Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

kaširanje i tisak fotografije na platno

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

kaširanje i tisak fotografije na platno

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 9:02 am

daklem

bila kod fotografa i naišla na veeelike fotke mladenaca koje vise na zidu....
i sad, pitam ja kaj je to i objasnili mi - kaširanje
raspitala se i cijena fotke 40X70 plus aluminijski okvir (može i bez okvira ako možete negdje jeftinije uramiti, jer samo okvir je 180 kna) iznosi oko 290 kn!
jako lijepo izgleda :thumbsup:

kod drugogo fotografa naišla na tisak fotke na platno, da fotka izgleda ko ulje na platnu (puno ljepše od ovog kaširanja) i cijena za m2 je 400 kn....

definitivno mislim nešto od ovog napravit, pa ako neko ima više informabcija o cijenama i sl nek napiše :cheer:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Re: kaširanje i tisak fotografije na platno

PostPostao/la mp1978 dana pon vel 02, 2009 11:31 am

To je moja struka, štoviše uža "specijalnost".

Kod mene su cijene printa na art materijale od 375 do 440 kn / m2. Radim isključivo na Hahnemuehle materijale (njemački proizvođač papira, po mnogima najbolji na svijetu) u 2880 dpi contone što je trenutno najfinija tehnika rastriranja koja postoji.

Kada se uokvirava print na papiru nije potrebno kaširati jer su velike gramature i čvrsti su sami po sebi pa mogu direktno u okvir, a platno je potrebno kaširati na kapafix ili navuči na blind ramu (kao ulje na platnu).
mp1978

PostPostao/la tangerina dana pon vel 02, 2009 11:33 am

imate neke sličice da nam vizualno prikažete ili neki link? :ne zna: i meni se ovo full sviđa
tangerina

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 11:40 am

mp1978 je napisao/la:Kada se uokvirava print na papiru nije potrebno kaširati jer su velike gramature i čvrsti su sami po sebi pa mogu direktno u okvir, a platno je potrebno kaširati na kapafix ili navuči na blind ramu (kao ulje na platnu).

ček, ne razumijem...kaj nisu kaširanje i taj tisak ulja na platno 2 različite stvari, tehnike?
kolko sam uspjela pogledati to kaširanje ide na tvrdu podlogu, a tisak na platno izgleda ko da je fotka otisnuta baš na platno?
(vjerojatno si mislio da kasnije ide to platno na ono kak se to zove-canvas? :ne zna: )
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon vel 02, 2009 11:44 am

http://www.printstudio.hr/galerija/index.asp?menu=galerija&popup=&naslov=&podNaslov=Galerija

odete pod foto pokloni pa klik na 2. i 3. sliku da vidte kako to izgleda
evo vam link curke pa si pogledajte kak to izgleda! ja sam tako radila svoju sliku na jastučnicu i odlično je ispalo,jako sam oduševljena bila!

a evo imate i tu :http://www.otisak.hr/tisak_platno.htm
Zadnja izmjena: Plavuša_90; pon vel 02, 2009 11:47 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon vel 02, 2009 11:45 am

mp, da, slikice nam pokaži! :idea:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 11:50 am

nisam mislila na foto poklone ni tisak na jastučnice, već baš na taj tisak na platno, jer ovdje se radi o fotografijama velikih razmjera...
a osim toga postiže se efekt ulja na platnu što znači da fotka vjerojatno ne blijedi na suncu... (e sad ne znam kak je sa tom kaširanom, ona vjerojatno da :ne zna: )
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana pon vel 02, 2009 11:52 am

stepford wife je napisao/la:nisam mislila na foto poklone ni tisak na jastučnice, već baš na taj tisak na platno, jer ovdje se radi o fotografijama velikih razmjera...
a osim toga postiže se efekt ulja na platnu što znači da fotka vjerojatno ne blijedi na suncu... (e sad ne znam kak je sa tom kaširanom, ona vjerojatno da :ne zna: )

ima tam neko platno na linku kojeg je ivančica stavila...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 11:59 am

je, sad vidim...samo ne znam jel to sve isto ili se razlikuje os studija do studija :ne zna:
uglavnom, jako lijepo izgleda!
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon vel 02, 2009 12:08 pm

kad sam ja radila u foto studiu tisak na platno sam radila tako da sam u printer ubacila platno i na njega isprintala željenu fotku! ispalo je oslično,svaki put su boje bile perfektne no to ovisi od printera do printera. ja sam radila na canonu i bio je odličan!
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 12:12 pm

ne, ovo kaj ja pričam je baš tisak ULJEM, znači slika koju dobiš ima sve karakteristike ulja na platnu
a za kaširanje mi još nije jasno kaj je to točno :rofl:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon vel 02, 2009 12:15 pm

stepford wife je napisao/la:ne, ovo kaj ja pričam je baš tisak ULJEM, znači slika koju dobiš ima sve karakteristike ulja na platnu
a za kaširanje mi još nije jasno kaj je to točno :rofl:

aha,oprosti,krivo sam te razumjela :mig:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pon vel 02, 2009 12:17 pm

http://www.fotofan.hr/kasiranje_i_opremanje_fotografija.php

oni rade kaširanje al ni meni nije jadno šta je to zapravo
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mp1978 dana pon vel 02, 2009 12:35 pm

Tko je zainteresiran neka se javi na PM pa ću Vam napraviti samplove od vaših fotki negdje tokom ovog tjedna...

BTW, ne postoji tisak uljem, već se printa inkjet tehnikom na umjetničko platno i papire. Kombinacijom materijala i boja kojom ja radim, kako tvrde proizvođači, boja ne bi trebala bljediti do 200 godina.

Kaširanje je ljepljenje fotografije ili čega god najčešće na Kapafix materijal. To je pjenasti sendvič materijal sa sredinom od tvrdog poliuretana i sa jedne strane ima ljepilo. Može se kaširati i na kartone i ljepenke npr. ali je mana što se s vremenom ljepenka ili karton počnu pigati pa to ne izgleda lijepo.

Što se platna tiče, ono je samo po sebi lanena ili pamučna "krpa" dakle nije čvrsto pa se mora da bi se uokvirilo skaširati na nešto ili navuči na drvenu blind ramu, drveni okvir ili kako hočete...

Da ne duljim, morate to opipati i uživo vidjeti jer ovako možemo raspravljati danima...
mp1978

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 12:48 pm

Plavuša_90 je napisao/la:http://www.fotofan.hr/kasiranje_i_opremanje_fotografija.php

oni rade kaširanje al ni meni nije jadno šta je to zapravo

da, to je taj studio gdje sam naišla na to kaširanje :kava:
istina da se to vjerojatno počne s vremenom nadizati i vjerujem da ta fotka i poblijedi na suncu

no, srela sam prošle godine jednog fotografa u varaždinu, na špancirfestu i on tvrdi da radi ULJEM i da njegove fotke imaju sve karakteristike slika koje su slikane uljem na platnu

:ne zna:

evo sa njegovih stranica:
Prints on fine art paper are made with a pigment/oil process, on finest quality 100% cotton rag papers, the weight of papers is from 350 to 425 grams.
Each fine art print on canvas is printed on 350 grams 100% cotton artist canvas and covered with protective coatings. The printing process is pigment/oil based and has a durability against fading as long as any oil painting.
Stretcher bars for canvas prints are made of treaded and joined pine so they don't warp over time, and stretchers that are larger than 24"x30" / 61x76 cm also have a cross bar for additional sturdiness.
Zadnja izmjena: stepford wife; pon vel 02, 2009 1:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mp1978 dana pon vel 02, 2009 1:02 pm

Postoje nekakvi printeri čije su boje na bazi ulja ali tebi to ionako ništa ne predstavlja jer to ne vidiš na otisku, a ta tehnologija je zastarjela i napuštena i ne može kvalitetom i trajnošću konkurirati pigmentnim bojama.

Inače fotke se kaširaju kada se uokviruje u alu rame bez stakla da dobiju na čvrstoči, tj. da bi ih se uopće moglo uokviriti u takvu ramu jer je konstruirana za Kapafix. Kada ide u klasičnu ramu sa staklom nije potrebno kaširanje.

Može se fotka prije printanja provući kroz nekakav "artistički" efekt u photoshopu ili sličnom programu da izgleda kao da je slikano rukom međutim to je malo toomuch kiča, IMO...
mp1978

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 1:07 pm

evo gore sam izvukla citat sa njegovih stranica....kaže da je ulje u pitanju :ne zna:
ja sam te fotke vidjela na svoje oči, boje su dosta izražene, ne djeluju bljedunjavo a kada se jako približiš fotki tad se vidi da je onako, kao u sitnim točkicama ulje izbočeno, ali na prvi pogled se uopće ne skuži, osim što se vidi dobra kvaliteta :D
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 1:19 pm

mp1978 je napisao/la: Može se fotka prije printanja provući kroz nekakav "artistički" efekt u photoshopu ili sličnom programu da izgleda kao da je slikano rukom međutim to je malo toomuch kiča, IMO...

ma ne, normalna je fotka, ne skuži se da nije fotka nego da je to ulje gore dok ne dođeš jako blizu sa okom... :spijun:
a nije bilo nikakvih umjetnih efekata ala photoshop
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mp1978 dana pon vel 02, 2009 1:26 pm

To što vidiš kad se približiš je struktura platna.

Uglavnom, ništa te ne košta da mi pošalješ par fotki, a ja ću ti napraviti male printeve za probu, bez obaveze.

Inače ja radim ljudima fotke tom tehnikom za vjenčane albume. Jest da je skuplje od običnih sjajnih fotki ali jednom kad vide svi se slože da je neusporedivo bolje.
mp1978

PostPostao/la stepford wife dana pon vel 02, 2009 1:35 pm

aha, a na kaj isprintaš za albume, na običan papir?
sori kaj možda postavljam glupa pitanja al fakat nisam upućena :rofl:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mp1978 dana pon vel 02, 2009 1:54 pm

Printam na razne umjetničke papire i platna. Ima raznih fela, struktura, tonaliteta bijele... Najčešće se kombinira više vrsta materijala... to ti je sve samo ne "običan" papir...
mp1978

PostPostao/la Lorena55 dana uto tra 12, 2016 9:47 am

Ja sam dala izraditi tisak fotografije s vjenčanja na platno i stvarno jako dobro izgleda, još sam sve lijepo uokvirila zlatnim okvirom. :mig:
Lorena55

Marketing:

Natrag na Foto i video

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.