Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

Vjenčani budget, vjenčani planer, agencije za organizaciju vjenčanja, što prvo rezervirati, te sve u vezi organizacije što ne pripada u ostale podforume Vjenčanja snova.

Re: Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

PostPostao/la Polesana dana sri sij 06, 2010 10:25 pm

geceta je napisao/la: ...Gostima cemo umjesto kolaca davati cd-e s muzikom, na cd-u i na omotu ( sve cemo sami raditi ) ce biti otisnuta nasa slika i detalj s pozivnice-trebalo bi nas doci max 5kn/kom. Uz CD-e cemo mozda davati one bocice iz bumbara u obliku srca, punjene mirisnom soli i oslikane nasim monogramom, no to mozda jer i to ispada 5kn/kom.

I nama je prvotna misao bio CD sa slikom, ali, pokušali smo svugdje naći CD na kojem se printa ili na kojem se nalijepiti slika, i dođe ti cca 10 kn/CD, s time da je teško naći karton za omot na kojem printati. Cure su tu na forumu ili skupo plaćale, ili naručile izvana. Imaš i "napravi sam" verziju od ane77, ali ti je to svejedno jako puno posla, zbog toga smo odustali.
A mirišljava sol ti je jednostavnije: cijena ti ovisi o bojama vjenčanja (ja sam htjela sol narančastu) tako da sam ju uzela u Aromatici, i to nije jeftinija verzija, za druge boje možeš naći i jeftiniju. Mi smo mislili pisati imena na staklo, ali nismo uspjeli da ispadne lijepo (bilo bi neuredno), a ispada puno posla... Eto, malo savjeta! :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la tigerin dana sri sij 06, 2010 10:32 pm

mamoze se na skoro svemu...
haljina - potpuno identicna je mozda jeftinija u drugom salonu ili drugom gradu (ok, ne mislim da se treba prevaliti 300 km)
pozivnice - ili ih napraviti sam ili uzeti neke jeftine, pa na koncu je bitno da sluze svrsi, ko ce ih kasnije proucavati... a ima nekih koji ih i bacaju, tako da fakat nema smisla davati bogatstvo ua to
sala - meni osobno je bitno da je dobra hrana, posluga i da dobro izgleda. lokacija i ime, apsolutno mi ne znace nista, a i u pravilu je neki "anonimni" restoran i sala povoljniji
zahvalnice - isto kao i za pozivnice, bitno je ono sto je unutra ne neke skulpturice na papiru.

to je zasad toliko koliko mi pada na pamet, ipak je kasno i spava mi se :D
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la geceta dana čet sij 07, 2010 10:35 am

hvala, Ana na savjetima. Mi smo se isto do sada dosta namucili oko tih "lajtskrajb" CD-a ali Dragec je uspio naci za 2,80lp na kraju. Ana77 nam je poslala template i to ide na 150gramski ako se ne varam a on nije tako skup, danas smo ga namjeravali kupiti pa vidjeti ako i kako izgleda. Bocice su nam idejica bile kao backup ili eventualno uz CD ali sad sam se nekak razocarala ak se ne moze pisat po njima. Hvala, draga na savjetu :cubice: ah, da ak ni to ne uspije, onda cu kupit sitne biljcice( zacine i tak to ) u onim sitnim posudicama pa ukrasit te posudice.
geceta

PostPostao/la Polesana dana čet sij 07, 2010 2:48 pm

Super jeftino ste našli za 2,80! Da li mi možeš poslati na private gdje i kako? Jer ja još nisam odustala od CD-a, meni je to predivna ideja... :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana čet sij 07, 2010 3:37 pm

hmmmm...ja mislim da se svagdje može bar malo uštedit...ovisi o tome šta odlučiš... recimo i ja sam mogla uštedjeti na pozivnicama i ostalom šta ide uz to...samo jednostavno neznam kako bi to sve uspjela sama napravit,tako da naručujem... ali ćemo zato sad kupit odjelo pošto su popusti...ja sam dobila 10% popusta na vjenčanicu, i uz to 10% na pozivnice,bombonjerice i revere... nešto dobivam i na fotografa i cvijeće...tako da će se malo po malo ipak nešto nakupit...
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Željana dana čet sij 07, 2010 5:32 pm

Moja krizmana kuma i ujac se inače bave glazbom i sviraju pireve, tako da smo tu već srezali troškove. Mamina kuma ima cvjećarnu i tako... Svugdi pomalo!
slika
Željana

PostPostao/la zelenooka-007 dana sub sij 09, 2010 9:36 am

eto mi uštedili i na muzici... :D uspili smo rezervirat bend od jednog prijatelja i dobili popustić... :cheer:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sub sij 09, 2010 4:34 pm

geceta je napisao/la: ( i da, Branci, fkt, koje si ti to kolace tako jeftine nasla??? )

ma, digli su i oni cijenu, ne vjerujem :thumbsdown: na 70 kn/kg
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la MAŠA dana sub sij 09, 2010 10:01 pm

mi smo uštedjeli na dosta stvari: kao prvo na sviračima. naime, naš kum je inače tamburaš (to mu je posao, od toga zarađuje), pa nam je on dogovorio popust od gotovo 2000kn jer poznaje članove benda koji nam svira. zatim smo uštedjeli na mojoj vjenčanoj frizuri (moj jako dobar prijatelj ima salon , pa smo se dogovorili da će to biti njegov vjenčani dar), onda na dekoraterki koja je inače moja susjeda i koja će mi sve napraviti besplatno, neće čak naplatiti ni materijal. također smo uštedjeli na tome što sve izrađujem ja i moja sestra (pozivnice, zahvalnice...).
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Charliese dana ned sij 10, 2010 12:17 am

ne mogu reći da smo puno uštedjeli na ičemu...ali opet kad pogledam kako ste vi cure, onda vidim da jesam...
naime, ja sam iznajmila vjenčanicu u Širokom Brijegu (bih) a ne u Puli kako sam mislila, jer je vjenčanje tamo, i ispala me ista haljina koja je u Zagrebu 7000 kn - na kraju sam dobila popusta i iznajmila je za 2400 kn!!!! i dobila hrpu besplatnih stvari! :)
prstenja smo kupili na BADNJAK i platili ih 1880 kn, iako su prije bili preko 3000kn!
odlučili smo dosta stvari kupiti u MOSTARU, jer su moji tamo pa mi je lako otići, a i pozivnice i zahvalnice raditi sama ili dati dole da mi ih izrade, još se mislim... dragi već ima odjelo i cipele, tako da još meni ostaje kupiti sandale ali to ću u 6 ili početkom 7 mjeseca na rasporodajama, tik pred vjenčanje. :)
na nekim stvarima nećemo stedjeti, recimo za bend (15000kn) i fotografa (7500kn) ! iako još tražim fotografa i cvjećarnu...
slika
Charliese

PostPostao/la maybelline dana ned sij 10, 2010 12:31 am

ja mogu reci da s obzirom na vecinu cura stedim samim time jer su svatovi u slavoniji,a u nekim stvarima cijene su u pola manje
svirci 700€(tako se otprilike krecu cijene od 600€ pa na dalje)
restoran-menü nam je 120kn(bez pica,torte i kolaca)
kolaci ce me izaci 50kn/kg
stric pravi vino(bijelo) i od njega cemo dobiti 50l
rakiju imamo domacu,a nesto cemo i dobit
ostalo pice cemo kupit po veleprodajnim cijenama(to ce nam sredit sef restorana)
pozivnice pravim sama(kupila sam papir na kojem cu printat(8,50€ s time da je u paketu 250 kom a ja trebam 75),tinta,traka satenska,i jos trebam kupit karton za omot za pozivnicu-tako da neznam jos ukupan trosak ali sve biljezim
revere cu takoder pravit sama,od satenske trake i na svaku cu stavit neki morski detalj(kamencic,skoljku a tog sam si nakupila na plazi :cerek: )ili zvijezdu sto cu kupit
odijelo vjerujem da cemo kupiti na popustu,za vjencanicu jos neznam ali trudot cu se da prodemo sto jeftinije
sto se cvijeca tice,imat cu samo buket i cvijece za nas stol-sestricna je cvjecarka tako da cu platit samo cvijece po nabavnoj cijeni :thumbsup:
vecinu dekoracija cu si sto mi bude falilo nakupit na plazi,malo vece skoljke cu kupiti
a mislim da mi je i prednost sto te svakojake sitnice mogu kupit u njemackoj,jer su cini mi se cijene manje

jedino sto nam podize cijenu je put iz njemacke za hrvatsku i auto koji trebamo unajmit,jer nemozemo bit bez auta tih dana
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Polesana dana pon sij 11, 2010 12:03 am

maybelline je napisao/la:restoran-menü nam je 120kn(bez pica,torte i kolaca)
kolaci ce me izaci 50kn/kg

Ovo je stvarno izuzetno jeftino!! :shock1: Da li je to u nekom restoranu ili šatoru? Mislim da još nigdje nisam vidjela tako super cijene... Koliko ćete imati ljudi? Vi možete i više!
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana pon sij 11, 2010 12:21 am

restoran od ktc-a,tako se otprilike krecu cijene kod nas,naravno ima i skuplji menü ali ova ponuda nam je odgovarala sto se tice kolicine hrane(napisla sam na temu sta sve tocno sadrzi menü)
kad u to ubrojim kolace,tortu,pice,pecenku (i jos razmisljamo hocemo janjetinu jer imamo cobanac za 2.veceru)izaci ce me oko 150-160kn po osobi sto opet nije puno s obzirom kako sam vidila sta cure placaju po zg-u i ostalim dijelovima
imat cemo 200-220 gosti
i u grubo smo racunali sve(restoran,kolaci,dekoracije,pozivnice,foto/video,band,prstenje,njegova odjeca,moja...) ce nas kostati oko 10.000 €
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana pet tra 02, 2010 10:59 am

obzirom da smo mi odlucili da definitivno ne zelimo stediti na muzici i fotografu (ja sam opsjednuta fotografiranjem i snimanjem :rofl: ),
stedit cemo na:
-uspili smo rezervirati salu po relatvno jeftinoj cijeni 36€ (ostale su bile 40€+)
-pozivnice cu sama raditi (kad ih napravim stavit cu vam sliku na tu temu :D )
-necemo dijeliti klasicne zahvalnice pa ce to biti ili one bocice punjene nekim picem ili cd-i (to cemo sve sami raditi)
-revere cemo raditi ja i moja krstena i krizmana kuma,kao i dekoracije za stolove,ukljucujuci i stol za mladence,dekoraciju za auto i opcenito dekoracije :D
-cipele cu kupiti negdi na snizenju,imam malu nogu pa mi nije problem naci broj :D
-cipele i odijelo za njega cemo isto kupiti na snizenju i to u Becu jer su gore super snizenja i moze se savrseno odijelo naci ful jeftino
-vere cemo kupiti na zimu kad i zlatarne daju snizenja
-dobit cu popust i na vjencani buket i revere za mladozenju,kuma i kumu jer znam cvjecarku
-ostalo cvijece koje ce mi trebati za dekoraciju cu isto dobiti po veleprodajnoj cijeni jer su se moji nekada time bavili,pa jos uvijek znaju neke ljude iz tih krugova...

mislim da nisam nista zaboravila... :cerek:

edit:ipak sam nesto zaboravila :rofl:
-pratnja -harmonikas ce bit iz mog KUD-a tako da cu tu dobiti max popust :D
-kolace rade sve mamine prije,jer su mi u sali rekli da mogu donijeti domace kolace :D
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vucica dana pet tra 02, 2010 10:40 pm

U hotelu nam je meni snižen za 20kn od predviđene cijene,a to nije mala stvar u Dubrovniku.. :D To je zbog toga sto dragi pozna direktora..Snimatelj besplatno..fotograf snižena cijena,(opet sve zbog poznanstva), :jig: pozivnice i zahvalnice radi dragi u svojoj firmi jer mu je struka dizajn..Cipele imam...I to je to zasad.. :D
slika

Nasmiješite se..jer smijeh je lijek i jer svaki dan bez osmijeha je izgubljen dan.
vucica

PostPostao/la Isabella dana uto lip 01, 2010 9:03 pm

imam pitanje za djevojke koje su zaručene/udane.
da li ste slavili zaruke?
mi smo mislili to spojiti sa diplomom od dragog, no ispada da bi bilo više od 60 ljudi :budala:
to je manja svadba, pa nam je to malo previše. moj prijedlog je da pozovemo kumove na večeru ili kod nas ili negdje u restoran, pa tako proslavimo.
gledamo gdje bi mogli sve uštedjeti, pa mi se ovako nešto čini sasvim nepotrebno, kad nemamo ni on ni ja stalan posao. njegovi inzistiraju da počaste prijatelje i rodbinu zbog diplome, da bi oni platili, ali ne razumijemo zašto ulaziti u taj trošak ako nije potreban :ha:
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto lip 01, 2010 9:44 pm

jesmo jesmo..tu istu vecer malo vise popili..salim se..nismo nista posebno radili ako na to mislis...ubiti nase zaruke su ispale vise spontano..gospon nije moga cekat jos jednu vecer kad je zapravo planira...mi smo tu vecer kad smo se zarucili malo vise popili i pocastili prijatelje koji su se tu nasli i to je to..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana uto lip 01, 2010 9:48 pm

mi smo isto malo popili sa starcima, prvo sam ojim pa sa njegovim + šogor i šogorica
no neki frendovi pitaju kad će slavlje, a i rodbina, kao da smo tajkuni
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto lip 01, 2010 9:52 pm

mah pusti ih..ako vama nije do toga i ako nemate love sta vas briga..vi ste sebi proslavili...nismo ameri pa da radimo zabave ko pireve za svaku pi***
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana sri lip 02, 2010 6:35 am

mi isto nismo slavili zaruke, čak ni s roditeljima i to... nekak smo si zamislili da je to samo naše i da budemo to sve proslavili ionako na vjenčanju :ne zna:
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana sri lip 02, 2010 9:33 am

mi se zapravo jos nismo ni zarucili :zubo: samo se dogovorili za vjencanje i sve obavijestili,a ja cu prsten uskoro dobiti-bar dragi tako kaze :cerek: nikakvog slavlja nece biti..ako Bog da dragi bi sad trebao poloziti jos samo jedan ispit i onda diploma i tu diplomu cemo slaviti(ipak je to uspjeh nakon 11g.studiranja :lol: :lol: ) a zaruke bas i ne..pa radimo svadbu i tu cemo proslaviti..i svadbu sami placamo,tako da nam ne trebaju dodatni troskovi..iako nas niko i ne pita kad slavimo zaruke :ne zna: a meni to odgovara :kava:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana sri lip 02, 2010 1:27 pm

ni nas nitko nije pitao za slavljenje zaruka, al to ovdi ni ne postoji kao obicaj, kao sto sam npr vidjela kod drugih cura u nekim drugim dijelovima hr, pa ne znam jel isabella to kod vas obicaj? mi nismo slavili zaruke, ne znam, kod nas su zaruke dosle potpuno spontano i nekako normalan slijed nakon skoro 8 godina veze. slavit cemo u svatovima :cerek: to bi nam bio potpuno nepotreban trosak nakon svega.

mislim da i ovo spada u ovu temu - kod nas je obicaj da se nakon crkvenog vjencanja svadbena povorka uputi kod mladozenje i tamo se caste, mlada baca jabuku preko kuce,prenosenje preko praga itd. mi smo odlucili crkvu stavit u 6.30, vecera je u 8.30 tako da se ne vracamo kod mladozenje pa cemo i tu nesto ustedit :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dianora dana sri lip 02, 2010 3:19 pm

Evo da i ja malo napišem gdje i na čemu mislim uštedjeti na vjenčanju.
Ja i dragi ćemo se službeno vjenčati kod matičara u inozemstvu ( kod njega) , doći će samo kumovi i kasnije ćemo s njima na većericu i neki restoran. Mene će nešto skuplje doći avionska karta jer je u sezoni, al nema veze.

Proslava vjenčanja će biti nekih mjesec dana kasnije u mojem gradu. S obzirom da ćemo tada već biti službeno vjenčani neće biti nikakvih okupljanja prije većere, nećemo kititi auto niti išta sličnog.
Naći ćemo se s svim uzvanicima u restoranu.
Pozivnice ću sama napraviti doma. Našla sam vrlo povoljne i lijepe sedefaste papire i koverte u papirnici danas:
1 paket od 25 koverti za 55kn
1 paket papira - 50 komada za 62 kn
to će biti sasvim dovoljno.
Kupila sam umjetne ružine latice preko e bay-a za par $ 500 komada.
Uzet ću dva paketa plutajućih svjećica u Ikei za 3 E.
Napravit ću maleni vjenčani buketić u cvjećarni ( prijateljica me nagovorila jer kaže da moram bacati buket iako nije pravo vjenčanje ). Ostalo cvijeće ću nabrati u vrtu i nabaviti neke male vazice ili staklenke.
Vjenčanicu sam platila 150 $ , kupila preko e bay-a ( trebam samo još vidjeti koliko će koštati carina i ostale takse).
Na frizuru ću ići kod svoje frizerke, 70 Kn.
Tijaru sam isto kupila preko neta, 6 $.
Odijelo i cipele za dragoga ćemo kupiti na sniženju.
Moj bratić se bavi profesionalnim fotografiranjem vjenčanja pa će nam to biti poklon od njega.

Na kraju svega sama fešta i neće biti toliko skupa. Neznam još točno koliko će nam doći većera jer nismo još odlučili o restoranu.
Najskuplje će nam doći avionske karte za mene, dragog i njegove roditelje + hotelski smještaj za njegove.
Dianora

PostPostao/la atalya dana čet lip 17, 2010 7:24 am

evo ja vam mogu reć na čemu smo mi uštedili...
vjnečanica - ja sam svoju šivala, žena mi je napravila gotovo identičnu kakvu sam joj pokazala, ne da sam zadovoljna nego sam ekstra zadovvoljna :cheer: (a u krajnjem slučaju, kad zagusti, mogu ju prodat iako mi to sad ne pada na pamet :lol: )
cvijeće - imala sam samo ruže, nisam imala cvijeće u sali nego sam salu ukrasila balonima iz kauflanda :lol: vazama koje su mi ostale i koje ću dijelit glavnim gostima kad ću im nosit slike, ukrasnim kamenčićima i srčekima...ni crkvu nisam ja sama ukrašavala nego sam časnoj ostavila 50 kn pa je ona sama sve napravila
više manje sam sve sama radila - pozivnice i zahvalnice, kitice sam morala prepravljati :budala: zato prvo probajte ak možete same, ak ne tek ih onda dajte raditi i dobro pazite kome ih dajete :neznamkakoti:
sama sam ukrašavala kutijice za goste...
to je sve čega se sjećam :ne zna:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la CandyBaby dana sub srp 03, 2010 10:54 pm

Naše uštede - planirane i već ostvarene:
- vjenčanica i veo kupljeni preko interneta - ukupno s carinom 1350 kn - dio platila moja mama, a dio ja
- cipele slučajno našla na rasprodaji za 50 kn, zatvorene - ušteda na pedikuri :mig:
- odijelo kupljeno na akciji 50% - poklon od njegove sestre
- košulju ćemo vjerojatno kupiti s 20% popusta - kupon sa sajma
- pokloni za goste naručeni puno ranije, zbog ograničenog trajanja akcije -10%
- pozivnice radim sama, uglavnom od materijala koji već imam doma (kupljene samo koverte)
- napravila sam knjigu gostiju uglavnom od svega što sam imala doma + 4 kn za ukrasni papir
- nema službenog okupljanja kod mojih ili njegovih
- samo foto, bez videa, srednji paket - 10% popusta jer je vjenčanje u petak
- dekoracije stolova mi radi restoran besplatno
- nemamo aute ni kićenje - šetnja 8 min od crkve do restorana
- cvijeće - samo ruže: buket i reveri za mladoženju, kumove i najbliže (8)
- kitice će biti ružmarin iz našeg vrta na moru (sa satenskom trakicom)
- crkvu dekoriraju časne sestre za malo novaca
- u crkvi pjevaju naši prijatelji, plaćam samo orguljašicu jako malo
- band na svadbi su isto poznanici, vrlo prijateljska cijena - poklon od kume :cubice:
- piće za svadbu kupujemo u vrutku
- kolači: najvjerojatnije neka kombinacija - njegovoj mami netko duguje uslugu :roll:
- prstenje: vjerojatno u cijelosti ili veći dio iznosa poklon od prijatelja zlatara

Sad vidim da ima toga i više nego što sam mislila :cerek:
ali moram napomenuti da se ničeg što nam je bilo želja nismo odricali.
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Planiranje vjenčanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.