Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Ušteđevina, plaćanje i kaparenje prije vjenčanja

Vjenčani budget, vjenčani planer, agencije za organizaciju vjenčanja, što prvo rezervirati, te sve u vezi organizacije što ne pripada u ostale podforume Vjenčanja snova.

Ušteđevina, plaćanje i kaparenje prije vjenčanja

PostPostao/la Bubi dana sri kol 19, 2009 11:53 am

super...sve ste napisale, sve se ima :)

samo jedno pitanje...jeste li imali nešto ušteđevine prije vjenčanja i ako da..koliko bi bilo pametno ušparat?

hvaaaaaaaalaaaa :svakacast:
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
Bubi

Marketing:

Re: troškovi vjenčanja - vaš vjenčani budžet

PostPostao/la Branči dana pon kol 24, 2009 11:16 am

bubi, ako si u mogućnosti, najbolje ti je uštedjeti svotu otprilike što ti treba za kapare (restoran, band, fotovideo), za pozivnice i zahvalnice, haljinu/odijelo i cvijeće.
onda se koliko toliko možeš osloniti na to da ćeš restoran i band platiti od darova, a foto i video plaćate tek kad je sve gotovo, ako vam ne ostane ništa, to uvijek možete na karticu.

ako imate sreće s darovima, vratiti će vam se ono što ste prije štedjeli, pa budete na nuli ili čak vam i ostane nešto. :thumbsup:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la pitura dana pon kol 24, 2009 4:26 pm

Bubi je napisao/la:samo jedno pitanje...jeste li imali nešto ušteđevine prije vjenčanja i ako da..koliko bi bilo pametno ušparat

sto se tice ustedjevine... mi smo imali ustedjevine i to dosta. mislim, imali smo za kapariti band, restoran, kameru i ostalo. a trebalo je imati lovu prije vjencanja i za kupiti prstenje, obucu i odjecu za njega i mene, moj nakit,pozivnice, konfete.... ja mislim da smo mi imali sigurno za platiti prije samog vjencanja nekih 6 tisuce eura, a vjencanje sa svim troskovima, kad smo zbrajali, nas je izaslo nesto preko 10 tisuca eura :shock1: uglavnom, znam samo da smo forsirali sto vise platiti prije samog vjencanja da se sto prije toga rijesimo i da nemamo brige. znam da smo nakon vjencanja platili foto-video, cvijece u sali i crkvi, kolace i restoran (iako smo i tu ostavili dobar dio kapare), a na sam dan vjencana smo iz kuverte, nakon dara platili band. ostalo smo sve prije!
eto, nadam se da sam pomogla :grli:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Bubi dana uto kol 25, 2009 10:01 am

svaka vam čast piturice :bravo:
mi nismo toliko puno zajedno a prije kojih par mjeseci smo se odlučili vjenčat pa nemamo vremena toliko ušparat....uspjet ćemo sredit bar 5000EUR a ostalo se nadamo platit iz darova....loš plan al drugačije ne ide, vidjet ćemo šta će još iskrsnut na kraju ...
[url=http://www.TickerFactory.com/]
slika
Bubi

PostPostao/la Babygirl dana uto ruj 22, 2009 6:47 am

jel netko poceo sa planiranjem svadbe a da nema ustedenih novcica? :ne zna:
Babygirl

PostPostao/la Tasha dana uto ruj 22, 2009 7:50 am

Babygirl je napisao/la:jel netko poceo sa planiranjem svadbe a da nema ustedenih novcica? :ne zna:

Pa vjerojatno je..ali ja si to nikada ne bih priustila...da moram ovisiti o drugima...ovako smo mi usparali vecinu toga...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la amorfia dana uto ruj 22, 2009 7:56 am

Babygirl je napisao/la:jel netko poceo sa planiranjem svadbe a da nema ustedenih novcica? :ne zna:

mi krenuli bez novčića, no situacija je takva da se nije imalo od čega uštediti, friško smo se uselili zajedno, uredili kat, kupili postrebne stvari za život...razmišljali smo što bi i zaključili da ćemo se načekati ako ćemo čekati da imamo novaca :lol: u hodu rješavamo jednu po jednu stvar, tako da za kraj planiramo ostaviti samo restoran, fotografa i bend, ostalo ćemo riješiti prije svadbe. imamo još godinu dana...tješim se :D
slika
amorfia

PostPostao/la samo_njegova dana uto ruj 22, 2009 8:21 am

e, a koliko dođu sva ta silna kaparenja? koji iznos se obično daje restoranu, bendu, fotografu? da znam koliko novaca se treba otprilike ušparati.. :cerek:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana uto ruj 22, 2009 8:26 am

Samo_njegova, a to ti ovisi...

Npr, mi smo za band dali 200€ kaparu..neki traze vise, neki manje...za fotografa smo dali 20% od ukupnog iznosa paketa...

A za salu smo dali 1000€ sto ce nam dobro doci u konacnici, jer cemo toliko manje morati platiti..

Moj frend je recimo za salu dao 500€ kapare, ali je za band dao 500€..i tako..sve ti to ovisi...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Reina dana uto ruj 22, 2009 8:27 am

samo_njegova je napisao/la:e, a koliko dođu sva ta silna kaparenja? koji iznos se obično daje restoranu, bendu, fotografu? da znam koliko novaca se treba otprilike ušparati.. :cerek:

pa mislim da se o tome već negdje pisalo.
ali ovisi kako gdje.
negdje u restoranu traže malu kaparu, drugdje po 500 ili 1000 eura (mi smo dali 1000 eura).
bend oko 500 kuna ili 100 eura, a foto isto tako.

barem je tako bilo kod nas. :idea:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana uto ruj 22, 2009 8:36 am

hvala na odgovorima!

baš me zanimalo koliko para treba prije samog vjenčanja staviti sa strane.. ja sam jekako računala i stalno vidim da se cifra vrti imeđu 5000E i 7000E
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

Re: Ušteđevina i kaparenje prije vjenčanja

PostPostao/la Branči dana uto ruj 22, 2009 11:20 am

treba još i reći da sve ovisi od dijela hrvatske gdje se svadba radi.
npr. par cura je još prije spomenulo da na jugu dalmacije malo što treba kapariti.
U Zagrebu i okolici treba se kapariti praktički sve...

neki restorani imaju npr. fiksnu kaparu, neki računaju postotak od ukupnog iznosa.
bendovi i fotografi traže kaparu od 150€ na dalje.
vjenčanica se isto obavezno kapari, a i dosta je toga što se baš mora kupiti prije vjenčanja (cipele, odijelo, prstenje, pozivnice...) tako da je dobro imati neku ušteđevinu - osim ako imate dobre plaće pa da možete bez problema snositi te troškove kako oni dođu.
Branči
Admin
Admin

Re: Ušteđevina, plaćanje i kaparenje prije vjenčanja

PostPostao/la samo_njegova dana uto ruj 22, 2009 11:50 am

ma da.. mene je baš zanimalo koliko love bi bilo dobro ušparati prije za sve što se mora kapariti/kupiti prije samog vjenčanja.. koliko sam shvatila, jedino se bend, fotograf i restoran mogu platiti nakon svadbe, a sve ostalo se plaća prije.. :ne zna:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Babygirl dana uto ruj 22, 2009 1:21 pm

necemo o nikome ovisiti jer nezelimo tako,sada vec imaju planove,a da mi jos pomognu oko svadbe znam da bi to bilo strasno-bilo bi sve samo ne MOJA svadba... :neznamkakoti:
ja imam god i pol do vjencanja i duboko se nadam da cemo to nekako do tada uspjeti poplacati...
optimisticna sam pa se nadam-u nadi je spas... :D
Babygirl

PostPostao/la Tasha dana uto ruj 22, 2009 1:23 pm

Ja se divim ljudima koji rade svadbu bez kune u džepu (ne doslovno)..

Budući da sam ja ziheraš, ne bih se htjela naći u situaciji da nemam dovoljno novaca za popolačati svadbu
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la pitura dana uto ruj 22, 2009 1:31 pm

ja samo znam da smo mi poplacali veliki dio naseg pira cak i prije nego je on dosao tako da budemo mirni poslije i da mozemo uzivati u novcanim darovima, a ne sav dar dati za placanje dugova :D sto se tice kaparenja i koliko se sijecam, jedino nismo kaparili fotografa jer nas je moja frendica fotografirala koja je fotograf ; nismo dali kaparu u restoran jer se znam sa vlasnikom i on mi je rekao da ne moram nista kapariti i cvijece nismo kaparili ali to je bila najjeftinija stavka tako da to ocito nije bilo ni potrebno :cerek:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Marelica dana uto ruj 22, 2009 7:36 pm

weeheee, evo me :-) mi nemamo ušteđeno, a i nema veze :-) naše vjenčanje će bit na predivnome mjestu na otvorenom, u sklopu kojeg je vrlo mali restoran i nekoliko soba. Matičar će nam tu doć, bit će klapa uz večericu sa obitelji (mama, tata, braća, dida, baba, 5-6 najblizih prijatelja). Takvu večeru mozemo priuštit, a i nastojat ćemo uštedit samo onako za obuć neku finu krpicu, nista posebno...eeeh, ali štedimo za nešto drugo - idemo na putovanje Italijom dva tjedna!!! Bit će prava uzivancija :jig: nama je draze tako nego davat silinu novaca na najblizu rodbinu (čitaj:barem 350 ljudi :budala: ). eto... Sritno u šparanju :-)
Marelica

PostPostao/la Marelica dana uto ruj 22, 2009 7:42 pm

samo_njegova je napisao/la:vidim da se cifra vrti imeđu 5000E i 7000E
omg :shock1: pa s tin se moze opremit stan... ili kupit auto... ne znan, cure moje, ja van se iskreno divin...
Marelica

PostPostao/la Tasha dana sri ruj 23, 2009 6:43 am

Marelica, svatko ima svoje prioritete..ali isto tako moras shvatiti da cijene u Zagrebu i negdje uz more ili u Slavoniji nisu iste...nesto sto cu ja platiti 1000€ npr, uz more i u slavoniji je barem 30% jeftinije, ako ne i vise..

Takodjer, sto se tice kapara, sve se te kapare oduzimaju od konacnog iznosa..a najbitnije je to da je cijena fotografa ista imao ti 25 ljudi ili 250..bas kao i banda...tako da se na te stvari ne moze utjecati...

I jos nesto...ja nemam 350 ljudi...imat cu oko 200-250..i vjeruj mi, koliko to mozda nekome cudno zvucala, sve su to meni dragi ljudi s kojima sam nesto u zivotu prosla...nisam zvala tete iz 17 koljena, samo zato da bi netko mogao reci da sam ih pozvala..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Babygirl dana sri ruj 23, 2009 8:04 am

meni je bitnno da uz mene budu moji najdrazi(ne rodbina jer bi ih bilo 400)...
lijepa haljinica,nemora striktno biti vjencanica,imam nesto u glavi pa mozda to dam sivati,da mi dragi bude che-che :cerek: ,da bude romanticno i jako mi je bitan fotograf...
zapela sam za spinaker,a cijena im je malo zesca,ali znam da se isplati.. :cheer:
Babygirl

PostPostao/la Tasha dana sri ruj 23, 2009 8:15 am

Baby, ja svoju vjencanicu šijem u jednom salonu i doći će me isto kao da sam neku posudjivala..ali bit je u tome da se ta haljina šije po meni, po mojim željama i na kraju ostaje meni...

Također, što se fotografa tiče--mi nismo uzeči najskupljeg, ali opet nismo uzeli ni najjeftinijeg...uzeli smo Focusovce i decki su se pokazali na dogovoru kao pravi profesionalci koji su voljni saslusati sve..

Kaj se tice banda, opet nismo uzeli najskuplje, ali smo uzeli one koji nama odgovaraju u potpunosti i koji sviraju ono sto mi volimo i zelimo slusati na nasoj svadbi...a i cijena je bila i vise nego prihvatljiva...

Onda pozivnice, nasla sam full jeftine (3kn), a meni opet najljepse na svijetu, jer su napravljene upravo onako kako sam i htjela, sa kombinacijom boja koja je u potpunosti nama odgovarala...

Revere radim sama, pa sam i tu dosta ustedila..

Tako da, iako sam mozda fotografa, salu i band malo vise platila, na nekim drugim stvarima sam ustedjela i to dosta...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mary dana sri ruj 23, 2009 9:20 am

Naravno.... :D
mi smo sve prije svadbe plaćali novcima od svojih plaća...on sebi kupio odijelo, ja vjenčanicu...pozivnice, zahvalnice...kitice za goste sam sama napravila, a zato sam potrošila nekih 200 kn u Dobrom partneru..kapare smo isto davali od plaća...neku kaparu je dao dragi, pa drugu ja i tak..negdje smo dali pola-pola...za cugu kod njega doma i catering su dali i njegovi roditelji, kod mene doma je platio cugu moj brat..i tako to...
restoran nismo trebali kapariti...
nakon svadbe smo platili restoran, cvijeće, tortu, kolače, band...i ostalo je love koja stoji u banci...
16.08.2008. Uplovila u bračnu luku..
23.07.2011. Stigla princezica...
03.04.2013. Stigla druga princezica...
mary
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sri ruj 23, 2009 9:52 am

Da vas upozorim na vrijeme: nemojte početi skretati s teme, za broj gostiju imate posebnu temu, za uštede na budžetu (jer ovdje je tema ušteđevina, ne ušteda) imate opet posebnu temu.
A za općenito razgovaranje o svom vjenčanju (a da nisu vezani za kapare tj. naziv teme) imate chat.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Ness dana pon lis 12, 2009 10:05 am

Mi smo isto krenuli u organizaciju vjenčanja bez ušteđevine. Nismo morali dati kaparu za restoran jer je dragi tamo radio niti za muziku jer su oni kod njih često svirali. Onda smo si otvorili štednu knjižicu i svaki mjesec od plaća stavljali maksimalno sastrane tako da nam se do svadbe skupilo već poprilično novaca, jer smo nastojali sve kapare plaćati iz plaća a ne iz tih novaca koje smo stavljali sastrane. Srećom smo onda živjeli savki kod svojih jer sada kad imamo stambeni kredit i sve moguće režije mislim da nikada ne bi ušparali dovvoljno novaca da si priuštimo pir kakav smo imali
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mala zaggy dana pon lis 12, 2009 10:58 am

mi smo se zarucili prije 7 mjeseci i do sad nemamo nist ustedevine... :budala:
tjesi nas to sto imamo jos godinu i 8 mjeseci do svadbe, ali isto tako smo imali vise od dvije god pa smo i dalje na nuli... :ha:
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Planiranje vjenčanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.