Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Savjeti već udanih forumašica novim mladenkama

Vjenčani budget, vjenčani planer, agencije za organizaciju vjenčanja, što prvo rezervirati, te sve u vezi organizacije što ne pripada u ostale podforume Vjenčanja snova.

Savjeti već udanih forumašica novim mladenkama

PostPostao/la Branči dana sub ožu 06, 2010 8:12 pm

Curke, otvaram novu temu za koju mi se čini da bi bila zanimljivog sadržaja.

Pozivam sve udane forumašice da nam kažu koje eventualne greške su imale pri organizaciji vjenčanja, odnosno, da nam kažu što bi drugačije učinile da danas organiziraju svoje vjenčanje.

Molim vas da se pridržavate sljedećih pravila:

Udane, ukratko iznesite što biste promijenili i što nije bilo u redu, koje su bile vaše greške.
Ako želite, napišite svoj savjet u vezi konkretne stvari ili samo upozorite na određenu činjenicu ili događaj.

Molim vas da ne pišete postove u stilu "ništa ne bih promijenila" ili ne krenete u opisivanje svog vjenčanja (za priče sa vjenčanja imamo poseban podforum :mig: ).

Mladenke, slobodno se nadovežite na određene postove udanih i pitajte što vam nije jasno u vezi njih, no pazite da tema ne prijeđe u chat ili da se tema svede na vaša pitanja "kako napraviti ovo ili ono" "da li mi je bolje ovo ili ovo" i nekakve diskusije podrške, ovo nije tema gdje mladenke traže savjet u vezi točno određene stvari jer za sve to već imamo postojeće teme. :nene: .

Ovo je prvenstveno tema u kojoj udane pišu svoja konkretna iskustva sa vjenčanja, a mladenke čitaju. :mig:

Ako ovo neće upaliti, spojiti ćemo sa drugom temom.
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Savjeti već udanih forumašica novim mladenkama

PostPostao/la Reina dana sub ožu 06, 2010 9:02 pm

ja bih novim mladencima definitivo preporučila, ukoliko nisu baš pri novcima, da ne gledaju razvikane foto studije, nego da pogledaju ponudu mladih, ne toliko popularnih, ali kreativnih i jeftinih fotografa.
njihova ponuda je uvijek daleko jeftinija, a fotografije budu napravljene s jednim novim pogledom na vjenčanje.
mladi fotografi ili oni koji su tek krenuli u taj biznis, žele se dokazati i uspjeti, tako da cijena neće biti visoka, a dat će sve od sebe da vas usreće i učine dobar posao jer ste im vi malobrojna klijentela, a vaša preporuka će im puno značiti. :thumbsup:

dalje...
ništa nemojte ostavljati za kraj, pa čak niti najjednostavnije stavke, poput kutija za kolače, balona za restoran, mašne za auto.
stvari se uvijek mogu zakomplicirati na najnevjerojatnije načine, stoga sve sredite na vrijeme. :D

glavne stavke poput restorana, benda, foto i video i cvijeća rezervirajte najkasnije godinu dana ranije!
naročito ako ste zagrebački mladenci! :o

puno je načina da uštedite na svadbi, kao npr. da sami radite pozivnice, revere, zahvalnice, ali imajte na umu da je za takve "sitnice" potrebno puno vremena, pa ako radite ili imate malo dijete, možda vam prisjedne taj posao koji ste si zadali. :budala:
ništa nije loše u tome da sve to naručite već gotovo, tako sam ja napravila!

pokušajte napraviti raspored sjedenja za restoran, tako izbjegavate da vam neki gosti koji kasne ne pronađu mjesto za stolom gdje se njihovi prijatelji nalaze, izbjegavate da neki stariji gosti sjede blizu podija i glasne glazbe, možda vam i familija ostane bez mjesta jer su si neki vaši frendovi baš zapičili neki stol blizu vašeg, tako da se zabavljaju s vama cijelu noć. :roll:

isplanirajte rutu kojom ćete se u koloni voziti od crkve do restorana.
dan-dva ranije prođite sa svojim barjaktarima tu rutu, tako da znaju gdje da idu, da se kolona ne razdvoji i da gosti koji nisu odavdje ne završe u sesvetama umjesto na jankomiru. :roll:

ako ste mladenka koja ne voli biti u centru pozornosti (što je jako teško na vaš dan vjenčanja), dogovorite s bendom da, primjerice, pola pjesme za prvi ples otplešete sami, a da onda zovu familiju. :mig:
dogovorite se da ne želite nikakve igre za bacanje buketa ili podvezice ili kada se hranite tortom.

toliko od mene.
ako se još nečega sjetim, napišem! :idea:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana ned ožu 07, 2010 12:29 pm

jedine stvari koje bi izmjenila su te da bi si sami platili kompletno vjenčanje te bi tako doslovce oglušili na "još ovog i još onog" iako smo i ovako, ali nekako ti teže :ne zna: . stavili bi misu malo kasnije (pred večer) i otišli se slikat prije svadbe, nije da je bilo loše ovako jer su se gosti zabavljali odlično i bez nas :D , ali meni je više žao radi nekih mjesta koje nismo uspjeli proć da bi se fotkali. te posljednje, a to je fotkanje s frendovima i svakom obiteljij zasebno, no to je i moja greška, jer sam ja na to razmišljala i jednostavno kasnije smetnula s uma.
no dobro, nije toliko velika stvar, jer smo se s većinom slikali, iako nebi škodilo da smo još malo :ne zna:
za sve ostalo, dugo smo planirali, pa je tako i bilo, jedino što preporučam, napravite si makar i plan, i nosite ga i u restoran :thumbsup: ja sam ispod stola imala sve i svašta :zubo:
tangerina

PostPostao/la Polesana dana ned ožu 07, 2010 11:17 pm

blablaca je napisao/la: jedino što preporučam, napravite si makar i plan, i nosite ga i u restoran :thumbsup: ja sam ispod stola imala sve i svašta :zubo:

Ja sam mislila da baš kad dođeš u restoran je sve gotovo... :mig: Što si to imala napisano i ispod stola? :cagam:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pon ožu 08, 2010 7:36 am

101 rezervnu cipelicu (doslovce 5 pari), plan večere, kad dolazi koje jelo, kada stiže folklor i popis igara (te rekviziti za iste- kuhana jaja, baloni, žlice, špaga :lol: :lol: ) :raspa:
tangerina

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pon ožu 08, 2010 7:55 am

Prvi savjet - ak hoćete nešto neuobičajeno, npr. kratku vjenčanicu, vjenčanicu u boji, izbaciti barjaktara i sl - go for it! Ne slušajte nikoga sa strane - vjenčanje je vaše ne njihovo.
Drugi savjet (za zagrepčanke) - tko ima volje i malo talenta (i pomoć sa strane naravno), i ne planira velike i komplicirane dekoracije (dakle ovo se odnosi na recimo buket i aranžmančiće za stolove na primjer) neka si u petak (odn. dan prije svadbe) skoči po cvijeće na zelenu tržnicu, sam odabere što mu treba i složi si sam buket. Proći ćete znatno jeftinije, a ni ne treba tolika mudrost za to. OSobito ako namjeravate imati jednostavan buket - tipa stručak kala omotan vrpcom.. Na netu ima puno uputa kako se slažu buketi, pa možete prije i malo vježbati.. Ja sam si sama radila (sa kumom naravno) i nisam požalila.
Treći savjet - nemojte se kao ja dovesti u situaciju da veš, najlonke, ukrase za kosu, cipele i sl. detalje kupujete dan prije svadbe. Ja nažalost jednostavno nisam imala vremena koliko sam planirala (jer su mi sa posla otkinuli godišnji 2 dana iako sam to sve skupa najavila 6 mj unaprijed :budala: :izivciran: :shock1: ).. Radije imajte kupljene cipele godinu dana unaprijed - u slučaju da vam se neke druge više svide, lako kupite i njih :thumbsup: .
Četvrti savjet - ako piće nabavljate sami - odite u diskont i pitajte da li ako se nešto ne popije možete vratiti (sa većinom se možete dogovoriti), svakako zatražite točnu specifikaciju na računu i ako treba potpišite i neki makar rukom napisani "ugovor" - čisto da ne bude nismo znali kad se pojavite sa cugom na vratima, a oni vas pogledaju i kažu - pa nismo se tako dogovorili..
Ako se još što sjetim - javim...
Eh da - za cipele na pete, svakako i apsolutno si kupite one silikonske jastučiće (mogu se kupiti u svakom DM-u, Kozmu) koje idu ispod prstiju i na petu. Spasit ćete stopala. :thumbsup:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la malena_4you dana pon ožu 08, 2010 7:45 pm

*zaista nije potrebno na svaku drugu temu pisati jedino i samo komentare poput "odlična tema", "super tema", "bravo za temu", za izražavanje pohvala imamo posebni dio ovdje: viewtopic.php?f=5&t=638 *
Zadnja izmjena: Branči; pon ožu 08, 2010 11:30 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: offtopic
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la niriana dana pon ožu 08, 2010 8:38 pm

Moj savjet budućim mladenkama koje će si same izrađivati detalje za svadbu, i sve druge sitnice, ne čekajte zadnje dane i prije svega napravite si detaljan popis What to do... meni se dogodilo da sam raspored sjedenja printala dan prije svadbe i k tome hrpu stvari sam jednostavno zaboravila kao npr. knjigu dojmova i tablice za auto...

Ako imate cipele s visokom potpeticom, svakako ponesite i neke s nižom rezervne jer vrlo vjerojatno nećete izdržati cijelu noć u prvima ako inače ne nosite visoku petu..

Svima detaljno opišite svoje želje, pa ako treba i nacrtajte, ja sam od cvjećarke naručila stvari koje su na svadbi izgledale sasvim drugačije od onog što sam željela...

Uzmite u obzir da ćete par dana prije svadbe puno vremena izgubiti na goste koji donose poklone ili jednostavno se dolaze družiti s vama... Ja na to definitivno nisam računala... :D

Good luck girls... :cerek:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana pet ožu 19, 2010 10:21 pm

Da ponovno organiziram vjenčanje, promijenila bih samo jednu stvar: ništa, niti jednu uslugu ili posao, ne bih dogovarala s ljudima koje poznam ili su nečija familija, ono što se kaže - po vezi.
Kod nas jedine dvije stvari koje nismo tražili okolo naokolo, uspoređivali cijene i usluge, birkali i mjerkali - nisu štimale. To je bio dj i cvjećarka. Za dj-a sam već pisala - mm je radio s njim, zna ga otprije, pa smo računali da nas neće zaje... A cvjećarka je žena od jednog dečka s kojim sam odrasla, provela djetinjstvo, znamo se cijeli život...

Niti jedan, niti drugi se nisu držali dogovora, naplatili nam masno i bili najlošiji dio svadbe :kava: Da se razumijemo, mi nismo ništa očekivali badava, ali je činjenica da smo mogli proći i o-ho-ho jeftinije, a o kvaliteti da i ne pričam :izivciran: .

Zato mislim da je bolje imati sa svim "sudionicima" strogo poslovan odnos, gdje se točno zna tko pije, a tko plaća, a ne ovako neke poluprijateljske sheme, gdje smo mi vagali svaku riječ, da se netko ne naljuti, da se krivo ne shvati i sl.

(Tu naravno ne računam najbližu familiju i usluge tipa "susjeda će ispeći kolače, sestrična će pomoći oko kićenja kuće" i takve stvari.)
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la niriana dana pet svi 14, 2010 12:36 pm

mare u potpunosti se slažem s tobom, ista stvar je bila i kod nas :budala:
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Polesana dana pon svi 17, 2010 8:29 am

Sad sam krcata iskustava i savjeta, tako da ću se staviti pisati dok sve ne ishlapi! :zubo:
Prvenstveno, za sve cure koje se udaju u razdoblju gdje je vrijeme jako promjenljivo, uzimajte si prije nešto za imunitet, npr Ehinal C ili nešto na biljnoj bazi jer, i na nesvijesnoj razini, imunitet opada.
Onda, dobro pazite tko će voziti vaše auto. Mora vam biti ugodno, nemojte birati po kriteriju "dobar vozač".
I meni jako bitna stvar: nemojte se odreći svoje torbice! Ja sam htjela sve stvari staviti u torbicu od kume, ali nisam mogla. Tako da mi je super dobro došlo to da sam svoju gromadu od torbe ostavila u autu. Lijepo kad mi je nešto trebalo, znala sam gdje je, a u restoranu kad sam bila, uzela sam ključeve od auta i sve pet! :raspa:
Dalje, u autu si stavite nešto "toplo". Dok ste u crkvi ili na slikanju, nećete osjećati hladnoću, ali u autu da, tako da sam se ja zaogrnula bundicom i ne znam što bih bila napravila bez nje!
Zapravo, meni je auto bio kao ormar i dnevni boravak, hehe! :rofl:
Ako se još nečega sjetim, javim!
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana pon svi 17, 2010 8:53 am

I da, nemojte previše novaca utrošiti na dekoracije. Sad, to je vrlo subjektivna stvar, ali kada sutra dan to treba sve baciti, ili izlazite iz sale nakon par sati što ste tamo, onda vam sine gdje su vam novci otišli.
I malo je puno, nije potrebno pretjerivati! I to vam kaže jedna koja je satima gledala svakakve sličice i uživala u tomu, ali na kraju ispadne da to nije glavnina stvari! :mig:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana čet lip 17, 2010 7:30 am

moji savjeti - ako ste u mogućnosti šivajte vjenčanicu - izaći će vas manje novaca a i bit će šivana po vama što znači da će vam pristajati :10od10:
dobro provjerite cvjećare - ja sam u subotu ujutro podigla uvenuli buket :shock1: :neznamkakoti: s roza ružama iako sam rekla da želim bež ruže :neznamkakoti:
ta ista žena mi je radila revere pa sam ih morala prepravljati :roll:
nemojte čekat 2 tjedna prije vjenčanja da si naručite neš (kao ja vaze) jer ćete ostati bez živaca...
nemojte se oslanjat na neke druge da vam neš naprave :neznamkakoti: uvijek će vas netko zaj....
kupite ugodne cipele a ne lijepe :lol:
probajte se ženit u rano proljeće il na jesen :lol:

to je zasad to
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana čet lip 17, 2010 11:19 am

atalya je napisao/la:nemojte čekat 2 tjedna prije vjenčanja da si naručite neš (kao ja vaze) jer ćete ostati bez živaca...
nemojte se oslanjat na neke druge da vam neš naprave :neznamkakoti: uvijek će vas netko zaj....
kupite ugodne cipele a ne lijepe :lol:
probajte se ženit u rano proljeće il na jesen :lol:

:lol: Da bih ponovno planirala vjenčanje, stavila bih ga ravno u sred sredine ljeta tako da bude sunca. Nek se dragi i znoji, baš me briga, bar neću biti pokisla (a jesmo mi udavače različite! :rofl: )

Inače, nemojte za ništa čekati zadnja 2 tjedna jer možda ne računate s time, ali ljudi će vam ful dolaziti doma- bar je kod nas takav običaj. A inače je sva strka zbrka prije, zadnji mjesec možete na masaže i tretmane, hehe!

Cipele nosite po kući, barem jedan cijeli dan. Mama i ja smo kuhale ručak svaka u svojim hiper elegantnim štiklama, zezale smo se da ćemo imati komade hrane na njima za vjenčanje, ali barem nije bilo žuljeva! :zubo: (s time da se u jedno doba jednostavno preobuješ u nisko i gotovo) :cagam:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la yavanna dana pon srp 26, 2010 2:37 pm

Po meni je bitno dobro razmisliti što želite.
Ima ljudi kojima je strašnija kiša od vrućeg vremena i obrnuto. Tako da ne bi rekla kad se trebate udavati, ali svakako razmislite što se sve može izjaloviti s obzirom na godišnje doba i dobro je imati plan B ako se izjalovi, ako ništa drugo nećete se sekirati toliko ako se nešto dogodi. Npr. ako padne kiša ili sl.
Šivanje vjenčanice, vjerujem da je dobar savjet ako želite uštedjeti, ali imajte na umu da rijetko tko zna sašiti dobar korzet, pa ako želite korzet, imajte dobrog krojača kako ne biste cijelo vrijeme dizale haljinu. Također razmislite da kupite haljinu van većeg mjesta jer su tamo jeftinije i uvijek možete prodati istu nakon vjenčanja i vratiti dio uloženog novca.
Uistinu ne treba pretjerivati s dekoracijom, treba bit elegantno, a ne trebate orobiti cvjećarku. Te se više isplati uzeti cvjećarku koja uz cvijeće posuđuje i svijećnjake i vaze. Dođe jeftinije.
Ako imate dugu haljinu, inače ne nosite visoke pete, uistinu nema razloga da ih nosite na vjenčanju, osim ako vama to nije jako važno, jer haljina mora biti duga koliko su najniže pete, što znači da će vam jedno vrijeme biti krive dužine. Ako vam je jako bitno da se na fotkama vide visoke pete, obujte ih samo za fotkanje.
Nemojte zaboraviti piti vodu i pojesti nešto kako ne bi bile malaksave.
Nemojte se sekirat.
Njegova od 12.06.2010.
slika
Konačno i službeno. Osim nekih kartica svuda sam pod novim imenom.
yavanna

PostPostao/la vrazichka dana pon ruj 13, 2010 9:16 pm

ne znam dal ima ko smotaniji od mene pa ako ima eto nekoliko savjeta
sve to treba biti u sali na dan V odnesite ranije osim ako zbilja na nekog mozete racunati da ce to i doci u salu.
mi nismo imali puno cvijeca u sali (ukupno 5 aranzmana, sve oko naseg stola) i bilo je dosta. ukupno 300 kn za cvijece na zelenoj trznici :kava: :kava:
pripremite poze i glavne fotografije za vjencanje da se ne zaboravi.
vrlo bitan savjet i jako dobro dosao. baby puder uzmite sa sobom. prije nego obucete cipele na bosu nogu dobro napudrajte cipelu iznutra i cijelo stopalo. i tako tokom noci nekoliko puta :svakacast:
probajte u detalje objasniti tko sto treba raditi taj dan.
sto se tice bacanja novaca, ne mogu se zaliti, vjencanica mi je bila prekrasna ali totalno bezgrapna i nefunkcionalna. pripazite malo ipak i na udobnost haljine i duzinu ako volite plesat :thumbsup: :thumbsup:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la vrazichka dana čet stu 18, 2010 2:11 pm

vidjela sam da je nas nekolicina imala lazni novac za kupnju mlade.
cure moje drage kanite se toga. ideja je dobra, izvedba je dobra ali moguće posljedice ne želite :nene: :nene:
samo toliko cu reci
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la ribica08 dana čet stu 18, 2010 10:32 pm

ne stediti na fotografu i snimatelju.. nikako...
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ivy.poison25 dana pet stu 19, 2010 8:32 am

moj savjet! ili par njih :cerek:
ak si možetepriuštiti svadbu, platite ju sami, bez staraca i dijeljenja rasprava i slično tko je što i koliko dao, jer ma koliko god oni svi bili super i dragi uvijek će jedna strana gledat kolko je druga dala!
nejdite preko svojih mogućnosti, to zaista je jednom u životu i treba biti najbolje moguće, ali nemojte da vam drugi dan počinje gorčina jer to sve treba i platiti!
cipele za prezut obavezno!
taj dan popite nešto kratko za smirenje i dalje laganini s cugom ( ja sam cijeli dan i noć možda popila 4 gemišta i to mi je bilo dovoljno)
vi ste centar događaja, ako je vam super bit će i vašim gostima, truite se bit prvi na podiju i radit feštu!
i na kraju šta mora poći po zlu poći će, ali probajte to smirano rješit, primjerice, mene je moj muž zvao u subotu u 12 sati ( u pol 3 su dolazili po mene) da ga je zvao šef sale da još nije stigla torta i kolači! ja sam si mislila dal da zovm tipa koji je vozill ili ne ,nisam zvala., doći će kaj sad!
eto, uglavnom smireno i uživajte u svom danu iz snova
ivy.poison25
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Lia dana sri sij 12, 2011 12:38 pm

Ono što meni najviše bode oči kad gledam fotografije sa svog vjenčanja je drugačija boja ruža na torti od svega ostaloga. Ne mogu si oprostit šta nisam ponila komad trake koju sam koristila na reverima, pozovnicama i poklonima da slatičar uskladi. Ja sam samo rekla da želim na torti ruže boje breskve i oni su stavili onu boju šta ide više na rozo, sve ostalo je više išlo na svijetlo narančasto :budala: Pa eto, ako patite da sve bude u istoj nijasni ne budite tupaste ka je :zubo:

Moj drugi savjet je da ponsete neku svečanu haljinicu u automobilu za slučaj da vjenčanica ne bude onoliko udobana koliko vam se čini, a niste se planirale presvlačiti iza ponoći. Meni je moja vjenčanica izgledala udobno na probama, a da sam imala nešto u automobilu presvukal bi se cin sam iz crkve izašla.

I treci savjet je da sve šta se može napraviti bez vas prepustite osobama od povjerenja, samo ih uputite što točno želite. Ja sam dio okucnice dekorirala sama i radi toga legla jako kasno. Mislila sam da nitko to ne može napraviti kako sam ja zamislila i kad sam se digla ujutro i vidila kako su seke sredile drugi dio koji sam im ostavila opala sam na dupe.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana sri sij 19, 2011 10:21 am

vec je netko spomenuo za foto/video,
ima jako puno mladih,nepoznatih imena,koji takoder znaju svoj posao i uzivaju u njemu,a to donosi dobar rezultat
i naravno da im je cijena dosta niza od ovih poznatijih imena :thumbsup:

iskoristite snizenja,nema veze sto je vjencanje za 6-7mj,tu se moze dosta ustedit :thumbsup:
pogotovo za odijelo,cipele :mig:

ako imate priliku narucujte stvari preko interneta,dosta je jeftinije :thumbsup:

ako sami izradujete pozivnice,zahvalnice,revere ili bilo sta drugo, prije nego krenete u masovnu :cerek: proizvodnju dobro izracunajte koliko komada vam treba,te koja kolicina je potrebna za 1 komad, kako vam kasnije nebi falilo materijala, jer postoji mogucnost da necete ponovno naci istu boju,papir ...

cipele :neznamkakoti: nosite ih prije da vidite dali mozete biti u njima cijeli dan, nije ih dovoljno probati samo u trgovini :budala:
tokom tjedna si pripremite neku torbu ili vrecicu koja ce ici s vama tj dan, i kad god se sjetite necega da ce vam trebat ubacite u nju
ponesite si maramice,i vlazne, deo, tabletu za glavu (mozda nekom drugom zatreba), ako imate taj dan mengu i bolove,nikako zaboravit tablete i za to :thumbsup:
rezervne najlonke,sjajilo za usne- za potrebe slikanja :mig:

ja osobno nisam imala problema s vjencanicom ali znam cura koje jesu, i to s padanjem, tj ako vam je na vezanje neka vas dobro utegnu,nema veze ako nemozete disat :lol: ,kasnije ce to popustit i bit ce aman taman :thumbsup:
ako imate slep,skinite ga kasnije jer vam samo stvara nepotreban teret :thumbsup:
ako bolero,jaknicu,sal... uzimate od salona gdje i vjencanicu, pazite da je nijansa ista :thumbsup:

ako nevolite cvijece,nemorate ni izdvajati velike kolicine novaca za njega,samo zato sto to tako mora biti :nene:
jako lijepe dekoracije mozete napraviti i od lijepih/zanimljivih vaza,svijeca i svijecnjaka,kamecica,skoljkica,latica,"dijamanata", na kraju krajeva lijep nadstoljnjak takoder moze dati wow efekt :thumbsup:

nedpustite da vam drugi nabijaju svoja misljenja, i time vas pokusavaju odgovoriti od vasih zelja i ideja :raspa:

zapeli ste za nesto,i u glavi zelite samo to,a nemozete naci, zadovoljite se i onim drugim sto vam se svidi,nemojte se nepotrebno opterecivati :thumbsup:
zaboravili ste ponijeti nesto u crkvu,restoran,nedopustite da vas to sputava,udrite brigu na veselje :ples: :cagica:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Nessa87 dana čet vel 10, 2011 1:14 am

Kad krenete s organiziranjem vjenčanja i svadbe prvo uzmite neku bilježnicu i pišite sve,od glavnih stvari do sitnica.
Ja sam krenula i na kraju mislila da mi to ne treba ali itekako mi je trebalo jer taj tjedan prije vjenčanja mi je bilo ludilo šta se tiče osjećaja,emocija.....i tako sam zaboravila neke stvari koje sam htjela da budu na dan vjenčanja.

Momačku/djevojačku pokušajte organizirati 2 tjedna prije.(meni je trebalo tri dana da dođem k sebi a već je bilo puno obaveza).

Obavezno napraviti raspored za taj dan i sve koji imaju volju organizirati da pomognu da vama bude lakše.
Nemojte se ni slučajno mazati s kremama za boju tijela,bila sam na dvije svadbe gdje su mladenke to napravile i izgledale su ko šarene papige,bolje da si ostavite prirodnu boju kože nego da vas svi gosti čudno gledaju.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub kol 20, 2011 11:26 am

Evo i mene s mojih par zaključaka, sad kad su se stvari slegle:

- kao što je i mare navela, ako uzmete jednu jedinu stvar preko prijateljstva, ona neće ispasti dobro... tako smo mi odustali od savršeno dobrih kolača jer je moja mama dobila kolače gotovo na poklon od poznanice - i naravno da se to izjalovilo, 4 dana prije vjenčanja je žena javila da si u petak sami moramo doći po kolače kod nje i odnijeti ih jer ona treba frižidere prazne! u salu nisu mogli jer su imali svadbu dan ranije, a bilo je užasno nezgodno da ih vozi moja mama na dan vjenčanja kad bi zapravo trebala biti kod frizera, spremat se i uostalom biti sa mnom. sva sreća što je tu draga frendica uskočila, inače bi bili bez kolača. :neznamkakoti:
znači što god uzimate - lijepo sve dogovoriti, kapariti, platiti - čim krenu neki dogovori, poznanstva itd. odmah se stvar zakomplicira i ti ljudi iz nekog razloga više ne misle da trebaju dati 100% od sebe. :thumbsdown:

- druga stvar, ne oklijevajte tražiti pomoć. ja sam inače po tom pitanju malo čudna, neugodno mi je pitati nekog nešto ako mi se ta osoba prethodno nije ponudila. sva sreća da sam imala par divnih osoba koje su uskočile kad je trebalo, ali priznajem, da se nisu ponudile, teško da bi ih tražila išta. za razliku od mene, budite malo svjesnije toga da će vam ljudi pomoći što god treba, samo trebate pitati :thumbsup:

- treća stvar, koja se nadovezuje na drugu, budite spremne da će vam organizacija vjenčanja u manjem ili većem razmjeru promijeniti kako gledate na dojučerašnje prijatelje, poznanike, obitelj... u nekim ljudima ćete se razočarati do bola, a u nekima ćete steći još bolje prijatelje i učvrstiti prijateljstvo. neću ići u detalje, no mislim da je sretna i rijetka ona mladenka koja može poslije vjenčanja reći "to je bio moj dan i sve osobe od kojih sam to očekivala su se potrudile maksimalno oko dogovorenih stvari". kod mene je bila situacija "neke osobe su me neočekivano razočarale, no zato druge su bile bezuvjetno uz mene i to je nešto što se pamti do kraja života".

- četvrta stvar, ako ste si zadale nekakav plan za dan vjenčanja, držite se toga i zadužite osobu koja će vam pomoći u provedbi tog plana. taj dan se događa po stotinu stvari istovremeno, neke stvari ako preskočite nećete imati kad ih nadoknaditi. npr. mi smo došli sat vremena ranije radi fotkanja, nismo ga obavili i poslije kad su stvari krenule svojim tokom više nismo imali kad.

- peta stvar, nosite što više cipela sa sobom i rezervnu haljinu. meni nikakvi jastučići za cipele nisu pomagali, samo mijenjanje cipela (3 para). ako se slučajno prezuvate u balerinke, imajte u vidu da će vam haljina biti preduga i da ćete ju kad tad morati presvući. (ja sam se htjela presvući nakon što smo ušli u salu, ali sam se strpila još do darivanja i onda samo otišla presvući u auto jer mi se nije dalo do sobe i vratila se bez ikakve pompe).

- mi nismo jako puno potrošili na cvijeće, ali naravno da je šteta da ono ostane - na kraju smo ljudima rekli da uzmu cvijeće koje god žele tako da nije puno niti ostalo. cvjećarka je bila prezadovoljna jer je imala manje za čistiti i zato jer će još netko danima uživati u tom cvijeću :thumbsup: tako da svakako ljudima recite da iza npr. 3 ujutro slobodno mogu očerupati salu :D

- pročitajte ovu temu svako malo - stvari koje vam se čine daleke ili nebitne vrlo brzo će postati aktualne - cure su napisale puno bitnih stvari na koje se s vremena na vrijeme treba podsjetiti :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lilica dana sri pro 18, 2013 11:13 am

slazem se da ne treba stedjeti na fotografu i snimatelju. mi smo uzeli profesionalce i ne zalim ni kune, dala bi im jos i vise jer su stvarno to napravili vrhunski i imat cemo prekrasne uspomene do kraja zivota. drugo, za vjencanicu se isto slazem da je bolje dati ju sivati, ja sam ju godinu dana prije dala sivati i ispala je jos bolja nego sto sam mislila, a vjerujte da je super osjecaj kad vam ostane i ne morate ju vratiti. a da ne pricam o osjecaju na vjencanju kad znate da je ta haljina samo vasa i da ju nitko nije prije nosio :lovestruck:
e sad, jedan od najvaznijih savjeta, ako je ikako moguce napravite to sto sam i ja. naime, ja sam svoj mobitel rano ujutro predala kumi i nisam ga vidjela do kraja svadbe. na 4 papira sam napisala sve zadatke djeverusama, prijateljima, mami itd.. pa raspored za taj dan ko di ide, kad, sto tko treba napraviti, u koliko sati je ovo, u koliko sati je ono.. pa kontakte od svih sudionika organizacije, onih sluzbenih (voditelj sale, fotograf, muzika itd) do privatnih (kum, kuma, roditelji, djeveruse itd) i podijelila svakom po jedan primjerak od svega. tako da ja uopce nisam znala sto se dalje dogada, od trenutka kad sam predala svoj mobitel. ja sam bila lijepa, sretna i opustena i to je bio moj jedini zadatak toga dana :cerek:
i probajte se opustiti. meni je to uspjesno poslo za rukom iako sam inace teski panicar, ali taj dan sam bila toliko smirena i sretna da me nista nije moglo uznemiriti. a oko mene ludacka lica, prestravljena, svi nesto tipkaju po mobitelu i zovu a ja smireno sjedim i promatram ih :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

Natrag na Planiranje vjenčanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.