Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Papinski/apostolski blagoslov i audijencija u Vatikanu

Vjenčani budget, vjenčani planer, agencije za organizaciju vjenčanja, što prvo rezervirati, te sve u vezi organizacije što ne pripada u ostale podforume Vjenčanja snova.

Papinski/apostolski blagoslov i audijencija u Vatikanu

PostPostao/la Polesana dana pet lis 29, 2010 11:53 am

Drage cure,
budući da već neko vrijeme dobivam na pp pitanja vezano za tu specifičnost mog vjenčanja, odlučila sam otvoriti temu tako da svima budu raspoloživi detalji ovoj predivnog dijela vjenčanja koji je svima dostupan koji se vjenčaju u katoličkoj crkvi.
Iako sam bila aktivna na ovom forumu, informacije o papinskom blagoslovu našla sam slučajno na talijanskim stranicama jer kod nas baš nije popularno.
Prvenstveno, radi se o dvije različite stvari: blagoslov i odlazak u Rim. Možete dobiti blagoslov bez da idete u Rim i možete ići u Rim bez da date zahtjev za blagoslov ili možete dobiti i blagoslov i ići u Rim. Ovaj zadnji slučaj smo mi napravili.

1) Papinski (apostolski) blagoslov:
Sastoji se od pergamene i pročitanog blagoslova na vjenčanju, tokom čina vjenčanja. Pročitani dio dobiva svećenik koji će vas vjenčati, a pergamena se može dobiti i naknadno, nakon vjenčanja (onda se ne dobiva blagoslov na vjenčanju).
Zahtjev za blagoslov mogu dati mladenci, svećenik ili bilo koja druga osoba. :idea: Tako da to može biti i poklon za vjenčanje. I može se dobiti i za 25. ili 50. godišnjicu!
Potrebno je poslati fax (ne može se drukčije) na sljedeći broj: 0039/0669883132 i poslati sljedeće informacije:
-ime i prezime mlade
-ime i prezime mladoženje
-datum vjenčanja
-mjesto vjenčanja (crkva-adresa crkve, grad, država)
-kontakt (ja sam ga stavila iako nije bilo potrebno)
Ako želite da se blagoslov pročita na vjenčanju, ove informacije moraju biti napisane na papiru župe ili crkve gdje se vjenčate i mora biti "nulla osta" od svećenika koji će vas vjenčani. To je potvrda da nema "ništa protiv, nema prepreka".
Prije nego što pošaljete fax, nazovite Vatikan, njihovu sakristiju od 9-13 svakim radnim danom na brojeve: 0039/0669883133 ili 0039/0669883135. Vjerujem da pričaju engleski, ja sam s njima ugovarala sve na talijanski.
Tekst na našoj pergameni je na talijanskom, ali vidite s njima da li može hrvatski. Znam sigurno da mogu engleski, španjolski, portugalski itd.
Cijena usluge je besplatna, plaća se samo izrada pergamene: ovisno o veličini i mjeri. Naša, na A3 je došla 17 Eura. + plaćate troškove poštarine, ako šalju u Hrvatsku dođe sve skupa cca 30 Eura. Vrijeme izrade i slanja je cca 1-2 mjeseca.

2) Audijencija u Vatikanu- blagoslov novopečenih bračnih parova:
Svake srijede na glavnom trgu u Vatikanu, Piazza S. Pietro, ili, u zimskim mjesecima u dvorani ili pak, u ljetnim mjesecima na ljetnoj rezidenciji pape, Castel Gandolfo, odvija se generalna audijencija za sve vjernike koji se ranije pribilježe.
Novi bračni parovi, na tal. sposi novelli, ako dođu u svadbenom ruhu, imaju mjesto jako blizu pape, u prvim redovima.
Za predbilježbu potrebno je poslati fax (ne može se drukčije) na br. 0039/0669885863 i napisati imena mladenaca, naznačiti da se radi o "sposi novelli", napisati da li dolazite u svadbenom ruhu ili ne, da li imate osobe u pratnji i koje se te osobe (naznačiti imena). Morate napisati datum koji ste izabrali i koji želite doći i faksirati vjenčani list (crkveni), na kojem piše na hrvatskom i latinskom tako da ne treba prijevod.
Na audijenciju se može doći 3 mjeseca nakon vjenčanja, ali ja nisam mogla i nazvala sam da li mogu doći kasnije, rekli su da nema problema tako da su fleksibilni do 6 mjeseci nakon vjenčanja.
Potvrdu-listić da možete prisustvovati audijenciji možete podignuti u utorak-dan prije ili isti dan, u srijedu ujutro u Vatikanu- kod brončane kapije (portone di bronzo). Audijencija počinje u 10.30, trg se otvara u 8.30 (ili 8, nisam sigurna).
Ovo je naše iskustvo audijencije:
viewtopic.php?f=7&t=1483&start=25#p252643
Kao mladi hrvatski bračni par, imate pravo na jeftinije noćenje u Domu za hrvatske hodočasnike u Rimu, Domus Croata: http://www.domuscroata.com/
Nama je noćenje, bez doručka, ručka ili večere, za 2 osobe došla 23 Eura. Izrazito jeftino za Rim. :mig:

Mislim da sam vam stvarno sve rekla. :raspa:
Ako bilo što još trebate, postavite pitanje ovdje tako da svi koji su zainteresirani mogu vidjeti odgovor. I oni koji to budu napravili, neka stavljaju svoja iskustva. :cerek:

P.S. molim moderatorice da puste brojeve telefona da ne bi trebala stalno ih slati preko pp, a to je jedini način za doći/dobiti blagoslov te nisu napisani ni na jednom linku da bi mogla staviti link.
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Re: Papinski/apostolski blagoslov i audijencija u Vatikanu

PostPostao/la lunna dana pet lis 29, 2010 12:40 pm

:svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:
svaki dan mislim kako ti moram poslati pp i onda zaboravim :budala:
ovo cemo i mi definitivno ici i super su mi dosle ove informacije :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana pet lis 29, 2010 12:53 pm

:svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: za informacije.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivancica dana sub lis 30, 2010 4:53 pm

Polesana :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:

Što se tiče blagoslova, znači vama nije čitan u crkvi, nego ste si naručili tu pergamenu?
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Piccola Ana dana ned lis 31, 2010 8:36 pm

Hvala ti puno! I svaka čast što si sama uspjela doći do tih informacija!
Piccola Ana

PostPostao/la Polesana dana sri stu 03, 2010 10:27 am

ivancica je napisao/la:Polesana :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast:

Što se tiče blagoslova, znači vama nije čitan u crkvi, nego ste si naručili tu pergamenu?

Nama je čitan u crkvi i naručili smo tu pergamenu.
U subotu smo bili na vjenčanju na kojem sam pomogla kumi da to naruči kao poklon mladencima i svećenik je to pročitao je blagoslov što piše na pergameni na kraju samog obreda. I naravno, reakcija ista, čuđenje i pohvala za "domišljatost" kume i suuuze mladenaca i roditelja. :cerek:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pet vel 11, 2011 11:08 am

ja imam jedno pitanje:
mi bi isli na audijenciju odmah nakon vjencanja...znaci u subotu vjencanje u srijedu u Rim...koliko se prije to sve treba faksirati jel moguce u tako kratkom roku to srediti i sve poslati?
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Polesana dana pet vel 11, 2011 12:45 pm

lunna je napisao/la:ja imam jedno pitanje:
mi bi isli na audijenciju odmah nakon vjencanja...znaci u subotu vjencanje u srijedu u Rim...koliko se prije to sve treba faksirati jel moguce u tako kratkom roku to srediti i sve poslati?

Inače dosta ljudi to tako radi jer im to bude kao bračno putovanje. :jig: Eventualno vi možete pitati župnika ili onoga koji će vas vjenčati da li možete dobiti neki papir koji govori o intenciji da ćete se vjenčati ili pak, možda najbolje, nazvati na br. tel. od blagoslova i pitati kako i što. Mislim da biste u faxu mogli reći da se vjenčate tog i tog datuma i da dolazite odmah srijedu nakon, tako da biste eventualno potvrdu o braku mogli priložiti/pokazati kada se budete pojavili po papirić za audijenciju. Onda bi vam župnik mogao pripremiti potvrdu odmah za nedjelju-ponedjeljak, ovisno kada krećete. :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pet vel 11, 2011 1:18 pm

Polesana je napisao/la:
lunna je napisao/la:ja imam jedno pitanje:

Inače dosta ljudi to tako radi jer im to bude kao bračno putovanje. :jig: Eventualno vi možete pitati župnika ili onoga koji će vas vjenčati da li možete dobiti neki papir koji govori o intenciji da ćete se vjenčati ili pak, možda najbolje, nazvati na br. tel. od blagoslova i pitati kako i što. Mislim da biste u faxu mogli reći da se vjenčate tog i tog datuma i da dolazite odmah srijedu nakon, tako da biste eventualno potvrdu o braku mogli priložiti/pokazati kada se budete pojavili po papirić za audijenciju. Onda bi vam župnik mogao pripremiti potvrdu odmah za nedjelju-ponedjeljak, ovisno kada krećete. :mig:

da pricat cu jos sa svecenikom,mozda se vec susreo sa takvim zahtjevim.
hvala draga :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana uto srp 12, 2011 8:03 am

Dakle ja sam isto sve sredila za audijenciju kod pape :D
Papinski blagoslov nismo jer sam se kasno sjetila :budala: al to cu narucit za 1.godisnjicu :cerek:
Ja nisam nikom nista faksirala,vec cam pisala mail u Dom za hrvatske hodocasnike..njima poslala sve informacije i rekli su mi da ne trebam nista vise faksirati,slati...i da ce taj dan biti jos nekoliko parova koji idu na audijenciju :cerek:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zagorka dana uto srp 12, 2011 8:10 am

:bravo: :bravo: :bravo: lunna :D
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana uto srp 12, 2011 8:16 am

lunnic :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana uto srp 12, 2011 8:36 am

lunna, :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
:cerek: :cerek: :cerek:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Polesana dana uto srp 12, 2011 9:44 am

Odlično! :cheer: :cheer: :cheer:
Znači oni mogu sve to srediti za mladence? To je onda super! :10od10:
Da li će vam i oni podignuti taj papirić za audijenciju dan prije ili ćete doći samo malo ranije na dan audijencije? Hoćete spavati noć prije u Domu? Mislim da ćeš biti prava atrakcija u busu od Doma do Vatikana u svojoj vjenčanici :lovestruck: Jedva čekam slikice i komentare! :jig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana uto srp 12, 2011 10:53 am

Polesana je napisao/la:Odlično! :cheer: :cheer: :cheer:
Znači oni mogu sve to srediti za mladence? To je onda super! :10od10:
Da li će vam i oni podignuti taj papirić za audijenciju dan prije ili ćete doći samo malo ranije na dan audijencije? Hoćete spavati noć prije u Domu? Mislim da ćeš biti prava atrakcija u busu od Doma do Vatikana u svojoj vjenčanici :lovestruck: Jedva čekam slikice i komentare! :jig:

ne znam kad cemo predignuti papiric,to ce nam tamo reci,a spavamo u domu 9.8-13.8...jos cemo malo razgledavat Rim :cerek:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana uto kol 16, 2011 11:29 am

dakle ipak nismo bili :tuzna1:
tj.bili mi tamo al nas oni nisu prijavili niti su nam rekli di se moramo prijavit-nista :kava:
ovi koji inace rade u Domu su na godisnjem i tamo su sad volonteri koji ne znaju previse...tako da smo mi isli u ljetnu rezidenciju,al nista nismo vidili :ne zna: odlucili smo da u 10.mjesec idemo opet i da cu ja sve sredit i prijavit nas :lovestruck:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana uto kol 30, 2011 12:44 pm

evo stranica sa popisom audijencija i formularom koji trebate faksirati ili poslati postom: :mig:
http://www.vatican.va/various/prefettura/index_en.html
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la lunna dana sri ruj 21, 2011 9:17 am

upravo su mi faksirali potvrdu da mogu prisustvovati audijenciji 12.10. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Mira K dana ned srp 22, 2012 10:07 pm

lunna je napisao/la:upravo su mi faksirali potvrdu da mogu prisustvovati audijenciji 12.10. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Lunna, nisi pisala kako je bilo?

Evo, moj se sin ženi 15.09. pa mi kao roditelji pripremamo iznenađenje za njih, Papinski blagoslov i audijenciju. Idući tjedan šaljemo potvrdu i nadam se da neće biti kasno. Što mislite, hoće li stići, postoji li način da ikako zamolimo...?
Mira, Rijeka
Mira K

PostPostao/la Maky dana pet ruj 14, 2012 5:14 am

Na koju adresu onda stigne sama pergamena? Na adresu župe?
Maky

PostPostao/la malileptirić dana ned ožu 02, 2014 10:13 am

je li netko u zadnje vrime ovo naruciva? treba mi pomoc :loveflag:
malileptirić

Marketing:

Natrag na Planiranje vjenčanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.