Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

zabrana fotografiranja vjenčanja bez obrtnice

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

Re: zabrana fotografiranja vjenčanja bez obrtnice

PostPostao/la Branči dana pon vel 22, 2010 9:53 am

Da, LIGHT, u pravu si, ovo je već stara tema i nema smisla odgovarati osobi koja je nešto napisala prije dvije godine, velika je vjerojatnost da je to riješeno do sad, zar ne? :mig: No hvala na pojašnjenju, mislim da je sada u ovoj temi već sve rečeno i nema potrebe ponavljati iste stvari ili otvarati temu, osim ako ne iskrsne nova situacija ili neki novi podatci.
Branči
Admin
Admin

Marketing:

PostPostao/la amorfia dana pon vel 22, 2010 9:55 am

a autorski ugovor? to priznaju kao valjani dokument za fotografa na svadbi?
slika
amorfia

PostPostao/la LIGHT dana sri vel 24, 2010 4:34 pm

Ugovor o autorskom djelu, da ali valjan! Dakle, ja kao obrtnik mogu nekoga angažirati za neki posao i taj angažman pokriti ugovorom o djelu ili autorskom djelu ali taj ugovor moram ovjeriti i prijaviti te platiti sve što treba na iznos naveden u tom ugovoru. Treba biti oprezan jer se to često koristi kao neko pokriće za rad na crno. Adminu se ispričavam na postu ali sam smatrao da tema nije zaključena i da nije do kraja dat odgovor na neka pitanja. Lijep pozdrav svima, LIGH.
LIGHT

PostPostao/la dori dana pet vel 26, 2010 9:26 pm

Dakle neće vas niko gnjaviti ako vam na svadbi slika prijatelj ali ako taj vaš prijatelj ima mnogo "prijatelja" kojima slika na svadbama, moglo bi biti problema. Naravno ima i toga da konkurencija šalje inspektorat da bi oni imali više posla (slučaj Osijek) iako ni oni sami ne prijavljuju veći dio poslova. Ima i toga da stariji fotografi ne znaju raditi s moderni tehnologijama.

Slažem se s tobom. Mislim da u Osijeku svi znaju tko je koga prijavio ZA RAD NA CRNO. A oni su ti koji to najvise rade :-)))
dori

fotograf i kolaci po mus

PostPostao/la fred-kruger dana sri vel 16, 2011 6:32 pm

cuo sam nesto jako cudno da fotografa obrtnika moras imati pod mus na svadbi.Kao poticaj drzave prema profi fotografima svi koji se zene moraju imati profesionalnog fotografa sta je po meni smjesno ako neko nema 1000-2000eura za fotografa ,a on svejedno nesmije angažirat prijatelja da slika svojim foticem. e sad isto sam cuo i za kolace(mislim na domace kolace koje donesemo u restorane) sta mi ima vise smisla iako mislim da o tome odlucuju restorani.E sad molim vas ako neko zna tocno da mi kaze jer me ljudi uvjeravaju u to kao sto nas amerikani pokusavaju uvjerit da postoje NLOi a ja u to jednostavno nevjerujem kolikokog oni to pokusavali.

:kava:

** spojeno s postojećom temom
Zadnja izmjena: Branči; čet vel 17, 2011 10:21 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: spojeno s postojećom temom
fred-kruger

Prethodna

Natrag na Foto i video

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.