većih problema. A da sam imala pomoći sa strane - što se tiče sestara u Vinogradskoj skoro pa niš... Doduše, ja sam relativno brzo skužila kaj i kako, ali ustvari nisam skroz dobro radila i to je primjetila tek moja patronažna (dakle nakon 6-7 dana). Ali sestre mene često nisu ni pogledale, :ne zna: :ne zna: , a kamoli da bi mi nekaj sugerirale.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sub ruj 22, 2012 3:04 pm

Tisa meni je sestra na neonatologiji kad njega nisam otprve namjestila da zahvati bradavicu-jer eto dojim godinama pa bi to tribala znat :roll: rekla da mali ima izvrstan nagon za sisanje i da je problem u meni :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sub ruj 22, 2012 9:07 pm

O joj :roll: :roll: :roll: :roll: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :thumbsdown:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana sub ruj 22, 2012 9:27 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:O joj :roll: :roll: :roll: :roll: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :thumbsdown:

o da..sestre nisu bas previse od pomoci..pogotovo na neonatologiji jer ih je malo..i kad su podoji one moraju hranit na bocicu bebe kojima mame ne dolaze...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mary dana čet lis 04, 2012 8:29 am

Joj, mi naravno još uvijek cicimo...samo navečer i u noći...kad se probudi usred noći, ma ništa ne pomaže...preko dana ju uspijem i prevariti pa mi zaspi na rukama...ali u noći i ujutro mora sisati..i to zna trajati po pola sata..samo tek toliko da navlači i da ima sisu u ustima.. :roll: :D
Eh, mene zanima nešto drugo..da recimo Patricia sad ostavi sisu, da li ću opet kad rodim ispočetka imati problema sa ragadama tim svim? :ne zna:
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet lis 04, 2012 8:34 am

ragade nastaju kad beba nepravilno uhvati cicu i to ti ustvari nema veze s P. ne nastaju ragade nužno i svakome-ovisi o bebi i mami, tj.o postavljanju bebe na cicu. :mig: znači možeš i ne moraš dobiti ragade, neovisno je li P. prestala dojiti. to će ti ovisiti o novoj bebi i tebi....
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana čet lis 04, 2012 8:40 am

Eto, princessmo ti je rekla, i da P ne ostavi sisu i odlucis ih dojiti u tandemu, opet imas mogucnosti da dobijes ragade jer to ovisi o bebinom prihvacanju bradavice, al mislim da su ti u tom slucaju manje jer ce ti bradavice ostati ocvrsnute i navikle na dojenje (ne znam kolko im treba da se vrate na staro).
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mary dana čet lis 04, 2012 8:45 am

Aha..sad je jasnije...ajoj, bome neće biti tandem..moram ju nekak odviknuti..pa to neće biti izdrživo..morati ću malo popričati sa P u četiri oka.. :D
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet lis 04, 2012 8:50 am

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: mary :grli: :grli: :grli: sretno!!!
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Rally_MO dana čet lis 04, 2012 9:21 am

mary, moj je sad dosta smanjio dojenje, nekad preko dana uopće ne traži dojiti, a neku večer je zaspao i nije htio siku... Još je ronio po krevetu i kenjko neću vode, neću sike, neću spavati... I tako je zaspao... Možda ti se ona sama odvikne od dojke dok rodiš
A kao što su cire rekle, ragade nemaju veze s P, sve ovisi kako će nova beba biti postavljena na dojku i kako će je uzeti u usta
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana čet lis 04, 2012 12:12 pm

ali! Ako sad i prestaneš dojiti i bradavice omekšaju, nakon poroda će se brže očvrsnuti i brže će krenuti bezbolno dojenje nego prvi puta :cerek: meni je prošlo nešto više od godinu dana nakon prestanka dojenja i nakon dva-tri tjedna sa Sonjom sam već bila na konju, dok mi je s Erin trebalo ipak više da se ufuramo. :mig:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mary dana čet lis 04, 2012 2:54 pm

Jep, Rally, tome se i ja nadam...da će se sama odviknuti...
Miška, nadam se da će tako i biti...mislim, bilo bi u redu da i porod i dojenje i sve drugi puta bude lakše..zavrijedile smo.. :D
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la thinkblue dana čet lis 04, 2012 4:04 pm

Je, lako je moguce da ce se i sama odviknuti, jer se nakon nekog vremena u trudnoci promijeni sastav mlijeka (vjerojatno kad se pocne stvarati kolostrum), pa to nekim bebama ne bude vise fino i odbiju cicu. :thumbsup:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana čet lis 04, 2012 6:02 pm

kod nas je jos samo predvecer aktualno sisanje.. i to potegne par puta i gotovo..
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana pon lis 15, 2012 6:27 pm

moram se nekome požaliti... ja sam mislila da je dojenje blažen feeling, zbližavanje mame i bebe, idila...
mali ne može kak spada uhvatiti sisu, kad mlijeko krene ko da me struja strefila od nožnog prsta do bradavice... onda bradavice bole, peckaju, pokušavamo se namjestiti kak spada....
malecki je rođen 2 tjedna ranije sa samo 2880g i imam feeling da pokušava sustići ove veće dečke i non stop bi cicao...
znam da je to tek početak i da ćemo se s vremenom puno bolje snaći i da će bit sve super,al zasad je... uhh
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la mare dana pon lis 15, 2012 8:46 pm

Draga :grli: :grli: :grli: :grli: Znam da je teško i da uopće nije lijepo... Pisale smo već dosta na ovoj temi o tim počecima, pa ti neću opet ponavljati savjete. Ako ti je imalo lakše - s vremenom ide puno bolje i bezbolno i lijepo. Mene su bradavice prestale boljeti tek nakon mjesec i pol - dva (toliko mu je trebalo da ih izvuče) i isto je bio stalno na cikama i nisam u tome vidjela nešto bajno. Jedva sam čekala da dođe dohrana, ali nakon koji mjesec :cerek: :cerek: Baš postane gušt :cerek: :cerek: Ako imaš kakvo konkretno pitanje - slobodno pitaj, ima tu dosta cura koje su prošle svakakvih muka s tim...
Samo hrabro i ustrajno :grli: :grli:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana pon lis 15, 2012 8:51 pm

Gala. :grli: manje bebe brze napreduju,moj se rodio sa 2930,sa misec dana je ima 4100gr. Ako nisi,pogledaj rodin filmic o dojenju.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana pon lis 15, 2012 9:52 pm

Galadriel je napisao/la:moram se nekome požaliti... ja sam mislila da je dojenje blažen feeling, zbližavanje mame i bebe, idila...

Draga, mislim da nikome nije ispočetka bilo onako divno kako smo zamišljale :grli: Težak je to i često mukotrpan posao! Ali za koji mjesec bit će nešto najljepše na svijetu :mig: A da tako mala beba stalno hoće visit na sisi je isto i više nego nomalno! (ne mislim samo na malu bebu, kao laganu, nego na malu kao tako mladu :zubo:)
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon lis 15, 2012 9:57 pm

Happy Ivy je napisao/la:
Galadriel je napisao/la:moram se nekome požaliti... ja sam mislila da je dojenje blažen feeling, zbližavanje mame i bebe, idila...

Draga, mislim da nikome nije ispočetka bilo onako divno kako smo zamišljale :grli: Težak je to i često mukotrpan posao! Ali za koji mjesec bit će nešto najljepše na svijetu :mig: A da tako mala beba stalno hoće visit na sisi je isto i više nego nomalno! (ne mislim samo na malu bebu, kao laganu, nego na malu kao tako mladu :zubo:)

:pop: :pop: :pop: Mene nisu boljele bradavice, al me stezanje maternice ubijalo za vrijeme podoja :neznamkakoti:

slika

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto lis 16, 2012 8:52 am

Gala, ja srećom nisam imala problema sa ragadama i slično, ali na početku dojenja svaki put me strefila ta "bol" ustvari više kao veliki trnac od živca kad bi se P prikačila. Kasnije bude bolje. Samo ustraj, najgore je prvih mjesec - mjesec i pol. Kad prođe ta prva 2 - 3 skoka onda si na konju.
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana uto lis 16, 2012 9:16 am

I Gala, nemoj zaboraviti malo izmasirati dojku prije nego krene podoj, lakše će mlijeko krenuti. Je, teško je na početku, samo polako, izležavajte se, mazite i papajte.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana uto lis 16, 2012 2:06 pm

nocas smo se hranili od 1 do 4!! isisao je sve iz lijeve (probala sam s izdajalicom, suho...) i onda je još nekih pola sata sisao na desnoj. crkla sam od umora.
malo me zabrinulo to što je popio sve, jel to moguće? znam da se na početku formira količina mlijeka pa se prilagođava njegovim potrebama. valjda će se stvorit više
zeznula sam malo ja jer sam uzela one šeširiće za ovu lijevu s kojom mali ima jako velikih problema uhvatit, a desnu bez problema. pročitala sam jutros da se ubog šeširića može smanjit količina mlijeka pa sam odlučila koristit ga sam malo dok se ne izvuče bradavica kak spada pa mu dat bez. ili ćemo se snalazit kako znamo,al definitivno nebi voljela ostat bez miljeka...
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Miška dana uto lis 16, 2012 2:11 pm

na početku ti je to sve normalno, ti višesatni podoji od kojih gubiš pamet :mig: sjećam se da sam sa Sonjom sad po noći dojila i dojila i gledala prema prozoru i veselila se jer sviće i zato jer smo svakim danom sve bliže i bliže stabilizaciji dojenja i spavanja i svega. Samo ga pusti nek siše, ako te ne boli, narafski. :mig:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Galadriel dana uto lis 16, 2012 2:13 pm

ne, ne boli više toliko, navikla sam na tu prvu "struju",a kasnije je ok. čudno mi je što sam satima vezana za jedno mjesto, ni trc ni mrc.
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.