Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

Vjenčani budget, vjenčani planer, agencije za organizaciju vjenčanja, što prvo rezervirati, te sve u vezi organizacije što ne pripada u ostale podforume Vjenčanja snova.

Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

PostPostao/la Branči dana uto ožu 03, 2009 11:24 pm

Kako je u pripremi članak na portalu na ovu temu, možete komentirati kako ste vi uštedjeli na svom vjenčanom budžetu.

Znači evo nekih od ideja koje su nam već manje više poznate i koje će biti obrađene u članku:
- sami izradite revere, pozivnice i zahvalnice ili darove za goste.
- izbjegavajte vjenčanje oko Valentinovog ili dana Svih svetih, jer su tada cijene cvijeća čak i na veleprodaji dvostruko skuplje
- sami izradite dekoracije za stolove
- organizirajte vjenčanje na datum kada neke sale i hoteli daju popust jer "nije sezona vjenčanja"
- vjenčanje na petak donosi vrijedne popuste kod nekih restorana, bendova i sl.

Napišite svoje sugestije ili komentirajte kako ste vi uštedjeli na svom budžetu. :bok:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Vjenčani budžet - gdje se sve može uštedjeti

PostPostao/la tangerina dana sri ožu 04, 2009 6:59 am

Branči je napisao/la:
- sami izradite revere, pozivnice i zahvalnice ili darove za goste.
- izbjegavajte vjenčanje oko Valentinovog ili dana Svih svetih, jer su tada cijene cvijeća čak i na veleprodaji dvostruko skuplje
- sami izradite dekoracije za stolove
- organizirajte vjenčanje na datum kada neke sale i hoteli daju popust jer "nije sezona vjenčanja"
- vjenčanje na petak donosi vrijedne popuste kod nekih restorana, bendova i sl.

dakle, sami smo radili pozivnice, zahvalnice, revere (mali i veliki), bombonjere za goste, tablice za aute, kartice za roditelje, bit će tu još jastučić za prstenje "sam svoj majstor", čak mislim i ukras za auto...

što god da se može napravit samostalno, svakako preporučam svima koji imaju i malo slobodnog vremena, isplati se!
tangerina

PostPostao/la Cosmo007 dana sri ožu 04, 2009 10:40 am

Moja organizacija vjenčanja se još nije pravo zahuktala, ali imam u planu sve što u moći izraditi sama. :strika: :sjeci:
Ono na čemu ja planiram uštedjeti (sitnica ali znači) su ukrasi za automobile (mašne, baloni...). Naime, planiram vjenčanje na istom mjestu gdje će biti svadbena svečanost, prijem gostiju u istom restoranu (nema onog okupljanje kod mladoženje, pa po mladenku - mene! :lol: ) pa zato ni kićenje automobila nije potrebno. Time ću izbjeći i kupovanje čaša recimo (jer da se gosti prvo skupljaju doma, ne bi im nudila piće iz plastičnih čaša, ili im davala staklene, one koje imam pa sve različite (nemam kod kuće primjerice 50 istih čaša)...
Tako, moj plan je krenuti od sitnica! :ludilo:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri ožu 04, 2009 11:34 am

ma ovo je super tema :thumbsup: svaka čast autorici!
dakle,tako i onako mi nemamo nešto previše novaca pa smišljamo kako i gdje možete uštedjeti. pošto ja jako volim sve stvari vezano za vjenčanje mislim da ću većinu napraviti potpuno sama jer znam koliko se novaca može uštedjeti. naše će vjenčanje biti krajem 5 mj 2011. tako da je onda ja mislim već sezona počela il se varam tak da tu nebudemo uštedjeli. pošto imamo malu svadbu,napravit čemo drukčije običaje,neće biti prijma gostiju ni kod mene ni kod njega već ćemo se okupljati ispred crkve. sama ću raditi sve kao i blablaca pa vjerujem da ću tako najbolje i uštedjeti!
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri ožu 04, 2009 11:40 am

Evo našeg konkretnog plana uštede:

nećemo imati doček niti kod mladenca niti kod mene, znači ne moramo plaćati nikakvu klopu, cugu i ukrašavanje autiju u velikim razmjerima, tako da isto tako ne moramo plaćati niti pratnju (tamburaše)... tu štedimo oko 3000 kn

za dosta dekoracija ću se pobrinuti ja sama (uz naravno veliku pomoć prijateljica), a od cvjećarne ćemo naručiti moj buket, živi rever za mladenca, aranžman za glavni stol i cvijeće za crkvu. ja sam već kupila latice za stolove i pod u crkvi, aisle runner (tj. bijeli "tepih" po sredini) i til za crkvu. tu mislim da smo već uštedjeli oko 1000 kn samo na smanjivanju broja dekoracija.

revere mislim sama raditi i to će biti po mom nekom izračunu barem 500 kn jeftinije nego da naručujem drugdje...

pozivnice, zahvalnice, kartice za sjedenje, oznake stola, sve to mislim raditi sama (i sa prijateljicama :cerek: )... iako pozivnice baš neće ispasti ful jeftine, ali takvu varijantu da idem raditi drugdje platila bih 25-30 kn po pozivnici jer su skroz neobične i nesvakidašnje i nigdje takve nisam vidjela u ponudi.... mene će izaći oko 8-9 kn po pozivnici... iako možda samo jedan dio pozivnice istiskam u tiskari, da bude onako baš lijepo. znači na cca 50 pozivnica ušteda od cca 1500 kn.

kolače smo našli po 55 i 60 kn/kg, ionako nam treba manje kolača jer nemamo dočeka doma, a i ne mislimo ih dijeliti poslije tak da ćemo uzeti samo za stolove...

odijelo za dragoga ćemo pokušati naći na sniženju, isto tako i moje i njegove cipele, mislim da ćemo uštedjeti bar 1000 kn od redovnih cijena.

i eto... uštedjeli smo već za jednu plaću!
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Reina dana sri ožu 04, 2009 11:43 am

branči, svaka čast!!!!
vidi se da si na sve razmišljala. :lovestruck:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la pitura dana sri ožu 04, 2009 5:06 pm

uvijek se divim curama koje vise manje sve rade same.... ja nemam ni zivaca ni vremena :neznamkakoti:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana sri ožu 04, 2009 6:31 pm

mi smo imali najbolju namjeru toliko toga sami raditi pa smo shvatili da nikako nemamo vremena i da sama cinjenica da svako malo moramo u zd nas baca u trosak pa smo odustali od toga i vecinu toga narucili. ustedili smo sto smo uzeli cvjecarnu gdje poznam vlasnicu pa nam nece naplatiti ruke i vaze i navlake, pa onda klapa su frendovi od dragog pa ni oni nece naplatiti. sve detalje za male djeveruse sam kupila u Londonu, jako povoljno, i sebi cipele, i sve skupa me doslo manje od 1000kn.
zao mi sto nemam vise vremena za neke stvari sama raditi i svaka cast curama koje su to sve same radile, ali sad kad prodje svadba ako mogu kome pomoci, tu sam :)
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Principessa dana čet ožu 05, 2009 1:08 pm

Ja sam u početku isto mislila da ću sama raditi pozivnice, zahvalnice, konfete ali sam odustala jer stvarno nemam vremena za to. Evo nekih sitnica na kojima smo barem malo uštedjeli.

1. U paketu sa foto i video uslugama uzeli smo pozivnice i zahvalnice i to nas je sve ispalo kao negdje gdje je samo usluga foto i video usluge u toj cijeni
2. On neće dolaziti po mene tako da ćemo doma imati neko mini okupljanje i nećemo imati tamburaše
3. Nećemo dijeliti kolače
4. Sami ćemo nabaviti vino i kolače tako da nas to ispadne dosta jeftinije nego da uzimamo preko sale.
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Katriona dana ned ožu 08, 2009 1:34 pm

čitam ove neke odgovore, :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: ...moram priznati da mi po pitanju štednje i nismo neki, iako nas izvlači što imamo relativno malo vjenčanje...

ako uzmemo u obzir da će kod nas biti cijela procedura - od okupljanja, pa plaćenog ručka u hotelu, pa feštanja u centru mjesta, aperitivi i ostalo, jedino gdje ćemo mi uštedjeti su pića...njegovi su čim smo rekli da se ženimo počeli skupljati razne žestice, oni toga imaju puno i dobiju puno, tako da za aperitive nećemo ništa potrošiti...kao ni za šampanjac uz tortu - već imaju neznamkoliko boca... :D također, vino za hotel će kupiti u rinfuzi pa će nas i to doći znatno jeftinije...

eto, to bi otprilike bilo to...u ostalome, kod nas kao da nije kriza... :bleso:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned ožu 08, 2009 4:12 pm

Hmmm.
Eto - mi imamo dosta malu proslavicu pa :
Pozivnice i to radimo kod H bivšeg šefa, pa se nadam da će nam dati neki popust ili neš!
Dj-a nećemo ni imati (ušteda od nekih 300 - 400 eurića) jer ovaj club koji ćemo unajmiti ima kompjutersku opciju puštanja muzike tako da ćemo početi skupljati na naš laptop svu muziku koja nam se sviđa, lupit ćemo shuffle i voila :raspa: ! :cagam:
Cvjetne ukrase ćemo raditi kuma i moje 2 best friends i ja - napravit ćemo 2 veća sjedeća aranžmana za restač i onda ih lijepo premjestiti u birc na stol za catering. Još je lik iz birca rekao da će on preuređivati birc u 6 mjesecu tako da mislim da nećemo puno morati mi ukrašavati... Osim baklji na ulazu.. Al brijem da je to sveskupa dosta velika ušteda... Mislim da nećemo ni auta ukrašavati jer će većina ekipice doći samo na tulum. :D :cagam:
Vjenčanicu ću dati šivati kod kumine krojačice, a i kako neće biti klasična nego više ko haljina brijem da će doći jeftinije nego u salonu + što mi je jučer prijateljica rekla da ima doma rusku svilu koju je dobila i nema je za kaj upotrijebiti i da, ak mi bude dosta materijala, bi mi ju poklonila za svadbu :cagam: :cagam: Sam da bude dosta... a ak i ne bude nekak ćemo nadokupiti i iskombinirati... :D
Kaj još.... Revere ne bumo ni imali... ne idemo u crkvu... ne bu nikakvih posebnih dočeka... cugu kupujemo sami (veeeeeelika ušteda)... Fotografa bumo bookirali sam na par sati (za matičara i slikanje za zahvalnice)...
Mislim da je to sve, al brijem da ćemo na ovaj način PUUUUUNOOOO uštediti - za bračno! :lol: :lol: :cerek:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana uto ožu 10, 2009 8:04 am

Mi smo vec ustedjeli na samoj sali, jer nismo odabrali onu koju sam ja htjela nego drugu, jeftiniju..i tu cemo usparati cca 1000 €

Takodjer, necemo imati pratnju, jer ce nam to obaviti decki iz mog bivseg kuda, tako da cemo tu usparati 200€

Revere mislim sama raditi uz podrsku i pomoc mojih najdrazih curki :cerek:

Tako da se da skupiti neka cifra ovdje..

Sto se vina, klope i ostalog kod mene tice, to ce rijesiti obitelj iz Zagorja, tak da cemo i tu nekaj zasparati...sve u svemu, definitvno gledamo i pazimo na svaku kunu...jer, iako smo odabrali hotel i mozda malo skuplju varijantu, moze se na nekim drugim stvarima usparati
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la inab007 dana čet tra 02, 2009 1:59 am

Evo da se i ja ukljucim. Nase vjencanje je 13.02.2010., tako da mislim da na cvijecu necemo usparati ali sto se tice sale tu da, dobri smo s vlasnikom tako da smo dobili popust, sestricna ce mi donijeti ruzmarin s mora (rever), a bratic ni ima svoj foto studio (pozivnice i zahvalnice),tako da ce snimanje i slikanje vjencanja biti njegov poklon nama, cipele-cizmice cu uzeti na zimu kada je akcija (ili ako nesto sada nadjem na kraju sezone), a u zlatarni u kojoj uvijek kupujem ili sebi ili nekome, imam popust tako da cemo i tu ustediti. :thumbsup: :cagam:
13.02.2010.
inab007

PostPostao/la mare dana ned tra 05, 2009 9:45 am

Mi smo od početka zbilja jako pazili na novce, jer nismo htjeli opelješiti starce, a sami baš i nismo raspolagali s ne znam kakvim ciframa. Super nam je bilo i što smo se već na početku složili oko izbjegavanja puno "tradicionalnih" elemenata svadbe, pa smo tu uštedjeli gotovo nehotice (da ne mislite da smo se odrekli hrpe stvari zbog love, pa onda bili nesretni zbog toga) :D Dakle:

- nije bilo okupljanja niti kod njegovih, niti kod mojih, nego su gosti došli pred crkvu (znači, doma bez cateringa, cuge, muzike...)
- nismo imali tamburaše niti ikakvu muziku prije restorana
- imali smo DJ-a, a ne band
- crkvu je okitila žena od bratića, ja kupila til, trakice i sl.
- nismo kitili aute, niti imali revere (osim muža)
- nismo dijelili kolače gostima, nego smo drugi dan od hrpe kolača koja je ostala složili hrpice na tanjure i podijelili najbližoj familiji i kumovima
- piće smo kupili u diskontu i poslije vratili ono što se nije popilo, a vino i rakija su bili od mojih, tj. domaće
- nismo imali janjetinu, odojka ni gulaš
- gostima smo dijelili samo licitarska srca (bez zahvalnica, poklona, konfeta i sl.)
- aranžman za naš stol je bio poklon od kume
- ukrase za ostale stolove (svjećice, kamenčiće, latice...) sam kupila sama, a jednoj ženi sam onda nešto sitno platila da to sve posloži i ukrasi
- nismo se presvlačili iza ponoći
- naravno, imali smo i neke limite (npr. nisam imala vjenčanicu od 10.000,00 kn, niti smo bili u restoranu za 80 EUR/osobi i sl.)

Sad kad vidim kaj sve nismo imali, pitam se kaj smo uopće imali :lol: :lol: :lol: :lol:
Zezam se, bilo nam je savršeno :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana sri tra 15, 2009 12:23 pm

Mi cemo najvise ustedjeti drugacijim konceptom vjencanja.
Taj koncept smo osmislili kako bi bili zadovoljni mi (jer smo htjeli veliki broj ljudi,a nije bilo para za to),nasi starci (koji nisu bas za cijelonocnu festu s hrpom mladih) i prijatelji (jer ce biti cijelonocni tulum po gustu za mlade).
Iako nismo imali love da platimo svadbenu veceru za 85 ljudi (ali bi imali za njih 50-tak),ipak ce nas doci skoro duplo jeftinije jer samim time sto nemamo svadbenu veceru nije nam potreban,npr. bend.
Mi necemo imati okpljanja doma vec smo "iznajmili" terasu kafica na 10 m od mjesta gdje cemo se zeniti.Tamo ce biti okupljanje,a zakuska je nasa (cuga i hrana).
Poslije obreda,mi idemo na rucak s rodbinom i kumovima (nas 28),a posto se radi o rucku,dekoracije ne moraju biti tako bogate (nema latica,svijeca,perlica i sl.) vec po jedan cvijetni aranzman na stolu.
Za to vrijeme,prijatelji idu u Gorski kotar (1h voznje) u planinarski dom gdje ce biti nasa klopa i cuga,a prijatelj dj ce pustati muziku.
Kad se sve skupa gleda usteda je na sljedecim stvarima:
-hrana/cuga
-dekoracija
-nemamo uopce: kicenje auta,reveri,konfeti,jastucici za prstenje,dodatna oprema za mladenku
-pozivnice,zahvalnice,kutije za kolace i jos neke sitnice za dekoracije narucene preko neta
-muzika
-odjeca
-prstenje (2 340 kn),moje sandale (200kn)

Sad nemam tocan izracun koja bi mi bila razlika,ali poslije vjencanja cu staviti na papir pa cu znati tocnije reci.Ali pretpostavljam da bi to bilo skoro pa duplo skuplje da smo imali klasicno vjencanje.
Skuplje cemo platiti
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Plavuša_90 dana sub tra 18, 2009 11:56 am

mi baš pregovaramo za neko vino al si ja i razmišljam o kolačima... nekak mi je normalno djelit kolače gostima al kad se sjetim kolko je to para :izivciran: neznam uopće što napraviti po tom pitanju :izivciran: i nisam sigurna jel bi kolače sama radila il bi ipak dala nekome da peće?!? jer taj koji peće naplatit će ruke dvostruko a to mi i nije neka štednja :izivciran: ak pak idem sama peć (uz pomoć mame,kume,frendica,svekrve itd...) bude ispalo jeftinije jer mi niko nebude tražil da platim ruke ... znam da se budem napekla i naradila al dok kupim sve namirnice vjerojatno će me ispat jeftinije nego da kupim namirnice pa još i platim posao :ha: što se vina tiče,ono je jako kvalitetno i fino kažu pa nam je to strošak manje al eto,mene i dalje kolači muče :lol:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana ned tra 19, 2009 1:20 pm

Plavušo, prije nego krenete peći kolače pitaj u restoranu smijete li donijeti kolače domaće proizvodnje (bez certifikata)...jer je u zadnje vrijeme to postalo zabranjeno na sve više mjesta... :ne zna:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana pon tra 20, 2009 8:52 am

To s kolacima je zajebano.Ode jako puno vremena i truda.A osim toga,za vjencanje ne mogu biti bilo kakvi kolaci jer moraju stajati vise dana,tako da bi trebali biti suhi.I ne moras razmisljati,ako sta pogrijesis pa kolac ne ispadne bas dobro.
Ne znam,ako te to bas kopka,mozda da napravis dio kolaca,one za doma ili sl.I da zamolis nekoga da ti napravi nesto kolaca,da ces ti platiti materijal.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la La_LuNa dana čet tra 23, 2009 7:42 pm

branci, gdje ste nasli tako jeftine kolace? ono sto je najbitnije, jesu li s deklaracijom (slasticarna, obrt) jer nasi moraju biti..

ugl, nase ustede: reveri ce biti od ruzmarina, radit cu ih sama plus kuma, u dobrom partneru cu kupiti tanju bijelu i zutu trakicu te mozda ono bijelo sitno suho cvijece i vezati na ruzmarin.
pozivnice smo dobili gratis uz moju vjencanicu (Nikolina u Vrbovcu)
necu uzimati aranzman za crkvu - nije mi to toliko bitno, a u crkvi tak i tak uvijek ima cvijeca. uzet cu eventualno masne za klupe.
na auto necemo stavljati aranzman od cvijeca, nego til u V
nasli smo bend koji ujedno svira i pratnju (imaju duple instrumente), a ne biste vjerovali, placamo ih samo 1400 eura
obzirom da nam je svadba u petak, imamo 4 eura popust u sali.
foto i video ce nas izaci oko 7000 kn - e tu sam se bome posteno napatila dok sam nasla povoljnog fotografa; decko se tek pocinje samostalno baviti time zato je jeftiniji, a dobit cemo aspolutno sve, od albuma do gratis engagement slikanja
mislim da necu uzimati dodatne dekoracije za stolove u sali: od njih dobijemo svijecnjak, svijecu i ruzu u vazi po zeljenoj boji.
prstenje smo dobili 20% jeftinije na temelju letka sa sajma vjencanja
vjencanicu sam isla traziti van zagreba, jer su jeftinije.

uzmite u obzir da sam ja podosta jednostavno i skromno zemsko.. ne patim na pozivnice (a kad 90% ljudi to iovak ionak hiti u smece :( ), cvijece me uopce ne odsuevljava, dekoracije mi nisu pretjerano bitne..
11. o9. 2oo9.
slika
..Ti Si Mi u Krvi..
La_LuNa

PostPostao/la Tinka dana pon lip 08, 2009 2:09 pm

Naše je vjenčanje 19. 9. 2009. Svatovi su manji, ali svejedno pokušavam uštedjeti gdje se može, iako padnem na neke sitnice. No, ono na čemu smo dosad uštedjeli i na čemu još planiramo jest sljedeće:
- imam svoj RUŽMARIN (dakle, bez kupovanja revera ili potrepština za revere); kupila sam samo mašnice u dvije boje, obje za 50 kn, koje ću vezati oko ružmarina
- POZIVNICE i ZAHVALNICE mislila sam sama raditi, no bio bi problem printanja i savijanja kartona pa smo našli jeftinu tiskaru - 4 kn/kom, s tim da će staviti/tiskati uzorak koji sam sama našla kao i font koji sam sama odabrala (dakle, s papirom i tintom ni sama jeftinije ne bih prošla, a ovako će biti kvalitetno napravljene)
- CVIJEĆE - buket koji ću staviti na auto (a bit će neki reda radi) samo ću prenijeti u salu na mladenački stol (dvije muhe jednim udarcem!); kod nas je običaj i u crkvu odnijeti buket, no neće biti iznad 100 - 150 kn (minimalistički!); curama ću bacati SVOJ buket, dakle bez zamjenskog koji može koštati i nepotrebnih 150 kn
- DEKORACIJA SALE - kako je sala izvan mjesta gdje se udajem i ne mogu nikoga poslati da mi to okiti, a nemam ni 10 istih vaza ili posudica, morala sam uzeti dekoraterku. No sama sam osmislila dekoraciju koja je minimalna: po jedan jedini cvijet u vazi s pokojom zelenom travkom (20 kn!) i aranžmančić u lijepoj staklenoj posudici od plutajućih svijeća i s obojenom vodom (15 kn); latice i kamenčiće će posuti po stolu, no njih sam kupila sama (možda mi nešto poslije i ostane...); na mladenački stol ide onaj buket s auta i malo tila
- DEKORACIJA KOD KUĆE - dvije vaze s cvijetom (iz mamina vrta), koji kamenčić u boji na stolu (iz Peveca - kutija 18 kn) i to je to. Umjesto cvjetnih kugli za ulazu, kugla od 5 balona, a po bršljan u šumu. Stolnjake ću (sve bijele) okolo posuditi tako da ne kupujem papirnate. Salvete (lijepe, šarene) u DM-u 4 paketa po 7 kn, plastične čaše K+ 7 kn/50 kom.
- DEKORACIJA CRKVE - bijele mašne (od 5 cm po 2,44 kn) - na svaku ili čak na svaku drugu klupu svezati i to je to. Unajmilt ću još samo 5 navlaka za stolice kod dekoraterke (15 kn/kom).
Ukrasi s tilom i mašnom koštaju od 18 kn pa nadalje tako da to ne dolazi u obzir, a dati još 300-tinjak kuna za pola sata u crkvi nije baš pametno!
- DEKORACIJA AUTA - po jedna mašna na svaki auto (našla 5 cm po 2,44 kn - DTP - internetska trgovina) i eventualno po 1 balon za kunu
- VINO i RAKIJU ćemo naći sami
- poslije ponoći NEMA PRESVLAČENJA (platim vjenčanicu 3.500 kn i još da ju imam samo pola večeri?! Uostalom, jednom sam mladenka, jednom u toj vjenčanici pa nek budem barem tu cijelu noć...)
- kad smo kod VJENČANICA, ima super modela i od prošle godine koje su i za 1.000 kn jeftinije; nove su po 4.500 - 5.000, a naravno da njih više nude, jer su - nove...
- VJENČANI PRSTEN - bez kamenčića; ipak je to burma, a kamenčići samo podižu cijenu; i ne planiram u Zagreb po njih ili sl. (em su skuplji, em me košta put!). Ima lijepih i u lokalnim zlatarnama, a oni uvijek mogu i naručiti neke...
- CIPELE - planiram kupiti obične, ali lijepe bijele sandale (pred kraj ljeta kad počnu sniženja) koje ću moći nositi i poslije, i to, nadam se, do 300 kn. Ne dam 500 ili 1.000 kn za neke vjenčane cipele koje ću moći obuti samo u rijetkim prilikama i ne daju se lako skombinirati kao sandalke...
- KOLAČE dijelimo na kraju, ali znam da se baš u svatovima (u sali) puno ne jedu pa ih ionako ostane (to smo morali uzeti kod slastičara zbog certifikata). No, našla sam lijepe i jeftine kutijice: za 3 kn u Sve i svašta u Zg. Kolače za prijam (skupljanje) kod kuće ispeći će mi mamine dvije-tri prijateljice - svaka 2 vrste i dosta.

Eto. To je zasad to. :mig:
slika
Tinka

PostPostao/la citrix dana uto lip 09, 2009 7:25 pm

Pozdrav!

Evo na čemu ćemo mi štedjeti:
- gosti se minimalno skupljaju doma, nešto sitno cvijeća iz vrta će biti u vazama, malo kolača i meze za ove koji dolaze sa daljih relacija..
- sala je malo van grada, dan je petak, znači automatski je jeftinija stolica a papica ( meni je jako vazno da klopa bude za 5) će biti odlična - imaju čak i svoju pečenjaru pa će odojak i janjetina biti fino topla!
- pozivnice, zahvalnice, revere radim sama ( nekakav ugrubo izračun mi je oko 3,50 kn pozivnice i zahvalnice i reveri oko 1.50 kn) + menu za koje još razradjujem izradu :rofl: Grafika i rezanje od frenda za đabice mada ćemo mu morati kupiti kašetu voćka :D
-reveri su svi umjetni, imati ću buket koji je zapravo 3 manja u jednom, vezani vrpcom ( ... i 3 podvezice :D )
- uređenje sale je vrlo jednostavno ( isto kao i gore navedeno) mini vaze su, 1 na stol od 12 ljudi, nadam se po jedan ljiljan i neke zelenjave tipa travice + malo tila oko vaze... papirnati nadstoljnjaci za vrlo jeftinu i efektnu dekoraciju, aranžman sa auta ide isto na stol..
- band i foto-video nas časte starci :rofl: to mi je najbolja ušteda ikad :rofl:
- Vjenčanica sa jastukom za prstenje, mini i extra large podvezicom, bolerom, torbicom i ukasima za kosu mi je 5 tisuca, poslije skinem 2 sloja i ofarbam ju i dobiti cu prekrasnu večernju haljinu ..
- frizerka mi je frendica.. :D
- šminkerica isto .. :D
- kozmetičarka i maseerka isto.. :D
- kolače i tortu imamo neku rodbinsku vezu pa će biti jeftiniji..
- uređenje crkve je malo tila i mašnice iako je velečasni rekao da će oni sve urediti jer im dolazi nadbiskup u zupu mene vjenčati ( ujak mi je :D a njima je velika čast da on dodje )
- cipele sam si kupila jučer!! 35% popusta na zadni broj i došle su me 230 kn !! a zbilja su prekrasne, moram doć jedan dan k trećoj kući da uploadam koju sliku jer na poslu ne mogu a "doma i doma" ( da malo je komplicirano :rofl: )posudjujem od susjeda wireless..

A na burmama i mračnom ne mislim štedjeti niti lipe!! :loveflag: :grli1: :grli1:
slika
citrix

PostPostao/la Tinka dana ned lip 21, 2009 12:07 pm

Zaboravih:
- mama mi je frizerka, a prijatelj vizažist... :cerek:, a nokte ću raditi kod jedne cure za male novce (na crno).
slika
Tinka

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri ruj 23, 2009 5:49 pm

Uštedjet ćemo na meniu u restaču jer možemo imati svoje kolače,svoju janjetinu i svojeg odojka a to ćemo dobiti za neke sitne pare :cheer: :cheer: vino također imamo svoje i njega ćemo dobiti besplatno od hanijeve kume tako da je to veliki plus :cheer:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la citrix dana čet ruj 24, 2009 11:24 am

Za cvijeće u sali me cvjećarka traži 2.000,00 kn
Margarete i gerberi po stolovima, za naš stol aranzman u vazama.
Kupila sam vaze za aranžmane stola od mladenaca, dan ranije ću do starog pijera na zelenoj kupiti isto cvijeće i sama sve montirati u salu
Sve skup zajedno ceh niti 600,00 kn....
slika
citrix

PostPostao/la geceta dana sri sij 06, 2010 9:59 pm

heh kad ste se vi raspisale, idem i ja :-)
vjencanje je petak, tu je usteda na bend i salu prilicna. koliko se sjecam sala ce bit 57 eura, a bend sa pratnjom 1600e. Pozivnice smo mislili raditi sami ali su nam se svidjele jedne od angelus arta a oni su tako dobri pa imaju i akcije i eto :-) hvala im! Prije pozivnice smo poslali save the date, mailom, sami napravili kao osmosmjerku. Revere cemo raditi sami, a ako ne ostane previse za njih, ruzmarin i bok, ko da je to tak strasno! Raspistoljili smo se s fotografima, iako to prvotno nismo mislili, ali uz prstenje i sjecanje, slike i snimak je ono sto najduze traje nakon svadbe. Uz sajamski popust, najveci paket s 5 albuma, 12000kn.
zahvalnice sa slikom necemo imati, kolace necemo djeliti. ( i da, Branci, fkt, koje si ti to kolace tako jeftine nasla??? ). Mi tortu dobivamo od hotela :-) pa tu stedim 3000kn ako se ne varam, i jos neki popust na kolace navodno, moram si to provjerit. Gostima cemo umjesto kolaca davati cd-e s muzikom, na cd-u i na omotu ( sve cemo sami raditi ) ce biti otisnuta nasa slika i detalj s pozivnice-trebalo bi nas doci max 5kn/kom. Uz CD-e cemo mozda davati one bocice iz bumbara u obliku srca, punjene mirisnom soli i oslikane nasim monogramom, no to mozda jer i to ispada 5kn/kom. Vjencanicu sam dala sivati i doci ce me 5000kn, kasnije je mogu ili prebojati ili prodati na netu. Uz to dobivam i veo, i jastucic, i ukrase za kosu. Cipele ce isto biti po mjeri jer imam za poludit osjetljiva stopala,.1000kn. Odijelo idemo kupit sutra, i tu ocekujemo veliko snizenje no racunali smo 4000-5000 sve skupa barem, ipak ce to moj dragi kasnije nositi. Okupljanja kod nas ce biti, no tu ce vecina stvari bit domaca pa ne racunam, a i casa i sveg toga imam jer cesto festamo :-) prijevoz ne mislimo unajmljivati i to mi doista nikada nije bilo vazno, vozit ce nas kum, dakle tu je usteda 300 eura. Kicenje crkve, stola, sale, buketi, reveri bi me trebali doci 3000kn ako uzmem ovu cvjecarku a mislim da hocu jer mi ne racuna ni stupove iza nas niti velike vaze odnosno stalke. Sminkanje 400kn. Kozmeticki tretmani, solarij, nokti, kavitacija nadam se s popustom jer tamo idem vec godinama ( btw, nemojte mislit da sam totalno fensi smensi-idem sam na nokte ;-) i jos mi je to poznanica i na crno je ). Prstenje ocekujemo kao poklon buduci da ce na svadbi biti dva para, bliskih prijatelja koji imaju zlatarne. Inace, dat cemo ih radit prema zamisli mog Drageca i bas sam si ponosna na to. Jednako tako je smislio i nas monogram. Apartman za prvu bracnu noc je dar hotela. Svijece i latice za stol mislim sama kupiti preko neta ili u ikei. Eto, mislim da nisam nista izostavila. :-)
geceta

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Planiranje vjenčanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.