Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Wedding book

Preporuke fotografa, usporedbe, linkovi i slike

Re: Wedding book

PostPostao/la tangerina dana sri pro 31, 2008 2:05 pm

hm.. kako ću ga ja onda vidjet? jel moram za ch putovat? :rofl:
ja sam inače jako zločesta, ali neznam kako bi uspjela da se tako nastrojim i "naredim", već vidim koji bi to čuli i zaboravili odmah,.... alergična sam na to, najrađe bi ga sebi napravila i spakirala...
ali zato ću ja napravit ovog koji je đabe labe, pa da vidimo koliko će preživit :rofl:
tangerina

Marketing:

PostPostao/la Branči dana čet sij 01, 2009 3:42 pm

Čujte curke, normalno da kad nešto platimo tako veliku sumu love, da želimo da se to i očuva, a ne da bude ocufano za mjesec dana.
Meni bi isto vjerojatno bilo neugodno reći nekome da pazi (jer nekako bih ja podrazumijevala da pazi) al kao što ste rekle, nisu svi ljudi isti.

Pazi ideje, uz wedding book u kutiju stavite i par rukavica, tko hoće gledati mora ih staviti :rofl: (ko ono kad se gleda skupocjeni nakit) :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tangerina dana čet sij 01, 2009 3:44 pm

Branči je napisao/la:Čujte curke, normalno da kad nešto platimo tako veliku sumu love, da želimo da se to i očuva, a ne da bude ocufano za mjesec dana.
Meni bi isto vjerojatno bilo neugodno reći nekome da pazi (jer nekako bih ja podrazumijevala da pazi) al kao što ste rekle, nisu svi ljudi isti.

Pazi ideje, uz wedding book u kutiju stavite i par rukavica, tko hoće gledati mora ih staviti :rofl: (ko ono kad se gleda skupocjeni nakit) :D

ubili bi me :rofl:
tangerina

PostPostao/la Ness dana čet sij 01, 2009 4:52 pm

zeljka2905 je napisao/la:
Ness je napisao/la:pa i moja je tvrdih korica i u kožnom uvezu pa ne košta 5000 kn

Ali si i sama navela da je bila na nekom snizenju :ne zna:

to je bila promotivna cijena, sada košta 4500, a prvu godinu su držali cijenu 3800
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet sij 02, 2009 11:53 am

To i kazem Ness, tako da nije cudno ako ga je netko platio 5000kn kao sto je neka forumasica navela...
zeljka2905

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 02, 2009 5:52 pm

Nekoliko je faktora zašto je wedding book (pravi) toliko skup.

Prvo, radi se na najkvalitetnijim papirima velike gramature, bilo da su foto ili umjetnički papiri. Takvi papiri se rade od najfinije alfa celuloze ili pamuka i u svom sastavu nemaju apsolutno nikakvih kiselina koje mogu utjecati na trajnost papira pa oni ostaju 200 ili više godina nepromijenjeni.

Drugo, koriste se samo najfinije i najtrajnije tehnike tiska. Koriste se najkvalitetniji procesi razvijanja fotografija ili tehnika art printa. Trajnost boje kod fotografija je oko 60 godina, a kod art printa i do 200 godina.

Treće, slaganje i uvezivanje takve knjige radi se u potpunosti ručno i može trajati nekoliko dana i pritom se pazi da se cijela stvar učvrsti do te mjere da je faktički nepoderiva. Naravno i u ovom se procesu koriste najkvalitetniji materijali.

Ja sam grafičar po struci i jako me zainteresiralo da napravim jednu takvu knjigu ali nikako da nađem vremena. Ne zato da zaradim na tome jer smatram da za to u Hrvatskoj nema tržišta već čisto iz nekakve profesionalne znatiželje. Uglavnom, računao sam malo i kako god da okreneš i nategneš sama proizvodnja (bez zarade) ne može proči ispod nekakvih 2000 kn za recimo 20-25 stranica.

Još ukratko, ono što se prodaje u DMu je slično postupku laserskog printanja i poprilično je inferiorno u svim aspektima gore navedenom proizvodu. Koriste se najjeftiniji materijali i postupci što rezultira niskom cijenom ali i kratkom trajnošću i daleko lošijem dojmu.

Nadam se da sam barem malo razjasnio misterij visoke cijene wedding booka ;)
mp1978

PostPostao/la tangerina dana pet sij 02, 2009 9:42 pm

hvala na detaljnom objašnjenju... :svakacast:
nismo nahvalili dm nego samo da je jeftino! i najisplativije za ljude koji će ga listat bez ljubavi :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 02, 2009 10:14 pm

Mislim da nema bojazni da će se uništiti listanjem, trebalo bi biti napravljeno izdržljivije od prosječne knjige. Uostalom sa nečim tako jedinstvenim, što uistinu i jest jer je napravljeno u nakladi od jednog komada, svatko će se htjeti pohvaliti familiji i prijateljima ;)

Da imam originalnog Da Vincija ja bih ga objesio na zid ;)
mp1978

PostPostao/la Dani 26 dana pet sij 02, 2009 10:27 pm

mp, dobro si to napisao i skoro u potpunosti se slazem s tobom. Jedina stvar oko koje se ne slazem je cijena.... Zao mi je, ali nemogu prihvatiti cinjenicu da fotografi dizu cijenu za duplo (u najjeftinijem slucaju). I ja sam graficar po struci i ledi mi se krv u zilama kada cujem da ljudima pokusavaju naplatiti 2500-3000 kn za graficku pripremu za wedding book... Naglasavam, graficar sam koji radi u struci pa jako dobro znam o cemu pricam. Meni osobno su pojedine cjene nerealne za wedding book ali isto tako ne osudjujem nikoga tko si ga uzme. Ako si netko moze priustiti, samo naprijed :thumbsup:
Mislim da ce vrlo brzo cijene pasti jer je to trenutno boom a sve sto je novo se dobrano naplacuje.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 02, 2009 10:40 pm

Da, za 20tak stranica grafičke pripreme koja se radi ionako prema nekom templateu to je previše. Da svaku radi dizajner i da ni jedna nije ista to bi imalo smisla pa da ima dizajnerski potpis... možda takvo što i postoji...

Slažem se da je skupo za nekakve naše pojmove ali sumnjam da će ikada znatno pojeftiniti jer je cijeli proces proizvodnje skup. Sama priprema je najmanji dio posla pa da si ju čovjek i sam napravi proizvodni dio ne bi izašao ispod 2500-3000 kn.
mp1978

PostPostao/la Dani 26 dana pet sij 02, 2009 10:46 pm

Slazem se. Sva sreca da postoje ovakva mjesta pa se mladenci mogu informirati kako to treba izgledati :D i za koje novce!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 02, 2009 11:02 pm

I opet će ljudi dati te novce jer to silno žele. Po meni je apsurd dati 100 tisuća eura za auto pa takve svakodnevno viđam na cesti. WB je luksuzni proizvod pa je i cijena luksuzna. To što smo mi ovdje zaključili da se može proči tisuću do dvije jeftinije neće spriječiti one koji to žele da si ga naprave niti će natjerati one koji ga ne žele da ga idu tražiti jeftinije :)
To je roba koja ide po takvoj cijeni dok za to ima tržišta. Da ga napravim, ne bih ga ni ja davao u bescjenje jer bih time sam sebi, da oprostite, srao po glavi... da ne govorim da bi me ljudi koji žive od toga zamrzili...
mp1978

PostPostao/la Branči dana pet sij 02, 2009 11:09 pm

mp, prosim lepo, to ti može vrijediti za sve osim za forumašice ovdje koje moraju dobiti po povoljnoj cijeni - a ostalima naplati i troduplo ak možeš.

naravno, kad budeš ga radio. :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 02, 2009 11:23 pm

Dobro Branči, to se podrazumijeva, kad ga napravim imat ćemo i promociju ovdje ;)

Uh, da i napravim knjižni blok ne znam kome bih dao uvezati. Knjigoveže koje ja znam su na ili na nivou diplomskih radova ili smatraju da su fleke od čevapa obavezni dio konačnog proizvoda...
mp1978

PostPostao/la ivancica dana sub sij 03, 2009 3:00 pm

U Foto Raf u Zaprešiću su mi rekli da je wb 7000kn :shock1: , ne znam koliko stranica ima. I rekli su mi da oni to šalju u Italiju na izradu
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri sij 07, 2009 5:41 pm

book je samo bacanje novaca,znam iz iskustva,ipak sam ja to radila... mnogi su se žalili na korice i uvez jer je nakon nekog vremena popucao... to je vrlo nekvalitetno a dođe te cjelo bogatstvo.radila sam u nekoliko foto studia i u svakom su mi dolazile jednake pritužbe a i nije bilo prevelike potražnje jer su ljudi shvatili da cijena i proizvod nikako nejdu skupa!
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mp1978 dana sri sij 07, 2009 6:57 pm

Plavuša_90 je napisao/la:book je samo bacanje novaca,znam iz iskustva,ipak sam ja to radila... mnogi su se žalili na korice i uvez jer je nakon nekog vremena popucao... to je vrlo nekvalitetno a dođe te cjelo bogatstvo.radila sam u nekoliko foto studia i u svakom su mi dolazile jednake pritužbe a i nije bilo prevelike potražnje jer su ljudi shvatili da cijena i proizvod nikako nejdu skupa!

U jednom se slažem s tobom, a to je da se kod nas u 90% slučajeva prodaje zadnje smeće pod WB za ogromne pare. Vidio sam nekoliko takvih "uradaka" i stvarno ne vrijede ni četvrtinu cijene.

Što se općenito WBa tiče, uzmi ga kod http://www.graphistudio.com/ i garantiram ti životom da ti se neće raspasti dok si živa, još će ga i tvoji unuci prelistavati.
mp1978

PostPostao/la mp1978 dana sri sij 07, 2009 8:07 pm

Možda je lagano offtopic, međutim moram se nadovezati da je meni osobno najljepši oblik prezentacije vjenčane fotografije album s paspartuima, nešto kao ovi: http://www.wendygphotography.com/blog/2 ... ed-albums/

Izaberu se najljepše fotografije sa naglaskom na mladence i složi se jedan takav reprezentativni ljepotan sa fotkama na mat papirima. Čista klasika, 0% kiča, trajna uspomena. Naravno za one koji vole malo "urbaniji" oblik fotografije...

Fotke pijane rodbine iz 16 koljena i širom otvorena usta na stihove "Gori borovina" prolaze i na 10x15 cm kod Badrova u onom plastičnom fascikl-albumu :)
mp1978

PostPostao/la tangerina dana sri sij 07, 2009 8:10 pm

moja mama ima takav album s tim mat stranicama, ali sa velikim slikama A4, ne moram ni naglasit kako je to divno dan danas! i čuva se u velikoj kutiji baš od albuma!
kako je nekad bilo to, dako je danas wedding book
tangerina

PostPostao/la mp1978 dana sri sij 07, 2009 8:33 pm

Zaboravih, vidio sam neki dan WB koji Art Studio prodaje. Fotmat je 40x30 cm, fotografije su na sjajnom papiru. Meni se osobno sjajni papir ne sviđa jer moraš nakretati glavu da uhvatiš kut gdje nema refleksije. Big, ona linija savijanja na sredini knjige je lagano diskolorirana, valjda kao posljedica pritiska alata pa izgleda kao da je spajano, kontra onome što bi duplerica zapravo trebala biti, a to je kontinuirana fotografija. Fotografije su klasično razvijane (kao u svakom foto studiju), bez ikakve površinske zaštite. Sve u svemu nije me se dojmilo kao cjelina, čak sam na par stranica vidio mjehure, vjerovatno zbog aljkavog uljepljivanja fotografije na fotografiju. Ne znam koliko ga naplaćuju ali sumnjam da je ispod 5000 kn.
mp1978

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri sij 07, 2009 10:21 pm

book je dobra podvala za mladence a odlična zarada za studio... ništa više,samo to! :rofl: :rofl:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana pet sij 09, 2009 9:00 am

Ne bih se bas slozila sa tobom plavusa, meni je to mrak i nikakva podvala, da je podvala onda bi to malo drugacije bilo...a i svako si je sam kriv ako si da podvaliti nesto...a za mene to WB nikako nije...Cijena je takva kakva je...prevelika to se slazem, ali tko voli i moze neka samo... :raspa:
Opcenito ako bi tako gledali, sve sto se tice vjencanja je velika podvala, pocevsi od frizure pa do buketa cvijeca kada se cuje da se radi o vjecanju :mig:
zeljka2905

PostPostao/la Tasha dana pet sij 09, 2009 9:16 am

Ti bokca..jucer sam dobila ponudu jednog renomiranog foto studija...inace, moram napomenuti da su oni moji favoriti..ali brate mili, skoro sam sa stolca opala kad sam vidjela ponudu...

Cak me nije toliko sokirao sam paket fotki...ispalo bi me cca 6500 kn..puno, ali jednom se udajem..ali onda kada sam vidjela da ako zelim weeding book da mi se cijena povecava za 5000 kn...slagiralo me skoro...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mp1978 dana pet sij 09, 2009 9:40 am

Mischa je napisao/la:ali onda kada sam vidjela da ako zelim weeding book da mi se cijena povecava za 5000 kn...slagiralo me skoro...

Znaš možda koji format i koliko stranica? tnx...
mp1978

PostPostao/la Tasha dana pet sij 09, 2009 9:51 am

ne znam za stranice, ali format je 40x30 ili obrnuto..ne znam vise
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Foto i video

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.